Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Grimaldi

Akční komedie s Goldie a Melem, sem s tím a hned, říkal jsem si. A vskutku, potenciál pro skvělý filmový zážitek v rámci daného žánru byl vidět od první minuty. Úvodní setkání legendárních záporáků Davida Carradina a Billiho Duka opravdu potěšilo, snad i víc než první setkání skutečných hlavních hvězd filmu. Interakce Mela a Goldie byly z počátku vcelku sympatické, ale bohužel po chvíli přešli do stále se opakující rutiny. I když je tak film víceméně nonstop naháněčka, výsledný dojem z filmu je čistě průměrný. A to přesto, že tu je všechno, co bych očekával že mě bude bavit, zvláště pak automobilové a letecké honičky a nápadité finále v zoo. Jak se tvůrcům povedlo všechny kreativní nápady takhle zazdít, tomu vlastně pořád nerozumím. ()

Hal_Moore

Neakčně nevtipná akční komedie. Každý občas šlápne vedle, ale rovnou do hovna, to se podaří málokdy a málokomu. Mel Gibson je jeden z těch, kterým se to poštěstilo. Mimořádně nesympatická Goldie Hawn zabíjí všechno alespoň průměrné svým hereckým antitalentem a Gibson toho překvapivě nevyužívá, holt ne každý den je posvícení. Po skončení hrozila návštěva ušního lékaře, neb scénárista nechal Goldie Hawnovou celou dobu hulákat a fňukat, což se za prvé nedá poslouchat a za druhé ušní bubínky dostávají fest zabrat. Tohle už víckrát ne ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

kenkaku

Film jsem viděl poprvé v polštině (takže mi pár vtípků napoprvé uteklo) a vždycky jsem nechápal proč si nakonec Rick vybral Marianne (Goldie Hawn) a ne Rachel (Joan Severance) :). Přesto mám film rád jako oddychovou podívanou plnou vtipu a vyvážené akce která skutečně neobsahuje hluchá místa. Vážně příjemná podívaná kterou si kdykoliv rád zopakuji... ()

Magika82

Nedávná televizní repríza tohoto filmového snímku mne vrátila o řadu let nazpět v pozitivním slova smyslu. Objektivita na prvním místě: Rok 1990, Goldie Hawn, Mel Gibson, David Carradine. Absolutní záruka vyvážené komedie a akce. Na nějaké označení Thrilleru zde zcela zapoměňte jako na loňský sníh. Protože Thriller to rozhodně není ani co by se za nehet vešlo. O akci a komedii jde především. A těch se divákovi dostáva plnou měrou zvláště zásluhou Goldie Hawn. Subjektivně: Goldie Hawn nekompromisně patří mezi mé oblíbené herečky kam mi až má paměť sahá. A dle mého názoru zcela právem. Komedie, v nichž dostala jednu z hlavních rolí vždy byly zárukou humoru a excelentního hereckého výkonu. Shrnuto: Velká výprava, mistrně zvládnuté herecké výkony, akce střídá humor a k tomu se dokonale prolínají tak, jako kdyby k sobě vždy patřily. Na scénaři pracovali sice tři scénáristé. Ale zde výjimka potvrdila pravidlo. K čemuž možná přispěla i doba a rok, z něhož snímek pochází. Pakliže se i po více než třiceti letech od natočení tohoto snímku rozhodnete pro večer s komedií, sáhnutím po Ptáku na drátě rozhodně neuděláte chybu. 80% hodnocení. ()

• V pôvodnom scenári bolo oveľa viac vecí, ktoré sa odohrali v 60-tych a začiatkom 70-tych rokov, ktoré vysvetľovali príbeh Ricka (Mel Gibson), Marianne (Goldie Hawn), ale aj ich nešťastného priateľa Jaimeho (John Pyper-Ferguson). Tieto scény boli z rozpočtových dôvodov vynechané a zhustené do scenára prostredníctvom dialógov a flashbackov. (Arsenal83)
  • Režisér John Badham o práci s divokými zvieratami na tomto filme povedal: "Žiadne zvieratá nie je ľahké režírovať. Nečítajú scenár. Je to niečo ako riadený chaos - musíte byť naozaj pripravení zachytiť niečo vzrušujúce, čo môže sa stane a musíte byť pripravení vysporiadať sa s vecami, ktoré sú nebezpečné, pretože sú to divoké zvieratá a ublížia vám." (Arsenal83)