Kukačka

• Česko Kukuška (více)

KUKUŠKA je nový film režiséra svérázných lovů Alexandra Rogožkina. Je září 1944, těsně před ukončením válečného stavu mezi Finskem a Sovětským svazem. Finský "nacista", odstřelovač Veiko, je připoután ke skále, zatímco Ivan, kapitán sovětské armády, je zatčen tajnou policií. Oba, odsouzeni k smrti svou vlastní armádou, na poslední chvíli unikají neblahému osudu a náhodně nalézají útočiště u mladé Laponky Anni. Ta v nich však nevidí vojáky znepřátelených armád, ale především muže. Každý z nich rozumí pouze svému rodnému jazyku: finštině, ruštině a laponštině. V pustině severní tajgy však musí všichni žít pohromadě po několik dní (oficiální text distributora)

Banned

Tohle byl krásný film, ve kterém se nebyli schopni domluvit 3 lidé. Takže nekteré dialogy mezi herci často rozesmály. Ale mínus jednu hvězdu za to, že jsem si nevšiml žádné větší zápletky. Film se proto táhl, až byl nudný. A tu druhou, za scénu jakéhosi rituálu. ()

jancidobso

Film, ktory je o niecom. Aj napriek tomu, ze kazdy hovoril inym jazykom, predsa sa dorozumeli. Rozumeli si dokonca viac, ako ludia hovoriaci jednym jazykom. ()

DJ Kritik

I keď vo filme väčšinou hrajú len traja herci, bol to pre mňa nevšedný filmový zážitok. Krásne podané posolstvo o živote. ()

imarvin

Moc krásný film... od začátku až do konce jsem se skvěle bavil. Ačkoli se děj odehrává v místech, která jsem nikdy nenavštívil ani nenavštívím, všechny postavy jsou naprosto uvěřitelné. Humor a nadhled, který v hollywoodských filmech nenajdete. ()

Nakhla

moc příjemný film, který nehorázně vyruší nekonečná scéna s mlácením do bubnu, foukáním, vytím a chozením za bílým blonďáčkem...... ()

KateW

Přibližně po hodině jsem se začala hádat s televizí, takže co k tomu dodat? Je to trochu na hlavu, ale ve své podstatě je to geniální. Pravdou je, že mi trochu vrtá hlavou co malá Laponka pokřikovala a dojemně hučela do ruského Ivana, nebo co vlastně znamenal slovní průjem toho Fina, ale nikdo neví všechno Pozn.: Viděno bez titulků :) ()

dzberry

Úsměvné. To platí i po letech, kdy jsem Kukušku potkal poprvé. Rogožkinova poetika a hravost je prima, ovšem to, co na mne před časem působilo jako zjevení (zvlášť v době brzy po jeho „svérázné“ trilogii), mám dnes krapet za jednotvárné a táhlé... Ale je to pořád ruská paráda, která patří do top ten hned po Mrazíkovi, matrjošce, Gorbačovově skvrně, Marii Šarapovové, vodce, Gérardu Depardieu a několika ruských modelkách... ()

Jehan

Krásný a veskrze chytrý příběh, který jsme viděli na Silvestra v kině, kde ho inserovali jako velkou švandu. No, švanda to tedy byla, ale asi jinak, než nám to naznačovali. Pragmatická okouzlující Laponka, zrazený, ale přesto kovaný soudruh a Rus každým coulem, sympatický Fin, který je proradně navlečen do uniformy SS-waffen a odsouzen k záhubě, ježto se mu nechce válčit... Zápletka věru důmyslná a herci se sešli ve vynikající sestavě. Film je plný zásadních a hlavně drobných nedorozumění mezi aktéry, kteří si navzájem nerozumí ani slovo. K tomu impozantní příroda, která nic nedá zadarmo a válka, která zkurví všechno. Nádherná scéna návratu do života. Příběh pěkně plyne a jen nevděčník by si naříkal na jeho tempo. Moc pěkný film, který si nad vychutná i ten, kdo o té pomatené válce na severu nic neví. Nebo nevychutná. Ale za to Rogožkin nemůže. ()

Pitryx odpad!

Jen naprostý pablb dá do oběhu kopii s českým dabingem jen jednoho jazyka. Pokud to byl úmysl, tak pěkně praštěný. Skoro celý film je plný dialogů v neznámém, zřejmě severském jazyce. Takže hodinu koukáte na tři lidi, aniž se něco podstatného dozvíte. Proto po čtyřiceti minutách sáhnete na rychloposuv. Tedy, dle vaší trpělivosti. Já nemohl, tak jsem na tu hovězinu čuměl až do konce. Skutečně se nedozvíte nic, co by bylo zajímavé. ()

smrtubohem

Neobvyklý snímek, který mne dostal. Poetické a krásné. Musím však říct, že jsem se ani jednou nezasmál, komedie to opravdu není. ()

brtko

Krásny film o troch ľuďoch, ktorí si vôbec nerozumejú no napokon k sebe nájdu cestu. Film o tom aká je vojna zbytočná a o tom aké sú skutočné ľudské hodnoty. ()

kissilen

Čo som pôvodne chcela povedať, bolo už povedané v ostatných komentároch. Odporúčam napríklad komentár Rex Mundi, s názorom ktorej sa stotožňujem. Vynikajúci film, lákajúca krásna príroda a nekonečný čierny humor votkaný do netradičného deja. Ak sa rozhodnete si ten film pozrieť, určite nebudete celú dobu "čumieť do blba" a získate kvalitný zážitok :) ()

Sekel

Vyborny a mily Rogozkinuv snimek v nemz si ustredni postavy nerozumi, ale kdyz chteji tak se chapou. Velice se mi libilo, jak film zacina. Sledujeme trapeni snipera z donuceni Veikka, ktery za cely film ani jednou nevystreli, a jeho boj o zbaveni se retezu, coz je velmi silny, dramaticky zacatek. Pote nasleduje prostredni cast, v niz se postavy setkavaji a vice mene komunikuji, coz je hlavne zabavne a na zaver je zase dramaticka pecka s Annicinym presvedcovanim ducha Veikka, aby neopoustel jeho telo. Reziser velmi vi, jake pocity nam chce sdelit a velmi vi jak na to. Po tomhle filmu se mi svet vzdy zda jednodussi a barevnejsi. ()

TanoKaridy

Laskavý příběh lidí, kteří jsou svým způsobem na okraji společnosti. Mimořádně vtipné dialogy osob, které si navzájem vůbec nerozumí. Tenhle film pohladí na duši. ()

Figuska

Překvapení a zážitek dohromady. Syrově krásná příroda, jednoduchost, absurdně komická situace a neuvěřitelně prostý, nám tak vzdálený, život Laponců. Zároveň nevtíravé vtažení do děje, divák je vlastně jediný, kdo vtipným rozhovorům ve stylu "jeden o koze a druhý o voze" díky titulkům rozumí." Moc se mi to líbilo! ()