Na návštěvě

• Česko The Visit (více)

Becca a Tyler jedou na týden k prarodičům na odlehlou pensylvánskou farmu, kde brzy zjistí, že se staršími příbuznými něco není v pořádku. V domě platí podivná pravidla a jejich chování je stále děsivější. Děti musí vzít rozum do hrsti, aby se vrátily domů živé. (Magic Box)

Pitryx

No, mně tvorba páně M. Nighta Shyamalana nikdy nějak nebrala, ale z těch pěti filmů co jsem viděl… Zde se to rozjede poměrně slušně, tedy po příjezdu těch dvou dětí, jenže pak se to zasekne a nastávají obvyklá klišé, bez nějakého nápadu či přínosu. Found footage se dá přežít, ale stejně za něj ubírám body. A to hodně. Jednu chvíli jsem se dokonce i bavil, takže, výsledné resumé vypadá podle toho. Jo, a další mínus je za nablblé rapování. ()

dzberry

Roztomiloučká prázdninovka! Už jen počínání té nezodpovědné mamky, která poslala děcka na týden kamsi do dža, bylo hororové!! Sociálku na ni! Daly by se tomu vytknout leckteré (nejen psycho(logické)) neduhy, já se ale bavil a lekal přímo shyamalanovsky, takže klokotám spokojeností! ()

Lyx

The Visit sa zdá byť len priemerný kúskom, no je celkom solídne nad priemerom. Má dobré herecké obsadenie, pekné prostredie a aj zaujímavý príbeh a plot twist (aj keď dosť predvídateľný). ALE jeho slabinou je pokulhávajúci scenár a poslabšia atmosféra. Avšak stále som si pozeranie užil. Moje hodnotenie: 70% ()

mirkath1

nelekla jsem se ani jednou :( Toho kluka, když začal repovat jsem měla chuť zabít sama.Ta holka mi taky lezla na nervy s tím točením videa. Byla to kravina. ()

DoubleJack

Mám slabost pro dobré footage filmy a tenhle je velmi slušný. Má silnou znepokojující atmosféru, která provází celý děj (a to je přeci to, proč jsme na ten film šli, že...). Zvrat na konci filmu je také zdařilý. Možná jen škoda, že během děje nejsou žádné drobné indicie, které by zaklapnuly, jako tomu bylo v Šestém smyslu, a tak je samotná pointa filmu sice "wow", ale na druhou stranu vcelku prchavá záležitost. Závěr není naštěstí nijak zvlášť protahován - jakmile jsou rozdány karty, jde si film tvrdě za svým. To velmi oceňuju, protože řada hororů, právě v tomto bodě selhává. Jako celek mě to bavilo a dostal jsem přesně ten creepy film, který jsem očekával. ()

adamix

,,Five nights at Grannies" :). Kto nevie, od čoho som odvodil tie slová, ten nevie čo ho čaká. Toto ešte nikto nenatočil a som rád, že to bol práve Shyamalan. Found footage žáner je zas obohatený o skvostný kúsok, tentoraz s príjemným detským osadenstvom v dome s rachnutými starcami. Keď zistíte, že za všetkým je iba dávna rodinná roztržka a pridáte k tomu týždeň strávený u depresívnych, paranoidných a šialených ,,starých rodičov" (tie uvodzovky si nevšímajte) a to všetko pod dohľadom niekoho, komu sa to občas podarí, vyjde vám z toho slušný večerný horor pre celú rodinu. U mňa 4* a 85%. ()

maoc

Přesně, jak píše J*A*S*M. Neváhám jít na plné hodnocení. I když pointa nebyla úplně nečekaná a film šel jejímu prozrazení naproti (ale ne hloupě ani neplánovaně). I když bělošský teen rap plný nigga cliché nedávám (ale dokážu ocenit, když ho někdo umí podat na pána). I když dojení emocí nemusím (tak tady tvoří sympatickou protiváhu prožitým traumatům). I když ... Prostě skvělý film, který funkčně kombinuje moderní (všechny ty popkulturní odkazy mladých a mladým) s klasickým (jak říká Becca, vnitřní napětí filmu je v tom, co v záběru není). Tylerova finální fotbalová katarze je pak něco, co prostě musíte vidět a zažít. Two young losers getting losers no more. ()

kubas369

7/10. Asi nejnormalnější Shyamalanův film, žádný nadpřirozeno, žádný mimozemšťan v poli, žádný kluk co vidí mrtví lidi, žádný superhrdina nebo mimozemšťan co se bojí vody ale poctivá přízemní thrillerová práce s vyústěním, které by se mohlo klidně stát, až s toho docela mrazí. Jediný co mě štve jsou ruční kamery ale jinak dost povedený béčko s rozumnou stopáží. ()

PlysovyMacko

Dvaja súrodenci sú na návšteve u starých rodičov a všetko si natáčajú. Zo začiatku sa starí chovajú divne, ale ich správanie má racionálne vysvetlenie. Napätie sa buduje postupne a pomaly. Po hodine nastane zvrat, ktorý príbeh otočí naruby a dianie začne dávať zmysel. Posledných pár minút je hororové peklo. ()

BradleyT

Je v tom strasne videt sablona Paranormal activity, jen se upravil dej a strasidelny veci se nedelaji sami od sebe. Pravda je, ze to celkem slape a nenudi, ale precijen se neubranim pocitu, ze jde o horor pro deti, na ktery by se ale deti samozrejme koukat nemeli. ()

HaniRM

Už podle traileru jsem měla k filmu předsudky - další rádoby "horor-dokument", navíc to má být komedie. "No potěš koště", řekla jsem si. V první třetině se ještě nic až tak nedělo, pak se ale prarodiče začnou chovat divně a vy si musíte začít zakrývat oči a modlit se v konec. Celý snímek je odlehčený nevinným humorem dětí, takže si cvhilku popadáte za břicho a chvíli se vám ježí chlupy na hlavě. I když by se daly některé věci vytknout, dávám 5*. Už delší dobu jsem si takhle žádný horor neužila. ()

FosaCZ

Tady nejsou dementní jen děda s babičkou, ale i děti, které s nimi dobrovolně stráví celý týden, i jejich matka, která se chová naprosto iracionálně, ale především Shyamalan coby scenárista. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ...tolik jsem se těšila! Nový Shyamalan! Nová temná romantika ala The Village? Promenádující se odvaha a nápad ala The Sixth Sence? Světlá apokalyptická spojitost ala The Sign? V očekávání můj drahý bratr zhasnul světla, zesílil zvuk, já udělala popcorn a jeli jsme na The Visit. - v atmosféře jsme za vlasy vytahovali napjaté dýchání nás obou, škubali nohami v intenzivních momentech, rozpřádali potenciální scénáře postavené na znalosti režisérovi biografie ve filmu a žhavě, a později téměř nedýchající, očekávali vyústění v tolik minulostí ověřených návštěv...a ve vší té hořící a plápolající zběsilé nedočkavosti jsme po špičkách vlezli do pokoje toho, u něhož jsme byli na návštěvě. A našli jsme muže se zaschlou slinou u spodního rtu, němě na nás zíral, právě se stal vrahem, tak jako ti, které nám tolik vychválil... a my se na něj vrhli a ptali se ho: proč?...jen škoda, že jeho odpověď se mi zdála nechutná a byla mi ukradená ve chvíli, kdy byla nedostatečně zodpovězena. - samozřejmě se na dalšího Shyamalana poženu třeba i do kina jako zběsilá. Budu se těšit. Škoda jen, že se nebudu těšit na celý příběh. Protože fakt nestálo za to ztratit dvacet minut života za finální akt ala The Visit. .. ()

ConyM

Pán Shyamalan se po dlouhé době opět předvedl v plné síle. Není to typický horror, lekaček pomálu a pár dalších nedostatků by se našlo. Ale vše to vyvažuje hutná atmosféra, kdy člověk nemá páru, co se sakra děje. Možná zpětně či při druhém shlédnutí už to takové nebude, nebo když si člověk nenavodí správné prostředí pro shlednutí. Ale pro mě psycho film jak vyšitý, dlouho jsem nebyl po nějakým filmu zralý na panáka. Doplněno: Po druhém shlednutí pro mě stále skvělý film, sice již méně strašidelný, ale za to stále s stíživou a stísňující atmosférou. ()

Labrio

Nevím proč, ale atmosféra filmu na mě moc nezapůsobila, do 50 minuty byla pro mě hororová asi jedině představa, že bych se musel týden kopat do pozadí pod dohledem podobných gerontů a to vše pod záštitou natočení skutečně dechberoucích záběrů ze života vysoce nefunkční rodiny. Konečných dvacet pět minut však prozradilo zajímavé rozuzlení, což filmu darovalo druhý dech a také mé 3 hvězdy. ()

Vasyl

Prosím všechny tvůrce, když už do filmu potřebujete dvanáctiletýho, zakomplexovanýho, blonďatýho úchyláčka, nenechávejte ho kurva repovat!!! Bába jede dobrej matroš a párkrát mi chlupy naježila, ale jinak nic-moc. ()

DePompon

Úprimne, rozpačité hodnotenia na csfd ma o zhliadnutí filmu príliš nepresvedčili. Keď som sa však dozvedela, že ide o dielo môjho miláčika M. Night Shyamalana, majstra rafinovaného hororu, dala som mu šancu. A nesklamal. Vlastne, ak hľadáte lacný krvák, vedzte, že nie ste jeho cieľovou skupinou. The Visit je jedinečný kúsok, ktorý, ako každý Shyamalanov film ponúka omnoho viac, než sa z úvodného popisu zdá. Dávam plných päť hviezdičiek, pretože je výborne spracovaný a má prekvapivú pointu. Je späť! ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback