Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

maddy

Film sebevrahů. Točiť film o japonskom lese samovrahov Aokigahara a nevykúzliť v tom lese ani kúsok atmosféry, tomu sa hovorí zlyhanie (aj keď sa síce točilo v Srbsku, keďže získať povolenie od japonskej vlády točiť v Aokigahara nie je jednoduché, no neprečítať si to na internete, tak bežný európsky divák to nemôže poznať). Každopádne, Forest má na horor viac ako sľubný námet, no bohužiaľ ostalo iba pri ňom. Samotný film vôbec nič zaujímavé neponúkne a jedná sa o tú najštandardnejšiu druhoradú ducharinu, ktoré svoje zlaté časy zažívali tak desať rokov dozadu, keď sa po úspechu výborného Kruhu a Grudge veselo remakovali všetky tie Temné Vody, Clony, Zmeškané Hovory a im podobné. The Forest od nich nemá ďaleko a je z toho iba ďalšia úplne neatmosferická a nestrašidelná hororová báchorka, ktorá sa spolieha iba na tie najotrepanejšie ľakačky. Prvú hodinu sa v nej nič zásadné nestane, iba dianie občas naruší s dejom absolútne nesúvisiaca ľakačka, napríklad keď bezdomovec udrie na okno taxíka v ktorej sedí hlavná hrdinka alebo v hoteli na ňu vybafne babička majiteľky a s očakávaným príchodom do lesa to je ešte horšie. Namiesto akéhokoľvek zintenzívnenia, sa z toho čoraz viac sa stáva nezmyselný horor, ktorý ma v poslednej polhodine úplne stratil a bolo mi absolútne jedno čo sa v ňom deje a ako to celé skončí, pretože mám pocit, že to celé nedávalo zmysel už ani samotným tvorcom. Keby Forest ponúkol aspoň jednu zaujímavejšiu alebo akokoľvek nápaditejšiu scénu, tak možno nie som taký prísny, keďže ono to zase nijako neurazí, avšak ani nijako nenadchne a je to iba obyčajná, maximálne priemerne zrežírovaná rutina bez štipky čohokoľvek zaujímavého. CELKOVO: 2* (4/10) ()

TomX2 odpad!

Nový The Forest by som mohol bez problémov označiť ako jeden z najhorších filmov roku 2016 a zároveň ho začleniť k tomu najhoršiemu možnému hodnoteniu - odpad. Teoreticky to tak vôbec nemuselo byť, keďže les Aokigahara môže mať vo filmovom priemysle veľký potenciál či dokonca by bolo možné nakrútiť kvalitný mytologický film. Ďalším dôvodom, prečo to nemuselo byť úplne zlé je aj prítomnosť Natalie Dormer, ktorá síce pochopiteľne nie je bohvieako skvelá herečka (na svojom hereckom konte má väčšinou priemerné až podpriemerné filmy), ale svoju seriálovú rolu z Game of Thrones zahrala celkom dobre a mohla tým nalákať ľudí k filmu (a aj nalákala) + keď som tomu tomu v dobe vzniku udelil 2 hviezdy a o rok neskôr jednu odčítal, asi som k tomu mal dobrý dôvod. Vo filme však ostal potenciál absolútne nevyužitý. Nie len, že Natalie Dormer podala úplne nepresvedčivý výkon, ale filmu chýba akýsi náznak atmosféry, trocha ukážky napätia či vôbec aspoň trošku dobrý scenár. Nech sa márne snažím hľadať nejaké kvality filmu, vždy môžem pochváliť maximálne tak prostredie, v ktorom sa film odohráva. A aj z toho budem mať lepší úžitok pri pozeraní fotografií. Neostáva mi tak nič iné, než po dvoch rokoch tomu udeliť odpad. ()

ivishka

Ach jo.... Typický předvídatelný horor bez jakéhokoliv překvapení (pár lekaček se nepočítá). Vždy se jedna postava sebere a jde někam - odkud není návratu - hledat někoho blízkého. A většinou to nedopadne zrovna nejlépe. Kdybych věděla, že mě nečeká vůbec tak skvělá podívaná, jak mi protagonisté filmu slibují, tak bych na to do kina samozřejmě nešla... I když v kině jsem viděla větší ptákoviny (viz Vincentův svět). A přitom les Aokigahara je tak poutavé téma, které by mohlo být natočeno naprosto jinak. Dvě hvězdičky z pěti dávám za skvělou Natalie Dormer a ještě lepší ťamanku (nejsem rasista, ale prostě od sebe nerozeznám Vietnamce či Číňany a tak jim lidově říkám ťamani - asi jako každý Čech např.: Jdu si nakoupit k ťamanům) a její creepy face. ()

