Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. (Falcon)

Autogram

Výkon, ktorý sa už nezopakuje. Celý film je dosť ukecaný, ale samotné lezenie je zvládnuté na jednotku. Aj na obrazovke prechádza zrak a chytali ma závraty. Slabšie štyri hviezdy. –––– Bolo to pokojné, nádherné, vyrovnané. Nebolo to nebezpečné. ()

ilonaho

Technicky dokonalá obrazová podívaná, která ale nevyváží hloubku a emocionalitu autentických vzpomínek původního dokumentu. Hraná verze je více pouťovou atrakcí, byť se i při ní, navzdory známému výsledku, opotíte napětím. ()

tommmy89

Film sa strašne ťahal, pokým došiel k zaujímavejšej pointe. Avšak čakanie prinieslo svoje ovocie ! Samotná príprava akcie "na lane" nebola až taká úchvatná, ako snímky už pripravenej akcie vo vzduchu. Musím vzdať hold kamere a samotným efektom, pretože v obrovskej výške bola prekrásne zachytená a vykreslená panoráma New Yorku. To, čo sa dialo počas chôdze po lane je už druhá vec. No samotný film a myšlienka bola tak trochu prázdna. Šlo len o sen mladého snílka, ktorý si chcel splniť svoj bláznivý sen. ()

zsn

Miluju filmy s Josephem Gordon-Levittem. Milovala jsem ho už od dob "10 důvodů, proč tě nenávidím", pasovala jsem ho k sympaťákům po boku Heatha Ledgera, tak nějak nátlakem osudu sleduji jeho rozkvět. V čem se ukáže, to má nějaký hlubší smysl, to je podané prostě nějak jinak, s nějakou duší, mluveným doprovodem, na pomezí reality i ne. Tento film mi dal další jméno - Philippe Petit. Jaká hanba, že jsem o někom takovém neměla ani potuchy. Jaká hanba, že se jeho čin zastřel teroristickými útoky. Možná způsob, jakým on pokořil Dvojčata (a vdechl jim tak duši, jak bylo ve filmu vyřčeno, paradoxně k tomu, jak jim nakonec hmotu teroristi uzmuli - ale duše stále přežívá, že (-:), by se mělo oslavovat ne ku zapomnění 11.9. 2001, ale ku vzpomínce na to transcendentní, fascinující. Ano, tento film je vlastně jen návod. Je to jako se koukat 2 hodiny na postup přípravy a pečení kachny. Otázkou je, zda se takový návod hodí na 2h film. Zda si zaslouží vysoké bodové hodnocení. Zda toto hodnocení nebude produktem emocí v souvislosti s 11.9. Zda to bude mít nějaký smysl, anebo, zda by takový film měl smysl, kdyby 11.9. nebylo. Nakonec i na mne zapůsobily emoce, zejména závěrem filmu o vstupence bez omezení na toto omezené? neomezené? místo? časoprostor? či co? Čímž vyvstává polemická otázka o existenci / neexistenci, o té které úvaze Dvojčat, jako věci, osoby, nebo čeho? ()

Hugo01

Ještě snad nikdy se mi z filmu nezamotala hlava, ale všechno je asi jednou poprvé. Ne, že bych měl nějaký panický strach z výšek, ale tohle je..no..vysoko. ()

P1tr

Muž na laně je vtahujícím filmem, který dokazuje, že Robert Zemeckis by měl zůstat u hraných filmů a už se nepokoušet o animované experimenty. Režisér je to totiž velmi schopný a dokáže vykouzlit krásné záběry i bez pomoci přehané počítačové pomoci a svižným, elegantním přístupem prezentuje příběh jednoho odvážného a lehce šíleného muže, který se pokusil o nemožné. Joseph Gordon-Levitt ztvárnil ústřední postavu velmi věrohodně a jeho fyzické schopnosti napodobuje se vším všudy. Bohužel tam, kde má přijít vrchol filmu se dostavuje zklamání, neboť titulní akrobacie nebyla v 3D Imaxu ani zdaleka tak vtahující, jak jsem čekal a závratě, ani nějaké větší napětí se nedostavili, což je zásadní chyba. V těchto ohledech film paradoxně ztrací a je to ohromná škoda. Muž na laně je příjemným snímkem, který ale mohl dopadnout ještě o něco lépe a obávám se, že shlédnutí v domácnosti zážitku ubere ještě o trošku více. ()

Metal Lord

Opravdová krása, kterou jsem si zakončil tři víkendové projekce v Praze - Everest, Marťan, Muž na laně. Snímek mi dost připomněl ty krásné chvíle, které jsem trávil u Forresta a Trosečníka. Joseph perfektně jako vždy, dokonce i s francouzským přízvukem. A byla radost slyšet alespoň snahu o česká slovíčka z úst Bena Kingsleyho. Konec byl, díky reálné předloze, předvídatelný, ale i tak se člověk dobře bavil, místy se i zasmál. v IMAXu opravdová nádhera. A speciální efekty z Prahy na úrovni, byť by se našla chybička, kdy bylo poznat příšerné klíčování nad rybníkem. Jinak z mé strany není co vytkout. ()

widla

S výškami problém nemám, ale při sledování tohoto filmu jsem měla regulérní závrať! Krásně natočené, je to pocta Dvojčatům a úsilí jednoho praštěného Francouze. Krása! ()

Maynard.

