Když je manažer rizikového milionářského investičního fondu James King (Will Ferrell) dopaden za podvod a má jít sedět do San Quentinu, dá mu soudce 30 dnů, aby si mohl dát do pořádku své záležitosti. Zoufalý James se obrátí na Darnella Lewise (Kevin Hart), aby ho připravil na život za mřížemi. Ale navzdory Jamesovu názoru na motorkáře, Darnell je tvrdě pracující živnostník, který nikdy nedostal ani pokutu za špatné parkování, natož aby byl kdy ve vězení. Oba muži společně dělají všechno, aby se z Jamese stal „tvrďák", a během této přípravy zjišťují, jak se v mnoha věcech mýlili - včetně názoru jeden na druhého. (Freeman Ent.)

majorzeman13

Nenáročná,oddychová celkem i docela zábavná, dobrá,průměrná komedie s Ferrellem a Hartem. Dobrýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý tojo ! ()

rewoluce

Zase raz Americká prehnitá spoločnosť si potrebovala dokázať, že farebnosť nie je predsa problém a kľudne a to za akýchkoľvek podmienok, môžu spolunažívať, asimilovať či dokonca aj večerať v černošských ghettách s červenými zadkami a čiernou mrkvou v nich.. Prosto scenár a dej filmu nestál za nič, resp.mohol si autor dať aspoň toľko roboty, aby to dotiahol trochu ďalej ako na konečníkovú stanicu v zasmradenom pube kdesi na periférii Chicaga. Plus dávam výprave a kostýmom, ktoré v tomto prípade prekonali moje najlacnejšie očakávania a Gucci sa môže ísť zahrabať, lebo jeho ponožky sa ani len nepribližujú tej nádhernej ČB farbe počas celého deja.. No napokon som sa aj zasmial, čo mňa samého dosť prekvapilo v momente, kedy som si to uvedomil už samozrejme bolo pozde a preto sa musím priznať k ďalším dvom hviezdam ktoré som filmu napokon udelil tri.. Zhrnutie: Celkom dobrá zavarenina na nudný večer.. ()

MichaelG

Přestává mě bavit humor toho typu že si černoch hraje na černocha z báňe myslím že tohle už tu bylo několikrát a opakovaný vtip není vtipem navíc spousta hlášek už se objevili v jiných filmech a ještě mě docela přestává bavit se dívat na stovky gayů vyskytujících se na speciálních místech to je tak ujeté že by se lidi v u.s.a měli fakt zamyslet film jsem nehodil do odpadu protože se na to dalo dívat a trochu jsem se zasmál a navíc jsou tam fakt extrémní komediální kousky.. ()

k.rakonos

Čekal jsem rozhodně víc. Ještě tak první polovina filmu byla celkem ucházející, občas se člověk i zasmál, ve druhé polovině už jsem se trochu nudil a hluchých míst přibylo. Někde mezi dvěmi a třemi hvězdami... ()

sophianne

Řekla bych, že dostanete to, co film slibuje. Nic víc. Je tam dost přímočarého humoru, který chvílemi jde až do absurdit, ale proč ne. Kdyby to nebylo točené jako účelová komedie, ale řekněme drama, kde by vtip mohl být drsnější a civilnější a zároveň by u každého protagonisty byl alespoň náznak komplexního charakteru, dala bych klidně i pět bodů. ()

Ferguson

Skvělé využití/zesměšnění všech kulturních-společenských stereotypů přesně v duchu hochů z fratpack (Owen Wilson a Vince Vaughn - zoufalci co opustili loď těchto nekoretních komedií, by si měli vzít příklad a netočit ty svoje zoufalé Stážisty). ()

JerryPilsen

Další Ferrellovka jak se patří.Se záplavou trapností,ale i opravdu dobrých vtipů.Takže beru na milost.Kevin Hart je dobrej a drží gagy v rozumnejch mezích,většinou. ()

kajicek27

Ač to byl film nabitý vtipem, mě tak neoslnil. Podle mého Američani už delší dobu točí komedie až moc sprosté. Popravdě řečeno jsem takový film očekávala. Američani by se měli spíše věnovat tomu v čem jsou nejlepší na celém světě a to je Sci-fi nebo fantasy. ()

andrew.cygal

Celkem mě překvapilo celkové hodnocení filmu. Jsem náročný divák, ale tenhle snímek jsem si dolsova užil, smíchy se málem potrhal a poválel po podlaze. Za mě rozhodně 5*! ()

trichogaster

Mám rád Willov humor, ale tento film ma poriadne sklamal... pre mňa najhorší, čo som sním videl..musel som sa premáhať, aby som to dopozeral... ()

PowPow

Od tohoto filmu jsem čekal úplnou blbost. Ona to blbost byla, ale přesto mě příjemně překvapila. První část se zdá fekální a blbá, ale postupně se to zlepšuje, až s gangem černých a bílých to dostalo grády. Jenom nedává smysl, že hlavní hrdina vystudoval Harvard a přitom je to tak extrémně tupý pošuk. ()

PRASÁK

Tahle komedie se vcelku povedla. V hlavních rolích se zde představují Will Ferrell coby makléř James King a černoch Kevin Hart jako živnostník Darnell Lewis. Snímek je založen i na kontrastu bílejch a černejch obyvatel Ameriky a jejich způsobu života. Pravda, není to tak úplně k popukání, ale dá se na to koukat. Film natočil americkej scénárista a režisér Etan Cohen, kterej filmem „Zocelovací kúra” debutoval jako rejža a kterej napsal scénáře ke snímkům jako: Absurdistán, Tropická bouře, Madagaskar 2: Útěk do Afriky, Muži v černém 3 nebo Daddy's Home. A jen tak pro zajímavost, komedie „Zocelovací kúra” stála studio Warner Bros. Pictures 40 miliónů americkejch dolarů a dosud tenhle film vydělal přes 111 miliónů dolarů. ()

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)