Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? (Aerofilms)

Trailer 5

EvilPhoEniX

Kdysi jsem film odstřelil po 10 minutách,ale po druhé projekci spokojenost. Za 5 let se divákovi změní vkus a sleduje filmy jinýma očima. Film má originální a trhlý příběh a skvělého Benoita Poelvoorda, kterého musí milovat každý, kdo jej zná. Kdyby se celý film zaměřoval na to, jak Benoit vymýšlí zákony a kazí lidem život, tak by to byla událost roku, ale i tenhle směr mě bavil. Zábavné, trhlé a milé. Libilo. Příběh****, Akce>Ne, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí*. 7/10. ()

Enšpígl

V rámci Francouzského festivalu jsem si si jako první filmovej dezertík objednal Zbrusu Nový zákon a hned jsme vyhmát pochoutku na druhou. Nevybavuji si žádný film, kde by tak šikovně a originálně byla vykombinovaná něha a romantika s cynismem a černým humorem. Benoit je bůh, o tom po tomhle filmu už vůbec nepochybuju a francouzi mistři světa v neortodoxních, ale divácky vděčných a s nadhledem odvyprávěných příbězích. ()

J*A*S*M

(50th KVIFF) Dobrá úleťácká zábava. Dormael je sice tak trochu kýčař, který hodně obětuje všeobecné líbivosti (ať už jde o některé zdejší humory či imitování jezera hlubokých životních pravd, ačkoli se spíš brodí v kaluži), ale Zbrusu Nový zákon má naštěstí tolik bizarních nápadů a s nekorektností koketujících fórů, že mi to nezabránilo si projekci užít. Kdyby se z filmu vypustily všechny ty rádoby oduševnělé kecy o vnitřní hudbě atp., mohlo se jednat o opravdu pamětihodný snímek. I tak ale spokojenost - divácky rozhodně jeden z nejpřístupnějších a nejpříjemnějších (přitom současně ne hloupých) zážitků festivalu. 75 % ()

Malarkey

Další francouzská jednohubka, která se inspiruje Amélií z Montmartru, ale přitom se stále drží tak trošku zkrátka. Vše ostatní vynahrazuje nápad, který si normální smýšlející osoba nikdy nemůže vymyslet. A pak už jenom stačí Benoît Poelvoorde, aby dokonal zbytek a je tu rázem zaděláno o nejzajímavější a nejoriginálnější francouzskou komedii současnosti. Osobně musím říct, že Benoît se mi za sérii filmů utvrdil, že je jedním z nejlepších evropských herců současnosti. Škoda jen, že tady ta jeho postava je spíš zlá, nežli vtipná. Každopádně i tak film samotný rozhodně stojí za shlédnutí. Tenhle Zbrusu Nový zákon dokáže nejednou překvapit a svým světem doslova i učarovat. ()

Jara.Cimrman.jr

"Zákon 2125: Krajíc namazaný marmeládou spadne na zem vždy namazanou stranou. Pokud ne, marmeláda byla namazána na špatnou stranu." Takže Bůh prý sídlí v Bruselu, vymýšlí nesmyslné zákony, neustále prudí a bez počítače je vyřízený. Z toho soudím, že Bůh je hlavní evropský byrokrat Jean-Claude Juncker a tak mu navrhuji exil v Uzbekistánu. Než se rozhodne, zda mou lákavou nabídku přijme, tak se přiznám, že hledání šesti nových apoštolů mě nijak zvlášť nebavilo, neboť bylo poměrně utahané. Nicméně tam byly vtipné okamžiky, ale skoro za všechny může dokonalý Bůh. Ale abych ostatní jen nehaněl, tak odstřelovač François byl velmi dobrý, experimentální sebevrah Kevin mne bavil s každým pokusem víc a víc a dabování porna taky nemělo chybu. Jen tomu trošku chybělo tempo. ()

• Dieu (Benoit Poelvoorde) sleduje hokejový zápas, v ktorom švédska reprezentácia vyhráva 4:2 nad slovenským národným tímom. Jedná sa o štvrťfinále z dňa 9.5.2007, ktoré sa odohralo v aréne Chodynka (Moskva). Zápas skončil výhrou švédskej reprezentácie 7:4. (RatBoj)
  • Závěrečná scéna na pláži je natočená v belgickém Blankenberge. (Mara97)
  • Když Ea (Pili Groyne) píše na otcově počítači, slova na obrazovce neodpovídají tomu, jak rychle píše. Také můžeme vidět, že píše slova jako kdyby zadávala příkazy, ve chvíli, kdy se na obrazovce zobrazují jen obrázky. (Fary)

Související novinky

Zlaté glóby 2016 - nominace

Zlaté glóby 2016 - nominace

10.12.2015

Pokud nesledujete zahraniční filmové dění, o lesbickém dramatu Carol zřejmě slyšíte poprvé. Právě tenhle film ale vévodí letošním nominacím na Zlaté glóby, a to s pěti důležitými zářezy. Carol bude…

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů…

Bitva cizojazyčných filmů začíná

Bitva cizojazyčných filmů začíná

25.10.2015

Poslední měsíce filmového roku vždy patří hlavně oscarové líhni. Americké snímky se předhání v tom, kdo urve nejvíc pozornosti, to samé ale dělají i celovečeráky ze zbytku světa, které touží po…