Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

Flakotaso

Naprosto nezajímavý akční kousek s tisíckrát obehranou zápletkou. K tomu parta rádoby drsných týpků sympatických asi jako lože z kopřiv a máte film, který si málokdo pustí podruhé. Dvě hvězdy dávám jenom za Jeta, který je dobrý vždy a všude. ()

sharky

65%. Rychlá stylová akční jízda, která sice není nijak originální, ale zato nenudí, je místy vtipná a má skvělého Jeta-Liho, který předvádí úžasné kung-fu. ()

Roman.Ticka

Líbilo se mi to i přes velmi záporné hodnocení na CSFD. Mělo to dynamiku, akci, vydařené scény (honičky městem a zvlášť závěrečný boj mezi přírodními živly), až na slabší scénář s předvídatelnými sekvencemi, ale černá hudba byla dle mého gusta i přijatelná kulisa bez rušivých vstupů mezi dialog. Jet Li měl šik vlasy i ohoz a scénu v aréně si střihl docela na úrovni, jak je jeho běžným zvykem. Závěrečné resumé o napravení padlé duše se dá přinejmenším pochopit. Boj dobra se zlem mě osobně přitahuje stále dokola. ()

eraserhead666

Bartkowiak si svůj herecký tým režijně vyzkoušel v Romeo musí zemřít, takřka k dokonalosti se s nimi vzepjal v Lovci policajtů a jak jim všem může dojít dech ukázal v tomhle. Pravda, Anthony Anderson je pořád sympaťák, jeho teploušek je fakt zábavnej, Kelly Hu a Gabrielle Union nakonec přeci jen předvedou to, na co čekáte celý film (a musím říct, že je to asi nejlepší část filmu), jenže DMXe si v klidu poslechnu jako rappera, ale koukat se na něj moc nedá, jako by ve všech filmech, co jsem ho v nich viděl, hrál pořád jednu a tu samou roli, on se nijak nevyvíjí, Jet-li dostal hrozně málo prostoru a Tom Arnold po Lovci policajtů hrozně vyměkl (čekal jsem další slovní přestřelku s Andersonem a ono prd). Pokud bych měl vyhrabat alespoň jeden důvod, proč to všechno v Lovci policajtů fungovalo a tady je, tak je tomu z části proto, že tenhle film se cítí a tváří dost namachrovaně. Je to okaté a viditelné. Ale soundtrack skvělý, Eminemova pecka hned na rozjezd je parádní. 2.5* ()

Ilicka

Nebyla to žádná sláva. Jet se krom úvodního seskoku ze střechy budovy dooolů po patrech ani moc nenadře, protože o rovnocenného protivníka do konce filmu ani nezakopne, a DMX je tak uvědomělý zloděj, že na konci prohlásí, že si musí jít na pár let sednout do lochu... Občas to mělo i nějaké světlejší momenty, ale rychloposuv byl hlavně ve střední části můj nejlepší kamarád. *** Nevýrazné, zapomenutelné... ()

ARI50

Akční bojová záležitost, jede to od samého začátku a nenudí to vůbec. Příběh je skvělý a herci se nemazli z ničím. ()

Bauer

První hodina byla tak za 4* ale potom to bylo za 2*.Takže když si udělám malý průměr tak je to za 3*. Ale bitky s Jet Li byly výborný.Dmx je taky stylovej ale po Lovci policajtu jsem čekal více. ()

HateBreeder

No asi se mnou cely CSFD nebude souhlasit ale me se to libilo a hodne. Jet je borec a na nej muzu koukat porad, a co se DMXe tyce, to je taky spravnej frajer, no a tahle cerno-zluta dvojka to ve filmu pekne rozbalila takze sem se ani minutu nenudil. Navic extremne tezky Anderson zase vynikl ve vedlejsi roli. 75% ()

Lacike

Dalsia spolupraca Jeta Li a producenta Joela Silvera dopadla zabavnejsie ako ich predošlý počin Romeo Must Die. Zapletka je sice strasna volovina a miestami som ani prilis nepobral logiku filmu, ale aspon to ma svizne tempo a neustale sa nieco deje. Film neustale okorenuju humornymi vystupmi Tom Arnold a Anthony Anderson. Nie vsetky ich hlasky su vydarene, ale niektore stoja za to. Akcie je tentokrat dostatok. Aj ked nedosahuje nejaku vysoku uroven kvality, tak sa na nu prijemne pozera. Do velkej miery za to môze aj naslapany hiphopovo rapersky soundtrack. Najviac sa mi pacila nahanacka na bugine a trochu absurdne finale s tankom. Bitky uz nie su tak casto predratovane ako v Romeo Must Die. Najlepsia je bitka v ulicke pri prvom strete DMXa a Jeta Li v ktorej ma zaujala kamera a strih. Najmenej ma bavila bitka v klietke. Jet sice vymlati kopu zapasnikov z UFC vratane svojho buduceho kolegu z Expendables Randyho Couturea, ale tato bitka je az prilis predratovana. Vo finale sa dockame troch duelov, ktore sa odohravaju paralelne. To im trochu skodi. Od duelu Jet Li - Mark Dacascos som ocakaval predsalen viac. Ich bitka ma jednoduchu choreografiu a tvorcovia sa viac sustredili na vytvorenie efektneho horiaceho prostredia ako samotnu bitku. Corey Yuen sa ako choreograf prilis nenadrel. Jet celkovo v tomto filme nepredvedie viac ako len slabsi standard. Obcas dokonca vo filme ostali zabery v ktorych evidentne supera minie o desiatky centimetrov. Dokonca mi pripadalo, ze sa DMX v bitkach snazi viac ako Jet. Holt Besson vyuzil Jetove schopnosti ovela viac ako Silver. Jet mal trochu smolu, ze najlepsie z tejto trojice Silverovych podobne ladenych filmov, dopadol Exit Wounds, kde Jeta nahradil Seagal. Ale aj tak je vysledok zabavna blbina, ktoru si raz za cas kludne pustim. 5/10. ()

Marek1991

Akčný kriminálny thriller, ktorý má ozaj dynamiku a zaujme vás, no je tu mnoho ale. Už na začiatku, keď má strážnik v práci mužský pornočasopis a žena zistila, že preto jej triky naňho nefungujú, tak poslala kamoša, som si pomyslel, že Andrzej Bartkowiak sa musel zblázniť. Nasleduje to vykrádanie banky s nástrojmi ako od nejakej armády, žena, ktorú drží pred spadnutím na koľaje chlap, no na konci je vidno, žeby sa do žiadnej medzery tam nezmestila. Samozrejme tu máme únos dieťaťa ako z filmu Hlboko v gangu, no máme to doplnené taiwanským tajným agentom, ktorý pobije všetkých a tak nezostáva všetko len na černochoch, ktorých akcia je doplnená ozaj tvrdou a dynamickou hudbou, ktorá vás bude vytrhávať priam zo sedačiek. No a potom kamene, ktoré dokážu zničiť svet, reči o novom svetovom poriadku a nepochopiteľná dražba týchto kameňov medzi zločincov sveta za pár miliónov, to už bola silná hlúposť, plus samozrejme aj tu nejaký ten striptíz. samozrejme, ak to niekto bude označovať rôznymi negatívami, chápem ho, no bolo to napumpované a zaujímavé v mnohých oblastiach a nenudilo ma to veľmi ani po ďalší krát, myslím, že od filmu Hlboko v gangu to bolo napríklad lepšie, od hlúpych filmov ako Skyfall pre mňa tiež, ale to je už subjektívne, tak ako sa vám mohli alebo nemuseli páčiť tunajšie vtipy, či efektný príchod tanku na scénu. Aký taký normál pokazilo aj to žiarenie v človeku s tými kameňmi, proste bolo to šialené, komerčne americké, ale odo mňa to má tých 40%, lebo ma to zaujalo viac než mnohé podobné a ešte stále k tomu mám určitý vzťah, možno je to raperom DMXom, ktorému som tú drsnosť a herecký prejav veril. ()

