Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 80 min

• bourec

Tak pokus o českej noir nevyšel.Nejsvětlejší bod byla asi solvína Píchavá,kouzelně sexy herka,zato Dolanský dost bída.Vůbec herecky sice neokoukaný,ale herectví se tady moc neobjeví.A pak to,že film jen lehce překročí šedesát minut,protože jinak to bylo k ukousání.30%.(24.7.2015)

• Master19

Tak na film-noir je to příliš světlé, přímočaré a hlavní hrdina málo charismatický. Erotika ve filmu prakticky není, sem tam prso a zadek atmosféru a smyslnost nevytvoří. Thrillerem bych to taky nenazval, protože spíš než drsné chlapské odhodlání a už zmírněné charisma u Honzy Dolanského nehledejme - a obávat se o hlavního hrdinu takovou tou rodičovskou láskou, to není úplně to pravé ořechové. Jediné, co by se dalo uznat z žánrů fimu uvedených v záhlaví je krimi, ale to je pořád dokola jako v desítkách seriálů a moc nového nepřináší. Určitě jsem se na to podíval s chutí, protože to - a to musím uznat - není obvyklý počin na našem rybníčku, ale povedený bohužel také ne...(8.1.2016)

No do háje... Zas a znovu další řemeslně dobře odvedenej domácí film, který dojíždí na bídném scénáři, který je v tomhle případě jen nepříliš originálním kompilátem všech možnejch noirovejch motivů, které dějově překvapí leda tak postarší morče, co ujíždí na čínskym zelí. Ovšem spasit se to pokouší například pánové Dolanský (který by si zasloužil MNOHEM víc rolí) a Novotný, bohužel, přítomná Femme fatale se do své role zoufale nehodí, herecky nesedí a i když se prsí a provádí sodomie vícero druhů, tak to z ní neudělá ultra-charismatickou postavu, která by jedním mrknutím donutila chlapa odříznout si vlastní ucho pomocí nože na chleba a ogrilovat ho s majoránkou. Přitom kdyby byl scénář lepší... Ale to už bych se zase opakoval, prostě dobrej, ale průměrnej film. S přimhouřením bulev, ovšem.(13.5.2015)

Jen fatální femme umí proměnit přirození soukromého očka na psí vodítko, aneb když žižkovský Marlow propadne Raluce, v noci už u něj nehrozí poluce.. Sebevědomá forma, nepříliš přesvědčivý obsah. Navíc ve filmech halících se pod žánrové zaklínadlo „noir“ musí byt pravidlem, že dialogy a monology jsou vybroušené diamanty a já našel jen pár vltavínů. Dolanský není Humphrey Bogart, ale mohl být Stanislav Majer..(31.8.2015)

Na české poměry nezvykle dobré! Napětí, akce, vtip - hlášky :-) ;) výborný scénář a krásná hudba. Ráda bych viděla ještě jednou. :-) 4,5* s přimhouřením oka (nějaké mouchy to mělo) a pro podporu zajímavého snímku dávám 5.(19.1.2015)