Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Jeden z nejlepších kreslených Batmanů, mnohonásobně předčil předposlední slabý "Son of Batman". Perfektní grafika, postavy, špičková akce non-stop, navíc brutalita, krev a sex ... Fakt super tenhle kousek!! U mě jednoznačně za 5/5...(8.8.2014)

Originálne poňatý komiks (heist, Batman je vedľajšia postava, hlavné postavy sú s výnimkou Harley neznámi komiksoví záporáci), ktorého originalita je raz skvelá, inokedy otravná. Najlepšie to vidieť na hudbe, ktorá v momentoch s Batmanom recykluje Goldenthalov motív Batman Overture, no keď je na scéne Suicide Squad, často hrá akýsi drum n bass. Predošlý Son of Batman mi prišiel ucelenejší a lepšie vygradovaný, i keď originalita je skôr na strane tohto filmu. No aj tak bol najlepší Red Hood.(12.10.2014)

Zábavná týmovka party záporáků s nečekanými romantickými motivy. :-)(7.9.2014)

Nekompromisní řež, která jen co začne, tak rázem i končí. Myšleno ve smyslu, že není čas na vatu a divák nedostane prostor vydechnout. Pro mě pompézní a atrakcemi a akcí narvaný díl, který neskutečně sype a rozhodně se nebojí rozdávat krvavé bullets and scars. Jen tam je pro někoho možná méně Batmana a více party kolem Deadshota, což je naopak pro mě o to zábavnější.(21.3.2015)

Jay Oliva jako vždy nezklamal. A přestože Batmana zde bylo jen pomálu, tenhle drsnější a dospělejší animák rozhodně nenudil. Akce i animace byly solidní, příběh taky nebyl nejhorší a na to, že filmy o záporácích zas tolik nežeru, mě tohle dílko docela nadchlo. A to je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěl říct.(30.11.2014)

• - Film vychází z populární videoherní série o Batmanovi, která má k dnešnímu dni již čtyři hry (Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Knight). (Claude Speed)

• - Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

• - Alfréd, komorník Batmana, byl v tomto filmu namluven Martinem Jarvisem. Jarvis současně ztvárnil komorníka Avengers/Iron Mana (Robert Downey Jr.) z konkurenční produkce studia Marvel. (StarPlate)