Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Torgal

Čistokrvná 80's zábava až po okraj naplnená naháňačkami, prestrelkami a výbuchmi, s nesúrodou dvojicou v hlavných úlohách. Na to, aby sa z toho stala klasika, to ale bolo až príliš divoké a Goldie príliš uvrešťaná. V polovici filmu som mal pocit, že už mi stačilo a to ma ešte čakalo finále v zoo. Gibson každopádne frajer ako vždy. 6/10 ()

Gilmour93

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh.. ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

lennyd

Rick Jarmin (Mel Gibson) se po usvědčení jednoho z policejních šéfů a zároveň šéfa drogové mafie Eugeneho Sorensona (David Carradine) nachází v programu Ochrany svědků. To znamená, že každou chvíli mění svojí identitu, a začíná znovu a znovu svůj život. Ve chvíli, kdy Sorensone pustí z vězení, začíná být jeho život znovu ohrožen - Sorenson má své styky, a není pro něj problém zjistit současnou Jarminovu identitu. Shodou okolností ale Jarmina pozná jeho dávná láska Marianne (Goldie Hawn), která mu na poslední chvíli zachrání život. A tím teprve vše začíná ... Začnu tím, co všechno mne na filmu štvalo. 1. Scénář - těch náhod bylo nějak moc, že by Ricka Marianne poznala právě v ten den, kdy po něm půjdou? 2. Mel Gibson - má tohle to zapotřebí? Asi v roce 1990 ještě měl ... 3. Goldie Hawn - její role spočívá v hodině a půl nepřetržitého ječení a naříkání (a v českém dabingu ještě víc)... 4. Název filmu - měl snad mít něco společného se závěrečnou scénou? Ehm.. Prostě - pokud si mám vybrat mezi Ptákem na drátě a Drátem do ptáka, tak sáhnu po filmu, ale v jakémkoliv jiném případě .. nevím nevím... ()

• Goldie Hawn při natáčení scén v zoo přišla do kontaktu s opravdovými tygry. To na ni zanechalo negativní stopu, a tak se podělila s režisérem, kterému se svěřila, že má noční můry, ve kterých ji honí tygři. John Badham nelenil a okamžitě to zakomponoval do scénáře. (Dixieboy)
  • Na zalievanie všetkých rastlín v dažďovom pralese boli zamestnané dve polievacie skupiny na plný úväzok, priamo počas natáčania v zoo. (Arsenal83)