Kukačka

• Česko Kukuška (více)

KUKUŠKA je nový film režiséra svérázných lovů Alexandra Rogožkina. Je září 1944, těsně před ukončením válečného stavu mezi Finskem a Sovětským svazem. Finský "nacista", odstřelovač Veiko, je připoután ke skále, zatímco Ivan, kapitán sovětské armády, je zatčen tajnou policií. Oba, odsouzeni k smrti svou vlastní armádou, na poslední chvíli unikají neblahému osudu a náhodně nalézají útočiště u mladé Laponky Anni. Ta v nich však nevidí vojáky znepřátelených armád, ale především muže. Každý z nich rozumí pouze svému rodnému jazyku: finštině, ruštině a laponštině. V pustině severní tajgy však musí všichni žít pohromadě po několik dní (oficiální text distributora)

Hombre8

Relativně nudný film, jehož děj se dá popsat jednou rozvitou větou. Neustálé žvanění tří lidí, kteří si nerozumí ani slovo je peklo. Komedii jsem v tom nenašel, za to si tvůrci v závěru neodpustili přitroublou mystiku. Plusy za poetiku a nezvyklou národní sebereflexi v postavě Ivana. ()

tekedozai

Velmi prijemny pribeh stretu troch rozlicnych kultur, ktore si casom najdu k sebe cestu. Dal by som dalsiu hviezdicku za svojsky humor. ()

cyglos

Vidět film se třemi herci, ti ostatní tvoří stafáž, přičemž každý mluví svou řečí a nerozumí druhému, chlapi jsou z opačných, vzájemně válčících stran, tak to je fakt zážitek, pro který stojí za to ten film vidět a doporučit. Jak málo stačí k vytvoření skvělého filmu. ()

ghostwo

Dávám čtyři hvězdy, není co řešit. Snesl bych i delší stopáž, což je pro film o třech lidech, kde každý mluví jiným jazykem a vzájemně si nerozumějí, dost velká pochvala, si myslím. ()

Polda99

Poetický film na téma války, tenkrát úplně z jiného soudku. Těžko by se v nějakém filmu mohli setkat odlišnější postavy...dva znepřátelení vojáci a mladá laponka...pomale plynoucí film ukazující, že nezáleží na tom, kde jsme se narodili, kým jsme nebo jaké názory vyznáváme...i tak spolu dokážeme vycházet a to přesto, že si navzájem nerozumíme. Možná jen těch sexuálních narážek tam bylo trochu moc. :) ()

onevoice

Videl som to dabované, ale nechápem prečo len jednej z troch hlavných postáv. Pri ostatných ani titulky. Ak to bol zámer tak určite sa nepodaril.Takže možno nehodnotím plnohodnotne ,pretože film je to určite zaujímavý. ()

Fuego

Tomuto úžasnému ruskému dílu nelze z mého pohledu dát méně než plný počet hvězd. Ojedinělý nápad i zpracování nemá sobě rovného, konec konců nic menšího jsem od pana Rogožkina, režiséra Svérázů, ani nečekal. A oprávněně. Charaktery vybroušené jak diamanty, scénář plný epiky mě prostě uchvátil a o lokacích se nedá říci nic menšího, než že jsou dechcberoucí. Alespoň pro mne. Syrovost příběhu umocněná podobnou syrovostí rusko-finského pomezí mě opravdu chytla za srdce. Moc se mi líbí vykreslení povah a důvodů jednání všech tří protagonistů, z pohledu jednoho se může zdát jednání dalších dvou až sylogické a stejně to platí z druhé strany. Ale ať už vznikají jakékoli absurdity, ti lidé spolu musí přežít a také přežijí. Kdybych mohl udělit šestou hvězdu, udělám to a to konkrétně za scénu „přivolávání ze smrti". Nejsem žádný zbabělec, ale tohle na mne zapůsobilo tak mocně, že jsem si to zastavil, úplně jsem zhasnul, zapojil sluchátka a přisunul se co nejblíže to šlo a pustil si to znovu. Ten buben a to lkavé volání - o tom se mi zdává dodnes. Byl to pro mne neuvěřitelně silný emocionální filmový zážitek a také proto řadím tento film do svéhoi „zlatého fondu". ()

Nepl

Zajímavé, ale divné....jako Rusko samo :-) Lepšímu hodnocení brání nepovedených posledních dvacet minut filmu. ()

McMerkurion

...tak natočit dobrý film s dvěma muži a ženou,na jednom místě,kteří si povídají každý po svém a navzájem si nerozumí,tak to chce dost kuráže,ale výsledek stojí za to.Dlouho jsem se tak nebavil,a nejen dějem,ta příroda byla fascinující,a sonda do života Laponců taky,proto taky dávám plný počet... ()

Soldier_666

Občas může být babylonské zmatení jazyků ku prospěchu, jako například v tomto snímku se zcela nepravděpodobným sledem událostí, jehož hlavní aktéři by se v případě že by mluvili stejným jazykem nesnesli ani chvíli, naopak jazyková bariéra je sblížila. Překvapilo mě že hrdinové více negestikulovali aby došlo alespoň k částečnému porozumění, na druhou stranu velký důraz byl kladen na vzájemnou empatii, která funguje i beze slov a gestikulace. Za mě jednoznačně snímek který nezabředává do klišovitých scén a vypráví příběh velmi osobitě. P.S.: Nádherná krajina severní tajgy. 5* ()

stuj

Hodně slabé 3 hvězdy. Protože celý film si každý mele svým jazykem a nemá vůbec zájem pochopit to, co říká ten druhý. Což bylo ze začátku zajímavé, ale když takhle vedle sebe žijí tři lidé X měsíců, tak je to pak spíše trapné. ()