Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

Helo

Člověk by řekl, že klasická Langdonovka. Spousta hádanek a šifer, spousta zvratů, vymyšlený to taky není blbě (myslím ten pavouk toho kdo, s kým, proč, jak a kdy)... jenomže Langdon v tomhle filmu prakticky nedává smysl a nerad bych to sváděl na tu "ránu" do hlavy nebo na to, že ho okouzlily králičí zuby Felicity Jones. Navíc i režisérsky mi to přijde docela nezvládnutý. Šifra i Andělé mě dokázali nadchnout, zanechat ve mě něco víc, ať už v podobě historických památek (tady mě potěšilo snad jen pár záběrů na památky ve Florencii, po kterých jsem kdysi lezl a skákal z nich do balíků sena - teda myslím, už je to pár stovek let, takže moje paměť už mi taky neslouží), osob, řádů, tajemství a záhad... tady nic. A když to boží hudební téma, který dělá Langdona Langdonem tady pořádně zazní jen v závěrečných titulkách, tak mi to vážně nestačí. Zimmer tudíž tentokrát taky nic moc. ()

stration

Už to není ono. Napětí téměř žádné, zápletka mizerná a celé to ztratilo tu auru záhady, řešení tajemství, konspirační nálady. Hanks je jakýsi starý, pomalý a hlavně praštěný (doslova). celkem mě to zklamalo. ()

runner85

Vo filme iInterstellar našli ako jediné riešenie premnoženia ľudskej populácie a následného zlumpovania sveta osídlenie novej planéty. Vo filme Inferno sa našiel "hrdina" čo mal lepší nápad bez ničenia inej planéty. Nápad bol samozrejme radikálny vytvoriť smrteľný vírus a jediný kto tejto skaze môže zabrániť je nikto iný ako pán Róbert. Prvá polovička filmu je super konverzačkou z prudko príťažlivou slečnou Jonesovou. Pamiatky veľmi navnadili i keď som sa tešil viacej na spoznanie Istanbulu. Mohli v malej retrospektíve aj ukázať ako tie križiacke kurvy vraždia svojich byzantských bratov a vypaľujú Konštantínopol. Aj keď som podľa diskusie k filmu už vedel, že koniec filmu sa líši od tej knižnej bol som aj tak veľmi sklamaný. Šak oni vlastne celú myšlienku filmu zničili a nahradili ju mierne akčným blábolom čo opäť vyznelo ako nič nehovoriace klišé. Zimmer sa inak tiež mohol trošku viacej posnažiť a nie iba oprášiť staré soundtracky. Každopádne som sa aj tak nesmierne bavil. Konverzačky mám rád, Hanksa tiež, Jonesová tomu dala estetické čaro .... Lina zadara tiež potešila. Nakoniec som sa aj dobre najedol. Kto uprace tie pukance? ()

dom156

Když jsem odcházel z kina měl jsem z filmu velmi rozpačité pocity. Velmi jsem se na toto dílko těšil a dostal jsem kočkopsa, který mě donutil přemýšlet kolik průměrných filmů jsem tento rok viděl v kinech. A ejhle ono jich nebylo zrovna málo. K samotnému filmu byl jsem překvapen vysokou dávkou akčních prvků a opět mě nezklamal herecký výkon Hankse. Toť vše z pozitiv. Negativa bych mohl jmenovat určitě delší dobu, ale primárně vypíchnu zbytečnou délku filmu a neexistující hudba. Divil jsem se, když jsem u titulků zjistil, že hudbu komponoval Zimmer. Co víc k tomu psát, za mě zklamání a průměrné hodnocení. ()

FilmFan24

...a zase je podle Browna všechno jinak než autoři starých majstštyků zamýšleli. Klasická šablona, kdy hlavní hrdinové řeší hádanky ukryté v uměleckých dílech a mezitím utíkají z místa A do místa B, poté trochu odbočí a následuje ne až tak překvapivý zvrat vedoucí k přepálenému finále. ()

CageDepp

V týhle době by to pojmenovali Covid... Celkem film o ničem, ale aspoň mě to dokoplo zkusit přečíst knížku od Danteho čast peklo. ()

kajas

Na stejné úrovni s "Anděly a démony", ve své svižnosti dokonce možná ještě lepší. Přesto je pro mě Langdon poněkud nereálnou postavou a zároveň jedinou rolí, ve které mě Hanks vážně nebaví. Plusový bodík si zaslouží Irrfan Khan jako hláškující "záporák". ()

Dont

Film na mě působil překotným dojmem, postavy se permanentně přesunují od jedné události k druhé nebo odněkud utíkají (z nemocnice, z bytu, z chrámu, z vlaku, z krypty...). K tomu příliš mnoho myšlenek, motivací a pohnutek na malém prostoru. Navíc to všechno působí tak nějak uměle, neuvěřitelně. Výsledkem jsou rozporuplné dojmy a pocit, že film znovu vidět nemusím. ()

Reesam

Jako nebylo to zlý. Ba naopak. Chvilku jsem váhala, zda to dokonce nebylo super. Nakonec to ale ve mně nenechalo bůhví jak úžasné pocity, abych to nazvala super filmem. Ono takhle, po filmové stránce super, pakliže přejdu situaci, kdy jsem ani nevěděla, jak se jmenuju já, natož tady někdo z jakési společnosti. To mi to připomnělo, proč jsem Inferno po 30 stránkách odložila. Chaos. A i když byla první část filmu fakt našlapaná a na Felicity se koukalo jedna báseň, a hlavně efekty Pekla mě naprosto odrovnaly, tak to v 3. čtvrtině ztratilo na akčnosti a přišla hra na pravdu, no a taky změna lokací a favoritů. Nakonec to chytlo poslední dech až v paláci, kde to mělo úžasnou atmošku, to trochu vyrovnalo skóre, a i když se od začátku dalo čekat, jak to dopadne, držela jsem zaťaté pěsti. Co si budeme nalhávat, Brown má skvělé knihy a ani ta filmová zpracování nejsou nikterak špatná, ale na filmová plátna to prostě není, avšak jako film v televizi k vínu a dobrému sýru super. Jak již bylo řečeno, líbila se mi vizualizace.Naopak mě zklamala ta nulová tajuplnost a absence záhad a hádanek. A taky hudba. Jako kdyby spolu s Langdonem docházel i dech Hansovi. Nic nového, nic výrazného a nic, co bychom si mohli s Infernem spojit. ()

