kaukola78

Tak tento film měl pro mně našlápnuto na pět hvězdiček alespoň v první půli,ale bohužel díky slabší druhé zbytečně táhlé polovině zůstalo jen u čtyř.Tom Hardy je bravůrní herec budoucnosti a věřím že jeho velké role teprve přijdou.Nicméně co dokázal teď-klobouk dolů střihnout si dvouroli bratrů gangstrů klaďase i záporáka.Super zahraný.Kdo má rád mafiánské filmy tak by neměl tento film určitě vynechat. ()

tomino28

Tom Hardy hraje bezesporu první hereckou ligu a i zde se hodně snaží (dokonce dvojnásobně!) snímek táhnout, ale něco stále chybí k tomu, aby to byla zábavná podívaná. Z gangsterských dvojčat, která se opravdu pohybovala v poválečném Londýně, má jít strach, jenže já jsem pořád čekal na moment, kdy už to konečně naplno rozbalí a začne se něco dít. Ano, mají své světlé momenty, ale je jich jako šafránu, a ve výsledku tak divák dostane ukecaný film, který si bude po delší době vybavovat jen těžko. Škoda. ()

ČR

55% hrůza, to nemělo žádný děj....Toma jako herce zbožňuji, ale tady tu slátaninu nevytáhne ani zdvojený Hardy, škoda. ()

HellsAngel

Možno je to len mnou, no čakal som malinko viac. Niečo surovejšie, brutálnejšie, lepšie vykresľujúce reálne fungovanie podsvetia v Británii (téma vo filmoch takmer nepreskúmaná). Vo výsledku nejde o zlý film, to vôbec nie. Je to kvalitne napísaná gangsterka, ktorá ale venuje príliš veľa priestoru svojej romantickej zložke. Jedna vec ale z tohto filmu robí unikát... a tou je "dvoj-výkon" Toma Hardyho. Sledovať to je niečo neskutočné (a to nielen pre dámy, nakoľko ide o Hardyho). Práve kvôli tomu je škoda, že film z dramaturgického a scénaristického hľadiska nezabodoval viac. ()

Mitch Conner

Dobrá gangsterka z cockney prostředí. Největší výtku mám k tomu, že se tady vlastně nedozvíte v podstatě nic o fungování gangu dvojčat Krayů, jenom vás neustále ujišťují o tom, že gangsteři opravdu jsou (asi aby jste to nezapomněli). Možná je to tím, že je příběh více méně vyprávěn z pohledu pozdější manželky Reggieho, kterou naopak pořád ujišťuje, že gangster není. Škoda, tahle látka měla potenciál na to, aby se z ní utkala legenda žánru. Hardyho výkon zvedá hodnocení o jednu * ()

LencaN

S vypětím všech sil jsem tuto gangsterku dokoukala, i když se to občas neskutečně vleklo. Samozřejmě neposoudím, na kolik se film přibližuje skutečnosti, ale napadla mě myšlenka, že některé životy se sice mohou zdát zajímavé (a životy bratrů Krayových jistě byly), ale na filmové pásky se prostě nehodí, protože by se musely hodně upravovat, aby to pro diváka bylo stravitelnější. Tom Hardy tady naprosto trefil to, že v některých rolích ho nesnesu, ale v některých je úžasný. Proto i tady jeden bratr byl odpudivý, přitom druhý byl vcelku rozumný fešák. Všemu ale chyběla nějaká silnější dějová linka, nějaké pojítko celého filmu. I co se týkalo té krásné okaté zrzky, tak se filmaři sice snažili, ale i tak to vyznívalo povrchně. Hodnotím bohužel jako lehký podprůměr. ()

kolly13

Pro fanoušky Hardyho herecká orgie, pro ostatní solidní film s akcí, jednoduchou zápletkou a znovu zmíním, Hardym. ()

brasek

Bratia Krayoví boli pre mňa neznámou a po vzhliadnutí časti filmu (pretože celý sa pozrieť nedá) som nemal ani chuť si prečítať na wikipedii ich životopis. Nudný životopisný film, ktorý má potenciál byť slušnou gangsterkou... nuž ale nestalo sa tak. ()

v.indruchova

Líbí se mi jak byl týpek svůj. /Nebál se toho, že je Gay. Však nic mi to nedalo, jen času vzalo. Ukazuje že lidé mají ve svých životech na výběr.= řídí si je sami, ani to neví. ALe tak jsou na to zvyklí, že se za každou cenu bodou držet toho co mají i když to stojí za nic. stačí udělat jen něco nepříjemného , vystoupit z konfortu. Vše se dá změnit a život dává hodně šancí, ale za některou hranici prostě už nejde jít. Prostě ukazuje jak lidé si špatně volí. ()

