Středověká legenda praví, že když se drak podělí o své srdce se smrtelníkem, stane se onen člověk všemocným válečníkem. Jenže draci už jsou na pokraji vyhynutí a ten možná úplně poslední, pojmenovaný prostě Drak, žije ukryt před lovci za zdmi kláštera v péči mnicha Petera. Když ho objeví chudý osiřelý čeledín Geoff, rychle se s ním spřátelí. Mladík sní o tom, že se stane rytířem a bude konat hrdinské skutky, stejně jako jeho idol, Sir Osric. Ten však zdaleka není takový, za jakého ho bláhový Geoff považuje. Když jednou vezme Draka, aby se s ním proletěl kolem nádvoří, přitáhne na sebe pozornost nejen Osrica, který už dlouho ví, že drak by mu mohl pomoci k tomu, aby se stal nepřemožitelným vládcem, ale také orientálního kouzelníka Kwana s princeznou Lian, kteří doufají, že se jim podaří zabránit, aby Osric draka zneužil ke svým mocenským plánům. Osric totiž objevil dávné kouzlo, které ho učiní nepřemožitelným, a ze všech přísad už mu chybí jen jediná - dračí srdce. (TV Nova)

kaylin

Tohle mi opravdu moc nedalo. Není to dobré jako fantasy a ani jako akční film. Je to takové klasické nepříliš pěkné béčko, které nám ukazuje, že Slovensko je sice pěkné, ale nic moc se tam nenatáčí, a to ani v americké produkci. Drak celkem potěšil a na to, že se jedná o levný snímek, tak vypadal celkem dobře. ()

serena88 odpad!

Co to je ?? s jedničkou, která byla fakt výborná fantasy pohádka,s krásně vyvedeným drakem,měla celkem svižný a vtipný příběh, ... to mělo pramálo společného, v postatě to byla trapná a laciná napodobenina,s ničím originálním se tu nesetkáte a bohužel ani ten drak už není tak věrohodný a vyvedený.... Možná že, pro děcka dobrý, ale jinak totální odpad! ()

Juto

Prvý film bol veľmi sympatický a zábavný film, čo je viac, ako by som mohol povedať o tomto pokračovaní, ktoré ma veľmi sklamalo.Toto je nevýrazné a nízkorozpočtové pokračovanie vytvorené priamo pre TV. Pokračovanie má veľmi podobnú zápletku, aj tu je posledný drak a mladý rytier, ktorý sníva o tom, že sa stane statočným rytierom v lesklej zbroji, a obidva inšpirujú ľudí k boju za svoju slobodu a k boju proti tyranskému darebákovi. Celkovo je to neohrabané a veľmi slabé oproti originálu. 4/10 ()

Jezinka.Jezinka

Dívala jsem se na Dračí srdce 2 s vzpomínkou na skvělou jedničku, a kdybych byla po lobotomii a byla opilá, ano, myslím obě tyhle podmínky splnit zároveň, mohlo by mi to připadat jako dobrý film. Takhle to bylo hodně slabé a s hodnocením jdu ještě níž za to zklamání, které mi tenhle film připravil svým názvem. ()

Z0oMb3E

Vôbec nechápem tak nízkym hodnoteniam. Milý príbeh s ešte roztomilejším drakom. Jednotku som videl síce dávnejšie, ale pár fragmentov si z nej pamätám. No ani dvojka zas nebola taká zlá. Veľkú zásluhu na tom má prostredie Oravského hradu. Príbeh je o trochu slabší, no stále je to príjemný zážitok a jeden z najlepších filmov o drakoch. Avšak oproti jednotke tu máme aj jeden progres, a to v lepšom soundtracku. Vmixovanie východnej kultúry však až taký chytrý ťah nebol, taktiež záverečnému súboju bol vyčlenený tak krátky čas, že človek sa ani nestihol zadívať na prevedenie záporáka. A bolo po filme. Určite je to rovnocenný partner v porovnaní s Dračím srdcom 1. ()

• Bolo natáčané na Oravskom podzámku na Orave. (andykovac)
  • Drake je jediný filmový drak chrliaci ľad. (H4ku11)