Reklama

Reklama

Divergence

  • USA Divergent (více)
Trailer 1

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (1 118)

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

"I am Divergent, and I can’t be controlled." Na tenhle film jsem čekala přes dva roky, tedy od doby, co jsem dočetla knížku. Z castingu jsem měla víceméně smíšené pocity, ale na druhou stranu trailery vypadaly výborně, takže jsem se nemohla dočkat. Naprosto mě to nezklamalo, víceméně se to drželo knížky, sem tam bylo něco, nebo někdo, vynechané. Výborný soundtrack. Asi jediná výtka, kterou mám je obsazení několika postav, konkrétně Peter, Al a Will, všichni ti herci mi přišli úplně stejní a dokonce filmu jsem je, a to i přesto, že moc dobře znám knižní předlohu, od sebe vůbec nemohla rozpoznat, stejné typy, stejně nesympatičtí, to byl rozhodně přešlap. Theo James mě přesvědčil, že je z něho dobrý Tobias a Shailene Woodley ta role sedla. Za mě rozhodně 5* ()

juta 

všechny recenze uživatele

Divergence jako film se celkem vyvedl. Bohužel mi připomínala formát Hunger Games, které jsou ve srovnání o něco lepší. Opět tu je ale zajimavá myšlenka, ale pořád jsem měl pocit, jakoby byly některé věci použity již v jiných filmech, přesto šlo o příjemnou podívanou a na pokračování se budu zase těšit. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rozhodně slušný film, který s Twillight ságou a dalšími zfilmovanými povídkami z časopisu Bravo a Cosmopolitan nedá srovnávat. Bližší mi přijde srovnání s Hunger games, kde jasně vystane zásadní problém Divernce a to je její nevýraznost. Nevidím jediný důvod, proč film vidět (jednou? dvakrát?) a prvek, který by ho odděloval od ostatních vizí budoucích světů bez špetky hlubšího zamyšlení. Ani hrdinov/postavy nejeví charizma. Film z pohledu tvůrčího týmu je kvalitně odvedenou prací zjednodušenou na základní potřeby filmového diváka. PS: využití zásadní a fantastické hudby od Woodkida Run Boy Run chválím, popravdě klidně tam mohlo být celé album a mohlo by to docela sedět;-). ()

whack 

všechny recenze uživatele

Osprostili nás, rozdelili podľa kást, vytvorili z nás otrokov, čo otázky nebudú klásť – tento film je paralela na súčasnú spoločnosť. Zmanipulovaní sa sami od seba nepreberú, treba čo najviac divergentov, ktorí vymažú ten program a oslobodia ich. Zasadiť smrteľnú ranu systému, ktorý naprogramoval ľudí na nemysliace automaty. Túto pointu vidím v tomto filme. Páči sa mi. Nie je sci-fi. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Určitě to nebylo špatný, docela jsem se bavil. Myšlenka se mi zpočátku celkem líbila, ale ke konci jsem o ní začal trochu pochybovat. Bohužel to bylo dost zdlouhavý, tak 3/4 filmu byly vcelku v pohodě, nicméně si to u mě pohoršilo hlavně závěrečným děním. To už jsem jen doufal, že bude brzo konec. Každopádně jak říkám, není to scifárna úplně k zahození. Sice místy trochu blbé, ale ještě se to dá. Zdejší hodnocení je odpovídající. 65% ()

Galerie (169)

Zajímavosti (39)

  • Vyskakovanie z idúceho vlaku bola podľa režiséra najťažšia scéna: „Točili sme ju so skutočným vlakom, pretože som nechcel, aby herci skákali v štúdiu na zelenom pozadí.“ (Zdroj: ČSFD)
  • Anténový systém vystavěný kolem města byl inspirován anténou Duga, která se nachází v ukrajinském Černobylu. Ta měla za úkol vidět až za horizont a zkrátit tak dobu zjištění nepřátelského vojenského útoku. Ta filmová měla evokovat, že všichni a všechno jsou pod neustálým dohledem systému frakcí. (vojacekr)

Související novinky

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (více)

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)

Reklama

Reklama