Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Mrkvič

Ze začátku hodně svěží a zábavné. Postupem času už to ztrácí drive, ale naštěstí se to dá při tak kratičké stopáži vydržet. Upíři, zombíci, vlkodlaci a k tomu zparodování spousty zažitých zásad a polopravd kolem těchto bytostí. Je to zábavná parodie s nadhledem a skvělým hereckým obsazením. ()

Helmutek

Škoda tý hluchý druhý půlky, kde to trochu ztratilo tempo... Jinak je to sympatická a povedená, dokumentárně-parodická reportáž ze života dnešních upírů a podobný fatnasy chamradě, se spoustou skvělejch nápadů a pár výbornejma scénama. Ne všechno je tak úplně vtipný, ta úroveň trochu kolísá, když jsem ale zjistil, že za filmem stojí partička z Flight of the Conchords, tak mi bylo jasný, odkud vítr vane - to střídání scének až absurdně trapnejch a za chvilku naprosto výbornejch, to jim očividně zůstalo. ()

Hillock

Nezáživná trapná šeď a nuda. Musím zase konstatovat, že komedie a horor jsou dva neslučitelné žánry. Dávám půl hvězdy a tentokrát zaokrouhluji nahoru. ()

Tereszka33

První polovina mě přímo nadchla, smála jsem se, i když né smíchem, který by zbořil barák, ale smála. Jenže potom, ten smích ustál a já se jen pousmívala a nakonec už mi to vůbec vtipné nepřišlo. Není to film, který byste si po pár dnech nepamatovali, jsou zde momenty, které zaujmou a opravdu baví, téma velmi nápadité, ale, prostě je tam to ale. A abych nebyla příliš kritická, tak trochu kecám, na konci jsem se babči zasmála :) ()

ywo666

Až tak ma to nebralo. Vôbec som sa nenasmial tak ako som si predstavoval. Found footage štýl nemá rád. Sú tam dobré nápady a ale celkovo je to film o ničom. 55% ()

Jazzzz

Film mě velice pobavil. Stejně jako Islandské oslavy gólů na u tube a stejně jako Islandský národní tým na Euru 2016. Něco na těch Islanďanech bude... Tento film rozhodně stojí za shlédnutí. Místy až opravdu černý humor a originální vtipy dělají z tohoto filmu hororovou komedii, kterou by jste si neměli nechat ujít, ()

venison

Čekala jsem laciný horůrek, který bude humorem lehce přitažený za vlasy, ale TOHLE rozhodně ne.. Trocha anglického humoru vzklíčila i na australské půdě a asimilovala s přívětivým, ale pěkně sebeironickým místním pozitivním vtipem.. Komu se líbil seriál „IT crownd“ (komedie vyhnaná nad absurdum), tak si stejně zamiluje tento snímek. Tenhle styl humoru mi sedí víc než nová vesta! Jednu slabinku to mělo a to, že po skvělém nástupu, jsem se místy začala krapet nudit a drive nevydržel plnou hoďku a půl. „Co děláme ve temnotách“ je sympatický, roztomilý, hravý, originální, vtipný, neobyčejný pseudodokument, který pobaví i skalní odpůrce hororů. Tahle geniální parodie diváka zasvětí do běžných upírských zábav a povinností, popisuje střet současnosti a dob minulých, ukazuje upírskou problematiku z jiného úhlu pohledu :-) Srandičky si dělají spíše z všeobecné upírské problematiky než z konkrétních scén nebo postav „konkurenčních“ vampýrských filmů. Myslím, že tu vznikl kultovní snímek, který by se měl rozšířit mezi nejširší publikum fanoušků filmu. ()

sskrblik

Neměl by být film od toho aby bavil? Pokud jste zatrpklý a upocený, asi si tuto skvostnou podívanou neužijete. Já považuju výběr za jeden z nejzábavnějších filmů, jaký jsem dosavadně viděl v Karlových Varech. Nenašel jsem žádné slabší místo a ikdyž by se dalo rádoby filozofovat nad tím, co by ještě mohlo být do filmu přidáno, tak není žádný důvod. Já jsem si užil desítky kulturních odkazů a pohodové zpracování. Krev ve večerních hodinách tenhle film zaručeně rozproudí. Líbil se mi i soundtrack a main theme se pro mě stává doslova povinnost, nejlépe ve verzi sestříhanou jako intro, zrovna tak jako ve filmu. EDIT Main theme hýr - https://www.youtube.com/watch?v=ImAlx0amAIc#t=10 ()

venalce

Film, který ničí romantické představy a odhaluje krutou pravdu: Nemrtví jsou úchylní, pošahaní, zvrhlí a totálně, ale opravdu totálně mákoš. Pokud jste si někdy přáli být upírem, tak tohle vás z toho spolehlivě vyléčí. Tleskám tvůrcům za nápad i provedení, tohle bylo opravdu zvrácené. ()

Maik22

Tak takhle jsem se již dlouho nezasmál. Trochu odklon od klasických zombie "Hollywoodek". Unikátní snímek, který hodnotím hodně zvlášť. Novozélandské upírské osvěžení ala ať žije Twilight . ()

Mishqo

85% ... Neskutočný trip. Dokumentaristicky podaná "hororová" komédia o živote upírov na Novom Zélande. Prakticky som sa ušťával počas celého filmu. Absurdne vtipné! ()

bizz_mjc

Naprosto originální téma a pro něj i netradiční zpracování. Chvílemi jsem skutečně měl záchvaty smíchu, ačkoli je tu pár scén, které by tu být nemusely, ale nic, co by mi vyloženě vadilo. Za několik mnoho let nejlepší komedie! ()

VanTom

Naprosto bezchybně zvládnutou mockumentární formou nahlížíme do sdílené domácnosti 4-5 různě prastarých upírů v dnešním Wellingtonu, jejichž krvavý životní styl, nadlidské schopnosti (i limitace), stejně jako naivní "dávnověké" způsoby dokážou vyloudit nejeden úsměv na tváři. Jakmile však pomine nadšení z geniálního konceptu, dostaví se lehké vystřízlivění, jelikož sled scének o ničem dalším opravdu není a k žádnému "dramatickému vyvrcholení" nesměřuje. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny