Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 80 min

• Chrustyn

Český pokus o erotický film-noir, který zaujme slušnou vizuální stránkou a ... a to je asi tak všechno.(26.5.2015)

CITÁT - Život je jen otázka načasování........ Půl hodiny a celkem dost sexu. Vždycky jsem tak nějak nedával, že neumíme sexuální scény a ony nám ještě nejdou. Hudba se k filmu nehodí a mnohdy působí velmi rušivě. Kamera je celkem průměr a nejhorší je hlas Jana Dolanského, coby vypravěče. Do žánru noir se prostě nehodí. Vlastně jediné co se povedlo je asi posledních půl hodiny, kde příběh dostal velmi slušný spád a napětí. Proto tři hvězdy a ne jen dvě.(18.6.2015)

Začalo to dobre, pokračovalo zaujímavo a pred koncom som chcel udeliť 4*, ale keď som to dopozeral a zamyslel sa nad tým, tak to bolo prešpekulované a takmer nepredvídateľné. Film si niekedy isto pozriem ešte raz....................Aby nebolo málo, tak som si to včera pozrel ešte raz :)(27.6.2015)

Nadprůměrně dobrý film z české produkce. Moc jsem se bál, že se Dolanský propadne do jámy lvové, ale překvapení nastalo. Film má úžasný spát - na nic se nečeká a rejža to solí ráz naráz. Filmu nechybí ani krásné spoře oděné scény a krimi hudba. Tleskám :) Krimi jak má být.(27.1.2016)

Na tuzemské poměry celkem slušně natočený pokus o Noir krimi, co má alespoň hlavu a patu. Zároveň jde i o celovečerní prvotinu Zdeňka Viktora, pod dojmem tohoto faktu se jedná o celkem slušný debut. Slibně nakročeno má Raluca po technické stránce, která se opravdu povedla. Děj není nijak objevný, ale je okořeněn spoustou erotiky a tak dokáže alespoň udržet u obrazovky. Bohužel herecky už to tak zdařilé není. Jan Dolanský nemá potřebné charisma a popravdě řečeno mě většinu doby neskutečně sral. Škoda že málo prostoru dostal Stanislav Majer, který by mohl být daleko lepší volbou pro hlavní roli. Bohužel ani Malvína Pachlová jako hlavní femme fatale nijak neoslnila. Dále by mě zajímalo, kdo vymýšlel tak debilní jména postav (ty cizího původu ještě pochopím). Například David Novotný jako typický český kriminalista Bruno (to snad ne). Celkově šla Raluca provést ještě lépe, ale v našich podmínkách můžeme být rádi alespoň za toto.(21.11.2015)