Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Emjecko

Horko těžko se mi objektivně hodnotí film podle knižní předlohy, který se tak zásadně odklonil dokonce i od hlavní dějové linie. Drobné úpravy nejsou u filmových adaptací až tak nezvyklé, v určitých případech jsou dokonce žádoucí, ale tvůrci filmového Insurgent zcela bez skrupulí vyřadili ze hry i poměrně důležité postavy a co víc, zcela překopali nosnou příběhovou linii. Během sledování filmu v kině jsem tak většinu času trávil dumáním nad tím, co se to tam k... děje a hlavně PROČ?! Pokud bych měl však Insurgent hodnotit z pozice člověka neznajícího knižní trilogii, záleželo by, jestli jsem (ne)viděl Divergenci. Za předpokladu že ano, jedná se díky většímu množství akce o atraktivnější pokračování nenáročné na přemýšlení, čili u toho můžete rovněž nad něčím dumat, ale jestli jste úvodní díl neviděli, tak na to ani nechoďte. Věřte mi, jednalo by se o ztrátu času.;-) ()

Samelio

Rezistence je skvělá po technické stránce a nenudí, ne zřídka se tu ale objevují hloupé dialogy, které působí spíš jako snaha o zaplácnutí prostoru mezi akčními scénami. Ty jsou zase občas na místech, kde je to zbytečné a nelogické, např. setkání s odpadlíky ve vlaku. Nebo spíš postavy se chovají nelogicky, aby k takovým scénám docházelo. Slabým místem filmu je tedy hlavně scénář. Nelogičnosti se sice nacházely i v Divergenci, doufal jsem ale, že Rezistence je může napravit. Stal se ale opak. První polovina filmu byla trochu zklamáním, druhá je zajímavější. Jedním z důvodů je určitě to, že na řadu přicházejí simulace, které přinášejí, především vizuálně, atraktivní momenty. Postava Shailene Woodley už mi v Rezistenci nepřijde tak zajímavá jako v jedničce. Naopak sledovat záporačku Kate Winslet je zážitek. Ačkoliv Rezistenci hodnotím stejným počtem hvězdiček jako Divergenci, je na tom druhý díl hůře. Divergence je u mě zhruba na 82%, tedy silné čtyři hvězdičky, u Rezistence jsem přemýšlel i o třech. Po prvním shlédnutí dám ale 66% a čtyři nechám (alespoň zatím). ()

DavidUrbanCZ odpad!

Může mi prosím někdo říct kdo zase vyblil tuhle sračku? Co to jako vůbec je? O čem to je? To je teď nějáká móda psát a točit o tomhle konceptu "společnosti upadající pod diktaturou ale zachráněna skupinkou s nějákou náctiletou krávou ve vedení"? To vás to jako baví? Půlka filmu natočená jak když před točením sežrali kilo houbiček a druhá půlka o tom jak moc se jí stejská po mámě? Naprosto zbytečná, nezajímavá napodobenina Hunger Games, jen s ošklivější hlavní postavou a bez špetky zajímavý akce. Za tohle sem fakt prosral 7 dolarů. Naprosto debilní! ()

Guran

Na pokračování Divergence jsem byl hodně zvědavý. Jednička byla pěkná podívaná, to samé jsem očekával i od Insurgent. Má očekávání byla naplněna. Akce, napínavost, překvapivé zvraty. Přesto se zde ale najdou klišojdní sekvence a nelogické nedodělávky, které by potřebovaly ještě doladit. Rozesmála mě scéna, kde Theo James se hrdině postaví na volném prostranství a bez toho aniž by se kryl pálí proti svým nepřátelům, které zabíjí jendoho po druhém. Klišé hlavních hrdinů se snad nikdy nezapře. Film je spíš taková pohádka. Každému divákovi je jasné, že to dopadne dobře, jako v každé jiné pohádce. Snímek je ale koukatelný. Pobaví a to je přece to hlavní. Musím říct, že Shailene Woodley je hezčí s krátkými vlasy, než dlouhými. ()

carter...

