Reklama

Reklama

Králové hor

  • Rakousko Brothers of the Wind (více)
Trailer 1

Mládě orla je svým starším bratrem vyhozeno z hnízda, a tím odsouzeno k smrti. Chlapec Lucas (Manuel Camacho) nezná lásku, ani teplo domova. Po smrti matky se jeho otec (Tobias Moretti) uzavřel do sebe a utápí se v zármutku. Osud svádí Lucase a orlí mládě dohromady. Chlapec ptáče zachrání a pojmenuje ho Abel. Tajně se o něj stará, krmí ho. Ve společnosti mladého dravce nachází lásku a přátelství, které mu doma tolik chybí. S pomocí starého lovce Danzera (Jean Reno) učí Abela létat a lovit. Jak dravec roste a sílí, blíží se den, kterého se Lucas bojí. Den, kdy bude muset svého opeřeného přítele vypustit zpět do volné divočiny. (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (169)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně jsou unikátní záběry přírody, u kterých jsem si často říkal něco ve stylu „pokud je tohle opravdu živý orel, jak to proboha dokázali natočit?“ Proto nelituji, že jsem na film šel do kina. Na druhé straně je však velmi slabý scénář. Postavy, zvířata i počasí se v něm objevují a mizí přesně ve chvíli, kdy se to autorům hodí. Chlapec Lucas trpí nějakou psychickou nemocí, díky které nemluví s lidmi, zato na orla mluví bez problémů. Zbylé dvě postavy jsou lesník, který se stará o divoká zvířata, a pytlák, který se snaží jich co nejvíc pozabíjet. A zdá se, že spolu v pohodě vycházejí. A tak dále... ()

tahit 

všechny recenze uživatele

Tak tohle zatím patří k nejpříjemnějším filmovým překvapením letošního roku. A není divu, nechybí tomu milý příběh. Velebné krásy přírody, kde v horském kraji ještě opeření dravci svobodně shlížejí ze svých modrých výšek, jsou nečekaně krásné. Co může být krásnějšího, než přátelský vztah člověka ke všemu živoucímu. ()

Reklama

Jamal 

všechny recenze uživatele

Něčím překvapilo, něčím zklamalo. Scény neskutečné, prostředí Alp a záběry orlů jsou jak z přírodovědného dokumentu propracované do detailu a dýchají na vás scény dokonalé krajiny plné života. Naopak děj mladíka, jeho otce, a horala Jeana Reno jako kdyby byli bez života. Scény se vlečou a občas mi to rozpočtem a dějem připomnělo Dokrota z Hor nebo jiný aplský seriál. Škoda toho, mohl vzniknout film na který by se jen tak nezapomnělo a nezachránil to svým charizmatem ani Jean Reno, který ani své roli nedal nějaký hlubší nádech. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Zákeřná zlá zrada způsobila, že místo rodinného filmu z hor sleduju pitomej přírodopisnej dokument s tak neskutečně jalově napsaným pseudo-vyprávěním, že jsem si z nudy několikrát vydloubl oko a zase si ho vrátil. Uznávám, že má nelibost k dokumentům o přírodě je čistě osobní (nic proti, prostě mě nebaví a tak je nevyhledávám) a tím pádem jsem se snažil alespoň nachytat se u toho, že mě zajímá děj, ale to zkrátka nejde. Film se k němu vrátí jednou za dvacet minut, vytváří nějakou stodesetkrát viděnou zápletku o malém klukovi s traumatem, zahořklém otci a moudrém horalovi, jednotlivé sekvence jsou naprosto příšerně napsaný i natočený a katastrofální postsynchrony jenom dotváří finální obraz zkázy. Vlastně ne, zkáza může být i zábavná, tohle ten potenciál nikdy nemělo. Příroda krásná, orel super, film zločin. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Chvilkami se tenhle příběh tvaří jako přírodovědný dokument. Záběry alpských scenérií a zvířat jsou opravdu parádní. Ty mě uchvátily. Pak tu máme celkem jednoduchý příběh o síle lidskosti a přátelství. Kluka mi bylo kolikrát líto. Jean Reno byl naprosto přirozený. On vlastně ani nemusel nic hrát. Tobias Morretti mě štval. Ale ta jeho povaha a chování se dá celkem pochopit. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (4)

  • Dravce vo filme patrili slovenskému sokoliarovi, Jaroslavovi Kanátovi. (ČSFD)
  • Španělský režisér Gerardo Olivares získal bohaté zkušenosti s natáčením se zvířaty již při svém předchozím snímku Mezi vlky (2011). Film Králové hor natáčel 8 let bez použití triků a zvláštních efektů. Jedinou dodatečnou úpravou bylo zpomalení nejpůsobivějších scén. (Zdroj: Bioscop)
  • V čase 1:24:12 zvedá Lucasův otec fotografii, jejíž okraje jsou značne ohořelé. V dalším záběru, kde je fotografie zabírána zezadu, je témeř neporušená. (BaronDevil)

Reklama

Reklama