Kmeny

Hooligans (E02)

(epizoda)
TV spot

Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje druhý odvysílaný díl Hooligans. Kmen organizovaných radikálních fanoušků, který k fotbalu patří odjakživa. Jedni se bijí za svůj klub na hřišti, druzí pak v hledišti nebo na předem domluveném místě mimo stadion, kde si s chutí užívají svůj tzv. "třetí poločas". Spojuje je stejná vášeň: hrdost na klubové barvy, hájení tradice a kamarádství. Vazby na ostatní členy kmene bývají tak silné, že společně sdílejí jak radost z vítězství, tak i průšvihy. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Hooligans odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

kubilov

Plzeň rád nemám a jejich rychlokvaškový fans ještě míň, to však ale není nijak zkreslujícím faktorem při posuzování tohoto pseudodokumentu od pochybného Jiřího Volka. Jediným odpustkem pro něj může být fakt, že ho do jiného kotle než do toho plzeňského nepustili, a tak druhý díl Kmenů vlastně není o žádných "hooligans", ale o prachsprostých plzeňských prasatech. ()

Okish odpad!

Tohle jako vážně ? Hooligans ? zpocené pra*ata v autobuse? .... jediné co stojí za zmínku jsou poslední minuty videa, kde jde alespoň opravdu o název dokumentu... ()

Gloory odpad!

Dokumentární?Absolutně ne! Krátkometrážní? Naštěstí!!! ....pokud se chcete něco dozvědět o hooligans, tak běžte raději vyzvednout děcka do školky, než se dívat na tenhle nesmysl!.. ()

Radyss

"Díl o hooligans není klasický dokument, jde spíše o observační živočichopis. Nesnažím se o odbornou studii subkultury. Můj sen je vzít diváka přímo do kotle, umožnit mu prožít výjezd, bouřlivé fandění, emotivní oslavy." Teď už víme, že každý režisér pojal Kmeny úplně jiným způsobem a to můžeme čekat i od ostatních dílů. ()

Elephant13 odpad!

Tak jsem se těšil, protože Hooligans jsou zajímavá komunita. Čekal jsem rozhovory. Nejaké vysvětlení proč to ti lidé dělají , něco z historie atd. ale dočkal jsem se jenom 26ti minut bezvýznamného materiálu, kde se člověk dívá na bandu ožralých prasat a v podstatě se tam nic neděje. Na konec hodili pár videí rvaček, aby to mohli nazívat Hooligans, jelikož celý film byl o ULTRAS! Pan Volek to neskutečně zprasil! Nejspíš to bude nejhorší díl Kmenů. ()

Lurtz37

Ani ostatní díly nejsou žádný zázrak, ale tenhle díl mě vyloženě vytočil. Už to tady několik lidí poměrně trefně napsalo. Díl se jmenuje Hooligans, o hooligans skoro vůbec není a navíc ten zavádějící mišmaš není nikterak vysvětlen. Je mi jasné, že to byl záměr autora - natočit dokument bez komentáře, jen takovou syrovou sondu - ale v mých očích má tohle pouze dva typy potenciálních diváků, ty, kteří vědí, že je to úplně mimo, a tak je to může tak maximálně nudit či vytočit, a ty, kteří o tom nic netuší, a tohle jim vytvoří akorát zcela mylnou představu. Ať už hooligans nebo "normální" fandové z toho každopádně nevyjdou dobře. Jiří Volek asi moc fotbalové fanoušky rád nemá. Rozhodně buď o tom ví houby, nebo je to neschopný dokumentarista. A nebo to byl záměr, protože je pravda, že od proma až po samotný dokument to bylo vedeno dosti bulvárním způsobem - hodíme tam ultras, bude to dobře vypadat, většinu zaplníme ožralýma idiotama, to lidi správně pohorší, nakonec tam pak přeci jenom šoupnem i trochu těch rvaček, ať si to ten název zaslouží. ()

PatrikP4

Hodně věcí o Hooligans jsem zkouknul, ale tohle moc o Hooligans nebylo. Spíš o Ultras až na konci to bylo o Hooligans. Jinak asi něják nevím co dál k tomu říct. Těším se na další jestli to bude lepší nebo ne. Obzvlášť na Rap a Graffiti. ()

StrixCZ

Taková sbírka tupých hovad se jen tak nevidí. Nicméně nic objevného v tomto dokumentu nenajdete - zkoušet s někým z těchto středně až těžce retardovaných alkoholiků dělat rozhovor o nějaké "filozofii" jejich jednání zjevně nemělo cenu, takže si jen "užijete" necelých 30 minut v jejich společnosti bez jakéhokoli komentáře - a na konci vás může hřát vědomí, že vaši kamarádi (velmi pravděpodobně) nejsou takoví dementi... :) ()

Jyrka odpad!

0% - Nejde o hools, ale spíš ultras, s tím, že na konec je vloženo pár videí bitek, pravděpodobně stažených z internetu. Naprosto neprofesionální práce, jako bonus natočená s Plzeňákama, kterejm chuligánka funguje cca 5 let. Se Spartou, Baníkem nebo Slavií (i když jejich činy za posledních několik měsíců byly jen zničené grafitti a úspěšné sprinty) by vypadal dokument hned jinak. Měl bych i připomínky na režiséra/kameramana. Co jsem četl, tak natáčel podobných dokumentů více. Sám říkal, že aby ''pochopil'' hooligans (v tomto případě spíš ultras) tak se musí stát jedním z nich. Prvně jezdil tedy na výjezdy se Spartou, Slavií, snad i Baníkem a to i bez kamery! A pak si v klidu napochoduje mezi plzeňáky a natáčí s nima. Napočítal bych desítky důvodů, proč by měl dostat od fanoušků přes hubu víckrát, než psal. Na tenhle díl radím se nedívat, radši si pusťte nějaký dokument o hooligans na youtubu. Další věc - když dva Sparťani na začátku nabíhali s vlajkou na kameru, bylo jim původně řečeno, že se točí dokument čistě o Spartě, ne taková sračka, ve který by samozřejmě hrát nechtěli. Jinak už na začátku jde vidět, že Plzeňáci jsou opravdu hovada. Nejen, že si v autobuse po cestě nechají od třísetkilovýho polonahýho hrocha lít pivo do prdele, ale pijou GAMBRINUS! fuj ()

FiL55

O chuligánech asi tak 2 minuty. A to ještě o nějakejch divnejch, když si nechali natočit obličeje. Jinak hodnota 0. A ne všichni fanoušci jsou takoví vypatlanci. ()

RadushM

No to jste se teda předvedli. Vsadím se, že ultras Hooligans se po tomhle díle smíchy potrhali a právě jim na pohotovosti sešívají bránici. Jediný plus za tenhle díl dokumentu patří tomu, kterej sehnal videa z mobilu, na kterých jsou rubačky před zápasem. Proč jste neudělali rozhovory s těmi? Nebo proč jste si nepočkali před fízlárnou na ty, který odvedli policajti? A co vůbec, pravý ultras seděj doma a nebo maximáně v nějaký kubový hospodě, protože mají na zápasy stopku. To by bylo ale složité, že ?? Lepší natočit vesnický balíky z Horní - Dolní, který mají od ROH vypravenej autobus a jediný co je na ten zápas táhne je to, že se bez dozoru svojí starý v přechodu nalejou jak belíci už v autobuse a ze zápasu mají kulový, hlavně že hrdinsky, v davu svejch podroušenejch oligofrenních podržtašek zboří plot na parkovišti. Bravo tupci !! Jeli byste klidně i na chovatelskou výstavu do Dobříše. Tohle je zas krok do hnoje vážení, jinak se to popsat snad ani nedá. ()

Nýdnol

Tak tohle byl sotva dokument. Chápu, že s hooligans je asi těžký natočit jakoukoli smyslplnou konverzaci, nicméně bych čekal alespoň pokus o to. Autor Jiří Volek v rozhovoru pro lidovky.cz uvedl, že to byl záměr a chtěl tak vytvořit atmosféru, což nevim jestli se tak úplně podařilo. Přesto má můj respekt, že se nebál jít do toho a dostat se mezi ně. ()

M.Pazzina

Nejlepši část dokumentu je to slowmo. Jinak je o strejcích a tetkách, co si jezdí na výlety z Plzně. Dokument vůbec nemapuje subkulturu, nerozlišuje Ultras, Hools a normální fans. Spíš jen formálně ukazuje, prostředí z tribuny jednoho klubu a pár rvač z mobilu. Kdyby se to udělalo jako Punk nebo Rap, tedy srovnání staré a mladé generace. Působil by dokument daleko líp. ()

xentrixx

Zdatná konkurence profesorům z eposu Svatba Jiřího Káry. Dávám jednu hvězdu, a to za zdařilou ukázku kvintesence českého, alkoholicko- sádelního a prdelně zpoceného dementního buranství, vedle kterého by možná zbledla i pověstná americká "bílá chátra" (white trash). Na druhou stranu ale musím přiznat, že nacucaný padesátník s panděrem mi na fotbale vadí mnohem míň než namakaný mlaďoch s vykérovanými esesáckými motivy... ()