Praxis

Prokristapána, to zase jednou byla tupá hovadina. Co jsem komu udělal, že ten konec vypadal jak z osmdesátek? Natálka sice hraje celkem obstojně, ale všichni včetně jí se musejí chovat podle předem narýsovaného kokotského scénáře, který vymyslel potají nějaký anime geek ve svém záchvatu hentai poezie, ve které místo draka se šesti penisy znásilňujíc tříhlavou desetiletou školačku s pěti zubatými vagínami, se objeví bubuhluboký les s bubáky, kteří vypadají naprosto odpudivě a nenápadně. Jako proč? Chjo. Zase jeden promarněný hororový nápad. 40% ()

blackrain

Každý rok v lese Aokigahara spáchá sebevraždu více než stovka lidí a další se o ni alespoň pokusí. Od roku 1970 chodí místní dobrovolnící jednou za rok na lov těl a posbírají ostatky sebevrahů a pohřbí je. Les je bohužel díky své pověsti velkým tahákem pro turisty. O takovu turistiku zájem nemám. A tak je to i s tímto filmem. Herecké obsazení bylo pro mě neokoukané, to bylo fajn. Nápady nedotažené, což bylo škoda. Na druhou stranu z toho Amíci nedudělali úplnou blbinu. Všechno tu působí ospale. ()

kaylin

„Les sebevrahů“ je film s velkým potenciálem, film, který by mohl vytvořit místo pro legendy, nejen v reálu, ale i ve filmovém světě. A i když se tvůrci moc snažili, aby to na konci mělo ten správný WTF efekt, bohužel se nadšení nekoná, jen je to místy docela dobře hnusné. Není zde ani jedna postava – snad kromě japonských – která by se mi jakkoli zamlouvala. Hodně utopená příležitost. ()

movieband

Čekal jsem asi lepší výsledek. Les sebevrahů v sobě měl potenciál, být po dlouhé době solidním hororovým kouskem. Namísto toho, člověk dostal přešlapující nudu, která si během filmu bez udání důvodu podřeže žíly a v závěru se je snaží sešít znovu dohromady. Jinými slovy, kdyby konec nebyl dobře atmosférický, s hodně dobrým hudebním podtrhem a relativně uspokojivou pointou, šlo by celé hodnocení mnohem níž a zklamání z nevyužitého potenciálu by bylo větší. Celý film se nic moc neděje, přešlapuje se na místě, nejde rozpoznat, co je výplodem fantazie hrdinky a co je skutečné. Snad až v závěru si je divák stoprocentně jist, co je skutečnost, a co se vlastně stalo. Tudíž na celou svou délku 87minut, aby se něco dělo jen v posledních ani ne 10-ti minutách, je to podle mě sakra škoda. Sečteno podtrženo slabý průměr. 48% ()

stration

Neuvěřitelně pitomý film, v kterém nefunguje nic, co by v hororu fungovat mělo. Herci přehrávají a jsou nesympatičtí, lekačky jsou k smíchu a pořád ty samé, překvapení žádné, pointa k smíchu. Pro mě velké zklamání a prodrbaný čas. ()

Helo

Film jsem si pustil jen kvůli Medvědovo hudbě. Nakonec to byla snad jediná dobrá věc, kterou The Forest přinesl. Jinej důvod k vidění tohohle filmu asi není. Ale ono asi stačí přetočit si to až na závěrečný titulky, kde je ta hudba aspoň dobře slyšet, páč do toho nekvičí hysterický ženský. I když pořád existuje Youtube nebo Spotify, to bude asi snazší než zbytečně shánět celej film. Btw: Pointa mýho komentáře je pořád daleko lepší, než "šokující" pointa tohohle filmu. Škoda toho podřezanýho (Fuck it, spoiler!) potenciálu, kterej se tam párkrát mezi stromama někde mihnul. ()

AlistairMir

Nevím co od toho čekali ostatní já čekal budování atmosféry, paronoiu a celkově horor, který nebude stavět na lekačkách, ale spíše na halucinacích hlavní hrdinky a otázky co je skutečné a co ne. A to jsem dostal. Sára postupem času nedokáže rozeznat realitu od halucinací a stává se nebezpečnou nejen sobě, ale i Aidenovi u kterého divák může hádat, jestli je vypočítavý a zvrácený vrah nebo jen oběť Sářiny představivosti. Já jsem s filmem spokojen a i když se z toho dalo určitě vymáčknout víc, tak mě rozhodně nezklamal. ()

applause

Vzhledem k nízkému hodnocení, jsem byla z hororu nadšená. Celý film se nesl v typické hororové atmosféře, kde bylo hodně lekaček, ať už čekaných nebo nečekaných, což se mi líbilo. Moc se mi nelíbil konec, ale myslím si, že to, co se stalo tam bylo dobře naznačeno. Celkově mohl být film o nějakých 10 - 15 min delší, ale nevadí, na horor mě to celkem překvapilo. ()

berusche

Škoda je prej dobrýho člověka, ale tady byla škoda slušnýho námětu, který někdo normálně zabil. Zaprvé obsazení Natalie Dormer nebylo nejšťastnější, ve své životní dvojroli je naprosto neuvěřitelně amatérská. A za druhé, z hororu, který mohl už jen díky motivu lesa sebevrahů přinést slušnou žánrovou věc, se stal obratem další v řadě špatných pokusů o dech beroucí snímek. ()

