Harbinger Down

• Velká Británie Inanimate

Skupina postgraduálních studentů si zajistila místo na rybářské lodi Harbinger, aby mohli studovat efekty globálního oteplování na kosatky v Beringově moři. Když posádka lodi vyloví nedávno rozmrzlý kus starého sovětského vesmírného vraku, všechno se úplně zvrtne. Vypadá to, že Rusové experimentovali s želvuškami, drobnými pružnými živočichy schopnými odolávat extrémnímu vesmírnému záření. Bytosti přežily, ale ne bez mutace. Nyní je posádka vystavena agresivním zmutovaným organismům. A po umístění v ledu po tři dekády se bytosti nehodlají vzdát tepla lidské společnosti. (noelcoward73)

JohnMiller

Ide o hororový projekt, financovaný fanúšikmi cez internetovú stránku kickstarter. Nejde v podstate o nič iné, ako o poctu môjmu najobľúbenejšiemu sci-fi horroru, THE THING (1982) ktorú natočil kultový režisér John Carpenter. Nie som vôbec zástancov takýchto remakeov, sequelov, prequelov a ani neviem ešte akých iných vykrádačiek, a už keď sa jedná o film, ktorý patrí medzi moje najobľúbenejšie všeobecne, tak už vôbec. Tak ale za tých málo peňazí čo nazbierali na trhák, to stálo za to, si myslím. Keď si to porovnám so sequelom The Thing (2011) čo považujem za absolútny odpad a výsmech pôvodného snímku, tak Harbinger Down sa náhodou vydaril. už len z princípu, že sa tvorovia vyhýbali CGI efektom a 99% z toho bola poctivá animácia, gumy atď, za to im gratulujem. Samozrejme to malo svoje muchy v scenári, logika takisto nenadobudla viac iq ako bežné béčkové horory a atmosféru to tiež moc nemá, respektíve sa nedá porovnať z pôvodnou snímkou, ale na svoje možnosti je to zaručene chválitebné. Prekvapil ma tu starý herec Lance Henriksen, známy z Votrelcov (1986) , Terminátora (1984), Stone Cold (1991) ktorého zub času takisto ohlodal do kosti. Ale rola kapitána lode mu nesmierne sadla. Príbeh sa točí okolo lode harbinger, ktorá sezónne loví kraby (ako s toho seriálu, čo chodil na Discovery channel) K nim sa pripoja študenti nejakej prírodovedeckej univerzity plus profesor, aby odsledovali nad istým druhom veľrýb, klimatické zmeny. Náhodou sa posádke podarí vyloviť z útrob mora starý Sovietsky raketoplán, v ktorom sa nachádza aj iný organizmus ako mŕtvy kozmonaut. Tento organizmus začne vstrebávať do seba jedného člena posádky za druhým, a keďže sa nachádzajú v strede arktickej búrky, nedá sa pred týmto monštrom ujsť. Ako hovorím, je to vykradnutý thing, viac než by sa patrilo ale bolo to natáčané zo srdcom, takže som relatívne spokojný. ()

AlistairMir

Hodně podobné snímku Virus, volně inspirované Věcí, bohužel na pěkný vizuál peníze nebyly a to filmu přeci jen celkem dost škodí. Napínavé to ale je, pozornost diváka si film udrží a rozhodně stojí minimálně za jedno zhlédnutí. Lance Henriksen je pořád frajer. ()

vegetol.mp

Tak je otázka, co místní skuhralové čekali? Na Kickstarteru vybrali tvůrci údajně něco kolem 400 tisíc dolarů a náklady navíc jim doplatil extra sponzor. Dá se tedy předpokládat, že Harbinger stál do 1 milionu dolarů. Pokud je to pravda, nevypadá film vůbec zle a znám mraky filmů, které při větším rozpočtu nevypadali ani zdaleka tak dobře. Film má dle mého dva problémy. 1) Gillis není žádný extra režisér. Jeho režie je sice kompetentní v tom, že ví co dělá, ale jinak rutinní, nedokáže vzbudit napětí a v první půli ani moc atmosféru. 2) Použité digitální video film nejen zlevňuje, ale bohužel i "vytahuje" různé nedostatky. Je tedy hezké, že ve filmu chybí CGI, i když v mnoha scénách bych je tipnul, ale některé triky vypadají natočené na digitál levně. Každopádně díky krátké stopáži to nenudí. V podstatě taková delší průměrná epizoda Akt X. ()

honajz2

Jedna z variací na The Thing, která navíc není ani moc zajímavá. Sice zahrané to není blbě, kamerou je to průměrné, ale problém je v tom, že to je především celé tak nudně natočené. Díky tomu mě děj ani moc nezajímal a i tak, nic moc nového nebo zajímavého mi to nedalo. A v něčem takovém bude napětí a atmosféra fungovat stěží a tady se to jenom potvrdilo, jelikož tady prostě nefunguje. 2* ()

Havaj8

Dost nepovedený vetřelecký scífko. Je jasný, že málokterej film dostane rozpočet, se kterým se dá trošku pracovat. Ale tohle mi přišlo až amatérský. Postavy strašně jednoduchý, děj skoro žádnej, chování těch postav - no absolutně nechápu, jak je tohle ještě možný v roce 2015. To okamžitě sráží celkovej dojem. Když už se tam objevil menší zvrat, tak to bylo ve výsledku úplně, jak kdyby se nic nestalo. No a to monstrum - vždyť díky tomu skvělýmu střihu a kameře jsme ani nic pořádně neviděli. A v těhle případech si toho vetřelce chci užít v celý kráse. Aspoň že to dostalo minimální stopáž, protože dýl by se na to koukat ani nedalo. Snad se režisér z toho debutu poučí a přijde s něčím vychytanějším. Všichni to tu kritizujou, ale stejně daj 3 hvězdy, nechápu za co... ()

