Divergence

Divergent

Divergencia

Sci-Fi / Dobrodružný / Thriller

USA, 2014, 139 min

Nemohu uvěřit vlastním očím. Obával jsem se, že Divergence se nebude příliš lišit od své konkurence ( Mortal Instruments,Twilight a Hostitel), ale mýlil jsem se ! Divergence má vynikající nápad, slušně promyšlené story, příjemné tempo, perfektní herecké obsazení od roztomilé ústřední dvojce po slizkého záporáka a hlavně více survivalu a love story než v Hunger Games. Highlightem filmu byly jednoznačně všechny tři fáze tréningu, při kterých mi srdce bilo jak o život a jsem si jist, že po dvou dnech bych skončil v propasti, zde opravdu emoce i empatizmus fungovaly na nejvyšší možné úrovni. Pro mě tedy velmi znepokojivá post-apokalyptická záležitost a nejlepší film s námětem "boj proti systému". Mrazí mě v zádech, při pomyšlení, že za 50 let takový systém bude fungovat i u nás, jelikož ze zdejšího Totalismu mi bylo až zle. Kvalita se objevila tam, kde jsem jí letos absolutně nečekal.(27.7.2014)

Nevýrazné Hunger Games, které ani talentovaná a krásná Shailene nezachrání. A to se opravdu snažila. 55 %.(25.11.2014)

Skvělé natočeno, já jsem se bavil!(28.7.2014)

// Distribútor: Lionsgate,Summit // Počet premietajúcich kín v USA: 3,936 // Otvárací Víkend v USA: $54,607,747 //(25.7.2014)

• Foox

První polovina 70%, druhá polovina 20%, přičemž vrcholem výsměchu pro mě osobně byla scéna, kdy si hlavní představitel nesmyslně sundá tričko (od vzniku Stmívání, u podobných filmů neodmyslitelnou součástí), ostatních 300 lidí v sále mělo velkou náhodou stejný smysl pro humor.(26.5.2014)

• - Tris je 16 let, její představitelce (Shailene Woodley) je 23 let. Čtyřkovi je 18 let, jeho poředstaviteli (Theo James) je 30 let. (Hal_Moore)

• - Jelikož se film do češtiny daboval v době dabingové krize, kdy bylo mnoho dabérů zastupováno agenturou, která měla smlouvu jen s několika studii, nepropůjčila postavě herečky Kate Winslet český hlas její dvorní dabérka Jitka Ježková, jak je tomu už dlouhá léta zvykem, ale Zuzana Slavíková, která už tak učinila již o několik let dříve ve filmu Iris (2001). (funhouse)

• - Vyskakovanie z idúceho vlaku bola podľa režiséra najťažšia scéna. „Točili sme ju so skutočným vlakom, pretože som nechcel, aby herci skákali v štúdiu na zelenom pozadí.“ (Zdroj: Eurotelevízia)