40% Varování, následující text je smrtelně nudný! Pustím se zde totiž do polemiky. Hned zde řeknu, že nejsem žádný cíťa, co by se hned pohroužel nad každou ,,nevkusnou, provokativní, morbidní " scénou. Avšak, tento snímek je jasně zaměřen na mladé náctileté publikum. A jsem překvapen nad určitými scénami, které ve snímku byly znázorněny. Mám na mysli především minimálně ve třech případech chladnokrevné vraždy kulkou do hlavy (ve dvou případech klečící osoby). Nevím jak ostatní, ale mně už u toho chyběli popraveným jen pytle přes hlavu. Hodně mně tyto scény evokují praktiky extrémnich (teroristyckých) organiizací a jsem celkem šokován, že tyto scény se vůbec objevují ve filmech, které jsou výhradně určeny pro mladistvé. Bohužel, takových hollywoodských filmů jsou celá mračna. A tak jak nás formuje okolí, ve kterém se pohybujeme, tak do určité míry nás ovlivňují i filmy (ať už vědomě či nevědomě), na které se díváme. U mladých lidí je to vnímáno navíc ,,citlivěji" než u dospělých a tyto scény více přejímají. Ono se pak nemůžeme divit, že se u dětí může projevit větší agrese. A když jsme u Holywoodu a Ameriky, stačí vzpomenout každoročně na násilné případy v tamních státních školách. Bohužel jsem zatím nečetl žádnou studii, týkající se vlivu filmografie na člověka, ale nemusím si nalhávat, že zde žádný vliv není (kdyby nebyl, neexistovaly by třeba vůbec reklamy). Naproti tomu vyzdvihnu ,,divergentní" myšlenku odlišnosti/rozmanitosti. V životě je rozmanitost velmi důležitá (prospěšná), připojím k tomu i slovo tvořivost. Ve všem však existují ,,extrémy", které se musí vždy vyčleňovat a je vždy pro každého otázkou, co již považovat za onen extrém/pól) .Pro někoho už to může být jen barva kůže a paradoxně se sám pak může stát pólem/extrémem pro své okolí. Samotný film určitě nestojí na dobře vystaveném ději a pro mě je tento díl ještě o kus slabší než předchozí prvotina. P.S. Výborný koment RedAK ()

DassemUltor

Omg. Dopoledne jsem sekal zahradu, luxoval apod. a řekl jsem si: ok k obídku si dám nějakej chill movie, pohodičku, nebudu to hrotit, žádný očekávání. Vydržel jsem to půl hodiny. Jídlo teda byla dobrý ne že ne. Naprostá sra*ka. Dávám jednu hvězdu jenom kvuli tomu že to je post apo a sci fi - moje top žánry.. ztráta času! A lidi co za to dali lupen v hodnotě 179kč opravdu lituju :D ()

Nely

Tak Rezistence je dost špatná. Nic prostě nefunguje. Už takhle ten film/filmy (Divergent) má nesympatické herce. Člověk prostě z tohohle filmu nedostane nic, zhola nic...Divergent byl docela ucházející, ale tohle fakt ne...Přitom to má vcelku slušnou knižní předlohu. Pro mě tedy fakt nic moc a ani bych to nedoporučila... ()

johnsnow

Nuž druhý diel nie je postavený úplne na knihe. Tým síce získava plusy ale aj mínusy takže 5* nemôžem dať a začínam sa obávať jak dopadne experiment. 14.82015- Po druhom zhliadnutí znižujem na 2*. Najprv som sa tešil ked vybrali schwentkeho lebo red i URNA sa mi páčilo ale pozde som si uvedomil že tie neboli podľa knihy. Teraz mám normálne strach jak dokurví experiment ked kniha začína tam kde rezistencia skončila a on celý koniec pomenil že totálne. ()

