Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

zdenny

Mel Gibson s výrazem drsňáka. Jo, to by se dalo považovat jako cool. Jenže to je tak asi vše. Nejvíc mě pobavila pasáž, kde se děj odehrává mezi motocyklovými gangstery. Fakt stupidní. ()

drackula

Mel Gibson je ako človek kretén, ale ako herca ho stále vcelku môžem. Nie je to žiadna akčná jazda v duchu Gibsonovej Odplaty alebo úžasného Equalizeru a pod. ale skôr je to komorné, rodinné, síce s predvídateľným scenárom, ale bavilo ma to. 7/10 ()

m.a.t.o.

„Čo od teba chcú?" – „Bojím sa čo si o mne pomyslíš." – „Rozumiem, nechceš kaziť dobrý dojem, čo si urobila." Jeden z tých filmov, aké sa dnes už netočia. Na môj vkus možno trochu ukecané, ale Gibson boduje na plnej čiare. 75 % ()

blackJag

Žádné velké filmové hůjání, produkce skrovná, akce pomálu. Gibsonovo charizma dost zachraňuje (pro mě je to pořád prvoligová filmová hvězda). Přímočaré, nekomplikované, jednohubka. 65% ()

cross

Je to celé takové nemastné neslané, taková planá jednohubka, film kde čekáte hromadu akce a krve a ona tam prostě není... Na druhou stranu je super znovu vidět Mela Gibsona v drsňácké roli zasazené do efektně atmosferického prostředí velmi kvalitně stylizovaného filmu. Žel bohu, bez hodnotně zajímavého příběhu... ()

Hollohlaway

Jo, má to oldschool nádech. Jo Gibson není tradičně zlej. Ale je to děsivě plytký, zkratkovitý , ta holka je naopak slabá, moc melodramatických řeči a málo akce. Scénář se s tím nemaže, šup , šup , sem tam pár nesmyslů, a bum, konec. ()

Georgex

Mel Gibson je i s přibývajícím věkem stále sympaťák, kterému fandím ať už hraje jakoukoliv roli. Nejinak je tomu i v tomto případě, bohužel je tím jediným lákadlem, které tento film nabízí. Vše ostatní je stupidní, ničím nevybočující z řady laciných akčních béček, které nepatří do kina, ale rovnou na datové nosiče. Na druhou stranu v konkurenci Stathama, Seagala a dalších živořících akčních veteránů je to celkem svěží vítr, který nenadchne, ale ani neurazí. Moje hodnocení 55%. ()

Dexter256

Mel se po dlouhé době vrátil a podle mého názoru v dobré formě. Nemůžete od toho čekat velký Hollywood a to je na tom filmu právě to dobré. Je to syrové,drsné a tak nějak stará škola. Ano má to nějaké mouchy,ale Mela mám rád a prostě mi do té role sedl. Je to dobrý Thriller na sobotní večer. Mel na to pořád ještě má a snad přijde s něčím dalším a ještě lepším. :) 70% :) ()

navorski

Jednoduchý a účinný jako za starých časů. Není to fetiš jako Postradatelní. Je to prostě takový malý Komando. ()

P1tr

Kdo čeká Gibsonovo Taken, ten ať se raději podívá jinam, neboť Ve jménu krve trošku klame v propagačních materiálech tělem, neboť se spíše jedná o Ve jménu smiřování s dcerou. Vztah otce a jeho dcery hraje hlavní roli a napravování jejich vztahu a jejich charakterových vad je v popředí a akce je pouze nutné minimum. Na jednu stranu je to zajímavá změna a netradiční postup jdoucí proti konvencím, ale na stranu druhou by více akčního rozptýlení filmu prospělo a přidalo by mu to na zábavnosti. Takhle se jedná pouze o ucházející dílo, které táhne svým charismatem skvělý Mel Gibson, ale pár dní po shlédnutí bude jeho zarostlá tvář to jediné, co si z filmu budete pamatovat. ()

