poster

Humr

 • Velká Británie

  The Lobster

 • Francie

  The Lobster

 • Slovensko

  Homár

Romantický / Sci-Fi / Thriller

Irsko / Velká Británie / Řecko / Francie / Nizozemsko, 2015, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Surrealistické, nápadité, ujeté. Někdy je fajn vzpomenout na studentská léta a nechat se překvapit nějakou bizarností, která má (což řada klubových kousků z oněch vysokoškolských let neměla) co sdělit. Vztahy jsou sakra křehké, a když se do nich pustí cyničtí hrdinové zvrhlého Hotelu, solidně se do diváka zakousnou. Alespoň v „lepší“ první polovině. To s cukajícími koutky pozorujeme hledání druhé polovičky – pokud to za určitou dobu neklapne, stanou se z klientů zvířata dle vlastního výběru. Divák se ze situací mezi hotelovými zdmi baví náramně. A tvůrci přikládají do kotle pomocí neotřelých (ale furt snesitelných) nápadů. Škoda, že v přítomnosti revoltujících lesních Samotářů zvolníme a na originalitu úvodu se už nedostaneme. I tak brilantní satira dnešní společnosti s výbornými herci.(8.1.2016)

 • hrona
  ***

  Tak úplně nevím, jak se k této, nebojím se říct úchylárně, vůbec postavit. Film má nápad, má dobrou kameru, lokace, jistou uměleckost, bizarnost a v neposlední řadě zvrácenost. Na druhou stranu je to zbytečně moc dlouhé a udržet pozornost po celou dobu je určitý osobní úspěch. Myslím, že myšlenka filmu je zdařilá, ale vykreslení a zpracování by se určitě dalo ztvárnit podstatně lépe a jinou cestou. V průběhu filmu jsem měl pocit,jako by se experimentovalo s veškerým druhem úchylek, ale na to hlavní se trošku pozapomělo. Co vím jistě, že tento film již znovu vidět v budoucnu nehodlám. Za mě 50%(10.4.2016)

 • Roman.Ticka
  odpad!

  Že si pustím něco tak nepopsatelně hnusného zrovna na Silvestra, by mě za celých 365 dní ani ve snu nenapadlo. Proti tomu jsou i oba mistři stoky Lynch a Kubrick slabými odvary čaje. Dobře mi tak! Do Nového roku pravou nohou, pokud možno správnou volbu a jen ty nejlepší filmové zážitky Všem. :-)(31.12.2015)

 • Happens
  ****

  Jak moc se může zvrtnout agitka na vztahy bojující proti single life stylu života. Úžasný Colin Farrell v absurdistánu, který bohužel svým způsobem i dává smysl při úvaze, kam směřuje myšlení dnešní společnosti.(1.4.2016)

 • Malarkey
  ***

  Typické Řecko dnešní doby. Neskutečně divné, příběhově střelené, herecky precizní a obrazově parádní. Ale totálně bez emocí.(15.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace