Kdo se skrývá pod maskou záhadného starce? To sama pomsta přichází po letech… Dobrodružný francouzský film Hrbáč byl natočen podle stejnojmenného románu Paula Févala z období sklonku vlády Ludvíka XIV. Statečný šlechtic Lagardere je svědkem zákeřné vraždy Filipa de Nevers, spáchané královým oblíbencem Gonzagou, který se tak chce zmocnit velkého jmění rodu de Nevers. Slíbí umírajícímu, že před Gonzagovými úklady zachrání jeho malou dcerku Auroru. Tajně odveze dítě do Španěl, kde je vychovává, a po patnácti letech je vrátí matce, která nikdy nepřestala věřit, že se jednou se svou dcerou shledá. Do Paříže se Lagardere vrací v masce, ve které ho nepozná ani vlastní schovanka... Hrbáč byl vždy vděčnou látkou pro filmové zpracování. Jedním z jeho legendárních představitelů byl i Jean Marais. (Česká televize)

Autogram

Francúzska šermiarska kostýmová klasika, ktorú milovali staršie generácie, ja už menej. Oproti novšej, tiež francúzskej verzii, sú tu kostýmy výraznejšie, parochne smiešnejšie a šermiarske súboje nudnejšie. Aurora očarila hlavne hlasom českej Angeliky. ()

Ironfood

No, už to není ten zážitek, jako kdysi, ale pořád velmi slušná zábava. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, Bourvil ale zrovna není můj oblíbený komik, takže nakonec jen 3... ()

James87

Když byl na scéně Hrbáč, tak to bylo celkem dobré, jinak film plyne a plyne, až uplyne. Marais je dobrý šermíř a Bourvil mu skvěle sekunduje. Teď si musím přečíst román, abych mohl mít srovnání. Mám rád francouzskou kinematografii, když to uvidím ještě jednou, třeba to ještě přehodnotím. ()

klúčik

Prekrásny , klasický , romantický film. Výborné obsadenie (Marais + Bourvil). Tento film mám rád. 80%. Fantastický český dabing. ()

korndaddy

Je to prostě starý, ale i tak se to dalo zkouknout až do konce, bez větší míry sraní. Maminka s dospělou dcerkou jsou ale úžasný. ()

Seti

Já, jakožto čtenář předlohy, jsem z tohoto zpracování klasického Févalova románu zhnusen. Nehorázně osekaný a především nestoudně překroucený paskvil, který naprosto selhává jak v podání základní příběhové kostry, tak ve vykreslení jednotlivých charakterů, jež jsou rozpoznatelné pouze podle jmen. O zachycení epiky či ušlechtilosti předlohy nemůže být ani řeč a herecké obsazení je taky úplně mimo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak více zprasenou adaptaci si nevybavuji. Kdo viděl tento film, tak rozhodně nemůže říci, že zná Hrbáče. ()

Sancty

Šľachetný a naivný hrbáč Jean Marais v jednom z najklasickejších diel francúzskeho romanticko-dobrodružného žánru. To hovorí samo o sebe. Vyčítať mu teda jeho obsah a spracovanie by bolo ako vykrikovať nemý na preplnenom trhu. 7/10 ()

kolemjdouc

velmi kvalitní film i po tolika letech.výkony herců ,kamery apod.když jsou záběry třeba z bálu tak vidíme že herci i hodně vzadu mají svoje opodstatnění v záběru ()

Asmodin

Skutečně jediná dobrá verze Hrbáče je z roku 1997 s úžasným hereckým obsazením a soundtrackem, který zaujme (kdybych si ho mohla stáhnout z netu, tak ho poslouchám od rána do večera). Tohle všechno tomuhle filmu chybí, přestože je to jedna z prvních verzí s Jeanem Maraisem, který dodnes rozpálí nejednu babičku :o) ()

laepus

No to byla ale blbost - jedna hvězda za to, že jsem to v někdy v půlce zapnul (po minutě jsem pochopil, o co jde) a byl schopen to dodívat až do konce, druhá hvězda za výpravné kostýmy a celkově krásné prostředí a ta třetí za vtipné scény s hrbáčem. Jinak opravdu trapnost nad trapnost. ()

Eva_Krejcova

Báječný film mám ho moc ráda jeho rytíř Lagardere je prostě rytiř jak má být. Ovšem lump kníže Gonzag mu to pěkně komplikuje ale má smůlu ten mizera dopadne špatně. A vše bude jak má být. ()

zdeny99

Hlavní role je jako na míru ušitá Jeanu Marais. Toho skvěle doplňuje jeho pobočník Bourvil. To, co dělalo a snad ještě dělá tento film tak skvělým, jsou vedle hereckých výkonů obou zmiňovaných především šermířské souboje a bohatá výprava po francouzském venkově. Ovšem tento film má v sobě jistou pachuť nelidsky slušného a výjimečného člověka šlechtice Legardera (Jean Marais), který mi svojí mluvou a chováním připomínal strašně slušného a nepřemožitelného Vinnetoua či Old Shatterheanda. Stejné to bylo i u jeho koně, který se choval podobně jako Hatatitla. Alespoň si stejně lehali na zem i se svým pánem. Příběh je učebnicovým dobrodružstvím, který ve své době musel vzbudit pozornost. Dnes už to ale taková sláva není. Ty šermířské souboje a Francie 18. století tak netáhne jako před 60 lety. Alespoň mě teda tak ne. [3547. hodnocení, 117. komentář, 78%] ()

Ydrosten

Jak je možné, že tyto staré filmy, mají 1000x silnější atmosféru a sílu přitáhnout diváka, než ty digitální moderní srágorce ? Ať už se dívám na jakoukoliv starší velkoprodukci ( Fan fan tulipán, Hrbáč, atd. ) tak mám z filmu větší zážitek, než z těch moderních. ()

asfalt

Pekná stará klasika. Jean Marais sa vo svojej dvojrole skvele vyžíva. Film vôbec nenudí aj vďaka pekným exteriérom. ()