TheDon

Přemýšlím o tom, kdyby Seichō Matsumoto nenapsal Kuroi Jukai, jeslti by se vůbec natočilo tolik recyklátů tohoto tématu. Zřejmě ne. Nutno říct, že ani tento nepatří k těm podařeným. Neuvěřitelně nesympatickej krysí ksicht s prasečím nosem v hlavní roli přímo vybízí k hejtingu nejvyššího kalibru. Dobrá tedy. Staniž se. Nuda jako kráva. A přitom ,při troše dobré vůle ,by se z toho dal vydojit infarktovej lesík, plnej různých děsivých entit. Moc se jich vydojit nepodařilo. Ale pár vlaštovek přece jen vyhuklo. Ale na víc jak 35% to prostě nestačilo. P.s.: jak už sem psal, tak asi nejvíc děsivý bylo spíš obsazení, než film.... ()

honajz2

Jednu dobu jsem se o japonské pověsti, legendy, docela zajímal. A les sebevrahů byla jedna z nich. Ale ten film je nuda, jednou jsem se lekl a to je všechno. Hlavní postava je neskutečně dementní. Z toho námětu se dalo určitě udělat víc, ale tohle... bylo zklamání... ()

M.i.k.e

fajn trailer a solidní nápad dělaly z Lesa potencionálně fajn horor na jedno podívání.Bohužel realita je úplně někde jinde a výsledek je nekonzistentní,zdlouhavá nuda,kdy se 80% stopáže nic neděje a když už to vypadá,že se bude aspoň trošku bubat,stojí to za pendrek.Jestli jsem si říkal,že nemůže být většího zklamání než It Follows,tohle k tomu má hodně blízko...20% ()

Caminzind

No teda. Film sice skončil dříve než začal, ale i tak jsem docela mile překvapen. Les sebevrahů, napínavá a temná atmosféra, uvěřitelné herecké výkony (Natalie Dormer a žádné uječené kravky), výborná kamera (to jako fakt), zvuk a hudební motivy. To se vážně nebojím zvýraznit, jelikož mám už pár horrorů za sebou. Dalo se z toho samozřejmě vytřískat podstatně víc, a to nejen vzhledem k námětu, ale i vzhledem k již zmiňovaným kvalitám (herci, kamera, zvuk, prostředí). Střih je občas zmatený, ale zase má snímek rychlý rozjezd. Lekačky fungují, ikdyž s maskami a efekty si nikdo moc práci nedal, což mi vadí asi nejvíc. A taky závěr mohl být spíš psychologický, když už jsme u těch dvojčat. Hodnocení je pochopitelně nižší. A to z toho důvodu, že byl snímek určen širšímu publiku a celkově tak bude mít více diváků (i mimožánrových), než kolik se jich dočká většina srovnatelných horrorů. Já si naopak trochu přisadím. 63% ()

Martin741

Jo, viem o strasidelnom lese Aokigahara a o pocte samovrazd v tomto lese. Reziser Zada mi vsak nic nehovori a v ramci hororovej jazyd bude tento film u mna patrit len do priemeru. Herecky potencial fajnej Natalky Dormer je nevyuzity, nepredviedla sa ani Jukijosi Ozawa, lakacky su len priemerne a reziser si tymto filmom hororove meno isto iste nespravi. Avsak v sucasnej hororovej mizerii je toto stale slusny priemer . 60 % ()

Havaj8

Štěstí, že se mi tohle kino hned z kraje roku vyhnulo. Protože vymyslet scénář na horor, kde budu hrát dvě hlavní role, to je opravdu kumšt. Už jenom ten námět, že se vydám hledat ségru dvojče do lesa sebevrahů. Snažil jsem se v tom najít hlubší smysl, marně. Prostě díky těm všem houbičkám a haluškám se vám snažej vsugerovat, že je to všechno reálný, přitom to reálný vůbec není a ve výsledku si vlastně můžeme vybrat, čemu věřit. Takovýhle filmy, který ani sami nevědí, co chtěj říct stojej za prd. Obyčejná jednorázovka, kterou ani Natalie Dormer nezachrání. Holt další velkej fanda, kterej si odbyl svůj režisérskej debut s menším rozpočtem a kdoví, kde bude za pár let. ()

Wiikii

Čekal jsem něco víc propracovaného s totální paranoií a deziluzí hlavní postavy, což se ke konci trošku vyskytlo, ale hlavně se hrálo na předvídatelné lekačky, kdy zlatý hřeb se objevil na úplném konci v podobě nejtrapnější lekačky co jsem za poslední dobu viděl. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()