keiko

Větší urážku knížce už si moc představit nedokážu. Psychologie postav skoro obrácená - pravda, bylo by to na masy až moc dospělé a logické a málo americké - motivy Erudite opět převrácené až na posledních pár minut filmu... Matka Foura vypadá, že jí nedostatek stravy a hygieny vyloženě prospívá, protože se zdá, že je mladší než on... (správná filmová hrdinka si i mezi odpadky udělá dokonalý makeup) V neposlední řadě zneužívají smysluplné duchovně posouvající simulace z knížky a překroutí je do povrchní hlouposti (viz "Amity simulace" - jasně, řeknu Odpouštím si a traumíčko je pryč. Ha ha). Dobrá, chybička se vloudila a zapomněli čím dál důležitější vedlejší postavy ukázat v jedničce. Řešením zcela určitě NENÍ nastrčit je tu jako inside joke pro ty, co četli knížky, a pak jednu z nich zabít. Divák je ani nepozná a může mu být srdečně jedno, že nějaký redshirt skočil ze střechy... Hlavní problém spočívá ovšem v tom, že vyškrtli cokoliv zajímavé v knížce bylo a udělali ze zbytku efektní tuctovku. Díky tomu pro diváka, co nečetl předlohu, je ve filmu neobyčejně málo děje a je to nuda efekty neefekty. "Těším se", jak překroutí třetí díl. Všichni táhnou směrem za plot, Evelyn je kamarádka se všemi, hlavně s Tris. Jak na tom chtějí stavět? ()

pekas

Celkem vydařené pokračování Divergence, včetně toho, že je to ideální pro vypnutí mozku a nechání se bavit. Hudební složka už ale není zdaleka tak dobrá. 85% ()

Veniss

Nechtěla jsem psát žádný komentář, neb film je bohužel hloupoučká slátanina pro náctileté a není moc co o něm psát, ale tak mě pobavil koment RedAKa, že ho tímto všem doporučuji k přečtení. :-D ()

Vykuk odpad!

Meeh.. nuda, nuda, nuda, nuda.. no.. jak bych to nějak smysluplně rozvedl, skoro nic se tam neděje, herci nesympatičtí, ale to byli už v jedničce, že jo:) všechno se tam táhne jak sopel, akce mizerná, nemá to jiskru, naprosto nevyužitý potenciál jinak zajímavého světa. Nedokázal jsem se dodívat a být zrovna v depce, snad i skočím z okna, jak plytce a bezduše to na mě působilo. ()

kslaww

Slabší než jednička...nemastné neslané...po půlce už se mi dívat nechtělo...uvidíme co vypadne ze trojky. ()

Bobris

Nemůžu víc jak 2 hvězdy za tolik tupých dialogů a herců. Nicméně konec byl slušný, ač se z toho dalo vytřískat teda o dost více. Theo James je nejhorší herec jakého sem kdy viděl. ()

Kimkong

Pokračování revolucionářského filmu, jenž se veze na vlně úspěchu prvních Hunger Games. První díl si pořádně nepamatuji, ale zde je zopakováno vše podstatné pro pochopení děje. Hodnocení hodně zvyšují simulace, které patří k tomu lepšímu co film nabízí. Rozhodně by nevadila kratší stopáž. ()

dzberry

I v životě přeci platí, že pokud si nejsem jistej tím, že budu schopen druhé číslo odmakat se ctí, tak se do něj – sakrafix – raději ani nepouštím... Kdo má pak hledat pitomoučké výmluvy a skrývat ochabloně, že... Na co se ale vymluvit tady? Na nápadovou a scénáristickou impotenci? Logických kravin tam bylo fakt habakůk, zvraty a zkratky (dějové, chování postav atp.) byly místy až úchylné... Upřímně – byli autoři spíše odevzdaní, anebo sečtělí? Mírumilovně, ale zároveň neohroženě prohlašuji, že jim přeji, aby byli vůči kritikám pokud možno rezistentní... ()

XXXXXXXX

To se takhle jedna blbka rozhodla, že zkombinuje Hladovky a Stmívání no a vyšlo jí z toho tohle. Stejně jako u Stmívání je zde jistá paralela s Patyzónem, místo Belly tu máme jaku si Triss. Z hladovek si pak Rezistance vykopírovala frakce, záporáka, a klasický boj těch dobrých vs. ti zlí. Tentokrát se vše točí, kolem jakési čtyřhranné kostky, kterou dokáže otevřít jen vyvolený/á. Nepřipomíná vám to tak trochu třeba Harryho Pottera? Závěrečným zkopírováním z hladovek, budiž třeba i to, že poslední část bude zase rozdělena na dvě části a obě mezi sebou bude dělit rozestup jednoho roku. No takže stále hledám důstojného nástupce hladovek a zachránit mě, může teď už jedině Maze Runner. Otázkou tak zůstává, jestli se mám těšit, nebo snad spíš bát. No uvidíme... ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent