Originální komedie, která si velice vtipným a krásným způsobem hraje s obyčejnými životy, čímž se snaží divákovi přiblížit co nejvíce. Kupodivu se to daří skvěle a film disponuje příjemným nádechem a neutichající svižností. Rozdělení na několik části výrazně neuškodilo a i přesto, že občas je neustálé představování nových postav příliš zdlouhavé, tak je vykompenzováno skvělou hlavní vypravěčkou, netradiční pointou či skvělou kamerou. [80%] | Kino | 50th KVIFF(11.7.2015)

• gegina31

Komedie? KOMEDIE? No tak to snad ani ne. Nezasmála jsem se ani jednou. Nevím jestli mělo být vtipný, když chlap tříská malou holku řemenem nebo když se malý chlapec dozví, že za několik dní umře. Jeden z nejvíc deprimujících filmů, které jsem kdy viděla. S velikým přemáháním a s vidinou toho, že tomu dám odpad jsem to dokoukala do konce. Nemám ráda, když mě takhle negativně překvapí film s vysokým hodnocením. Čekala jsem vtip a nějaký smysl jako ve fimu Nedotknutelní. Nedočkala jsem se. ZTRÁTA ČASU!!!(30.1.2016)

Sice jsem se trochu bál zbytečného filozofování, ale nakonec to dopadlo dobře. Van Dormael se totiž nesnaží jít do hloubky a jenom tak klouže po povrchu, ale dělá to s pomocí laskavosti a romantiky tak šikovně, že ve své podstatě kýčovitá životní moudra nepůsobí lacině. A když už jsem měl občas pocit, že to překračuje únosnou mez, zjevil se Bůh v podání rozkošně nesnesitelného Poelvoordea a postaral se o humornou stránku věci. Čekal jsem něco střelenějšího, ale i s tímhle jsem byl na konci nadprůměrně spokojený. 80%(14.1.2016)

Nejprve Bůh stvořil Brusel. Tento Nový zákon nám hravě přepisuje i ten Starý. ;-) Zatímco Bůh je zlý, tento film si z něj dělá legraci, takže se nakonec po jeho sledování budete cítit asi jako po Amélii z Montmartru (myslím, že to srovnání bude fungovat i u těch, kterým se Amélie nelíbí). Ale když třeba Bůh poprvé přichází ke kostelu, tak už jsem se rovnou začínal bavit a čekal, jak tento střet církve se Stvořitelem dopadne. A základní myšlenka filmu vůbec není hloupá! 90%(29.2.2016)

No, tak jsem se lehce nasmála :D Ale podle popisu jsem si udělala jistou představu a film mě nijak nepřekvapil. Byl to přesně ten typ humoru, který jsem čekala. Ten film má jednu zajímavost a ještě jsem se úplně nerozhodla zda negativní, či pozitivní. Celý se točí kolem hledání a vyprávění příběhu šesti apoštolů. takže si prakticky sám film odpočítává konec. "Už jen dva apoštolové a bude konec, už jen poslední". Nevím. Že bych to považovala za nějakou bombu, to asi ne, ale za vidění to určitě stojí. 4*(23.12.2015)

• - Spoiler: Režisér filmu Jaco Van Dormael si střihnul cameo v jedné z úvodních scén, kde ho srazí projíždějící náklaďák poté, co zjistí, že mu zbývá jen několik vteřin života. (Fary)

• - Film obsahuje ještě jednu scénu po závěrečných titulcích. (Fary)

• - Závěrečná scéna na pláži je natočená v jihoanglickém Brightonu. (fctp)