Koukatelné sci-fi, které je pro mě díky očekávání srágory příjemným překvapením. Nemůžu říct, že jde o nějakou pecku, ale i přes tučnou stopáž mě divergenti dokázali pohodlně zaujmout a udržet si mou pozornost. Neil Burger vzbudí v divákovi šikovně zvědavost hned v začátku, z čehož potom těží po zbytek filmu, čímž bych zhodnotil více než první půlku filmu jako lepší. Zbytečné obavy jsem měl z neznámých tváří, protože hlavní dvojce, resp. hlavní hrdinka, je velice sympatická, takže jsem neměl problém jí fandit a nechat se místy i lehce napnout. Ale abych jen nechválil, tak celý film je zbytečně light množstvím krve počínaje, přes žádné zvraty, až po pár logických kiksů. Celkově je to tak na 3,5*, přičemž z milého překvapení dávám čtverec, ale například Enderova hra se mi líbila z této přizdiseroucí sorty o kousek víc. 70%(27.7.2014)

Jedna, dva, tři, čtyři, pět frakcí, musí to tak být? Musím do některé zapadat? V budoucnosti možná, ale ani tak to nemusí platit a proto to ještě není nutně špatně. Je to o rozhodnutí, kdo jsem a kam chci patřit. Co když se některá frakce rozhodne vládnout a co hůř, chce ty ostatní ovládat? Film mě překvapil spoustou zásadních myšlenek, ale ne tak nepodobných dnešku. Možná, že by se i dalo souhlasit, ale jedině za předpokladu, že si všichni opravdu budou rovni, což se snad ani nemůže stát, protože jsme "jenom lidi" a máme své světlé stránky, ale i temné. To a i podstatně více, se nám film pokouší sdělit. Rozhodně nekončí žádným šťastným koncem a jednoznačně naznačuje, že by mělo být pokračování. Za svoji osobu dávám za 5*, protože filmu s myšlením a zamyšlením fandím.(21.4.2014)

Chtěl jsem k Divergenci přistupovat smířlivě, jako k osvětě, co se mánií dnešních puberťáků týče. Smířlivý jsem chtěl být, i co se hodnocení týče, neb trhat obzvláště scénář a logiku takovýchto počinů je více než snadné. Nu, tedy... Ano, je to hloupé a pitomé, ale když se nad tím člověk moc nezamýšlí, nedokáže to svou prostotou urazit. Asi bych ani tolik neprotestoval, byl-li bych někým nucen shlédnout zbylé díly... 60%(22.1.2018)

Rozpočet $85miliónovTržby USA $150,947,895Tržby Celosvetovo $288,747,895Tržby za predaj Blu-ray v USA $23,093,706 //počet predaných kusov 1,184,061Tržby za predaj DVD v USA $25,067,180 //počet predaných kusov 1,576,101║ na moje prekvapenie, na to ako to mohlo byť otrepané(vid nedávne povrchné napodobneniny Twilightu) tak to bolo na druhú stranu znesiteľne podané, v pohode herci, romanca či akcia ladia a neprestreľujú, troška kalkul ohľadne hlavnej herečky s podobnosťou výzoru populárnej Jennifer Lawrence bol nepriehliadnuteľný ale išlo jej to fajn, v pohode ťahala dej /80%/(3.8.2014)

Nikdy si nic nečtu o filmech, který chci vidět. Krom obsazení, žánru, ale nikdy ne příběhu. A proto mě DIVERGENT dostal. Někomu se může jevit jako průměr a béčko, já to tak nevidim. Přijde mi to jako úžasný nápad a skvěle odvyprávěný příběh od začátku do konce. Totálně jsem propadla emocím - strach, obdiv pro odvahu, smích v těch v pravých chvílích a motýli v břiše v těch intimních. Je mi uplně jedno, jaké tu dávaj ostatní hodnocení, já se nepotřebuju sjednocovat, natož mít pocit se obhajovat. Mám svůj názor a to je takovej, že tenhle film má super základ, je skvěle natočenej a vytěžil maximum. To, že je schopnej to každej srovnávat s Hunger Games, jen proto, že tu byly dřív a za tenhle komentář se schovat. Tohle je jinej film, tak se s tim smiřte. Za mě teda zrovna Hunger games II bylo rozhodně horší. A pokud je navíc někdo schopen tomu dát hvězdy podle toho jaký má film % hodnocení. Tak to je u mě křupka. PS: Režisér mě opět potěšil aneb vítej nový oblíbený filme! PS2: Vám, co se nelíbilo to číst, holt jsem asi DIVERGENT(5.11.2014)