Co děláme v temnotách

• Nový Zéland What We Do in the Shadows (více)

Viagovi, Deaconovi, Vladislavovi a Petyrovi je dohromady víc než 9000 let. Tihle upíři žijí společně v bytě ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Jak čtveřice zvládá přežívat v současné, moderní společnosti? Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav vypadají jako kdokoli jiný, až na to, že jsou nesmrtelní a pijí lidskou krev. Jsou to totiž upíři, kteří se snaží přežít v moderní společnosti - placením nájmu a dodržováním rozpisu domácích prací počínaje a úsilím získat pozvání do nočních klubů konče. Jejich osm tisíc let starý spolubydlící Petyr promění dvacetiletého hipstera Nicka v upíra a společně s ostatními ho pak musí naučit upírským pravidlům. On je na oplátku seznámí se záludnostmi moderní společnosti a představí jim nejen nové technologie, ale i módu a rozdílný životní styl. (Cinemax)

Tereza11

Zélandská sranda,která bez ostychu vrací ùder Twilightu a všem podobným píčovinám 😀 Parodie na upíry je v tomto případě asi bezedná.... ()

Daada

Geniálně absurdní suchej humor z toho přímo stříká - hlavně ručník pod nohy, nechceme přeci udělat svinčík :) Setkává se tu škála upírů napříč generacemi a dobovými představami o nich, každý si některého z nich oblíbí, dle svých představ, pokud rovnou ne všechny. Za mě jednoznačně 5. Upíři jsou věčným tématem, ale tento snímek se rozhodně řadí mezi nejlepší v tomto tématu, hlavně proto, že to nebere zase tak vážně :) ()

destiny.plit

Pravděpodobně můj nejoblíbenější film od Waititiho. Pseudo dokument o upírech žijících v dnešní době protkán vtipy, ironií a uvěřitelnými momenty z jejich společného života, co víc si přát. Film mě nezklamal ani jednou scénou, každý dialog má smysl a slova nejsou pronášena jen kvůli vyplnění času. I po několikerém shlédnutí mě tento geniální výtvor nepřestává bavit a kdykoli mám chuť se zasmát, téměř vždy sáhnu po tomto filmu. ()

Tomas.Jeline

Ukázka toho, že i za malé peníze lze natočit skvělý film. To že si nesednete z vyzualních efektů na prdel je zkrátka jedno, pač tohle je komedie a to prvotřídní. ()

erXo

Spočiatku som si myslel, že to bude aj napriek hodnoteniu ďalšie novodobé fiasko - najmä keď som videl, že je film z Nového Zélandu, čo je krajina, z ktorej naozaj nepoznám veľa filmov. Zapol som si film, pri ktorom som si pomyslel, že to bude vlastne paródia na Blair Witch alebo podobný žáner filmov. Musím povedať, že som sa veľmi mýlil. Hneď v prvých minutách, ešte pred introm s mimochodom úžasnou pesničkou "You're dead" som sa smial ako blázon. Hercov hodnotím na 100%, pretože ani jeden z nich nemal chybu. To, že to bolo natočené ako dokument a vlastne to parodovalo aj novodobé reality show (záber na mačkanie si rúk pri prezradzovaní, že "som upír" najlepšiemu kamošovi), to, že to bol konečne skvelý nápad bez nejakej tínedžerskej trapnosti - to ma donútilo dať tomuto filmu 5 hviezdičiek. Chválim hercov, kameramana, námet a vlastne všetko na tomto filme, pretože je to po rokoch komédia, pri ktorej som sa zchuti a reálne zasmial. :-) 5/5 ()

metfor

Sympatičtí upíři jako vy a já, bez umělé svatozáře. Během policejní šťáry jeden z nich polohlasem do kamery: "Snad hoši ty policajty nezabijí, protože by pak přišli další, možná dokonce i křesťani, což je to poslední, co v domě potřebujeme." Nemám rád strašidelné filmy. Tento mezi ně naštěstí nepatří, je příjemně zábavný a nápaditý. Doporučuji si počkat na úplný konec, po titulcích. ()

TonyXX

Pokud Vám sedne do nálady, tak je to absolutně geniální komedie. Věta za větou, scéna za svénou absolutní skvost. Bad Vampire! 🌝 ()

HyenaSheep

(Spoilery?) Už od začátku jsem měla z filmu smíšené pocity. Na jednu stranu originální nápad, na druhou stranu nudné rozehrání příběhu a nijak zajímavé postavy. Jediný kdo mě z celé party docela zaujal, byl Peter, ale k čemu to bylo, když se tam za celou dobu objevil tak třikrát a potom out of nowhere uhořel...? Všechny postavy mi splývají do jedné velké mastné koule, film jsem viděla před pár hodinami a už ani nevím jak se jmenovali... Všechno se děje tak nějak z ničeho nic, film nemá vůbec žádnou dějovou linii, něco se trochu ,nakousne' (haha, pun) na začátku, pakt to budeme celý film ignorovat a potom z ničeho nic se to zas zmíní na konci. Sem tam nějaký ten vtip padl, ale po většinu času jsem se bohužel spíš nudila. Moc mě neoslnili ani kulisy, pár záběrů na ulici a pakt pár uliček v domě a takhle furt dokola. Mrzi mě to už jenom kvůli tomu, protože jsem filmu dávala vysoké ambice (přátelé mi ho už dlouho dobu doporučovali). Nemůžu si pomoc, ale celkový nápad jaký film naznačil mi přišel mnohem, MNOHEM, lépe zpracovaný seriálem který jede od minulého roku na Netflixu. Postavy jsou více výraznější, sympatičtější a nejsou tak ploché. Celkové kulisy i kostýmy také působí pestřejším dojmem. Zatím co u filmu jsem se zasmála jen párkrát, u seriálu jsem pro chlámala každou epizodu, protože i přes to, že již od začátku působí seriálová verze lehce bizarně, přes to vás rychle dokáže v táhnout do děje a rychle si oblíbíte postavy. Když už tu tolik mluvím o těch postavách, vezmu např. právě již dříve zmíněného Petera a Barona ze seriálu, jelikož jsou to postavy, které se sobě dosti podobají a měli by mít i podobnou historii. Jaký vztah si jen k Peterovi může divák vytvořit... prostě jen nějakej vošoust ve skříni, kterej na začátku sežere slepici, kousne Nicka (podle všeho by měl být Peter dosti klíčovou postavou, jelikož on byl ten který (skoro) ze všech upíry udělal) a pakt zničeho nic umře... Baron je na tom podobně. Zničeho nic se objeví, zakousne služku, udělá menší bububu na ostatní, pakt si zas zaleze do rakve, kde odpočívá až do šestý epizody, kde nakonec taky umře. Dalo by se říct, že je rozehraný stejně jako Peter, nějak. Ale u Barona to funguje mnohem lépe. Ať už chcete nebo ne, to jeho ,bubu' na začátku prostě nějak zafunguje, takže si ho v hlavě fixnete, jako toho nelítostného pána temnot (v tom vás i po celou dobu hlavní postavy nenápadně ujišťují) a potom se z něj během chvilky stane sjetej pošuk, který křičí ,Dáme si dalšího pánaka!', jde na párty a nakonec si ještě zazpívá karaoke s Nadjou zatím co vás zahlcuje fakty, že je to vlastně jen osamělej, starej, znuděnej, ňufatej (ano, myslím že Baron je roztomilej, no a?) upírek. Proto mě jeho smrt o to víc mrzela. V kostce: Seriál mi příjde geniální a skvěle udělaný, film na mě působí jen jako parodie (i přes to, že byl udělaný dřív než seriál) Netvrdím, že by to byl absolutní odpad a že by se měl při nejlepším spálit zaživa (stejně jako Peter), ale neberu to jako něco převratného a skvělého, na co bych se musela dívat každý den znova a znova. () (méně) (více)

opatstviolov

Zábavný hororový mockumentary v podání upírů a jiných monster. I přesto že se mi film líbil, tak jsem očekával trochu víc vtipu... Jako jo, párkrát jsem se pousmál, ale to bylo vše. 8/10 ()

JC_Gucci

Clement a Waititi předvádí svůj smysl pro trapnohumor v mockumentary o úplně obyčejných upírech. Co víc si přát? ()

AlesD

Scéna po titulcích s hypnózou, že si nebudeme nic pamatovat by byla fajn kdyby to tak fungovalo reálně. Bohužel mě to nesedlo. Od začátku nebavilo. Párkrát se člověk pousmál a za to ty dvě hvězdy. ()

Prck4

Tohle mi udělalo fakt dobře. Decentně odvyprávěná pohádka samozřejmě na straně upírů, vlkodlaků a tak. Co vám na nich vy hnusní rasisti vadí? No tak žerou lidi no co, lidi stejně umírají. Nevadí vám arabáši co odpalujou budovy, najíždějí kamionama do lidí, nebo zvolí starou dobrou vybíjenou na fotbalovém stadionu s akáčkama a ty lidi ani nesežerou, zabíjí je jenom tak ve jménu velkého Kokota. Možná že když už jsme u té tolerance, bylo tam málo gejů, leseb a sodomistů a navíc si byl téměř každý úplně zcela jistý svým pohlavím a sexuální orientací, což je naprostý a netolerovatelný skandál. Klišé za klíšem a do klišé, je to pecka, záplata na bebíčka typu stmívání, které jsem byl pod vlastní těžkou dávkou testosteronu v náctiletém věku přiměn se dívat, protože prostě jsem to chtěl samozřejmě strašně moc vidět a 12tiletá kámoška s hezkejma dvojkama, kterou ten film těžce hicoval, byla jenom otravným trnem v patě rušící krásný dojem z tak dobrého filmu. ()

Taika Waititi a imaginární Hitler

Taika Waititi a imaginární Hitler

16.03.2018

Thor a upíří dohled?

Thor a upíří dohled?

03.10.2015

Nejbližší marvelovkou, která zatím nemá režiséra, je třetí Thor. Marvel si o něm povídal s Rubenem Fleischerem (Zombieland), Rawsonem Marshallem Thurberem (Millerovi na tripu) nebo Robem Lettermanem … (více)

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

49. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny