Jedenáctiletý Cameron (David Mazouz) se znenadání začíná chovat podivně. Uzavírá se ve svém pokoji, mluví zvláštními pradávnými jazyky a vykazuje i další příznaky posedlosti. Jakmile to jeho matka (Carice van Houten) zpozoruje, spojí se s odborníky z Vatikánu, kteří za chlapcem vyšlou specialistku na podobné případy, která si na pomoc přizve Dr. Setha Embera (Aaron Eckhart) a jeho tým. Dr. Ember má totiž jedinečnou schopnost, kdy při léčbě posedlých osob vstupuje přímo do jejich mysli a v ní čelí zosobněnému zlu způsobujícímu pomatení mysli. Nepovažuje se za tradičního vymítače ďáblů, ale spíše za jistého „uklízeče". A jeho chvíle nastává tehdy, když selhává veškerá dosavadní snaha tradičních exorcistů. A tento okamžik nastal právě u malého Camerona. Dr. Ember vstoupí do jeho podvědomí, v němž démon drží chlapce v zajetí v imaginárním světě snů. Ukáže se, že tento ďábelský protivník je mnohem silnější, než Ember čekal. Navíc jej pronásleduje nejen lstivý a zákeřný démon, ale i jeho vlastní traumatická minulost. Ember musí nasadit veškeré své schopnosti a možná i život, aby přemohl démona a chlapce zachránil. (CinemArt)

campix

Úplné hororově/thrillerové béčko. Není se tu bohužel čeho moc chytit. Řemeslně je to asi docela v pohodě zpracované. Herecky neurážející, ale to co se před Vámi děje nedává často moc smysl. Takových filmů je každý rok desítky. Před pandemií to byla ještě nudná konzumní výplň kin, teď už by to byla pouze nudná konzumní výplň nějakého z VOD kanálů. ()

majo0007

To bolo martýrium. Niečo horrorové (zmysluplné, inovatívne, napínavé, zaujímavé, pútavé, pamätné...) by ste tu hľadali márne. ()

HorrFi

Tak tohle snad tvůrci nemohli myslet vážně.. kdybych za to měl platit v kině tak si asi narvu kapsy kamena a skočim do Vltavy protože tady nefungovalo vůbec nic.. bez napětí, bez atmosféry, bez ničeho a neleknul jsem se ani jednou.. ()

DJ Rocco iNc

Myšlienka je veľmi zaujímavá. Keby som to mal zhrnúť, tak je to spojenie filmov Počiatok, Constantine, Matrix a Koniec dní. Čiže nič nového alebo originálneho. Niečo sa tam udeje a zase je to v jednej rovine, ktorá je monotónna. Žiadne spestrenie, či udržanie diváka v napätí. Možno až ku koncu. Žiadna atmosféra, dej nie je rozvetvený. Celý príbeh je zameraný na chlapca v izbe, ktorý sedí nehybne e nikto sa ho nesmie dotknúť a ktorého posadol démon, ktorý má nevybavené účty s Dr. Emberom. Smrť rodiny, opilectvo (ako aj vo filme Koniec dní). Keby sa režisér zameral viac na tú atmosféru, dej by sa s ňou zviezol a vytiahol by moje hodnotenie na 4 hviezdičky. Aj naprieč tomu, čo som už uviedol, sú tu aj svetlé stránky, ako to, že hlavný hrdina je na vozíku, to tu ešte zatiaľ nebolo a ešte dve scény, ktoré vedia vyľakať. James Wan je James Wan. ()

venison

Hororový snímek "Inkarnace" je céčkovou podívanou, kterou se tvůrci snaží povznést béčkovým obsazením Aarona Eckharta.. Bez úspěchu.. Je to tisíckrát přemletá nuda o posednutí a následném vymítání.. Způsob byl celkem zajímavý, ale děsně zpracovaný.. Efekty připomínaly spíše 90. léta než rok 2016. Ostatní herci působili jako ochotnický soubor.. Např. kostým, který měl na sobě Keir O'Donnell, vypadal spíš jako na maškarní než do filmu.. Žádná pořádná lekačka, ani jsem se nebála, dokonce to není ani s smíchu.. Ztráta času.. ()

Šakalík

Viděl jsem lepší, ale i daleko horší démonické horory. Inkarnace vlastně vůbec ničím nevybočuje z průměru. Největším problémem filmu je nedostatek akce. Samotná vymítání se obejdou bez běžného velkého křiku a létajícího nábytku (samotní aktéři ale levitaci zvládají). Což je ale škoda, protože právě tyto scény bývají ozdobou žánru (a důvodem proč na to jdeme do kina). Tady si ale autoři vystačili s jakousi snovou realitou, ze které se posedlý musí probudit a démon je pryč. To je ale dost o ničem. No a pak ten OMG závěr. Klišé, klišé, klišé. Inkarnace je přesně ten typ filmu, na který se podíváte, možná vás i pobaví, ale za týden úplně vyšumí a za měsíc si nebudete moci vzpomenout, o čem že to vlastně bylo... ()

Kienast

Nápad zněl celkem fajn "hororové inception" i trailer vypadal fajn ... jenže tohle opravdu fajn není a nazývat to hororem??? ... no to fakt NE! ()

bari68

Slabší odvar ,,Insidious,, , ktorý ale stále drží kvalitu. Z kategórie vymýtania, snových sekvencií a.d. patrí Inkarnácia k tomu lepšiemu čo nám trh prináša. ()

Han22

Nápad o vstupování do mysli není nic nového, zfleku mě napadá Cela a minimálně tři díly Krajních mezí. Nicméně natočený ten souboj s démonem je slušně a díky výbornému Eckhardtovi i docela sledovatelně. Jeho postava zlomeného muže, který se za každou cenu chce pomstít démonovi, co ho připravil o rodinu není nic nového, ale zároveň nemám problém mu fandit. Co mě naopak naštvalo je špatný konec (a to v okamžiku, kdy jsem se začal radovat z happyendu). Celkově neurážející průměr. ()

borec999

Hororový Inception a zlepenec Nolanovho majstrštyku, Insidious, Exorcistu, Hráčov so smrťou a ktovie čoho všetkého ešte. Jason Blum dokáže ako producent klasicky aj za pomerne malý rozpočet ponúknuť dosť muziky, plus i Brad Peyton nie je zlý režisér a film je vizuálne i po technickej stránke na úrovni hororu pre kiná. Osobne som mal však problém s tým, že film bol dejovo až zbytočne (a často samoúčelne) prekombinovaný. Snažil sa byť dejovo prekvapujúci, šokujúci a zároveň byť i ultra desivý, až sa to nejako celé minulo účinku. Nehovoriac o tom, že skopírovaných motívov z iných filmov je proste veľa a v výsledku z toho vznikol pomerne solídny guláš. Aaron Eckhart zachraňuje čo sa dá a na jedno pozretie to ešte ujde, na druhý krát by som sa k tomu ale nevracal. 55% ()

Corpsegrinder

Veliká nuda kde jediná hororová scéna je hned na začátku. Snaží se to o originální přístup k vymítání ale bohužel je to naprosto stejně o ničem jako ostatní filmy o posednutí. A tak jediná změna oproti takovejm filmům je to že na konci zde neuvidíme Aarona Buřtfarta jak zuřivě cituje Bibli jako hlasatel na boxu, zato ho vidíme luxusně se rozmáznout vo chodník. Což považuju za nejlepší část filmu protože tomu zvuku jsem se nemohl nezasmát :)) ()

adam9

Pár dní po peckovém Rogue One jsem šel do kina poprvé na ryzí horor a zvládl jsem to! :D Oproti předem namachrované kamarádce jsem si nepřipsal ani jedno cuknutí, leknutí či skřek. Ale to asi není dobře? Každopádně film jako takový působil strašně levně ve všech ohledech. Na konci jsem pak našel ještě dvě, tři nesrovnalosti, možná jsem to špatně pochopil...ale zkrtáka nemělo to čím upoutat. Zcela obyčejný, průměrný horor, na který zítra zapomenete. ()

Hanys_

Vymítačská rutina, která si bere to základní z klasických filmů a navrch přihazuje trochu toho inception. Moc atmosférické to není, ale ta délka je tak akorát, abych se nezačal nudit. ()

MatejNosal

Béčko snažiace sa vyzerať ako áčko. Zaujímavé skĺbenie inception s hororom. No naivita a slabé herecké výkony a zlý scenár film skôr degradujú. Modré dvere výrazne pripomínali tie červené v insidious žeby náhoda? Mix všetkého možného incidious, exorcista, inception a nočná mora z elm street...no všetko zmienené je o kus poctivejsia filmárčina ako tento šedý priemer. (50%) ()

TERRORDROME

Inkarnácia kombinuje exorcistu s Nolanovým Inception a robí to tak blbo že nefunguje v ničom. Chlapca sa dotkne posadnutý bezďák a vyhnať zlého dušoparazita sa podujme Aaron Eckhart ako posledný skaut na vozíčku vstupujúci do mysle postihnutých osôb. To že sa exorcizmus odohráva v hlave "nakazenej" osoby by mohlo poskytnúť priestor k nejakým vizuálnym, Cronnenbergovsky-Gilliamovským surrealistickým hrátkam, ale dôjde akurát na sucho konverzačné, rádoby emocionálne presviedčanie s jedným polozjavením nôh a ruky nejakého kopytnatého satanáša. Aby som parafrázoval známu repliku čerta z rozprávky Princezna ze Mlejna - "som nezaujímavý, ale zato nudný". A koniec je klasika stupidity. Nevidím žiaden dôvod existencie tohto filmu, snáď okrem v pár momentoch solídne živelne somráckemu exorcistovi Eckhartovi. ()

Patrik256

Rozpočet_ 5 milionov dolarov // Tržby_ 6.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 1 146 797 KČ // Diváci v ČR_ 8 403 // Tržby v USA*_ 4.7 miliona dolarov ()

BlackHood

Takové téma mě baví, v Insidious jsem to úplně žral. Ale tady to je opravdu špatně udělané. Navíc mě zarazilo, že když v tom domě, kde drželi toho kluka brutálně umřel .... , tak že policie to nějak neřešila, že nezajistila stopy a tak. Nedává to smysl... ()