Torision

Trapárna. A nejvíc mi vadil DMX, protože je to ubohej černošskej buran (a strašně přehrává) a tady hraje drsňáka, před kterým by se sklonil i Arnie se Slyem. ()

corpsy

Toto je jeden z tých príkladov, ktorým sa hovorí : sádzka na istotu. Osvedčený, jak herecký, tak tvoriví tým však doplatil na prvoplánovanosť a rádoby cool atmosféru. Síce rýchlokvaska s minimom napätia, ale zase akciou nešetrí a šľape ako hodinky. Dávam preto 4*, jednu pre Toma Arnolda. ()

ConanVJ

Pěkný akční béčko, ve kterém je spousta pěkných bitek a akčních scén. Dacascos je jako záporák parádní. Za mě 85% :) ()

Turiec

Unesená dcéra a záchrana sveta pred kým iným ako neameričanmi, Jet Li, ktorý toho moc nenarozpráva, ale predvádza svoj slušný štandard bez výnimočných čísel. Úplne deravý scenár, ale milovníci bojových umení, krásnych áut a hip-hopu sa asi nudiť nebudú. Zaujímalo by ma, prečo mnoho scenáristov a režisérov má predstavu, že planétu vždy zachraňujú grázli, zlodeji a vrahovia, ktorí sa tým stávajú neuveriteľne čistými a kladnými hrdinami. Nie je mi ani jasné, prečo niekto, kto sa každý večer modlí sa živí kradnutím. Banda pouličných povaľačov môže používať arzenál zbraní, za aký by sa nemuseli hanbiť ani špeciálne jednotky. Všetko sa dá vyriešiť, stačí sadnúť do tanku a povoziť sa v ňom po meste. Americké tajné služby ani netušia, čo sa u nich deje a preto musí prísť odborník z Taiwanu. Ako správny zahraničný agent kedykoľvek keď zamáva preukazom s čínskymi znakmi dostane miestnych policajtov do pozoru. A aby som nezabudol: najnovšie a najničivejšie zbrane aké si vie človek predstaviť sa predávajú asi takto: Do hangáru na letisko na predmestí nejakého mesta priletia na vrtuľníkoch obchodníci so zbraňami z celého sveta. Je jasné, že z dôvodu svojho utajenia budú ich lety riadne ohlásené leteckej službe. Všetci majú zaručene okolo 30 rokov, sú neuveriteľní krásavci a rozhodnú sa kúpiť zbrane až vtedy, keď ich uvidia blikať. To ich väčšinou privádza do neuveriteľného vytrženia a v momente ponúkajú milióny a prekrikujú sa, čo im hrdlo stačí. Ešteže je svet plný grázlov a krásnych žien, ktoré nás vždy v pravý čas zachránia a ustrážia náš bezpečný spánok. Ufff. ()

ArsenalEagle

Obě hvězdy jsou za komediální stránku tohodle kousku, byť žánrem komedie není označen. Spousta (až legendárních) neuvěřitelně tupých hlášek, které táhnou film až do finále, co se pravděpodobně odehrává v nějaké meteorologické anomálii. Dějově je to brak bez špetky příběhu, chybí základní logika, akce je díky Jetovi jakžtakž snesitelná, ale bizardní hlášky to prostě drží nad vodou. Zajímalo by mě, jestli šlo o úmysl, nebo byli tvůrci až tak blbí. ()

JJ.Gibson

Je to moderně natočený akční film. Má v sobě několik originálních prvků a scén. Akční bitky s Jetem Li a DMX jsou hustý, ale nic nového co bychom od nich už neznali z dřívějška a bohužel pár detailů ve filmu je docela nedotažených. I přesto jsem se příjemně pobavil. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera