Přeludy

• USA Visions

Poté, co se těhotná Eveleigh přestěhuje se svým manželem na vinici, aby začali nový život, začíná mít halucinace a v jejím životě se objevují přeludy. (Indigo Film)

*CARNIFEX*

Potom čo je Eveleigh priamou účastníčkou ťažkej autonehody pri ktorom zomiera malé dieťa, nadobúda jen manžel David presvedčenie, že v jej počiatočnom stave tehotenstva, bude najlepším riešením zmena prostredia. Z mnoha možnosti, ktoré sa manželom naskytli, padá voľba na krásny dom uprostred viníc. Keď už sa zdá, že Eveleigh opätovne nadobúda stratenú sebadôveru, nastáva v jej živote k ďalšej traumatizujúcej skúsenosti. Počas noci ale i dňa ju začínajú prenasledovať rôzne hrôzostrašné vidiny vďaka ktorým stráca prehľad o tom, čo je realita a čo sen. Ako tu už ale býva zvykom. Všetko má svoje príčiny. Nikdy som nebol a nikdy ani nebudem nadšený zo snímkov, ktoré sa čisto spoliehajú na efekt "zvuku". Síce vás občas mikne, no faktom ostáva, že je to lacná náhrada toho, čo divák od snímku naozaj očakáva. V podstate by sa dalo povedať, že samotný tvorcovia šetria na tom, čo má horor obsahovať. Proste a jednoducho povedané - OJEB. No a presne takýto je "Visions". Za veľa peňazí Vám aj tak nič nepredvedie. Ja osobne sa môžem z vysoka vysrať na herecké obsadenie, myšlienku, prostredie či pekný dom, keď nedostanem to, čo od hororu očakávam najviac. Nie, že by sa občas nepohli nejaké stoličky, ale pre mňa je to žalostne málo. Záver bez prekvapenia síce ponúka celkom vydarené "DeJavu", ktoré kadečo vysvetlí, no aj tak to nezmení môj názor, že tento mysteriózny thriller v žiadnom prípade nie je hororom, a už vôbec si nezaslúži vyššie hodnotenie ako je - 50% ()

kaylin

Film „Přeludy“ – což je jednou název české distribuce, který se docela povedl – není nijak originální dílo, ale snaží se alespoň o to, aby s tím, co mu bylo autory dáno do vínku, pracoval docela na úrovni. Nejsou zde momenty, které vás dovedou vyloženě odrovnat, ale jsou to momenty, které nejsou vyloženě zlé. Snímek „Přeludy“ není skvělým hororem, ale je alespoň průměrný. ()

misterz

Hlavná pointa v spojitosti s autonehodou a samotným názvom filmu bola síce jasná už veľmi skoro, ale film ma prekvapil príjemnou mrazivou atmosférou, pár ľakačkami, ktoré som nečakal a fajn hereckými výkonmi. Priemerný jednohubkový hororový thriller o tehotnej žienke, obligátne neveriacom manželovi a o ich pokuse o rodinné šťastie, ktoré hľadajú v novom domove. Tak akurát na jedno upršané popoludnie. 60/100 ()

maddy

Ten Greutert je z roka na rok horší. Po jednom jeho prekvapivo dobrom filme Saw VI, ktoré ako jediné pokračovanie z tejto nekonečnej série bolo skutočne funkčné, prišiel s nemastný neslaným Saw 3D, následne minulý rok s podpriemernou jednohubkou Jessabelle a teraz svoj kvalitatívny prepad zakončuje s Visions. Visions sú presne ten typ hororu, ktorý z duše neznášam. Greutert sa tu totiž nesnaží budovať nijakú atmosféru alebo napätie a strach (ak sa to tak dá vôbec nazvať) sa snaží navodiť iba ľakačkami. Proti tým síce nič nemám pokiaľ sú skutočne funkčné a použité v rozumnej miere. Greutert však používa tie najprimitívnejšie metódy – postava jednoducho je v dome a do toho sa jej niekto, niečo nepodstatné zjaví, divákovi je úplne jedno čo, akurát sa v tom momente spustí asi tak o 200% hlasnejšia hudba/zvuk oproti predošlému dianiu. A to je celé, čím by Visions chceli byť hororom. Keď si k tomu ešte prepočítam Islu Fisher, ktorá nie je schopná dôveryhodne zahrať ani otvorenie dverí, tak aj tých osemdesiattri minút sa zdá priveľa. Sterilný, otravný, rádoby horor. CELKOVO: 1* (2/10) ()

Othello

Kompilace zavrženíhodných hororových postupů, tvůrčí i produkční bezradnosti, katastrofálního herectví a neschopnosti vyvolat alespoň elementární zájem o to, co se děje na plátně. Navíc je to celé prosáklé jakousi oslizlou esoterikou, která v kombinaci s gravidní protagonistkou (jejíž těhotenství vlastně stojí za vnímáním nadpřirozena) jasně určuje, pro koho je tento horor vlastně určen. ()