Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

Le_Chuck

Černoškí raperi, záhadný aziat, lúpež diamantov a Jetov najhorší film. Kŕčovité škubanie, ktorým sa film pri všetkej svojej štýlovosti a coolovosti za doprovodu gangsta rapu, vyškrabe sotva do spodných regálav viedepožičovní. Tam dúfam, že sa naň medzi Seagalovkami a Van Dammovkami zabudne. Nedobrá reklama jak pre Bartkowiaka, tak pre čínskeho mlátiča. ()

castor

Přeci jenom je to už nějaký ten pátek, kdy jsem tenhle národnostní mišmaš viděl, přesto si vybavuji mnohé – slušná choreografie soubojů, drsné pohledy většiny zúčastněných, červená krajka na těle Gabrielle Union nebo Jet Li skákající po balkonech hotelu. Není to moc, ale ani úplně málo. Samozřejmě když začne divák o ději jen malinko přemýšlet nebo zapojí logiku, bude ho to nepříjemně pálit. Na druhou stranu tenhle kousek od uznávaného kameramana Andrzeje Bartkowiaka asi nebudou vyhledávat ti, kteří po večerech recitují Hamleta. ()

Spooner

Vždyt tohle snad není ani béčko ne?Tohle už hraničí s drzostí.Jediné co mě na téhle vypatlanině zaujalo,byla honička na čtyřkolce.Jinak se do pomyslného hrobu zřítili všichni účinkující ()

Davies182

Líbila se mi na tom kupodivu dobře vybraná hudba (já normálně zarytý punk-rocker), a zběsilý videoklipovitý střih. Jinak jde o obyčejný akční film pro teenagery, tj. snaha o herectví 0%, scénář k smíchu. Plus dávám za akční scénu s pitbully, i když také úsměvnou v tom špatném smyslu. ()

Real Tom Hardy

"I AIN'T GONNA EAT, I AIN'T GONNA SLEEP." --------- Iba geniálny soundtrack počnúc tvrdým výpraskom skladbou 'Go to Sleep' a utopická idea nesklonného priateľstva delí Cradle 2 the Grave od skutočného, bezútešného filmového hrobu plného odpadkov. A ešte Jet Li. --- (2015) (15.3.2017) (3.3.2018) ()

nunka

Tou jednou hviezdou nemôžem úplne odstaviť film, kde krv tečie kvôli nejakým šutrom a dojem sa hodnotí podľa toho, či tam bolo veľa, málo alebo tak akurát bitiek a nakladačiek... ()

Fiftis

Akcia, pôvab aj elegancia: to všetko prináša film. Producent a režisér, ktorí spojili bojové umenia s hip-hopovým štýlom, dosiahli v tomto snímku ešte vyššej úrovne, než inde. Hrdinovia filmového plátna Jet Li a DMX sa z rivalov stali partneri a ťali do živého - únos, divoká pouličná vojna, krádež čiernych diamantov a dolapenie nebezpečného zločinca. Kelly Hu a Gabrielle Union tu rafinovane spojili svoju krásu a silu. Rozhodne nesiahnete vedľa. Kolíska sa hojdá od začiatku až do konca. V akčnom filme Od kolísky po hrob spojil producent Joel Silver znovu režiséra Andrzeja Bartkowiaka, herca Jeta Lia a rapera DMXa. Zápletka - ako ostatne u všetkých akčných filmoch - slúži predovšetkým na farebnom predvedení bojových umení. Bojové aj pyrotechnické efekty sú presne také, aké majú byť; za zmienku stojí ľahká nadsázka, menej krvi ako zvyčajne a ironické dialógy. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dost dobrá akce, Jet Li a DMX -občas je tempo filmu pomalejší, hudba ok, ale sem tam mi nesedla/// Rozhodně dost dobrej film s hodně slušnou porcí akce. A akce je občas velice zjímavá, no a sem tam i přehnaná. Stejně ale úvodní scéna při které Jet Li nepotřebuje výtah a k závěru zase scéna na motokáře je zapamatováníhodná. No a nebo to jsou alespoň dvě scény které jsem si dotěď z filmu pamatoval (než jsem ho rozjel podruhé). Děj je trošku zamotanej (nebo natahovanej), níčím moc nevyniká, ale dá se na to dívat. Nejvíce mě však potěšila herecká sestava (Anthony Anderson rulezz). Prostě tímhle filmem jsem spokojenej./// Celkem 74%/// ()

Ruut

Co se stane když neuvidíte tento film? Nic. Další příklad toho, že rapeři netočí kvalitní snímky. Jet Li je , jako ostatně skoro vždy v Hollywoodu, za nemluvícího kung-fu šaška. ()

kingik odpad!

