Děkuji za projekci, Zbrusu nový zákon se mi moc líbil a díky ní jsem objevil kouzlo kina Bio Oko. Dokázal bych si film představit vtipnější, neb po čase humor spíše ustupuje do pozadí a prostor je věnován životním příběhům nových apoštolů, ale i tak byl Zbrusu nový zákon moc fajn a jsem velmi zvědav, co já budu psát do toho svého... 90%(30.12.2015)

strašný mišmaš a hrozná troškovina. Film využívá z 90% hrozně přímočarého a jednoduchého humoru, až jsem se cítil jak na nějaké třeskuté komedii. Vysvětlování životů jednotlivých apoštolů je hrozně zdlouhavé a mnohem raději bych sledoval útrapy malé Eai. Chvílema sranda a chvílema divné násilí. K přihlédnutí k neustálému smíchu diváků jsem byl asi jediný, kterému se film nelíbil. Kdybych věděl, že to točil režisér filmu Mr. Nobady, tak utíkám hned ze sálu do Prahy pěšky.(9.7.2015)

• kulyk

Čekal jsem leccos jiného, než pokus o našroubování krátkých, rádoby moralistických storek do neokoukaného rámce. Fest prosraná šance na špičkovou komedii. Vznikl plážově se vlnící filmík, který jednodušším může dodat pocitu, že popatřili na neuvěřitelné umění a ještě k tomu jim docvaklo, o čem to cirka bylo.(28.9.2016)

Francouzi mají hezký smysl pro humor, který mi celkem sedí. A vlastně i další frankofonní národy, které se na filmu podílely. Jenže i když se mi místy film hodně líbil a přišel mi vtipný, pořád je zde taková podivná hluchá linka, kdy jsem filmu nebyl schopen věnovat pozornost celou dobu, protože prostě místy nudí. Škoda, ale pořád velmi fajn.(7.3.2016)

Bizarní, ujeté, úchylné, mimoňské, pošahané... a překvapivě v tom všem i zábavné. Kde jinde dostane zmáčený Bůh, co vylezl z pračky v pyžamu a županu, po držce za to, že žere cizí odpadky? Čím se to dopovali oba autoři scénáře? Takové značně lidštější, stravitelnější, smysluplnější a o něco méně pošahané Shinboru :) ~~~ "Nesnášej bližního svého tak, jak nesnášíš sám sebe."(25.1.2016)

• - Film obsahuje ještě jednu scénu po závěrečných titulcích. (Fary)

• - Spoiler: Režisér filmu Jaco Van Dormael si střihnul cameo v jedné z úvodních scén, kde ho srazí projíždějící náklaďák poté, co zjistí, že mu zbývá jen několik vteřin života. (Fary)

• - Když Ea (Pili Groyne) píše na otcově počítači, slova na obrazovce neodpovídají tomu, jak rychle píše. Také můžeme vidět, že píše slova jako kdyby zadávala příkazy, ve chvíli, kdy se na obrazovce zobrazují jen obrázky. (Fary)