Lukoboss

Staromódní poctivej thriller s oldschoolovým a zarostlým M. Gibsonem, to slibuje slušnou podívanou. A ona taky dobrá je, zejména, když to přejde do akce. Tam se to nebojí pořádných bitek, rozbitých držek a prostřílených částí těla. Z tohoto hlediska není co vytknout, navíc prostředí spojený s mexickýma drogovýma kartelama slibuje jasnou tvrďárnu. No, proč tomu nakonec nedám ty 4*, je role dcery v podání E. Moriarty. Ona ani tak nehraje špatně, ale má tak debilně napsanou roli, že je prostě za totální piču. Ano, bohužel nešlo jinak, než použít zrovna tohle slovo. Na cokoliv hrábne, to posere, cokoliv jí tatínek poradí, udělá špatně nebo obráceně, sice to má posouvat děj dál, ale nakonec to prostě začne lézt na nervy. Bohužel je to tak a díky tomuhle totálnímu úletu se to pro mě stává jenom průměrným filmem. Jinak doufejme, že takových "Odplat" natočí M. Gibson ještě hodně! ()

Soweek

Gibson pořád umí. Film bohužel hrozně sráží dolů výkon Erin Moriarty, která zřejmě cestou na plac zapomněla dodělat hereckou školu. ()

LexBarker

Příjemně krátké a přiměřeně drsné a akční. Mel je stále pan charisma se skvělou postavou, ale doba, kdy točil pecky jako Lethal Weapon, nebo Payback je už zřejmě definitivně pryč. Škoda... ()

kenkaku

Taková normální podívaná za kterou může být Mel rád (do něčeho pořádného ho zatím asi nepustili :)). Natočené je to celkem fajn, jen jsem měl většinu času pocit, že se obrovsky nudím. Asi není divu, když to jak to dopadne je jasné už od začátku (invence nula) a pasáží kde se něco opravdu děje si jeden taky moc neužije. Myslím že stačilo malinko přitvrdit a zahrát na "old school" notu a bylo by vše odpuštěno. Bohužel se nestalo... ()

sedm.1

Když si vezmu, jaký má v současnosti Mel Gibson ve filmovém světě hvězdný status, a v podstatě i jak už jen svátečně se vlastně věnuje samotnému herectví, nenapadá mě jiná otázka, než proč si vybral účinkování zrovna v tomto snímku? Milionkrát omletý scénář, navíc totálně nevýrazný, nezajímavý, bez nápadu, prostě bez ničeho. Tady vážně nefunguje nic! Tempo, atmosféra, styl, postavy, akce, napětí, zábavnost, nic z toho! Jen ohromná hromada nudného klišé, bez jediného zvratu, či inovačních přístupů, jen kopice žvástů mezi rádobycool tatíkem a vážně „ o přesdržku si koledující“ dceruškou, kdy mezi nimi navíc absolutně nefunguje žádná chemie, emoce, ani souhra, s tím, že ostatní postavy se tam pak jen objeví, zmizí, objeví, zmizí, polovina z nich úplně zbytečně, druhá proto, aby alespoň nějakým žvástem posunuli děj, a zase kecy mezi těmi dvěma, aby vše směřovalo k „velkému“ akčnímu finále, které ovšem jen upřímně vypovědělo o úrovni celého filmu. Opakuji, já jsem přesvědčen, že zrovna Mel si mohl vybrat z tisíců daleko lepších scénářů a vážně nechápu, co ho nakonec vedlo ke zvolení zrovna tohoto, za mě tedy absolutně špatná volba, Blood Father je až neuvěřitelně neoriginální a nezáživná jednohubka, já jsem rozhodně zklamaný, neboť tato podívaná prostě nemá co nabídnout a když už onen můj výsledný dojem nedokázal napravit ani takový borec, jakým Mel Gibson bezesporu je, tak se tu vážně asi něco dost nepovedlo. ()

Forsberg11

Pozerateľné hlavne vďaka Gibsonovi, ktorý nahodil drsný flegmatický face a je odhodlaný ochrániť svoju dcéru za každú cenu. Inak je to neoriginálna a hlúpa blbosť, ktorá stojí maximálne za tých 88 minút. BTW Erin je veľmi zlatá... 60 %!! ()

klukluka

Mel Gibson je neskutečnej frajer! A to je rozhodně největší přednost tohoto filmu. Že v něm hraje, a že v něm vypadá tak, jak tady vypadá. Ani ten zbytek nebyl úplnej průser a za Mela jsem vlastně nakonec v podstatě nepřiděloval. Slabší střílečka s místy hodně silnými dialogy (příhodný vs. správný, Eva nebyla běloška a pozemský ráj nebyl v Norsku...), působivý lokace a rekvizity. Žádná petelice to nebyla, ale stejně jsem moc rád, že jsem si to dal. Mel je démon. ()