Když ti kino předhazuje jeden supr film za druhým, tak neseď doma a nečuč na telku :o). Paráda, z tohodle kousku budu mít závratě ještě dlouhou dobu. Zemeckis je maestro režiérů, kdo pochybuje, nerozumí tomu :o). Tady nám ukázal,že i s poměrně jednoduchým scénářem dokáže udělat filmařskou lahůdku, která je prošpikovaná neskutečnými záběry. Neni mi znám přesný důvod, proč zrovna si zrovna vybral tenhle film, ale asi to bude hodně velkej patriot, kterej stejně jako většina lidí nemá rádo jarabáče s turbanem napalici. Jo, bez dvojčat je Svět uplně jinačí, tenhle snímek ukazuje jak ohromná stavba to byla a taky jak lákavá pro nadšence, kterej se je rozhodl udolat. PS:sem si myslel, že to přejde jednou a šmitec,ale von si z toho udělal hotovou exibici. Krásá filmařina s průhledným příběhem. ()

netahlo

Levitt vypada i normalne jako bukvice, natoz pak s francouzskym prizvukem. Vubec, celkove priserny obsazeni s vyjimkou Bena, ktery mel stejne hovno co hrat. Ani triky mi teda neprisly nejak extra povedeny. Proste mnoho povyku pro nic a to jsem se na to docela tesil. ()

kenkaku

Hele fakt sorry... už od začátku mi přišlo točit film o tom jak chlap po laně přejde mezi dvěma budovama (a předem víme, že se mu to povede a dokonce ani nespadne - je to podle historické události) nehorázná blbost. Nuda od začátku až do konce (jak říkají klasikové: "film vo hovně"). A měl jsem pravdu. Nic na tom nezměnilo srovnání s Forestem Gumpem (mimochodem, všichni co si to dovolí, by si měli vypláchnout pusu vodou a mýdlem). Vlastně ano. Motivovalo mě se podívat. Jinak bych na to fakt nekoukal... Z pragmatického pohledu je to vizuálně poutavé (digitálních efektů víc než v Star Tracku) a obrovsky udné. ne urážlivé (k divákovi) jen nudné... fakt. ()

herr_carter

Za svou osobu bohužel nemohu hodnotit. Jako fanoušek známého režiséra jsem se podobně jako na jeho předchozí snímky těšil i na tento, po ale asi 25 minutách jsem dal od filmu ruce pryč. Shrnul bych pouze několik komentářů, které se zde již také objevily = vykradení svých vlastních filmů a snaha z každého svého úspěšného díla promítnout sem, výsledkem je bohužel kýčovitá a zbytečná nuda, kde prostě ani nemohu ocenit například fakt, že se J.G-Levitt naučil během natáčení francouzsky.................moje hodnocení = nehodnoceno. ()

sedm.1

To tak zkrátka někdy bývá, že i mistr tesař se sem tam utne. A Robertu Zemeckisovi se to stalo právě s The Walk. Celý film na mě zapůsobil naprosto sterilně, nezáživně a kupodivu, vzhledem k pozoruhodnému a v podstatě i poměrně originálnímu tématu, i těžce nezajímavě. On to měl mimochodem Zemeckis u mě na hraně už s předchozím Flight, jenže tam ho ještě zachránil skvělý Washington, pár dramaticky slušně vygradovaných momentů a fungující emoce. Ovšem zde z toho nic takového není. Gordon-Levitt je sice jinak sympaťák, ale tady mi jeho výkon přišel jednoduše divný a nevýrazný, nehledě na to, že tu má, podobně jako už v Looper, zase nějak podivně doupravenej ksicht, tohle fakt moc nechápu. A ani nikdo ze zbytku osazenstva pak není nijak lepší. Dramatických okamžiků je tu pak dost, ale ani jeden mi nepřišel nějak silnější, vypjatější, či působivější a třeba závěrečné vyvrcholení, přecházení lana mezi věžemi Světového obchodního centra, mě už vyloženě nebavilo, lépe řečeno, mít v tu chvíli moc, tak ústřední postavu z toho lana sám sestřelím, jak hrozně mě sral. V The Walk pak navíc nefungují ani ty emoce, ani atmosféra a stylově to na mě též zapůsobilo zcela bez tváře, zkrátka ne a ještě jednou ne, tohle je podle mého skromného názoru opravdu nepovedená a vlažná podívaná, na které není skutečně nic zajímavého. ()

