Humr

The Lobster

Homár

Sci-Fi / Romantický / Thriller / Komedie

Irsko / Velká Británie / Řecko / Francie / Nizozemsko, 2015, 119 min

Tak tohle byla opravdu nechutná vidina budoucnosti, ale ty šílené nápady mě hodně bavily. Jen by mě zajímalo, jak probíhala ta přeměna ve zvíře.(25.1.2016)

V jakym momentě se bohapustá přetvářka mění v odhodlanou lásku?(20.12.2016)

Kde začať? Krásne ujetý, divný film, ktorý servíruje humor zabalený do bezemočných scén. Dozviete sa dôvod, prečo je na svete tak veľa psov. Budete svedkami toho, ako sú chlapi schopní hlboko klesnúť, aby konečne zasunuli. Zistíte, že ženy ktoré po orále polykajú a anál im nerobí problém, majú prekvapivo dosť veľké obtiaže klofnúť chlapa. A tiež to, že byť sám je občas lepšie, ako byť s niekým len preto, aby človek nebol sám. Celá hotelová časť filmu je 5* perla. Zbytok filmu už nemá tak silné momenty, ale zasa sa tu odohráva neotrelá love story so záverom, ktorý nechá na divákovi, aby určil osud "hrdinov". Humr je zvláštna pochúťka a nemal by Vám uniknúť.(31.12.2016)

• Roman.Ticka

Že si pustím něco tak nepopsatelně hnusného zrovna na Silvestra, by mě za celých 365 dní ani ve snu nenapadlo. Proti tomu jsou i oba mistři stoky Lynch a Kubrick slabými odvary čaje. Dobře mi tak! Do Nového roku pravou nohou, pokud možno správnou volbu a jen ty nejlepší filmové zážitky Všem. :-)(31.12.2015)

Do první poloviny cáklá romantická komedie maskovaná za komplexní artový drama, u který jsem se prořehtal až k sousedům. Je to tak blbý a nápaditý, až je to (skoro) dokonalý. Škoda, že se film ke konci promění z odsýpajícího situačního tyjátru na nudné a ryze filozofické tlachání o tom, nakolik je důležité mít vztah založený na spontánnosti. Přitom tu paradoxně vidím ohromný potenciál na vytvoření atypického britského seriálu s nekompromisním hrubozrnným hum(o)rem...(5.3.2016)

• - Natáčení probíhalo v Dublinu a v irském hrabství Kerry v období března až května roku 2014. (Tristan Rafael)

• - V scéne, keď Colin Farrell sedí v lese, spieva pieseň od Nicka Cavea a Kylie Minogue „Where The Wild Roses Grow“. (dominikapete)

• - Timeline: Natáčení začalo 24. března 2014 v Dublinu, natáčelo se také v hrabství Kerry. Poslední klapka padla 9. května. V květnu bylo také oznámeno, že práva na mezinárodní kinodistribuci zakoupila společnost Sony Pictures. Práva na kinodistribuci ve Spojených státech zakoupila společnost Alchemy. Ta však kvůli finančním problémům prodala práva společnosti A24. Do kin se tato absurdistánská dystopická černá komedie podívala 13. května 2016. (Hal_Moore)