Kameraman a později režisér polského úvodu Andrzej Bartkowiak si zkrátka myslí, že umí točit akční filmy a z tohoto omylu ho zatím ještě nikdo nevyvedl. Pravda je ovšem taková, že akci skoro vůbec nezvládá, a pokud ano, je velmi klopotná až těžkopádná a klasicky béčková. Béčkoví jsou i herci, které neustále obsazuje, a spoléhá, že mu to odehrají, ztrapní se a zmizí v hlubinách zapomnění. Tak lehce zapomenutelný je i tento film, který kromě svou naivní blbostí, ničím jiným nevyniká. Hotová ostuda v oblasti akčního žánru. 0% ()

Carol Pifková

Jediné čo si pamätám, je čierna opica ako sa predvádza v spodnom prádle a potom vyskočila na strom. Pardon to bolo v zoo. Tu si nepamätám nič, pretože to bola zbytočná hovadina, ktorá vyplnila tu prázdnotu čo by v telke bola keby to nevysielali. ()

predators

Nebyl to nejhorší bojový akční film, ale taky nemůžu říci, že by byl nejlepší. Jet Li podává v jiných podobných snímcích lepší výkony a též někteří herci ve vedlejších rolích mohli trochu máknout. Ale vcelku rychle to uběhlo a pohádky byl konec. Malé plus za závěrečný souboj, ale fakt malé+:-)55% ()

Slartibarkfast

Nemám rád černošské filmy a nemusím ani čistě ťamanské. Nepovažuji se za rasistu, ani xenofoba. Jen nesnáším, jak černoši nemístně přehrávají a ťamani zas hrát vůbec neumí. Zde je to zabaleno v úhledném dárku jako dvoubarevná fidorka. Naneštěstí tu není žádný běloch, který by to zachránil. Možná proto je to pouhá akční blbost bez hlubší myšlenky. 20% ()

nash.

To poslední, co by člověk čekal od akčního filmu, je nuda. A tohle je bohužel nuda, které nedokázal zlámat hnáty dokonce ani Jet Li. ()

Ratemus

Jeden velký omyl, dva velikáni proti sobě v jednom filmu a nic z toho. Každej mohl předvést víc, ale bohužel, je to ještě více podprůměrné, než jsem čekal. Veliká škoda. ()

Slarque

Slušné akční béčko podle absolutně nesmyslného scénáře. Dobře nasnímané a dynamicky sestříhané souboje a honičky, ke konci i nějaký ten výbuch a na závěr parodie na horor. Smysl to opravdu nedává, ale nemůžu říci, že jsem čekal něco jiného. ()

klerik

RÓMEO MUSÍ ZOMRIEŤ-LOVEC POLICAJTOV Blbý názov. Hrozne blbý scneár. Zopár vtipných rozhovorov toho tučého černocha... Keď Jet Li prehrával popri osadenstve v Rómeovi, dalo sa to ešte pochopiť, ale keď prehráva aj pri DMX-ovi je jasné, že niečo nie je OK. Jet je len figúrka, Dacascos má blbú úlohu, Kely Hu je nevyužitá a ani tie bitky už nie je to, čo bývalo u Bartowiaka zvykom. Dnes už málokto natočí jednoduchý dobrý akčňák ako za VanDammeovsko-Seagalovskej éry... Luc Besson a Cory Yuen (Bozk Draka, Kuriér) takto ostávajú našou poslednou nádejov... ()

SeBig

O trochu slabší než Romeo musí zemřít, ale akce furt bylo dost, hudba od DMX, vtipný Anderson a Tom Arnold, honička na čtyřkolce s fízlama, Dacascos vs. Li.. akorát příběh byl hodně klišé. Jinak fajn akčnák. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera