poster

Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • frings
  *

  Tak snad radši nic...(9.5.2015)

 • Lukrecie
  *****

  Na české poměry nezvykle dobré! Napětí, akce, vtip - hlášky :-) ;) výborný scénář a krásná hudba. Ráda bych viděla ještě jednou. :-) 4,5* s přimhouřením oka (nějaké mouchy to mělo) a pro podporu zajímavého snímku dávám 5.(19.1.2015)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Život je jen otázka načasování........ Půl hodiny a celkem dost sexu. Vždycky jsem tak nějak nedával, že neumíme sexuální scény a ony nám ještě nejdou. Hudba se k filmu nehodí a mnohdy působí velmi rušivě. Kamera je celkem průměr a nejhorší je hlas Jana Dolanského, coby vypravěče. Do žánru noir se prostě nehodí. Vlastně jediné co se povedlo je asi posledních půl hodiny, kde příběh dostal velmi slušný spád a napětí. Proto tři hvězdy a ne jen dvě.(18.6.2015)

 • verbal
  ***

  Tak jako Zdeněk Viktora rozhodně není žádný Rejnok Šindler, tak i jeho filmový detektiv Filip Maro(l)d vypadá oproti své evidentní předloze opravdu dost nemocně. Jeník je rozhodně skvělý, přirozený a sympatický herec, o tom žádná, avšak se svými sto šedesáti cenťáky, padesáti kily i s botama a výzorem čerstvého absolventa sedmé třídy není zrovna drsný, existenciální soukromý detektiv jeho šálek kávy a daleko více by mu slušely role pacientů s leukémií nebo somálských sirotků, a rozhodně by se svým nesporným komediálním talentem nepřetížil raft ani Kokotmádlovi. To Malvice je zase herečkou spíše od přirození, co dokáže kozama perfektně vyňadřit pestrou škálu niterných pocitů a vaginálních nálad, a je dobře, že jako fámfekál tady moc nemluví. A tak když si náš školák ve filmu narazí o hlavu větší a o deset kilo těžší macatou prcatici, bez problémů mu lze uvěřit akorát to, že ho ta kunda opravdu zcela pohltí, až mu z toho noáru hrábne a chová se jako kokot. Kokotismem infikovaný scénář ale nakazil i ostatní herce, a tak se to vcelku ztratí, protože tomu iracionálnímu čurákování nakonec podlehli opravdu skoro všichni, což na kritika mého formátu působilo dost disturbančně. Ale jebat, pardon, chtěl jsem říct, že jsem nad takové maličkosti povznesen, a na druhou stranu bylo opravdu milé vidět zase jednou po dlouhé době český film, v němž se negrilujou Palaši, neutiskují chudáci cigoši, ani jedna Vydra nevypráví trapné vtipy, Víveg sériově neblije svá kýčovitá životní moudra a Olmer s Polívkou se nesnaží nahrabat z posledních neinvenčních sil ještě pár Masaryků na lepší kvádro do rakve. Prostě taková sice jednoduchá, trochu hloupá a předvídatelná, avšak vcelku příjemná a hezky natočená epizoda CSI: Nové Butovice.(5.5.2015)

 • vegetol.mp
  ***

  Ok, když se v našem malým českým filmovým rybníčku někdo pokusí natočit žánrovej film, je to vždycky svátek. Mně osobně už totiž lezou na nervy všechny ty rádoby ambiciózní filmy o zlým komunismu a ještě zlejších estébácích. Naštěstí jsou tu lidi jako Zdeněk Viktora, který dělají naší kinematografii o něco rozmanitější. Osobně nemůžu říct, že by byl film Raluca úplně povedenej, ale je zábavnej a zajímavej a to se cení. Ačkoliv se pan režisér snaží seč může, na můj vkus filmu chybělo erotické napětí. A to i přesto, že sexuální scény jsou překvapivě odvážné a je jich hned několik. Další věcí co trochu zamrzí je příběh. Ten má bez závěrečných titulků cca 72 minut, ale divák naštěstí nemá pocit, že by ho někdo dějově ošidil. Bohužel ho ani nic nepřekvapí. Viktora má zcela evidentně nakoukané různé Žáry těla a Ďábelské svůdkyně a jeho příběh jede v podobných dějových kolejích, aniž by se pokusil odbočit. A i když šlo zcela evidentně o levnější počin, vypadá film skvěle. Nevím, jestli je Raluca film úplně vhodný do kina, ale svým vizuálem vypadá jako díl nákladného tv seriálu typu Expozitura, Vraždy v kruhu nebo Případy 1. oddělení. Herecky to taky není zlý. Dolanský hraje super a jeho herecká kolegyně taky není úplně zlá. Ale její postvava mohla být víc nejednoznačná. Na můj vkus to není úplně femme fatale, ale koneckonců tu nemá hrát nějakou požíračku chlapů, jakou byla Linda Fiorentino, ale oběť, kterou má hlavní hrdina ochraňovat. Celkově jsem ale spokojenej. Solidně jsem se pobavil a ani chvíli se nenudil. Příběh je možná schématickej, ale určitě zajímavej a já si vlastně nestěžuju. A už jen s hrůzou čekám, kdy mi zase v českým filmu bude nějakej ambiciózní idiot předvádět, jak na matku s dvěma dětma tlačí STB.(5.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace