• Enšpígl

Ten film je tak dobrej, že půl hodinu po skončení projekce jsem zapoměl jeho název a musel jsem ho najít přes kinopremiéry. Takhle to dopadá, když si beduíni sundaj ručník z palice a rajtujou bez něj s velbloudem na sluníčku po Sahaře a když sluníčko zapadne začnou psát scénař k filmu. Kdžy už jsme u ručníků na palici, tak po skončení by se mě hodil taky jeden studenej na hlavičku, abych se vzpamatoval z toho, čeho jsem byl 139 minut součástí. Abych ocenil dialogy musel mít v hlavě prázdnou pet láhev a ne mozek a pokud jde o příběh ten je originální asi jako den ovce na pastvě. Budu hodnej chlapeček a zkusím i pochvalu, konkrétně kamera, nemyslím ty kýčovity záběry, ale třeba když "neohrožený" obsazovaly "hodný", nebo jak se ta další skupina jmenovala.....už jen ty názvy jednotlivejch frakcí vymejšlel zřejmě lord Voldemort, aby se nám pomstil za tu zpackanou akci v Bradavicích. Pokud jde o herce, tak jedinej kdo tam měl šmak byl Jai Courtney. U tohohle bijáku jde především o to ho přežít a zapomenout.(1.5.2014)

Další z té řady teen hloupostí, jejichž předlohy měly komerční úspěch, takže je jasné, že se musí dočkat filmu. A nejen to, rovnou celé trilogie doufajíc, že se za ty tři roky najde novej bestseller, jinak by musel přijít prequel nebo tak něco. Každopádně i přes moje počáteční předsudky pramenící už z principu, jakým Hollywood nastavuje tvář převážně puberťačkám, neříkám, že se jedná o úplný paskvil. 130 minut je celkem dost, ale jinak to víceméně odsýpá v pohodě, Neil Burger zvládl svojí práci přesně tak, jak to studio chtělo, obsazení taky není úplně špatné (až na šíleného Courtneyho), ale je to prostě takové obyčejné, ničím nevyčnívající a vše sázící na svou cílovou skupinu. Nic víc, nic míň. Jedna z těch sérií, kterou za deset let nikdo nedokáže odlišit od těch ostatních...60%(2.8.2014)

Nikdy si nic nečtu o filmech, který chci vidět. Krom obsazení, žánru, ale nikdy ne příběhu. A proto mě DIVERGENT dostal. Někomu se může jevit jako průměr a béčko, já to tak nevidim. Přijde mi to jako úžasný nápad a skvěle odvyprávěný příběh od začátku do konce. Totálně jsem propadla emocím - strach, obdiv pro odvahu, smích v těch v pravých chvílích a motýli v břiše v těch intimních. Je mi uplně jedno, jaké tu dávaj ostatní hodnocení, já se nepotřebuju sjednocovat, natož mít pocit se obhajovat. Mám svůj názor a to je takovej, že tenhle film má super základ, je skvěle natočenej a vytěžil maximum. To, že je schopnej to každej srovnávat s Hunger Games, jen proto, že tu byly dřív a za tenhle komentář se schovat. Tohle je jinej film, tak se s tim smiřte. Za mě teda zrovna Hunger games II bylo rozhodně horší. A pokud je navíc někdo schopen tomu dát hvězdy podle toho jaký má film % hodnocení. Tak to je u mě křupka. PS: Režisér mě opět potěšil aneb vítej nový oblíbený filme! PS2: Vám, co se nelíbilo to číst, holt jsem asi DIVERGENT(5.11.2014)

• Shakers

Tento Burger ma moc nenasýtil. Ja týmto tínedžerským filmom od ženských spisovateliek neviem prísť na chuť (Twilight, Hunger Games). Aj keď musím priznať, že je to rozhodne kvalitnejšie ako ty preteplený upíri, ale žiadna sláva nieje ani tento kúsok. Príbeh bol celkom fajn a tak isto musím povedať, že aj casting sa celkom vydaril, ale najviac ma aj tak bavila hudba Junkieho, ktorý poslednú dobu mixuje dosť dobre a kludne by som mu pripísal ešte jedno X-ko. Možno keby to bolo trošku kratšie by som aj išiel s hodnotením vyššie, ale prišlo mi to strašne rozťahané, tuším, že som pri tom aj na pár minút zažmúril oko. Obľúbené soundtracky: Capture The Flag, Faction Before Blood, Final Test, Fight The Dauntless. 50% - 2*(5.9.2014)

Osprostili nás, rozdelili podľa kást, vytvorili z nás otrokov, čo otázky nebudú klásť – tento film je paralela na súčasnú spoločnosť. Zmanipulovaní sa sami od seba nepreberú, treba čo najviac divergentov, ktorí vymažú ten program a oslobodia ich. Zasadiť smrteľnú ranu systému, ktorý naprogramoval ľudí na nemysliace automaty. Túto pointu vidím v tomto filme. Páči sa mi. Nie je sci-fi.(28.7.2014)

• - Spoiler: Milostná scéna mezi Čtyřkou a Tris byla kvůli přístupnosti z výsledného filmu vystřihnuta. Stejně tak byla odstraněna většina krve a scéna s vypíchnutím oka. (Hal_Moore)

• - Slovo divergencia znamená, že sa dve veci od seba líšia a preto to nie je vhodné pomenovanie. V pravom slova zmysle by divergentný nemal pasovať do žiadnej frakcie. Vhodnejšie slovo je oscilácia, ale ani to nie je celkom presné. (Jumar)

• - V knižní předloze je Christina (Zoë Kravitz) vyšší než Tris (Shailene Woodley). Ve filmu je to přesně naopak. (Tobias.Eaton)