Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (CinemArt)

Rodriguez

Samotnou kategorii FF k smrti nesnáším, ale u tohoto projektu musím ubrat a pochválit to! Čekat něco ve stylu "Katakomb", tak to jste vedle. Tohle je daleko tajuplnější, děsivější a temnější! 90% ()

bourec

Jeden remake,pak ďábelskej výtah,teď výlet do podzemí.Pravdou je ,že v tomhle filmu nenajdete nic,co už někde nebylo.I přesto sem se dvakrát leknul,následně sem se nazval debilem(ty,vole,ta lekačka byla tak jasná),abych na konci přiznal,že sem se vlastně nenudil,a po celej film sem měl takovej nepříjemnej pocit.60%. ()

cariada

Na tohle jsem koukal na dvakrát nejdřív jsem si to pustil, ale moc mě to nebavilo a usnul jsem u toho. Až asi za dva měsíce jsem si to pustil znova, a když jsem se překousal přes nezáživný úvod a dostal jsem se do katakomb, tak už to stálo za to. Ani ta třesoucí se kamera mě tolik nevadila, dokonce se to do toho slušně hodilo. Atmosféru to mělo pěknou k tomu to ponuré prostředí katakomb. Prostě povedený horor. ()

dubinak

Když opomenu spoustu šťastných i nešťastných náhod; že hrdinům vycházely věci podle plánu až překvapivě často (hlavolam v muzeu, nalezení kamene), pár nelogických mezer, trošku stupidní jednání postav (zajímalo by mě, kolikrát ve filmu zazněla věta: Musíme jít dál), musím uznat, že zábava to byla docela kvalitní, originální a především děsivá. Jsem ráda, že jsem vedle sebe měla v kině přítele, jinak bych asi rozdrápala sedačky, hlavně kvůli fungujícím lekačkám a hutné atmosféře, která panuje vážně po celou dobu. Pár nevysvětlených momentů vem čert, ale občas už mi to všudypřítomné odhodlání hlavní hrdinky lezlo na nervy, i když jsem k ní přechovávala převážně sympatie. Dalším plusem je to, že okolní kecy a monology kolem historie, které ta holka vede, nenudí a jsou docela zajímavé. Tři a půl. ()

carlos 2010

Bolo to dobré, ale niektoré veci som nepochopil a z hľadiska deja boli nepodstatné (nebudem spoilerovať). A záver mohol byť lepší. ()

C0r0ner

Vizuál, atmosféra a strach, to jsou nezpochybnitelné klady tohoto filmu. Dobrý dojem však zkazila absolutní nesmyslnost jak počínání všech postav, tak naskriptovaného prostředí, které se chovalo hůř než většina počítačových her, kterým se to ovšem dá prominout. Nápad fajn, ale zpracování nic moc. 55% ()

PavelVanekArt

Překvapen/nezaujat Dávám tomu solidní 4* jen ze pár důvodů... První důvod kvůli finálové půl hodince, která se atmosféricky rozjela do naprosto jiných výšin. Hudba, visualizace, celkové vzezření filmu se úplně změnilo. Druhý důvod kvůli celkvému prostředí katakomb. Chodby, šachty, klaustrofobie na každém kroku a to já mám hrozně rád a děsí mě to víc, než nějací...bubáci Někde jsem četl, že kameraman trpěl epileptickým záchvatem, ale bude to zřejmě tím, že samotnej divák byl epileptik, protože kamera byla ve většině času čistá. U filmu jsem se nebál a ani se nelekl, ale atmosférou mě to ukotvilo do sedačky a já si to užil. Herecké výkony? Scénář? A co chcete? Hollywood? To, že se postavy chovali nelogicky...trapné výmluvy. V životě jste nebyly v Pařížském podzemí, v životě Vám nešlo o krk tak, jako jim, v životě jste nepotkali ,,cosi,, z pekla, co má kápi aka KKK a výraz zbitého dítěte...tak kde máte logiku? Já bych se v jejich kůži vrhl rovnou do nějaké šachty a měli by jste po filmu. 4* s odřenýma ušima. Mohlo být víc, ale i míň. Stejně jako v životě. A ten Vám taky nikdo nekritizuje... ()

Martrix

Urputná pipka, která by dokázala i ve skvrnách na tři dny poctivě nošených spoďárech objevit mapu s tajným vchodem do pekla, přesvědčí pár lidí, aby absolvovali procházku v katakombách. Takhle nějak by mohl vypadat nástřel scénáře. Ten zbytek mohl zabrat asi dvě hodinky práce. Včetně korekcí, vytvoření kopií pro všechny herce a jejich vsazení do kroužkové vazby. Víc času, nemohl tak stupidní scénář zabrat. Filmařinu na způsob found footage nemám rád a vidím za ní především neschopnost, nebo neochotu sehnat/zaplatit profesionálního kameramana a osvětlovače a samozřejmě rozpočet tak nízký, že se za něj nedají pořídit povolenky na natáčení jinde, než ve sklepě strejdy z Prtky u Domažlic. Někdo oponuje, že to pomáhá atmosféře, že je to autentické... . Ano, Pod zemí má dobrou atmosféru...stejně jako by mělo video pořízené tak, že bych dal jezevčíkovi kameru na palici a poslal ho vyprudit jezevce z nory. Po cestě by narazil na žížaly, myši, možná i na ducha jezevčíkovy tchýně...a možná by natočil i kousek jezepekla. Jestliže zazní v průběhu téhle slátaniny asi 30x bože můj! a 50x kurva!, tak to téměř 1:1 kopíruje i mou reakci...to když tvůrci posunuli level pitomosti o stupeň výš. Chvíli jsem si ale říkal, že by to mohla být vcelku dobrá videohra. Nicméně ti dva motáci, kteří tento film napsali, by měli nosit čelovky i do postele...snad by se jim rozsvítilo a udělali by pořádný horor, který člověka aspoň zneklidní, když už ne vyděsí. Pokud považujete horor za žánr, kde není třeba přemýšlet, tak klidně do toho. Já si příště zajedu do podzemí ve Slavoňovicích, kde jsem měl už před dvaceti kily potíže se procpat. Když na sebe hodím jen moje oblíbený bikiny...to bude krvavý horor. Navíc parádně ozvučený. ()

PROCESOR

Tak takhle to dopadne, když se rozhodnete prozkoumat podzemí Paříže s cca. 20. letým střívkem co má 3x doktoráty a umí 4x jazyky a ovládá bojová umění. Na úvod bych řekl, že vykrádačka filmu Záhada Blair Witch je do očí bijící a bohužel co fungovalo tenkrát nemusí nutně nyní. Jistě točení na amatérskou kameru a čelovky dodávají snímku pocit autentičnosti, ale opakovanej vtip není vtipem. Takže k filmu, námět hledání kamene mudrců není úplně blbej, a začátek je i celkem slibnej, myslím malý dobrodružství v Iránu. Potom se to celkem zasekne, tedy už v podzemí, kdy jejich mrtvej průvodce vypadá dost živě. Jak se snímek posouvá dál napadá mě říkanka, chodí Pešek okolo nedívej se na něho, kdo se na něj koukne toho "LATUP" kousne. A i když tam bylo pár vydařených lekaček, nemůžu se ubránit tomu, že s přibývající délkou stopáže klesá rapidně i mé hodnocení. S! -SPOILER-Jak to ty amíci dělaj, že i horor končí happyendem. -S! Takže jsem moc rád, že mají všechno pod palcem, protože ať už nás v nejisté budoucnosti potká cokoli, vždy budeme happy. PS-"Svět je takový v jaký věřím" Jardovi na citáty to psát nebudu, poněvadž, že to je blbost cítíme asi všichni... ()

Sludger

Archeologička pátra o kameni mudrcov od Nicolasa Flammela (taká postava naozaj existovala? Ja že je to výplod Rowlingovej), ktorý sa má nachádzať pod Parížom, hlboko pod ním, až tam, kde je aj povestná brána do pekla. Indiana Jones v Found Footage horore a nesmierne ma to bavilo. Skvelé temné prostredie tunelov, mysteriózna atmosféra, skvelé detaily (telefón, klavír...), zimomriavkové scény a musím priznať, že som sa aj bál. Hlavne scéna s pekelníkmi v habitoch. Nebyť posledných päť minút, dal by som plný počet. Vadil mi prekombinovaný nápad s kameňom a „rýchla“ jazda hlavnej hrdinky a samotné Deus Ex Machina rozuzlenie (hodilo by sa skôr niečo nekompromisnejšie). Rozhodne odporúčam! ()

forsythia

Naprostá pecka. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit found footage. Tady má totiž smysl a perfektně zapadá do celku, jako v tomhle filmu ostatně všechno. Napětí, které celou dobu nepustí, mysterium jak noha, žádné přehnané ječení, atmosféra mrazivá až na kost. Svět je takový, jaký věříme, že je. ()

Nivenx

Děj filmu se odehrává na stejném místě, jako se odehrával film Katakomby, ale to je všeco mají společného. Příběh docela zajímavý a tím, že to hrdinové řeší, tak začne i pomalu bavit. Postupně, když jdou postavy do hlubin do katabomb, tak je znát čím dál hutnější atmosféra, která je zde poctivě budovaná až na vrchol šílenství. První polovina filmu je takové blabla a může se i stát, že jsou části, které extra nebaví, ale potom přijde totální beznaděj, uzavřené prostory, které jsou hrdiny parádně vykresleny, jak jsou bezmocní. Po průšvihu to jde všechno z kopce a postavy začínají chcípat. Když přijde na smrt, kdy toho vola spolkne auto a venku čouhají jen nohy, tak to je paráda! Nakonec ze všeho vznikne atmosféra silná, jak řemen, která nepoleví až do samotného konce. Doporučuji vidět! 80% ()

dr.fish

Na můj vkus příliš mnoho "Oh my God" najednou. Amíkům prostě stačí Paříž, kanály a to, že v nich je špína, krysy a kosti mrtvých- to už je horor samotný. Všichni křičí "Oh my God" a my diváci se jim musíme smát. A ten chatrný alchymistický příběh- chacha, to se radši snad kouknu na Maharal. Těžká amatéřina včetně té kamery....40% ()

Deyw

Super prekvapeni...spis nez horor dobrodruznej film s prvkama halucinace.. :D bolo to dobre, kdyz se nekdo nekde zaklinil..fuuj...tyhle momentky a filmy, kde se nekdo vydava do neprozkoumanych koutu sveta me sakra bavi.. :D ()

okkac

Za mne jeden z nejlepších found footage hororů. Bavilo mne to mystično o hledání kamene mudrců a hlavně se dost podařilo prodat tu stísněnost pařízských katakomb. Nejsem úplně klaustrofobik, ale protahovat se úzkými průchody v jeskyních a podobně fakt nechci. Jen je škoda závěru, kde jsem čekal, že svět na druhé straně bude jiný a on to vyznívá, že je vlastně úplně stejný a je jedno, ve kterém se člověk nachází. 8/10 ()

Sabrewulf

Film, který zaspal dobu, až mi ho bylo líto. V roce 2014 byla forma Found Footage už dávno za zenitem. Krom toho při každém pokusu o strašení a dramatizování scén hysterčením a pokřikováním té výpravy, mi bylo neskutečně stydno. Nejlepší chvíle byla, když dotyčná někam utíkala do cesty se jí připletl nějaký bílý bubák, za běhu dostal flákanec, až zapadnul mimo kameru, hrdinka cosi udělala (už si ani nepamatuju co), vracela se zase zpátky a do cesty se jí připletl další (nebo ten samý?) bílý bubák, opět za běhu dostal flákanec a zapadnul mimo kameru, tak to jsem vyprskl smíchy a to by asi u hororu nemělo být, že? ()

Doudis19

Hororový mix několika klasických filmů napříč žánry (Kterýkoli Indiana Jones, Rec, Pád do tmy..). Nemůžu si pomoct, ale Dowdle je dost zručný na to, aby si nemusel pomáhat "zkurvenou ruční kamerou", díky čemu divák opět přichází o to nejlepší :-(. ()