Když je manažer rizikového milionářského investičního fondu James King (Will Ferrell) dopaden za podvod a má jít sedět do San Quentinu, dá mu soudce 30 dnů, aby si mohl dát do pořádku své záležitosti. Zoufalý James se obrátí na Darnella Lewise (Kevin Hart), aby ho připravil na život za mřížemi. Ale navzdory Jamesovu názoru na motorkáře, Darnell je tvrdě pracující živnostník, který nikdy nedostal ani pokutu za špatné parkování, natož aby byl kdy ve vězení. Oba muži společně dělají všechno, aby se z Jamese stal „tvrďák", a během této přípravy zjišťují, jak se v mnoha věcech mýlili - včetně názoru jeden na druhého. (Freeman Ent.)

doogiemus

Ferrellov humor nemusí sadnúť každému. Aj v tomto kúsku boli veci, ktoré pobavili, spustili salvu smiechu, ale boli aj veci, ktoré vyzneli trápne. Každopádne to bol pohodový kúsok pre lenivý večer. ()

BretaKiller

Pekelně jsem se bavil. Občas trošku příliš vulgární, ale je to komedie jak má být. Bohužel ale nemohu hodnotit na max, protože to má své mouchy..... ()

Fenk

Příprava na vykoupení z věznice San Quentin po Ferrellovsku. Humor za hranicí vkusu blíže k milovat než nenávidět. ()

P@\/EL

Na filmy s Willem Ferrellem se vždy těším, protože člověk netrpělivě očekává, co za voloviny bude zase vyvádět. I zde je film místy hodně bláznivý, nicméně se musím přiznat, že jsem přece jenom očekával ještě větší odvaz. Každopádně příprava hlavního hrdiny na život v base přináší řadu vítečných srandovních scén, z nichž mě svou nekorektností naprosto odrovnala scéna s chlápkem na záchodě. Hlášky, tentokráte zejména v podání Kevina Harta, jsou rovněž ve většině případů vynikající, škoda jen slabšího příběhu. ()

zeromen

Není to špatné, ale Ten největší (Velký Stan) je přece lepší. Toto je taková kopie originálu, docela povedená. ()

Pythonator

Will Ferrell je skvělý, ale musí mu k tomu hrát rocková hudba. Když ho dáte do filmu k černochovi a dáte tam hnusný hip-hop, máte z toho další hnusný černošský film o tom, že všichni černoši nejsou špatní. To už jsme viděli mnohokrát, ale Amíci to potřebují točit neustále, aby se nemuseli bát, když jim po ulici pobíhají gangy ozbrojených černochů. Ten krpatý Kevin Hart sice patří ke snesitelnějším černochům, ale i tak je jeho opičí poskakování a pózování otravné. Od Ferrella je to velké komediální zklamání a to téma už bylo jednou a daleko lépe zpracované v o mnoho lepší a bláznivější komedii Ten největší. ()

Gamine

Neměla jsem žádné očekávání, ale u některých vtipů jsem se opravdu zasmála, hlavně mě bavil černošský gang, do kterého Mayo překvapivě dobře zapadnul ()

vinducha

Mayo a Čokoláda spolu řeší problém . Naprosto neškodná bady komedie , která je naplněná situacemi , kdy sem si občas opět poprskal triko . Hodně odlehčená pohodová zábava. "Já sem takovej rasista , že mám na šachovnici jen bílý figurky. Je to sice matoucí , ale černý nesměj dostat šanci vyhrát." Jako kdo tohle vymýšlí...Myslím , že dnes už by se tahle hláška do emerického filmu dostala těžko. ()

vilhy

prijemna komedia, ziadny stereotyp, klasicky Farrell, Hart je lepsi a lepsi, tento rok zatial najlepsia komedia ()

Googooplexer

Konečne ďalší film Willa Ferrella, bohužiaľ ďalší film Kevina Harta, ktorý drží celý humor až moc prizemi. No a stvrdne vám aj tak až nakoniec. ()

Hansk75

Asi dvacet minut před koncem jsem u toho usnul a ani jsem neměl potřebu to dokoukávat... Těšil jsem se na fajn komedii, nicméně koutky mi cukly, co si tak pamatuji, max. jednou - možná dvakrát... ()

TheMarkos

Musel jsem shlédnout na dvakrát, protože v půlce jsem začal usínat. Ferrell a Hart jsou skvělá dvojka, ale něco tomu chybělo ()

r3musko

Pomaly som sa začínal nudiť, ale odpočítavanie dní vyvoláva dojem, že sa dej posúva ďalej a nedovolilo mi predčasne film vypnúť.. Sem - tam sa vyskytne lepší vtip, alebo hláška, no väčšinou je to vata. Will Ferrell tomu dal veľa, vo výsledku však iba solídny priemer. ()

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

Shakespearovská rivalita po ferrellovsku

02.12.2014

Will Ferrell se naposledy objevil ve dvojce Zprávaře a příště ho uvidíme v komedii Get Hard, kde si zahraje milionáře, který se svědomitě chystá na pobyt v base. Na cestě pak má i ztřeštěné… (více)