Rafik

Člověk se na to tak nějak kouká a postupně zjišťuje, že akorát ztrácí čas. Knížka je kvalitnější. ()

dee-key

A to zase pozor. Sice pan velkohubý Brown není můj šálek horké čokolády, ale oproti předešlému závodu s časem, kde si doktor Všeználek Henks hraje s anděly a démoni na babu, se mi tenhle kýčovitý počin celkem i zamlouval. Kdyby už jen pro ty pekelnické vize. Takže se odvážu a tu čtvrtou tomu klidně střelím. ()

TheDon

Takovýho hejtu a přitom to zase tak úplně pičovský nebylo. Lepší pozemský peklo předvedl snad jen Konstantýn Reeves, ale tyhle Tomíkovy haluze taky nebyly vůbec špatný. Tím se dostávám k tomu,že to bylo nějaký moc zamotaný. Takovej gordickej Radim. Člověk se v tom krapítek ztrácel, ale asi to bylo záměrem Dále je fuckt, že pamatovák profesor Langdóna na kostely a jiný různý mrtvý jitrnice je epesní, ale s těma hádankama už je to trochu přepísk. Nemůže vědět fšechno a ještě ani negůglí. Trotl. Závěrem mého dopisu bych chtěl podotknout, že tři kusy stačily Henksíku a už se do ničeho raději necpi. 50% P.s.: ten Istanbulskej vodojem je docela působivej....ale myšlenka vyhladit 95% populace je ještě působivější, doufám, že si ještě stihnu sehnat protichemickej overálek.... ()

Kopik

Absolutne nesnasim, kdyz se vuci predloze podstatne zmeni dej apod. A tady me konec vylozene nas...Koukatelne to bylo, ale i zde plati, ze predloha je mnohem lepsi. ()

Cl3ricK

Na rovinu říkám, že se mi ta 3/4 filmu líbila. Itálie je kouzelná, památky jakbysmet. Hudba se taky hezky poslouchala, nic světoborného, ale podle mě to tam sedělo. Co mě vlastně jedině, ale za to dost síří, je to, *SPOILER* že vlastně žádné Inferno nepřišlo. Prostě to, že tvůrci neměli koule na to aby ten virus nechali vypustit, je hnus a dost mě to zklamalo. Knížka se mi četla dobře a ten konec byl prostě lepší ve všech směrech. *KONEC SPOILERU*. Film teda ve výsledku dobrý, ale s hořkou pachutí. 60%. ()

applause

Po dodívání jsem měla pocit, že tento díl je nejlepší, ze všech dílů. Ten mě ale rychle přešel. Samozřejmě tu byl napínavý děj, rychlý zvrat, jak to u Rona Howarda bývá, ale nebylo to už o ničem jiném. Asi pro mě bude pořád nejlepší první díl - Šifra mistra Leonarda a tenhle je tak o chloupek lepší, než díl druhý. ()

ilemas

Film je výborný, ale blbě natočený. Hodně mě vadily neustálé flashbacky a vidiny. Kdybych nečetl knihu , možná bych hodnotil plným počtem. Krásné záběry na Florencii, Benátky a Istanbul, což mě jako vášnivého cestovatele v každém filmu velice potěší, zvlášť když jsem daná místa navštívil a dobře je znám. Na všech „Langdonovkách" je velmi dobře namixovaný zvuk, který jsem si velice vychutnával a už se nedočkavě těším na Ztracený symbol. Knihy jsou 100%, zfilmování 80%. Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení, kdejaká neskutečná ptákovina má 95%. hodnotí asi puberťáci, kteří mají rádi zfilmované hry a komiksy, což jsou pro mne naprosté výplachy mozků pro vypatlané lidi. Efekty nejsou všechno. Robert Langdon mimo jiné navštívil i Brno :)) https://www.youtube.com/watch?v=J3qEl79rqDQ ()

mikinhoo

Z tohoto filmu mám hodně špatný pocit. Kniha svým způsobem předávala poselství, že se něco děje, donutila každého zamyslet nad onou problematikou, a že vlastně etické řešení žádné není. Knižní předloze se podobá, ale rozchází se v menších detailech. Přijde mi to škoda, protože ty detaily dělaly knížku napínavější a čtivější, u filmu by tomu bylo taky tak. I když knížka byla trochu špatnější oproti minulým dílům, stále to dokázalo člověka zaujmout a donutit ho přečíst celou knížku najednou. A právě ty pozměněný detaily mi přišly ve filmu dost nelogický. Změněné skutečnosti (detaily) měly za úkol udělat film napínavější a svým způsobem drsnější. Což byla trefa mimo terč. Navíc obsazení mi do toho filmu nesedělo. Nejvíc obsazení Zobrista a té postavy, kterou hrál Omar Sy. Jak jsem psal výše, knížka předávala jisté poselství, které ve filmu také zazní, ale je to pojatý tak, že si z toho nikdo moc nemůže nic vzít. Velká škoda, velké zklamání, mohlo to dopadnout lépe. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno