Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Movie Gourmet

Mezi horory patří tento k těm lepším. Není postavený (naštěstí) na hektolitrech prolité krve a zcela nesmyslném scénáři, jak bývá zvykem... Spíš se snaží tvářit skoro jako (pseudo)dokument. V závěru mi sice poněkud uniká samotná pointa, ale to se dá u snímku tohoto tipu přehlédnout a tolerovat. Verdikt: 3* a 65 - 70 %. ()

Chřástal

Svižný film s atraktivním námětem a několika pitomostmi, které se po slibném íránském začátku začínají vršit jako ty kosti v katakombách. Když došlo na archeologii zasutých traumat a vyslovení pocitů viny, čekal jsem, kdy se v podzemních chodbách vedle klavírů a telefonů objeví Freudovo kanapíčko. A když si hrdinka uvědomí, že se musí vrátit úplně na začátek levelu a zmákne to náhle s rutinou ostříleného hráče, přičemž nepřátele likviduje bez zastavení či zpomalení, je to už jen bžunda. Ale to všechno je ten hermetický synkretismus, asi. Musím ale uznat, že mě na Jak nahoře, tak dole (český název Pod zemí je opravdu “originální”) bavilo to hádání, jestli nakonec postavy vylezou z poklopu v pevnosti Boyard, na atomové ponorce nebo u pana Josefa F. ve sklepě. ()

Swoser

Hodně mi to připomíná horor Pád do tmy. Ale na rozdíl od toho filmu se mi zde více líbila ta předehra pro postavy. Na druhou stranu mi druhá půle filmu přišla trochu přetažená za vlasy, nebylo v ní nic nového, ale to neznamená, že jsem si to neužil. 7/10 ()

LuccinyFilmy

Film působí trochu amatérsky, zvlášť některé herecké výkony mi přišly pochybné, ale to nic nemění na tom, že se po nějakých čtyřiceti minutách úmorného začátku slušně rozjíždí a nakonec musím říct, že jsem se u něj i bála, ač mnohdy to bylo spíš v očekávání, odkud co zase nepříjemného vyskočí. Počáteční půlhodinka je zbytečná až tristní a spočívá v dvou třicátnících řešících záhadu ve stylu Dana Browna - kdyby to byly desetileté děti, prosím, ta nadsázka by seděla. Navíc protagonistka balancuje na hranici snesitelnosti, takže je vám celkem ukradené, co se s ní stane. Další postavy jakbysmet. ()

Lilloos

Přestože jsem podle působivého traileru očekávala, že se budu zatraceně bát, kromě čekané (a o to lepší) bafačky na Benjiho, který si za to mohl, přiznejme si, sám, jsem svůj první horor v kině přežila v nevyplněném očekávání na něco strašidelného. Tvůrci si ani nelámali hlavu s nějakou výstavbou příběhu či napětí, první hodinu se nic neděje, pak se v několika minutách zredukuje počet zúčastněných na polovic a zbytek už je téma samo pro sebe. Už Aristoteles věděl, že drama (film) musí mít zavedenou strukturu. A poslední věc, která se u podobných filmů stále opakuje a mě stále irituje, je absolutní anarchie vůči slovu logika. Nejsem sice fanoušek detektivek, ale alespoň něco by se vysvětlit mohlo. Ale byla bych i schopná to přejít a nic velkého v tom nehledat, kdyby si v závěru snímek nezačal hrát na velevážený očistec, aneb skočte do kanálu vzhůru nohama. ()

M1k9

Na výsměch chabému hodnocení jsem si tento horor vybral jako nejžhavější tip za poslední dva měsíce a zhlédnutí jsem si opravdu užil. Přiznávám, že jsem měl jen průměrné očekávání. Námět, respektive místo děje rovná se dobrý předpoklad úspěchu. První polovina děje nabízí děsivou podívanou z pohledu kamery, řekněme standard filmů REC, Pád do hlubin atd. Druhá polovina děje již odkrývá podstatu scénáře a chápu, že u mnoha lidí budí přinejmenším rozpaky. Nějaké peklo a strašidla, to známe z pohádek... Já jen dodám, stále je vše velmi přesvědčivé! Nakonec bych to shrnul jako velmi intenzivní hororovou jednohubku po které můžete jít bez problémů spát. 6/10 ()

Flopik

Som vážne sklamaný.Po trailery som sa na to fakt tešil.Bohužiaľ pravda je iná , strašná nuda.Ako pozerať sa na to dalo ale bolo to neustále o tom istom.Iba neskutočne dlhé chodenie nikam , kričanie sem tam si zabehli,zaplávali alebo podliezli no a občas ich niečo zabilo.Vlastne ani nie , zabilo ich to zopár v priebehu 5 minút a potom zase iba spomínané behanie atď.A pri tom ten vstup vyzeral strašne dobre keď tam ukázali tých ľudí pod zemou tak som sa strašne potešil no ako náhle sa stratili už to bola nuda.Ani raz som sa nestrhol , nenaplašil vôbec nič.Horor to je pre ľudí ktorý majú klaustrofóbiu.2* za to že sa to dalo pozerať a za hudbu . ()

Martinius

ak si odmyslime cele to brownovske klise ohladne symboliky a par lekcii skolkarskej psychologie, vyjde nam prijemny horor, ktory poctivo utoci na zakladne strachy cloveka. dobre natoceny, s presvedcivymi hereckymi vykonmi, s originalnym ramcom katakomb. najkrajsie je, ze zistite, ze vam chvilami naozaj stahuje zadok. a kedze to bol po dlhych rokoch opat film, z ktoreho som bol aj vylepeny, splnil film uspokojivo svoj zanrovy zamer :) ()

kluk z Na

Hahá. Konečně zase jednou někdo trefil hřebík na hlavičku a já se mohl podívat do pekla. Na to, že jsem čekal o něco horší variaci na Descent, nebo spíše obyč vyvražďovačku z podzemí sem dostal téměř Indiana Jonesovský příběh o hledání nejstarších pokladů světa se sympatickými neokoukanými herci. Nebylo to samozřejmě bez chyb, ale šlo to vlastní cestou a já se pekelně bavil. ()

Illy

Jak nahoře, tak dole? Já raději dole - od přírody jsem líný a navíc si u toho můžu zdřímnout..... K filmu. počáteční skepse, proč po sté čumím na roztřepanou kravinu, byla časem zapomenuta a já vtažen do parádní klaustrofobické atmosféry zapomínal dýchat. Jasně, mozek je lepší nechat v režimu off, jinak ale překvápko rozmilé. ()

majec4

Za malo penazi, vela muziky. Uz ked som videl trailer, vedel som ze to bude zaujimave. Tema, lokalita, forma, vsetko hovorilo za to, ze tento horor si uzijem. A veru, ze som sa ani nesklamal. Niektore sceny boli dychberuce. A sceny, ktore mali iba postrasit, postrasili. Film si celu dobu drzi atmosferu, to je pre mna pri hororoch asi najdolezitejsie. Hlavna hrdinka sa mi pacila, bola riadne energicka. Takze som aj rad, ze to dievca prezilo. Taktiez mi v urcitych momentoch pripominala Brownovho Roberta Langdona. Takze ja mozem byt len maximalne spokojny. K dokonalosti nieco chybalo. ()

Silviaxx

Veľmi vydarené klaustrofobické FF. ktoré mi dalo omnoho viac ako som pôvodne očakávala. Potešila ma v prvom rade lákavá voľba prostredia v parížskych katakombách. To je asi najvýznamnejší prvok, ktorý na mňa zapôsobil, keďže neznášam akékoľvek príliš stiesnené priestory, z ktorých sa nedá ľahko uniknúť. Vďaka As above so belove som sa v takomto prostredí mohla rochniť ako prasiatko v bahne, a teda to vo mne vyvolávalo vzrušujúce a zároveň nepríjemné pocity. Hlavná pointa - hľadanie kameňa mudrcov - bola síce o niečo bájnejšia ako by som chcela, ale v podstate skvele zapadla do deja a ak som pripravená to nebrať až tak vážne tak aj po tejto stránke bol film ok. A ak teraz prejdem ku konkrétnym udalostiam, tak som teda nadšená. Prvú hodinku ma snímok predpripravoval na veľmi nepriaznivé skutočnosti, ktoré mali nadchádzať. Keďže sa nevyžívam v ducharinách a preludoch, ktoré neviem, či sú alebo nie sú postavené na reálnom základe, tak som poslednú polhodinku pozerala v maximálnej vypätosti. Minimálne jedna ľakačka tu bola, pri ktorej mnou doslova cuklo, ale nachádzalo sa tu viacero znepokojivých situácii, ktorým by som teda osobne v živote nechcela byť vystavená. V tejto oblasti mi však stačí málo k tomu, aby vo mne film vzbudil reálny strach, a teda sa to v tomto prípade podarilo. Za čerešničku na torte považujem sympatické herecké obsadenie a fajn poster. ()

Olaf7

Jedna přeintelektuovaná, lehce švihlá archeoložka, která má černej pás z krav magy, aikida, juda a karate...ovládá pět jazyků, všude byla a tam kde nebyla, tam se chystá...Tuto hastrošku musíte sledovat úvodní část filmu, která je víc než velmi nudná. Pak se nám to ale přehoupne, sem tam něco přeběhne a vybafne, no a rázem se nám naše parta céčkovejch herců dostane do arény New Jersey Devils a vy můžete sledovat celkem pohlednej zápas. ()

JM87

Většinou nesnáším filmy, který jsou jakože natáčený kamerama hlavních protagonistů. Často to vede k nerealistickým situacím, kdy by fakt nikdo nenahrával nebo vás s kamerou poslal do háje. Proto nedávám plných pět hvězdiček, ale pouze 4. Jinak je film napínavej a doporučuju si o něm nic nezjištovat. Prostě se podívejte. ()

warrenur

Neoriginalna rukotrasna slabota s nelogickymi az hlupymi reakciami, ci vyjavmi. Skoncit to zistenim, ze vsetko sa odohravalo len v nejakom pomatenom mozgu, to by som este prekusol. Velmi zaujimavo na mna posobila ta slecna v bielom s vytrestenymi ocami, akoby v sebe mala LSD. Tesil som sa, kedy sa opat ukaze na scene. Skoda, ze nedostala viac priestoru. Atmosfera, ak mala nejaka byt, na mna zial neucinkovala. A to pri tomto zanre hodne vypoveda. Pozliepany cajik. Pozrite si radsej Descent. V tej dobe som mal husiu kozu a tiesnivy pocit z uzkych priestorov. Tu sa o to iba marne snazia. ()

dawe787

Katakomby, díry,chodby,tunely velmi hluboko pod zemí, občas se něco za vámi zasype a něco na vás vybafne, no není to hororová bomba roku, ale do takových prostor bych nevlezl ani za zlatý prase! Dívat se na to dalo, ale zlatý časy Pádů do tmy :-) ()

johnymdoe

Dobrodružný film o hledání pokladu který se krapet v poslední půlhodince zvrhne v horor. Moc pěkný horor musím říct, usínat se nebude snadno a to se mi líbí. Další film od kterého jsem nic neočekával a další film co mě příjemně potěšil. Strašidla straší, hlavní hrdinové se snaží hrát, katakomby se bortí a najednou mi ani nevadí ta tuna nelogičností a roztřesených záběrů kamery. Kdo rád lozí do kanálu a navíc čeká že tam najde něco jiného než ho... tak tohle je film pro něj, pro mě co si jdu raději do kina "jen" 75% a potěšení v hodině duchů. ()

drozdy1

Found footage rád nemám,ale tohle je jeden z filmů,u kterého mi to vůbec nevadilo. Kvalitní horor. Hodnocení:79%. ()