Pod zemí

• USA As Above, So Below (více)

Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe (Perdita Weeks) studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do „dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí? Ano, tušíte správně... (Cinemart)

Aargh

Takové parádní prostředí, dokonalé pro horor, a oni mizernou toho natočí mizernou  a (ještě víc) nelogickou kopírku Da Vinci Code. Horor nastoupí až v poslední třetině a vůbec nefunguje, hrdinové se jen řítí podzemím a odevšad na ně vyskakují lekačky. O atmosféře výborného australského The Tunnel si to může nechat jen zdát. ()

Charlizee

Snímek jsme zhlédli ve skupině čtyř lidí - slyšeli jsme na něj samou chválu a doporučil nám jej kamarád, takže doprovod negativních předsudků se nekonal. Aniž bychom se jakkoliv ovlivňovali, nebyl mezi námi čtyřmi nikdo, komu by se film alespoň částečně líbil. Doporučení mě přesvědčilo, že se nebude jednat o další Katakomby (taktéž horor, který se odehrává pod pařížským povrchem), co se hlouposti týče, Pod zemí je ale možná ještě předčuje. Když se totiž u hororu musíte smát a udiveně zvedat obočí (Ptolemaiova chodba rulez!), namísto toho, abyste se lekali a okusovali si nehty, je něco špatně. Tohle je prostě Lara Croft, která po vzoru symbolologa Roberta Langdona hledá svoji Šifru mistra Leonarda, v tomto případě kámen mudrců (Harry Potter ho před Voldemortem ukryl v podzemních chodbách Paříže, tam je přece jen bezpečněji než v Bradavicích)... "Ať se dnes v noci stane cokoliv, ten týden v Turecku byl nejlepším v mém životě." YES!!! :D P. S.: Ale možná nám jen pustili jiný film než vám ostatním... [Premiere Cinemas Olomouc, 22.9.2014] ()

Sfinkter

Pár drobností zamezuje udělit plné hodnocení, ale nemá vliv na celkový dojem. Toto není černý humor se skotačením po hrobkách, toto je hardcore tomb rider s nátlakem až na samé dno. Jeden z nejlepších hororů loňského roku. ()

Mrkvič

Pěkně natočená slátanina. Skupina mladých lidí, z nichž každý druhý působí svými zkušenostmi jako šedesátiletý Indiana Jones. Budiž, ale bylo to hodně otravné. Luštění záhad s pomocí Bible a dalších historickonáboženských citací by mi v takovém hororu ani nevadilo, ale přišlo mi to tu někdy nemístné, hloupé a bohužel na to měl vliv i věk hlavních postav. Režisér ale dokazuje, že horory po řemeslné stránce zvládá. Tak jen tak dál. ()

Lachtaan

Nejistota pro nehororového fanouška se po zhlédnutí několika opravdu lekacích scén přeměnila v domění, že ve spleti těch pár desítek hororů, se kterými jsem prozatím měl tu čest, je As Above So Below i po roce stále tím nejpovedenějším kouskem svého žánru. Prostředí pařížských katakomb mi nahání husí kůži již jen ve chvíli, kdy se nad oním slovním spojením zamyslím. A dočkat se jednou podobného či dokonce souvisejícího snímku, budu na něj stát fronty. ()

BROKEN_

Mám rád found footage horory. Na tento snímek jsem dostal tip už před nějakou dobou a když jsem si všiml, že je film k vidění na SkyShowtime zkusil jsem to. A jsem spokojený. Po stránce hororu je film skvělí. Opravdu jsem se u toho bál, protože člověk neví, co tam postavy najdou. Má to super děj do kterého jsem byl od začátku ponořený. Tempo to má dobré a ani na chvíli to nenudí. Bohužel největší problém ve finále je ve scénáři. Postavy si několikrát řeknou, že by tam neměli chodit a jdou dál. A hlavně největší problém je ten, že režisér zbytečně přidává záhady a samý nesrovnalosti, že si divák bude říkat, jestli si z něho nedělá režisér srandu. Co měl znamenat ten týpek, co hlavní postavu odkázal na Papillona a náhle jak duch zmizel? Co ta žena, kterou spatřil Benji při vstupu do klubu a kterou pak viděl v katakombách? První kámen byl falešný, ale uměl léčit napoprvé? Jako fakt nechápu co tady režisér vymýšlel. Celou dobu jsem byl v napětí jak to dopadne a nakonec přijde Deus Ex Machina a celé to najednou skončí. Z tohohle filmu mohla být velká hororová pecka. Nakonec je z toho film s dobrými hororovými scénami a zbytečně překombinovaným dějem, kde ve finále zklame konec. Chtělo to lepší scénář a něco mi říká, že to v klidu šlo. 6,5/10 ()

Playman

Tak takhle podělanej strachy jsem u filmu nebyl už hodně dlouho. :) Zpočátku nuda, ale jakmile vlezou pod zem, tak to je opravdu jiný kafe. Možná za to může, že jsme na to koukali ve 4 ráno a nebo, že jsme měli 2 minuty po zhlédnutí výpadek proudu. Ten ještě víc umocnil pocity strachu. A nebo to bylo tím, že ten film má sakra intenzivní atmosféru a cením u něj zejména ZVUKY. Rozhodně dávám absolutní hodnocení. Skoro až nepříjemně mrazivé překvapení. :D ()

hanagi

Pro všechny, kterým obraz snímaný ruční kamerou vyvolává houpání v žaludku, pozřete kinedril - tady s vámi budou cvičit plných 89 minut. Rozhodně tuto mňamku doporučuji také všem klaustrofobikům a všem, kteří se děsí vody a tmy. Původně jsem uvažovala i o vyšším hodnocení, ale konec jaksi vyšuměl... Ale jdu na kutě a uvidíme nakolik byla tahle lekačka výživná. Nebyla - zdálo se mi o vánocích - to je ten pravý děs! ()

venison

Celkem napínavej horor na motivy „Šifry mistra Leonarda“ mixlej s nějakým pořádným déja vu bludištěm.. Hlavní hrdinka postrádá i sebemenší kousek pudu sebezáchovy a mozek má našlapanej jako wikipedii.. Největší masakr z celého filmu pro mě (lehkého klaustrofobika) byly opravdu velmi stísněné prostory opravdu hluboko pod zemí.. Sice to bylo hodně přitažené za vlasy, ale režijně moc povedené a herecky snesitelné.. Příjemná husinka takhle uprostřed noci ;-) ()

Tereszka33

Poslední dobou se to found footage cpe úplně všude. Nebavilo mě to, usínala jsem u toho. Týpek oblečený, jako by šel právě na procházku, auto jako domeček z karet, nadpřirozené schopnosti, navíc mi strašně lezlo na nervy, jak byla důležitá a uřvaná. Se divím, že tam nepotkali Harryho Poterra. Co se mi líbilo byla hudba a prostředí za to dávám dvě hvězdy. ()

Phietros

V katakombách pod zemí Francie, partička odvážlivců zkouší štěstí při hledání dávného pokladu. Netuší že vstoupí do dáblova kruhu ze kterého není cesta ven! Jedinou šancí na záchranu v labyrintu, je postupovat stále hlouběji, což všechny přivádí do větších depresí, úzkostí a navíc se zdá že chodby znají i jejich slabiny. Jedinou šancí na záchranu je rozum Scarlett, která je tam všechny dostala a musí přijít i na to, jak z propleteného řetězce pryč! 50% ()

TKKMR

Nemôžem si pomôcť, ale As Above, So Below sa mi páčil. Oplýva silnými hororovými prvkami, strašidelným prostredím parížskych katakomb a postupne gradujúcim príbehom. ()

L_Johnny

Volný lístek do kina, popcorn, cola, a na plátně solidní horor. Rozhodl jsem se jít na poslední chvíli a opravdu mám radost a dobrý pocit, že to byl právě tento film. Skvělá atmosféra, příběh, film mne dokázal zaujmout hned od začátku. Hudební doprovod teda opravdu pekelný, herci sympaťáci. Trochu jsem měl strach z pouhých 89 minut, ale stopáž stačila bohatě. Zvláštní atmosférou na mne působili i závěrečné titulky, kdy v sálu zůstalo temno a hrála hudba "z podzemí" až do poslední vteřinky. Po dlouhé době horor co se opravdu líbil. ()

fefee

Klasické, ničím neprevyšujúce Found footage. Bohužiaľ samoúčelnosť servírovania hlavnej hrdinky spolu s partou tupcov je až tak očividná že prestáva baviť, hlavne v prvej polke filmu kde len chodia chodia a zase len chodia. Druhá polka je však omnoho záživnejšia a hororovejšia vrcholiaca do záhadného záveru ktorí len prispeje k tajomnosti. Kameň mudrcov a ostatné fantasy prvky mali ostať radšej len vo fantázií režiséra. Verdikt: celkom dobrý priemer. ()

zdenny

Vždy mám velice stísněný pocit, když vidím, že se někdo prodírá jeskynním nebo podzemním průduchem a ono to prostě nejde. Když k tomu připočtu, že těch postav je víc a v podzemí se ukrývá mnoho nebezpečenství, myslím, že je zaděláno na pěkný maras. U filmu jsem se vůbec nenudil a navíc - pár dobrých lekaček dokázalo ještě víc přidat na již tak husté atmosféře. ()

Danny F.

Jednoduchý horor. Téma omleté, ale upoutal. Až na to léčení ran nějakým kamenem mi přišlo trochu dětinské. 55% ()