Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče". A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů. A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil. (CinemArt)

silentname

No musím sa priznať, že som od "Incarnate" nakoniec dostal celkom schopnú hororovú drámu, ktorú som si aj užil a bavilo ma to sledovať. A dokonca musím povedať, že cestovanie do mysle v tomto filme je podľa mňa veľmi fascinujúce. Film sa neubráni niektorým klišé a musím povedať, že záver je pre mňa trošku sklamanie, lebo to urobili tou absolútne nesprávnou cestou a trošku ma to štve, ale na druhú stranu je to celkom miestami aj vizuálne trošku strašidelné, nemá to asi žiadnu otravnú skákačku a celkom mám pocit, že film vie aj miestami budovať atmosféru. Musíme síce prekonať mizerný úvod a nie najlepší záver, ale zvyšok filmu ma celý čas bral. Nápady ma fascinovali, príbeh mi prišiel zaujímavý a celkom musím povedať, že som aj chcel, aby sa z toho Cameron a Dr. Ember dostali. Aaron Eckhart mi v hlavnej role absolútne sedel a vo ilme podľa mňa na nadmieru funguje. David Mazouz je tu rozhodne lepší, ako sa ukázal vo filme The Darkness. Je mi jedno, že tu asi budem v menšine, ale ja som si "Incarnate" skutočne užil. A dostal som popravde viac než som čakal. Dokonca by som sa nebránil si to pozrieť aj znovu. Z mojej strany spokojnosť. Hodnotenie: B+ ()

korbitch22

Další sterilní žvást podobný Vzkříšení démona. Zapomeňte na atmosféru, lekačky, napětí nebo cokoliv zajímavého. Moc nerozumím tomu, kdo je ochotný takový bezvýznamný brak zafinancovat a už vůbec nechápu, jak tohle mohlo jít vůbec do kin. Nevim co se Peytonovi stalo, že měl nutkání odskočit si od rodinných pohádek a katastrofických velkoblbin do vod hororu, měl si spíš odskočit ke stánku na párek. Jediná dobrá věc na celym filmu je píseň Sail od Awolnation na začátku a konci titulků. Děsivý přešlap vedle. 30%. ()

Oktavianus

Inkarnace vznikla jako ze soustruhu podle šablony. Mnohem větší důraz se v ní klade na osobu výzkumníka a "exorcisty" než rodinu oběti, ale to není podstatné. I výzkumník si s sebou nese rodinné trauma z minulosti, s démonem ho pojí osobní zainteresovanost - a stejně to celé tak trochu má pod palcem Vatikán. Všechny dějové zvraty jsou dopředu čitelné, snadno předvídatelné a nejzákladnější, s jakými mohli tvůrci přijít. Včetně milionkrát obehraného klišé na úplný závěr. Nebýt inovativního prvku v podobě přístupu k posednutí démonem (hlavní hrdinové jej nevymítají, jak to můžeme vidět ve všech filmech o exorcismu, ale jdou na to vědecky a snaží se ho dostat přímo z "pacientovy" hlavy), je fakt zbytečný se vůbec dívat. Ke všemu snímek otevřeně přiznává, že démoni tu jsou od dob andělů a potopy světa, tedy že celá křesťanská věrouka je pravdivá, takže inovace nehrozí ani omylem. Až mi bylo jediného známého jména v ansámblu, Aarona Eckharta, líto, čemu se to chudák upsal. Nepříznivému dojmu z filmu moc nepřidává ani lacinost, která čiší z každé scény. S rozpočtem pouhých pěti milionů dolarů moc parády nenaděláte, ale když to víte dopředu, je třeba podle toho vystavět příběh. Na to se ale tvůrci vybodli a celé to jednoduše odflákli. ()

hansel97

Strašně hloupý a nezáživný horor, který není schopen vyprodukovat ani levné lekačky, prostě se sotva snaží strašit a naprosto se míjí s jakýmkoliv slušným žánrovým výsledkem, ocenit se na něm možná dají netragičtí herci. ()

ARI50

Dostal jsem to co jsem čekal spokojený by se dalo i říct, rozhodně kolonka horor dát pryč, Hrozně sem spokojený s hudbou v průběhu celého filmu to mě dostalo a nesmrtelně se mi líbila. ()

