Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče". A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů. A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil. (CinemArt)

Ace.A.T.L.

Těšil jsem se na to, ale nedával jsem tomu moc nadějí. Takže nakonec jsem dostal to, co jsem čekal. Zajímavá myšlenka, která neni dotažená do konce a neni na plno využitej její potenciál. Aaron je super, to je 1*, inovativní pojetí exorcismu 1*, celkový pojetí filmu 1*. Jinak to nemá moc co novýho nabídnout. Neohromí, ale ani neurazí. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

WugWugs

Samé známe tváre, až sa tam nehodia (Melisandre rozptyľuje), a hádam len preto sa film dostane do kín; vieme, kde pošla väčšina rozpočtu. Inak vcelku priemerný výsledok snahy o inovatívne PREBALENIE témy posadnutia/exorcizmu, aj keď je to len introjected Inception - s občasným náznakom, že to bude lepšie, ako to napokon je. Aspoň nezdržovali, ako zvyknú, "budovaním napätia". Malé + za útechu v podobe tričiek Decapitated. Príjemné prchavé adventné vymietanie pre celú rodinu. 2.5/5 ()

zipS

obludny film.. ciste B. Hnusne pomaly plynuca nuda, zle herecke vykony, nudna a povedzme si to na rovinu - Beckova kamera. Scenar nema ani cenu komentovat. Ze toto vobec pustili do kin v SR aj CR ... radsej ist na pivo, hoci aj saam. ()

Joshua2121

Ak prehltnete klišé scény, naskriptované ľakačky a slabšie herecké výkony, tak dostanete v celku veľmi zaujímavo napísaný thriller. Je pravda, že som od toho veľa nečakal, no aj napriek tomu som dostal celkom dosť. Nápaditý príbeh ma držal vďaka kvalitnému tempu a dobre namixovanej hudbe od úvodu až po záver. A ten ma veľmi milo prekvapil. Čo ale oceňujem najviac je to, že sa film nehral na tuctovú ducharinu či príbeh o exorcistovi, ale razil si vlastný štýl a krásne sa inšpiroval filmom Inception. Tak ako som zo začiatku filmu neveril, tak ho musím teraz obhájiť, lebo je neskutočne podhodnotený. 70% by si určite zaslúžil a na svoj žáner určite aj viac. :) ()

Kobzikovich

Naprosté zklamáni. Pokud se do tohoto nudného "hororu" pustil producent Jason Blum, který má za sebou slušnou producentskou historii a připadalo mi, že ví, do čeho jde, ale v tomte se opravdu spletl. Příběh o démonovi, co vlítne někomu do těla a jinak přezdívaný exorcista, už ani nevím jak si říkal, ho má dostat pomocí mysli ven - no typický obyčejný scénář s malými změnami. Bez napětí, beze strachu, a lekačka už vůbec ne. Závěrem mě dostal zamotaný konec. Obsazení sympatické. Kamera - 2*. Zvuk - 1*. Střih 2,5*. Scénář 1,5*. Děj 1*. Obsazení - 3,5*. ()

Habansz

Tohle se po všech směrech nepovedlo. Ani Aaron Eckhart v hlavní roli nedokáže zachránit takovej průser. Viděl bych to spíš na nějakou epizodu v Supernatural, než na "horor" pro kina. ()

Raziel811

Klasický film s klasickou zápletkou. Jediný důvod snímek vidět je Aaron Eckart. Takže jen pro skalní fandy žánru nebo daného herce. ()

gatuso

Slaboucky exorcisticky horurek. Jedna hvezda za van Houten alias Lady Melisandru z Her o truny a to jen za jeji pritomnost ve filmu, druha za kratkou stopaz a lehce originalni zpusob updatu o zpusobu vymytani dabla pomoci vstupovani do snu. Jinak predvidatelna story s otevrenym koncem... ()

Martin29

Z těch hororů co šly letos do kin určitě to lepší. Doktor Ember je inkarnant.Narozdíl od exorcistů co vymítají ďábla pomocí modliteb a svěcené doby on ho vymítá tak, že vleze posednutému do duše ukáže mu, že je to vše jen sen a zachrání ho z tama. Samozřejmě něco podobného bylo v Insidious 1,Poltergeistovi a nebo například i Zlu Mezi námi, ale mě to nevadí. V dnešní době už je těžké přijít s něčím novým jiným a neokoukaným (zvláště v žánru exorcistických hororů) a navíc zde přičítám k plusu i to, že je to režisérův první horor a nevypadá vůbec zle. Potěšil i závěr s možným náběhem na další díl. Jediným mínusem tak je jeho (Emberův) tým, který vypadá jak kdyby ho odchytily někde na srazu satanistů. Rozhodně lepší horor jak Sračka v Blair Witch 2016. ()

Mrliš odpad!

Další absolutně zbytečný horor. Navíc napojování se na mysl jiných lidí tu bylo už v několika dřívějších filmech. Klučina, co hraje posedlého Camerona, je opravdu málo věrohodný. Taková díla by se neměla dostat vůbec do kin, ale měli by je autoři rovnou volně pohodit na web. ()

PORTER44

Průměrná podívaná,příběh poslední dobou trochu obehraný kluk posedlý démonem a parta zachránců která ho chce dostat zpět mezi živé,s hereckým obsazením spokojenost,efekty průměr,děsivějších scén pomálu,napětí docela ujde,konec filmu se povedl. ()

themuseof97

Sice to strašidelné nebylo, ale budovalo to příjemně nepříjemnou atmosféru, která byla sice pohřebna koncem, nicméně já se bavila. 3/5 ()

io.

Klasický exorcistický příběh. Dobře udělané. Na kino by to nebylo, ale na večerní posezení u filmu je to fajn. ()

tina18

Ako to začalo zaujímavo, tak rýchlo to skĺzlo do absolútneho nudného filmu, bez všetkej pointy. Nebolo to absolútne strašidelné, tento námet som videla v najmenej 15 filmoch ( čo by nebolo nič zlé ) - ale je to dookola to isté, nikto tomu nepridá žiaden prvok prekvapenia. Navyše predstavitelia, ktorí samozrejme mali veľmi tragické backstory , ale aj tak nikoho nezaujímali. Veľmi slabé aj na tento žáner. 15% ()

Priaxxa

Nenapadlo by mě, že se dá látka vymítání uchopit takhle. A připadalo mi to docela zajímavé, rozhodně se mi "snový" svět líbil. Příběh celkem klasika - dítě, posedlé démonem, pokusy s vymítáním, které se úplně nedaří, máme tu i smrt jednoho ze služebníků, tak jako ve spoustě dalších "vymítaček". Inkarnace neurazí, ale kromě zajímavě zpracovaného samotného vymítání na ní vlastně není nic až tak novátorského, je to dobrý, průměrný horor. Film jsem si užila, a to hlavně díky Aaronu Eckhartovi :-). ()

Wiceman

Tohle se mi docela líbilo i hlavně díky Eckhartovi, budoucímu Batmanovi ba dokonce i kvůli Rudé ženě. I ten jiný úhel pohledu na vymítání démonů je určitě fajn. Knězů už bylo dost a tak je teď nejvyšší čas na vědeckou-fantastickou metodu yo! :D Problém ale pro mne aspoň byl v tom, že se to až příliš podobá TV show Supernatural (hlavně démonský černý oči) a malinko jsem doufal, že si je budeme moct prohlédnout víc v jejich true forms :D Až na závěrečnou Maggie se bohužel nedočkáme a místo toho máme jen černooký lidi, co si hrajou na démony. Jinak film má slušnou výšku i délku a já nemůžu jinak, než dát 4 *. ()