Raluca

Film-Noir / Krimi / Erotický / Thriller

Česko, 2014, 80 min

Na tuzemské poměry celkem slušně natočený pokus o Noir krimi, co má alespoň hlavu a patu. Zároveň jde i o celovečerní prvotinu Zdeňka Viktora, pod dojmem tohoto faktu se jedná o celkem slušný debut. Slibně nakročeno má Raluca po technické stránce, která se opravdu povedla. Děj není nijak objevný, ale je okořeněn spoustou erotiky a tak dokáže alespoň udržet u obrazovky. Bohužel herecky už to tak zdařilé není. Jan Dolanský nemá potřebné charisma a popravdě řečeno mě většinu doby neskutečně sral. Škoda že málo prostoru dostal Stanislav Majer, který by mohl být daleko lepší volbou pro hlavní roli. Bohužel ani Malvína Pachlová jako hlavní femme fatale nijak neoslnila. Dále by mě zajímalo, kdo vymýšlel tak debilní jména postav (ty cizího původu ještě pochopím). Například David Novotný jako typický český kriminalista Bruno (to snad ne). Celkově šla Raluca provést ještě lépe, ale v našich podmínkách můžeme být rádi alespoň za toto.(21.11.2015)

• Master19

Tak na film-noir je to příliš světlé, přímočaré a hlavní hrdina málo charismatický. Erotika ve filmu prakticky není, sem tam prso a zadek atmosféru a smyslnost nevytvoří. Thrillerem bych to taky nenazval, protože spíš než drsné chlapské odhodlání a už zmírněné charisma u Honzy Dolanského nehledejme - a obávat se o hlavního hrdinu takovou tou rodičovskou láskou, to není úplně to pravé ořechové. Jediné, co by se dalo uznat z žánrů fimu uvedených v záhlaví je krimi, ale to je pořád dokola jako v desítkách seriálů a moc nového nepřináší. Určitě jsem se na to podíval s chutí, protože to - a to musím uznat - není obvyklý počin na našem rybníčku, ale povedený bohužel také ne...(8.1.2016)

Jen fatální femme umí proměnit přirození soukromého očka na psí vodítko, aneb když žižkovský Marlow propadne Raluce, v noci už u něj nehrozí poluce.. Sebevědomá forma, nepříliš přesvědčivý obsah. Navíc ve filmech halících se pod žánrové zaklínadlo „noir“ musí byt pravidlem, že dialogy a monology jsou vybroušené diamanty a já našel jen pár vltavínů. Dolanský není Humphrey Bogart, ale mohl být Stanislav Majer..(31.8.2015)

• triatlet

Jedno klišé za druhým zabalené do rádoby líbivého hávu.(21.11.2015)

Tak si říkám, kde je ta hranice mezi tím, co noir je a není. Mě tohle přišlo jako obyčejná kriminálka se soukromým očkem, kterému zamotala hlavu jedna zatraceně sexy holka a ta ho časem dostala někam, kde určitě být nechtěl. A jako taková je Raluca nadprůměrem. Herecky fajn a nevadil mi ani Dolanský, ačkoliv mám neodbytný pocit, že tu měl hrát něco jiného, než zahrál. Ale to, co neměl zahrát, zahrál dobře. No a Pachlová sice žádná herecká ocenění nejspíš nikdy sbírat nebude, ale mít jí doma na hraní by se mi určitě nezajídalo. Na tuzemskou produkci slušná práce. 70%(23.5.2015)