Reklama

Reklama

Divergence

  • USA Divergent (více)
Trailer 2

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

(více)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (1 127)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ten film je tak dobrej, že půl hodinu po skončení projekce jsem zapoměl jeho název a musel jsem ho najít přes kinopremiéry. Takhle to dopadá, když si beduíni sundaj ručník z palice a rajtujou bez něj s velbloudem na sluníčku po Sahaře a když sluníčko zapadne začnou psát scénař k filmu. Kdžy už jsme u ručníků na palici, tak po skončení by se mě hodil taky jeden studenej na hlavičku, abych se vzpamatoval z toho, čeho jsem byl 139 minut součástí. Abych ocenil dialogy musel mít v hlavě prázdnou pet láhev a ne mozek a pokud jde o příběh ten je originální asi jako den ovce na pastvě. Budu hodnej chlapeček a zkusím i pochvalu, konkrétně kamera, nemyslím ty kýčovity záběry, ale třeba když "neohrožený" obsazovaly "hodný", nebo jak se ta další skupina jmenovala.....už jen ty názvy jednotlivejch frakcí vymejšlel zřejmě lord Voldemort, aby se nám pomstil za tu zpackanou akci v Bradavicích. Pokud jde o herce, tak jedinej kdo tam měl šmak byl Jai Courtney. U tohohle bijáku jde především o to ho přežít a zapomenout. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Určitě to nebylo špatný, docela jsem se bavil. Myšlenka se mi zpočátku celkem líbila, ale ke konci jsem o ní začal trochu pochybovat. Bohužel to bylo dost zdlouhavý, tak 3/4 filmu byly vcelku v pohodě, nicméně si to u mě pohoršilo hlavně závěrečným děním. To už jsem jen doufal, že bude brzo konec. Každopádně jak říkám, není to scifárna úplně k zahození. Sice místy trochu blbé, ale ještě se to dá. Zdejší hodnocení je odpovídající. 65% ()

Reklama

Indiana 

všechny recenze uživatele

O něco lepší než podobné Hunger Games, se zajímavější hlavní hrdinkou (Woodley je sázka na jistotu, i když se tady nemůže opřít o tak plnokrevnou postavu jako třeba v The Fault in Our Star) a i ostatní postavy kolem ní jsou lepší, stejně jako ten samotnej svět a jeho systém. Na druhej díl jsem docela zvědavej. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

S príchodom Twilightu sa za posledných pár rokov v Hollywoode vytvoril nový žáner, ktorý má u mňa skratku DMVZ (dospelému mužovi vstup zakázaný). DMVZ filmy majú veľa spoločného napr. sú podľa úspešnej knižnej predlohy pre mladých, hlavný hrdina je svoje vnútro hľadajúca teenagerka, filmová dramaturgia je nahradená fanúšikovským požiadavkam ( takže je to neskutočné rozťahané a nefunčné - pretože v knihe to bolo takto a zfilmujte všetky kapitoly), pohybuje sa to v žánri sci-fi/fantasy a väčšinou je to úplne idiotské/debilné/urážlivé/nechtiac vtipné... A Divergent je presne taký ako ho fanúšikovia DMVZ chcú. Takže v konkurencii filmov, kde kvalitatívne kraľujú záverečný dvojdiel Twilligtu a dvojka Hunger Games je to v podstate úplne ok. žánrových 7/10 ale inak je to samozrejme hrozný shit (na nejakých 4/10). P.S. Shailene Woodley je vynikajúca herečka ale sem sa vôbec ale vôbec nehodí - vynikajúca by tu bola napr.Saoirse Ronan ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Evan Daugherty, Vanessa Taylor / Predloha: Veronica Roth - Divergent | Hudba: Junkie XL | Distribúcia: Summit Entertainment, Lionsgate | Štúdio: Red Wagon Entertainment, Summit Entertainment | Rozpočet: 85 miliónov $ | Tržby: 274,945,239 $ || Zaujímavý svet stvárnený šikovnou výpravou a strávitelnými hercami. Príbehová linka začne umierať približne v polovici, keď je hlavná predstaviteľka napichnutá na simuláciu ala matrix. Nakoniec sa nič nové do žánru sci-fi neprihodilo, len sa omiela to, čo tu už bolo v lepšiom a inteligentnejšiom prevedení. Divergent je taký trošku poženštilý mátrix. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Galerie (169)

Zajímavosti (39)

  • Kate Winslet (Jeanine) byla během natáčení v pátém měsíci očekávání třetího potomka, syna Beara Blaze, a přesto odmítala při náročných scénách kaskadérského dvojníka. Režisér Neil Burger ale takovou nervozitu dlouho nevydržel a pro Kate přizval záskok, který byl prosazen i přes její protesty. (MartinezZ)
  • Podle knižní předlohy měla Tris (Shailene Woodley) o dvě tetování navíc, a to byly konkrétně dvě frakce: neohrožení a odevzdaní. (Elis933)

Související novinky

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Velice smutná zpráva zasáhla v pondělí filmový svět. Milovaný a uznávaný herec Ray Stevenson zemřel ve věku 58 let. Zprávu potvrdil server Deadline s tím, že Stevenson údajně zemřel v Itálii, kde… (více)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Mysleli jste si, že nic horšího než remake Harryho Pottera v podobě televizního seriálu už nehrozí? Pak vězte, že studio Lionsgate čerstvě oznámilo také návrat Twilight ságy. Stmívání se pak rovněž… (více)

Sherlockova sestra míří do kin

Sherlockova sestra míří do kin

11.01.2018

Vlna young-adult sérií nám po Stmívání, Hunger Games a Divergenci trochu utichla (už nás čeká jen třetí Labyrint), ale nebojte se – další filmy jsou za dveřmi! Elizabeth Banks chystá Rudou královnu,… (více)

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)

Reklama

Reklama