Rodriguez

Hodně povedený hororový snímek připomínající Carpenterovu "Věc". Stopáž přijatelná, efekty super, děj solidní, ale herecké výkony jsou takové nevyvážené (chvilkama připomínají tv zpracování). 55% ()

majo0007

Zatiaľ čo vo Veci si Carpenter s Bottinom vystačili s klasickými visual effects, napráskal Gillis (hoci je renomovaný tvorca animatroniky) samé odpudivé a niekedy až amatérske CGI. To, že oba filmy delia od seba takmer 4 dekády a Harbinger je len nejakou epizódou z X-Files, je na môj vkus tak trochu flop. ()

Pod

Škoda, naprosto nevyužitý potenciál Věcí. Navíc ještě více zklame, když uzavřené prostory lodi zamrzlé v oceánu k tomu přímo vybízí. Čekal jsem rozhodně více. ()

Khumbac

Prvních 30 minut šlapalo jako po drátku. Lance působil jako by to byla jeho celoživotní role. Neotřelý kapitán. Jenže pak se objevil " Ferda a Ferda " a byl to krásný návrat ke klasickému scify béčku. ()

Yoshimitsu

Škoda, že tu obludnost na lodi takhle odflákli. Vždyť nešlo, ani poznat, kde má tlamu, nebyla vůbec děsivá a starý veterán Lance Henriksen to sám nemůže utáhnout. Dávám 15% ()

MikeZ

Chvilka fajn praktických efektů a klasa Henriksen poloamatérské béčko bohužel spasit nedokážou. Možná by pro příště nebylo na škodu investovat i do scenáristy. 4/10 ()

ghatos

Céčko. Sympatie k projektu jako takovému, případně L. Henriksenovi nepřebijou těžce amatérský dojem. Pokulhává to i tam, kde nemusí. Špatně zrežírované, zmatečné, ošizené...26%. Výstižný komentář: J*A*S*M ()

zolo23

Ja som bol spokojný, hlavne keď je vonku 38°C takýto "zimný" film pekne zahreje. A hlavne podobných filmov sa v poslednom čase natáča akosi pomenej. Efekty mohli byť lepšie, ale v rámci rozpočtu je to o.k. Vadili mi iba ženské postavy. To krajšie herečky nevedeli nájsť?? ()

folklorman

Nemůžu říct, že bych byl zklamán, ale ten film měl velký potenciál a bohužel skončil v čistě v průměrných vodách - možná až na herecké výkony, které bych zařadil do podprůměru. Efekty celkem slušné, ale chaotická kamera a střihy nám moc nedovolí si je plně vychutnat. Je to škoda, mohla to být mnohem lepší záležitost. ()

herr_carter

Tak pocity značně rozporuplné..zatímco první polovina dávala tušit solidní filmařině, celé se to posléze jaksi zvrtlo a šlo béčkovou, možná až céčkovou cestou. Celý rádoby potenciál filmu zmršily dementní efekty, které by člověk v roce 2015 čekal už opravdu jenom v těch největších sračkách. Je to škoda, lokace dobrá, herci jakžtakž a pakliže by ten "organismus" neukázali v plné parádě, pak by to možná za něco stálo, takhle palec dolů.................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Forsberg11

Pre mňa len ďalšia lacná a nevydarená variácia na The Thing poprípade Alien-a. Slabý príbeh, slabí herci, hlúpe dialógy a zápletka, ktorá mi neprišla ani trochu zaujímavá. Nebál som sa ani sekundu, nebolo čoho. Netvor pôsobil skôr vtipne, alebo trápne, vôbec nie desivo. Navyše sa množstvo zaujímavých scén odohrávalo vo veľkej tme, takže som aj tak hovno videl. Na mňa toto vôbec nefunguje. Navyše už po pár minútach filmu som presne vedel, kto na konci ostane nažive. Veľmi slabý horor. 30 %!! ()

666Carnage

Podobný film Carpentově Věci. Sice o dost slabší a kamera se občas třese, ale námět pobavil. Mám rád tyhle filmy takže za mě dobrý. 55% ()

iXtr3m3

Neurazí ani nenadchne. Čistokrvný priemer s "charizmatickým" Lance-om a nulami v jeho obkolesení. Triky na Kickstarter projekt ušli, samozrejme to nemalo na pôvodnú Vec ani z niekoľkokilometrovej diaľky šancu, ale odvahu oceňujem. Na jedno pozretie určite poteší. Praktické efekty tiež, keďže som fanúšik 80-tych rokov a Winstonovej práce, či jeho nasledovníkov, jednoducho animatronika bola moja. Tu jej síce toľko nie je, za tú praktickú časť sa v podstate považujú "triky" bez CGI, ale to sa tam samozrejme našlo a dalo sa to zvládnuť. ()

Corpsegrinder odpad!

Neskutečná krávovina plná neherců, sem tam se objeví slušná nechuťárna ale většina efektů je naprosto hrozná. Lehká inspirace Carpenterem tam je vidět ale srovnávat The Thing s timhle je jako srovnávat loutkový divadlo s Hvězdnejma válkama. ()