Třicátník Till Reiners (Axel Stein) vede klidný, nekomplikovaný a průměrný život. Pracuje jako pokladník v bance a jeho manželství s Miriam je šťastné, i když po všech těch letech společné harmonie pomalu vjíždí do vyjetých kolejí do stanice Nuda. Bod zlomu na sebe ale nenechá dlouho čekat. Vybočení z životní rutiny přichází v podobě maskovaného bankovního lupiče. Ten nejenže si na útěk z banky vybere Tillovo auto, ale navíc si jeho majitele přibalí do kufru jako rukojmí. A když si pak tento bandita na útěku sundá masku, zjistí Till, že se jedná o týpka jménem Nappo Navroki (Moritz Bleibtreu), který v jejich bance před časem marně žádal o půjčku. Když se Till oklepe z prvotního šoku, překvapivě si uvědomí, že mu není taková dávka dobrodružství úplně proti srsti. Dalo by se říct, že se skoro dobrovolně vydává se svým únoscem na další šílenou akci, kterou spojují slova jako Amsterdam, dluhopisy, mafiáni z východu a Kajmanské ostrovy. Tillovy finanční dovednosti se jeho únosci najednou docela hodí a z dosavadního rukojmího se pomalu, leč jistě začíná stávat komplic. Nastal čas, aby zahodil předsudky, slušné vychování a veškerou opatrnost a spolu s Nappem se vrhnul po hlavě do světa zločinu a zločinců. (Cinemart)

Majkak

Dobrá práce s psychologií hlavních protagonistů. Vedlejší záporné postavy jsou slabším místem filmu. Představují mix bizarnosti a tuposti. Thorwathův Náš vůdce je výborný film, z kterého lehce mrazí, jenže tam nebylo zapotřebí zakomponovat humor. Den blbec avizuje ambice být komedií, ale ulítlá místa mohou být zábavná jen pro ty, kdo v sobě pociťují pnutí taťky s rodinou na krku a nudou za zády, co se si nesměle pustí porno, když mamka není doma a nevidí ho. A vlastenci budou trpět. „To nemáš hrdost? Blbou škodovku. Češi umějí vyrábět děvky, ale ne auta!“ Není špatné být politicky nekorektní, ale lepší, když je to účet někoho jiného. ()

MickeyStuma

Bankovní úředník nedá propuštěnému vězni půjčku, ten záhy banku přepadne a při útěku onoho úředníka vezme jako rukojmího. A začnou se dít věci. Humorný snímek nenechávající na nikom a na ničem nit suchou. Pozor, ani na Česku. Začne bláznivá noc, která má dějově jistý potenciál, ale ve vývoji je to místy přeci jen až moc unáhlené. V komediálnosti se nijak netlačí na pilu a tak spíše pobaví hlášky. Charakter bankéře však ale v určitých situacích nesedne a vyznívá podivně a přehnaně. Snímek má však švih a rozjeté tempo si s přehledem drží. Jako akční komedie to kupodivu ale vcelku funguje. Alex Stein, kterého jsme u nás poprvé mohli vidět asi v prcičovském snímku ´Kalhoty v pozoru´, nebo ´Kluci to chtěj taky… a pořád´, se po herecké stránce vypracoval dobře. ()

Morholt

Manželka, dítě, hypotéka a osamělý honitby u pornochatu udělaly uťáplýho týpka z kdejakýho rebela a tak když má Till možnost zavzpomínat prostřednictvím bankovního lupiče na telecí léta, skočí do toho rovnýma nohama. Samozřejmě po povinných rozpacích. Takže tématicky nic zvláštního a ničím objevné není ani zpracování. Ale když se člověk přenese přes úvodní půlhodinu, čeká ho naprosto pohodová komedie sršící dobrou náladou, disponující kvalitním obsazení, které je oslazeno výborným cameem Tila Schweigera a najde se tu i pár slušných nacionalistických hlášek týkajících se Škodovky a Holandska. Já jsem spokojený. 80% ()

Hepy13

Bankovní lupič na útěku si pořídí opravdu nenápadnou káru.... není nad logiku ve filmu :-) Kdyby si raději vzal tu blbou Škodovku. Povedené tak na půl, hlavně díky stylu humoru který sedne tak 50/50. Ale jo, road komedie... navíc německá, má momentálně větší šanci na úspěch, a zaujetí diváků, než kdykoliv předtím. Zásluhu na tom má úspěšná komedie Fakjů pane učiteli. Tak uvidíme co budou Geršáci zkoušet točit dál... ()

DwayneJohnson

Pro mě jednoznačně obrovské překvapení. Dal jsem přednost svému zabijackému instinktu, vykašlal se na modré hodnocení a tuhle komedii jsem si užil skoro maximálně. Alex a Moritz je přesně ta dvojka, která je tak blbá, až je ve finále vtipná a když k tomu připočtu skvělý koncert a Tilla v opravdu jepičí roli, (velmi povedená), dann muss ich sagen, dass dieses Lustspiel ist fast auzgezeichnet. Fast fünf punkten und Dwejn ist sehr, sehr zufrieden;-) ()

• Strip club v nizozemském Amsterdamu, do kterého hrdinové jedou, je ve skutečnosti německý podnik Pascha Nightclub v Cologne. (hansel97)

Časové pásmo bylo změněno