JASON_X

Selžou-li při exorcismu i nejlepší profi vymítači vyškolení ve Vatikánu, zbývá už jen jediná možnost. A tou je Dr. Ember, cool vozíčkář sršící testosteronem, se strništěm a s chlapácky zastřeným hlasem, namísto vůně kolínské obestřený výpary bourbonu, drsný a nekompromisní ghostbuster... nebo demonbuster... vlastně takový virtuálně-realitní demonhunter, který démonům nerecituje verše z Bible a nezaklíná je Otčenášem, ale dá si s nimi rande přímo v mysli posedlého a nakope jim zadek (většinou). Kolem něho se ochomýtá celkem nezajímavá katolická pizda v upjatém kostýmku, požehnaná a pomazaná Svatou Stolicí, ale hlavně a především jistá vlámská krasavice, známá divákům Game of Thrones jako rudá kněžka Melisandra. V rámci "vymítačského" žánru určitě příjemný nadprůměr, nadprůměrně temný a zároveň nadprůměrně oddechový. Podvečerní béčko po šichtě jedna báseň. ()

Morholt

Incarnate se sice tváří netradičně, ale vlastně je to jen mix vymítacích hororů a Cely. Na druhou stranu nic proti tomu, protože i přes slušnou řádku klišé to působilo celkem neokoukaně. Fanoušci exorcismů si sice na své moc nepřijdou, ale mě se ty vstupy do mysli oběti líbily a docela mi to sedlo i herecky. Sice moc nechápu, čím si tenhle film zasloužil kino, ale v zásadě je to celkem příjemná jednohubka. 60% ()

malylada

Tak trošku kopírka skvělé Cely, ale méně nápaditá po všech stránkách. Film má jeden velký problém, byť se snaží tvářit jako horor, tak se mu nedaří absolutně navodit atmosféru, napětí a jakýkoli hororový prvek. Díky skvělému Eckhartovi, hudbě jsou momenty, které drží diváka, aby nezíval. Úmorných dialogů je až přespříliš a logických nesmyslů, nahodilostí jak by smet. Veškerá akce mi do filmu vůbec neseděla a úplně míjí tento žánr. Od závěru dostanete přesně to, co už v půlce očekáváte. Po filmu jsem přemýšlel, co vedlo Eckharta přimělo vzít tuto roli......4/10 ()

JohnCZ

Docela zábavný spíše thriller, který více připomíná epizodu Supernatural nebo Constantina, než klasický vymítačský horor. Slušné béčko s pár zajímavými nápady, ale nepříliš ambiciózním zpracováním, kde zamrzí především neuspokojivý "nevim-jak-to-uzavřít-tak-tam-jebnu-provokativní-zvrat" konec. ()

SaNcHeZ_cz

Inkarnace je odvarem ze všech možných i nemožných populárních hororů a thrillerů na podobné téma. Brad Peyton ovšem nezvládá ani vytvořit alespoň trochu děsivou atmosféru ani odvyprávět modernizovaný příběh vymítání démonů. Nenapadá mě jediný důvod, proč tuhle podprůměrnou a nezáživnou podívanou vůbec doporučit. [40%] ()

kaylin

Snímek „Inkarnace“ je na první pohled originální pohled na vymítačský žánr, ale při sledování se postupně ukáže, že to nové je skutečně jen málo, protože se jede podle klasické kostry. Nakonec v tom nic moc nového není a finále filmu to úplně zabíjí. Všechno, co na tom mohlo být dobré, je najednou pryč a není moc o co stát. Mně se snímek Inkarnace“ prostě nelíbil. ()

AlistairMir

Nemuselo by to být špatné, ale z nějakého záhadného důvodu nic nefunguje jak má. Film člověka do děje prostě nevtáhne, atmosféra se nedostaví, napětí nebo úlek nehrozí. Jak to celé dopadne člověk ví skoro od začátku a bohužel postavy jsou tak nezajímavé, že mi bylo srdečně jedno, jak dopadnou. Jedinej Aaron se statečně držel, ale ani jeho postava mě zrovna 2x nechytla. V kině nás bylo asi tak patnáct a za celej film jsem neslyšel , že by se někdo leknul. Upřímně většina osazenstva, včetně nás, film prokecala a když jsme chytali asi desátej výtlem, tak nám naplno došlo, že tohle opravdu děsit nebude. Ale na jedno kouknutí to ujde. S těžkou bídou 3* ()

Miseet

Ze začátku mě příběh bavil, dokud tam nezačal démon skákat z jednoho na druhého během každých 5 vteřin. To už začalo působit celkem zmateně, nepřehledně a ztrácelo to rychle mou pozornost. Postavy byly sympatické, takže nic extra mi tam nevadilo. Ve finále je to ale stejně jen průměr, který potěšil, zabavil, ale rychle zase vyšumí. ()

M.i.k.e odpad!

viděl sem v poslední době hodně blbostí,ale nutno podotknout,že většina byla z našich luhů a hajů...celkem smutné je,že Incarnate jim může směle konkurovat.Jedná se totiž o kousek,který by strašně moc chtěl být něčím víc než dooporavdy je.Něčím chytrým,potažmo strašidelným...není ale ani jedno.Ve skutečnosti se jedná o neuvěřitelně nudnou,i přes stopáž zdlouhavou a zybtečně ukecanou nudu,která všemu nasadí korunu závěrečným WTF zvratem,který je ale ještě hloupější než sem čekal že bude.Peyton by se měl rychle vrátit k popcornovkám,které mu celkem jdou.Jít na tohle do kina,mile rád bych si také vymyslel dveře a hned za nimi skočil z okna...0% ()

Havaj8

Tak úplně horor o vymítání, jak by poster napovídal, to není. Byl to slabší odvar thrilleru o nějaký zlý entitě. V některých momentech se to snažilo tvářit inovativně, hlavně v těch hrátkách v mysli. Ale ani to nedokázalo naplnit potenciál. Vždyť ten klučina posedlej jenom seděl v pokoji a nikomu neškodil a přitom prostor i oběti k dispozici měl. Minimálně větší masakr, nebo pár lekaček tam přidat měli. Tohle nemělo ani atmošku, ani napětí, ani pořádnou zápletku. Víceméně bych řekl zbytečnej film v rámci kinematografie. Herci byli pozitivum, ač se zas tolik nepředvedli, Byli tam prostě na efekt. Ale je to zklamání v dnešní době vypustit něco takovýho s žánrem horor. Divím se, že ten tým, kterej kolem toho je, se nad tím nepozastaví a nevyladí to pro oko hororovýho fanouška. ()

Martin741

Nebavila ma ani zostava - herci, lebo napozerane mam toho uz fakt hodne a po 5 miunutach som vedel ze ide o plany, podpriemerny horor. Nebavili ma ani naznaky posadnutosti , ani ti radoby odbornici -- podpriemerny horor, dufam, ze sa viac uz neuvidime spolu : 15 % ()

Jimmi

Najhorsie je ze takyto film za 5 korun si na seba v kinach zarobi bez problemov(resp zisky bude x nasobne)...a nadalej nas budu krmit dalsimi a dalsimi "Horor Movies". ALe zase na druhu stranu ked to skusia 10 krat aspon jeden dobry horor snad pride ()

bourec

Myslim že po tomhle filmu Peyton pochopí,že horory mu asi nepůjdou úpně dokonale.Jo,vizuál pěknej,nápad s okysličením už tak uvadajícího žánru se docela povedl,ale ta uhlazenost tomu vůbec neprospěje.Horor má bejt hnusnej,krvavej,plnej lekaček,pak to funguje.Tohle je slušný,ale to je vše.60%. ()

dubinak

Zpočátku mi přišlo, že snad koukám na Počátek nebo co. No, zdaleka ne. Koukala jsem na obyčejný possessed horor, kterých jsme tu měli tuny a lepších. Aaron Eckhart na atraktivitě filmu nepřidal, protože osobně ho fakt nemám ráda. Za zmínku stojí asi jedna gore scéna a jedna lekačka, ale to je opravdu všechno. ()