Circumscriptor

Robert Zemeckis je jeden z mála filmových režisérov, ktorých starnutie sa nijak obzvlášť neprejavuje deformáciou a úpadkom jeho filmovej tvorby. Dôkazom toho je práve The Walk. Film je perfektne zostrihaný, veľmi dobre zachyťuje práve momenty a ústrižky jednotlivých pasáží. Skutočne musím pochváliť digitálne a vizuálne efekty, ktoré už nie sú na úrovni animovaného filmu, ale skutočne vytvárajú ilúziu skutočnej atmosféry mesta a mrakodrapov. Jedinou slabinou, ktorá narušila krásnu vycentrovanosť snímku, je sám Joseph Gordon-Levitt. Nech robí, čo robí, jednoducho sa mi vôbec nehodí do role, ktorú má predstavovať. Nehrotil by som to tak, ako napr. J*A*S*M, to jest prirovnávať ho k psovi z reklamy na Kofolu, ale herec má vzhľadom na skutočného Philippea Petita absolútne odlišný a nežiadúci vzhľad, ktorý v kombinácií s dabingom pôsobiacim odporne a drzo, vytvára nechuť a nezaujatie voči hercovi a celému prostrediu, kde sa nachádza. A to film veľmi kazí, čo mi je dosť ľúto. Pre Američanov je celé World Trade Center veľmi citlivá téma, ktorá predsa "otriasla celou USA", tak si myslím, že tam bude mať tento film väčšiu pamätnú hodnotu sprevádzanú silnejším diváckym úspechom. ()

wooozie

Po projekci ve mně zavládly opravdu velmi rozporuplné pocity. Těch pozitivních, ale i vyloženě negativních věcí je tam více než dost. Hlavní plus je samozřejmě Gordon-Levitt, který je mi sympatický nejenom jako herec mnoha skvělých rolí, ale i jako samotný člověk a tato role se pro něj opravdu hodí. Jako pocta WTC je to taky skvělé. Plus druhá část filmu a především pak asi posledních 25 minut je vážně luxusních. Dokonce i sympatická česká stopa se tu objeví. Nicméně pak je tu několik věcí, které mi moc nesedly. Už samotné prostředí cirkusů a vše okolo něj je mi velmi nesympatické, z toho pro mě osobně dýchá prostředí umělosti a lacinosti, a tak na mne působil i film samotný. Nějak taky nechápu, co si Zemeckis sliboval zhruba od první hodiny filmu, často zbytečné natahování, šeď a nuda. Škoda, velký kontrast s druhou částí. Dále mi chyběl pocit jakéhokoliv strachu nebo napětí a ani jsem hlavnímu hrdinovi nějak moc nefandil, protože prostě víte, že to dá. Ale závěrem, co mě dokonale iritovalo byla podstatná část soundtracku, který byl jak vystřižený z detektivních seriálů (těch špatných) časů sedmdesátých a naprosto dokonale mi kazil zážitek jinak z pohodového filmu. 3,5* ()

KennyNevym

No co k tomu rict, jiz od zacatku bylo jasne, ze dejove film nebude nejake terno, jak by taky mohl ze? Co ale film postrada na deji dotahuje atmosferou. Jde dost poznat, ze se tvurci snazili dost drzet predlohy (knihy To Reach the Clouds napsane prave Philippem Petitem). I pres nestavnatost deje a obcasne sceny kde se nic nedeje jsem se skvele bavil. Efekty ve 3D hodnotim velmi dobre. ()

Kienast

Gordon-Levitt hraje co mu síly stačí, digitální efekty jsou naprosto úžasné, moc dobrá hudba ... a konec naprosto úžásný zážitek ... má smysl jen v kině a ve 3D, pokud uvidíte jinde odečti si *, škoda delší stopáže 4* ()

Wicky

Film s hlavou v oblacích. Zemeckis na to prostě stále má. Nejenže že to točí krásně svižnou rukou a vytváří tak zase trochu jinou dobrodružnou jízdu o vzestupu na WTC se sympatickými postavami, příjemnou Silvestriho hudbou, úchvatným vizuálem, ale ještě k tomu stačí parádně pilotovat (tentokrát bez Denzela Washingtona) Gordona-Levitta, který předvadí slušný herecký výkon. Ten film má srdce, ale bez režisérovi mistrnosti by tak krásně netlouklo. (80%) ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

10.12.2015

Eastwood točí další hit

Eastwood točí další hit

01.10.2015

Clint Eastwood už se před kamerou moc neukazuje, za ní ale rozhodně neotálí. Hudební životopis Jersey Boys sice prošuměl, Americký sniper se ale stal nejvýdělečnějším filmem jeho kariéry a přihrál… (více)