Kdo se skrývá pod maskou záhadného starce? To sama pomsta přichází po letech… Dobrodružný francouzský film Hrbáč byl natočen podle stejnojmenného románu Paula Févala z období sklonku vlády Ludvíka XIV. Statečný šlechtic Lagardere je svědkem zákeřné vraždy Filipa de Nevers, spáchané královým oblíbencem Gonzagou, který se tak chce zmocnit velkého jmění rodu de Nevers. Slíbí umírajícímu, že před Gonzagovými úklady zachrání jeho malou dcerku Auroru. Tajně odveze dítě do Španěl, kde je vychovává, a po patnácti letech je vrátí matce, která nikdy nepřestala věřit, že se jednou se svou dcerou shledá. Do Paříže se Lagardere vrací v masce, ve které ho nepozná ani vlastní schovanka... Hrbáč byl vždy vděčnou látkou pro filmové zpracování. Jedním z jeho legendárních představitelů byl i Jean Marais. (Česká televize)

malyLibor

Tento film jsem miloval už v dětství. A musím říct, že i dnes je to stále krásná podívaná pro romantickou duši snílka. ()

Alenuch

Pro mě tohle není nejlepší adaptace, a to přestože obvykle dávám přednost starším verzím filmů před novějšími. U tohohle románu mám raději zfilmování s Danielem Auteilem, ačkoliv i tam by se našly mouchy. Bohužel však pravdou je, že nemám ráda Jeana Maraise. Jakkoliv je tedy toto zfilmování celkem kvalitní, včetně pěkných šermovaček a krásné Aurory (přestože když na ni pokřikují "Óroro", vstávají mi vlasy na hlavě), není to nic, co bych si s chutí pouštěla opakovaně. Bohužel. ()

PORTER44

Docela dobrá romanticko dobrodružná podívaná.J.Marais si zde opět zahrál dvojroli na jedné straně šlechtice a na druhé hrbáče a Bourvil přidal trochu vtipu.Dobré herecké výkony,příjemné prostředí a dobré kostýmy. ()

topol999

Klasická akční romantika s Jeanem Maraisem. Je pravda, že bych ho pod maskou hrbáče stěží rozeznal. :) Nicméně mě tenhle film neoslovil. Jednak mi vadila skutečnost, že se mladičká Aurora zamiluje de facto do svého táty, dále pak to, že postavy vypadaly po 17 letech stejně (žádné vrásky, prořídlé vlasy...) a závěrem dabing M. Moravce na JM. Tam u mě jasně vyhrává Vladimír Ráž... Takže jen slabší nadprůměr. ()

gapa466

Taková milá akční pohádka u které se nesmí přemýšlet. Na dobu vzniku silný nadprůměr. Dnes už spíše úsměvné. Každopádně fandil jsem Hrbáčovi kdysi v kině, fandím mu i teď. ()

bernstein

Pekný historický dobrodružný film, s dobrým obsadením. Skrátka zaručená romantická klasika, ktorú už od detstva pravidelne z času na čas pozerám. Subjektívne mám hlavnú rolu zviazanú so Jean Maraisom, typovo sa mi hodí na tieto historické postavy. Hrbáč patrí k top snímkom historických filmov francúzskej (európskej) kinematografie. ()

Edus

Na tomhle filmu určitě oceňuji vyváženost mezi romantikou a humorem (Bourvil), dobrodružstvím v divoké krajině a dialogy v paláci. Dodává to příběhu pestrost a velkorysost, podobně jako u Černého tulipána, další klasiky romanticko-dobrodružného žánru. Když potom ve finále Lagardère zvolá směrem ke Gonzagovi "nelítostný vrahu zlý (nebo tak nějak)", víme, že ten zločinec byl právě odsouzen čestným mužem a svůj špatný konec a ztrátu cti si plně zaslouží. Jen milostný motiv trochu pokulhává; přece jen, Aurora byla oproti Lagardèrovi asi o třicet let mladší... ()