zodiak217

Celkom sklamanie z mojej strany. Všetky upútavky vyzerali skvelo avšak po zhliadnutí tohto filmu vo mne nezostalo nič. Akoby tento film nikam nesmeroval len maľoval život dvoch bratov. Chýbalo mi napätie, zápletka, dynamika a putavost deja, takže za mňa slabé. Vyzdvihnem však herecké výkony, ktoré boli veľmi fajn. Takže viackrát si to už nepozriem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

sirjohn

Ta atmosféra a neskutečné zhostění se dvojrole v podání Toma .. Za něj 5*, děj/scénář nehodnotím, na tom tu pro mě moc nezáleželo. ()

Lillyilly

Na tento film jsem se fak těšila a splnil moje očekávání. Tom Hardy pecka. Dlouhý ale nenudila jsem se. 4 hvězdy jak vyšitý. ()

Gluminator

Tom Hardy je prostě pan herec, ten prostě zahraje každou roli. Ačkoli je film krimi thriller, tak tam hodně převládá humor, není snad scéna, kde jsem se nebavil, pokaždé, kde byl hardy, byl humor. Spíše víc od Ronalda, naprosto vyšinutého magora. Nemá to zas až takový extra příběh, spíše to staví na scénách podsvětí, film je nejvíc koncentrován na Hardyho a taky je to dobře, protože jinak by to nebylo tak super. 85% ()

JCS

no Hardy je tady absolutně top! Schyzofenní bukvovité dvojče i hezouna zvládnul na jedničku ... pro mě zbytečně dlouhé, jinak však výborné ... Krimi určitě, thriller nevím, spíš krimikomedie ... hláška you fucking sing mě rozesmála na dlouho ... :D slabší 4*, ale na tři to není ... :) ()

bigmatko

ako legenda z tohto filmu vzide asi iba Tom Hardy. je to jeho show a stvarnenie dojulohy mafianskych bratov bolo v jeho podani skutocne uzasne. bez Hardyho by to vsak bol velmi velmi slaby film. Tema retromafianov je tak bohata a mozno z nej vytazit ovela viac ako to bolo v tomto pripade. Dej, scenar a celkovy pribeh moze len dakovat tomu ze si reziser zvolil Toma Hardyho. su tam aj zabavne sceny a dialogy ale opat len vdaka Hardymu. aj dramaticke sceny su dobre zas len vdaka Hardymu. film sa oplati vidiet skutocne len vdaka vykonu Toma Hardyho, ktory celemu filmu dava dusu a vytvara spravnu atmosferu. ()

Robbie

Moje čerstvé dojmy su nadšenie zmiešané s ľahkou depresiou. Ako po každom dobrom gangsterskom filme. Po tunajších hodnoteniach som mal trochu strach, že film, na ktorý som sa rok tešil bude sklamaním, ale našťastie som sa nenechal odradiť, keďže tunajšie hodnotenia nakoniec nie sú hodnotenia skutočných filmových kritikov ani odborníkov.. A som nadmieru spokojný! Hardy je génius a naozaj som po chvíli zabudol, že oboch bratov hrá jeden človek. A to už chce naozaj pána herca aby to dokázal takto predať! Ale okrem neho skvelý výber hercov aj do vedľajších úloh, skvelá hudba, napätie, budovanie atmosféry.. Briti proste vedia točit gangsterky na výbornu, bez stupídnych zvratov, preháňania a zbytočného znásilňovania akcie. Len škoda že každý dobrý gangsterský príbeh končí tragicky. Tie veselé bezstarostné rozbehy sú vždy tak príjemné až si pomaly začnete priať aby to tak bolo celý film. A nakoniec už len žili šťastne, kradli, mlátili sa kladivami, strieľali... Ale taký žiaľ život nie je. Každopádne, ja vravím bravo! ()

TommyLee

Tom Hardy předvedl skvělý výkon, o tom není pochyb, ale bohužel to bylo vše, co tento film s tragickou metráží nabídl, a to navzdory tomu, jaký měl film potenciál, jelikož dvojčata Krayova jsou bezesporu zajímavým námětem pro film, ale bohužel nebyl využit a stal se podprůměrně nudným filmem, kterému je lepší se vyhnout. ()