Film Mr. Holmes přináší nový pohled na světově nejproslulejšího detektiva. Příběh je zasazen do roku 1947. Stárnoucí Sherlock Holmes se vrací ze své cesty do Japonska, kde se při hledání vzácných rostlin se silnými regeneračními schopnostmi stal svědkem zkázy způsobené jadernou válkou. Nyní si užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze ve společnosti hospodyně a jejího dospívajícího syna Rogera, a své poslední dny naplňuje chovem včel. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu. Zároveň touží získat odpovědi týkající se tajemství života a lásky - dřív, než bude příliš pozdě. (Cinemax)

FanKalEl

Očividne asi každý ako aj ja čakal omnoho viac od filmu z tak zvučným názvom. No to že to nebol milý, trochu dojemný a atmosférický film nemôžem povedať. A naviac keď to malo niečo do seba, nebola to somarina a bavilo ma to pocelý čas, tak už len z toho princípu je nemožné ísť pod 4 hviezdy. (70%) ()

Pantata

Nechcete vidět, jak si s Bondem někdo vytírá zadek. Nechcete vidět Jurský park, který bez problémů funguje. Nechcete vidět Rockyho, jak se vzdává bez boje. A nechcete vidět Sherlocka Holmese, který má problémy udržet myšlenku (a moč). Samotný nápad starého Holmese nehaním, ale to už ať raději vyšetřuje krádež zubů v domově důchodců, než tohle - jediný retrospektivní příběh nemá s detektivním vyšetřováním nic společného, nejvíc si pak zapamatujete existenci žlutodřevu a znalosti o včelách. Nuda. Pro mě je tohle určitej typ svatokrádeže. ()

geek.ondra

S naprostým citem natočené i zahrané (Condon a McKellen jedou na plný plyn) ale jinak je to strašně prázdné. Načechrané nic ()

Listyx odpad!

Nudná nezáživná rádoby dojákovina se skvělým McKellenem. Plytký příběh plný skuhrání a zkoumání toho „co jsem to sakra doprdele zapomněl“ zaujme pravděpodobně jen ty, co si k němu domyslí nějaký vlastní smysl. Pořád jsem doufal v nějakou holmesovinu, vychytávku, hračku, čokoládu prostě alespoň něco co my mi odůvodnilo těch 103 minut vyhozeného času. A hle! Na konci je úplně stejné prd jako na začátku a uprostřed. No ještě, že napsal dopis, dal jim chajdu a podpálil vosy… Jaj! těď jsem vlastně všechno vyzradil. Ale ono je to stejně fuk, protože se Sherlockem tahle slátanina nemá nic společného, toho a pár klasických hlášek tam autor šoupnul jen proto, aby to vůbec někdo čet. ()

Trixinka

Upřímně musím říct, že to byl jeden z nejnudnějších příběhů s Sherlokem. Jediné pozitivum na filmu je provedení, zahráno a natočeno je to fakt dobře. Jinak bohužel nuda, film se vleče šnečím tempem, jediná "akce" je při zranění Rogera. ()

TommyDiamond

Legendární vyšetřovatel na odpočinku. V místě, kde se prakticky zastavit koloběh života. Jedinou jeho společností jsou včelí úly a bystrý hoch se svoji matkou hospodyní. Zub času nám našeho Holmese obrousil tak, že už bojuje pouze ze svými vzpomínkami. A právě jeho vzpomínky dávají základ zajímavému a nevšednímu dobrodružství. Místy jsem vážně myslel, že si starý Sherlock nevzpomene a bude po všem. Naštěstí se tak nestalo...... Celý příběh má to kouzlo, že i přes utahaný a komorní průběh dokáže příběh plný flashbacků do minulosti držet diváka v napětí až do úplného konce. Chválím hlavně Iana McCallena za skvělý výkon...... ()

MickeyWolf

Na tento film jsem čekal přes rok, než jsem se k němu konečně dostal. A moje pocity? Nevím přesně v co jsem doufal, asi hlavně v to, ať to nedopadne zbytečně špatně, vzhledem k zajímavému základu. Největším problémem asi bylo, že Holmesové, na které jsem zvyklý já, nemají ani 93 let, a nejsou nijak zasaženi senilitou. Na konec jsem ale rád co z toho vzniklo za dílo a jde vidět, že si Ian vzal tuto roli vážně k srdci... ()

Cooller

znáte toho energického muže s loveckou čapkou a fajfkou plnou řešení na všechny možné problémy? jistě že ano pak tento sherlock rozhodně není ten kterého znáte... příběh z anglického venkova má určité své kouzlo ale byla nesmírná nuda sledovat známého detektiva co místo řešení prazvláštních záhad jen spítá svůj život a doslova a do písmene umírá jelikož všichni které znal (mycroft, mrs. hudson, watson..) jsou již dávno po smrti a on nemá již pro co žít upne svuj život na včely... proboha sir mckellen jistě odpustí ale tomuhle prostě nemužu dát vice než 3* z nihž budou 2,5 právě jen pro něj... ()

El Patron

Únavné, příliš melancholické, suché a bez špetky napětí. A že je v žánru krimi? Nebo drama? Maximálně tak představa nějakého poetickouchylného člověka. Bez Iana a konce odpad. 35% ()

Knor

Od tohoto filmu jsem čekal něco úplně jinýho. Ten příběh mohl přímočařejší a kdyby šlo o něco co by završilo životní éru nejslavnější detektiva všech dob a odkrylo třeba něco šokujícího, byl bych asi spokojenější. Takhle je to vlastně jen nepřehledná omáčka o stárnutí detektiva Holmese a pár moudrech z jeho života a film mi v uvozovkách ,,jen dokázal'', že McKellen je zkrátka úžasnej herec, což už dávno vím. ()

papadoce

Nuda v priamom prenose. Bravúrne zahraná pánom McKellenom, avšak stále len nuda. Strata času bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste fanúšikom Sherlocka Holmesa. Odporúčam pozerať len v prípade, že máte problém so spánkom. Toto Vás učičíka. ()

MindTuber

Na Iana McKellena jako Sherlocka Holmese jsem se velmi těšil. Zvlášť potom co se tato postava dočkala tolika různých zpracování. Viz akčnější Sherlock Holmes v podání Downeyho Juniora nebo aspergovský Sherlock v seriálovém provedení v hlavní rolí s Cumberbatchem. Bohužel při poměřování sil, alespoň v téhle trojici je Mr. Holmes jednoznačně nejslabší. McKellena je skvělý herec, ale tady se dojíždí na scénáři, který nemá nic. Rozhodně nemá nic Sherlockovského. Zápletku, mysterium, geniálnost... doplňte si podle svého uvážení. Slavného detektiva mi bylo spíš líto a jeho blížící se skon a nemoc ho polidštila natolik, že pro mě přestal být silným a zajímavým charakterem. Škoda, z tohoto úhlu pohledu je to jen nudný film se starým pánem. Dva. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Říkám si: "Super, Holmes a mysteriózní", ale dostal jsem nemohoucího dědečka a velkou záhadu umírajících vos, eeee pardón za spoiler, včel. ()

carter...

30% Ne...ne...ne....a ne...5* nebo 4*? Are you crazy? Na to má právo snad jen člověk na smrtelné posteli, kterého film vysvobodí z monotónního a vtíravého zvuku vteřinové ručičky nástěnných hodin. Scénář prostě není dobrý. Film nefunguje ani jako drama, ani jako krimi. Nenajdeme zde pořádnou zápletku ani silnou dramatickou linku. Od velkého propadáku jej zachraňuje výborný výkon Iana McKellena. Ale možná chtěl film svou stavbou vystihnout samotné stáří/senilitu, tedy že v něm spousta věcí uniká a nedává smysl a je jak zvětralé pivo.Proč vidět: 1) Ian McKellen (Mr. Sherlock Holmes) 2) Naučíte se rozdíl mezi včelou a vosou jako od Davida Attenborougha 3) Těšíte se na penzi / stáří ()

nK_!

Mr. Holmes se mi přesně trefil do aktuální nálady. Vůbec nevadí, že se toho během sta minut moc nestane a tempo je spíše pomalejší. Bohatě mi stačila McKellenova herecká zručnost, uvěřitelnost a v neposlední řadě i neprůstřelné charisma. Klidně bych si nechal líbit i nějakou "rychlejší" Holmesovskou vyšetřovací odbočku se stejným představitelem hlavního hrdiny. ()