poster

Moje noc s Maud

 • Francie

  Ma nuit chez Maud

 • anglický

  My Night with Maud

Drama

Francie, 1969, 110 min

Režie:

Eric Rohmer

Scénář:

Eric Rohmer
(další profese)
 • dwi
  ****

  Rohmerův čtvrtý příspěvek do cyklu Šesti morálních povídek je hodně osobní – zaměřuje se na analyzování pocitů v celé své šíři. Do hlavní role režisér obsadil známého Jeana Lousie Trintignanta, muže, ocitajícího se mezi dvěma ženami. Každá je naprosto jiná, ale jsou to právě ony, kdo drží emocionální pouto příběhu. Trojúhelník postav je proložen i trojúhelníkem základních témat – křesťanství, filosofie, vztahy. Časté „intelektuální“ rozmluvy by mohly začít nudit, ale v tomto případě tomu tak není. Hrdina balancuje mezi přesvědčením (i pocity), své chování se snaží ospravedlnit. Se ženami vzájemně analyzuje niterné prožívání, názory, vše prostřednictvím dialogů. Volba, tak dlouho odkládaná, není volbou mezi dobrem a zlem, jedná se o rozhodnutí mezi dvěma zcela odlišnými osobami. Stručně a jasně: krásný film o lásce podaný zcela jinou metodou.(18.11.2003)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace (1970): Cizojazyčný film + 1 nominace (1971): Scénář. . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(21.4.2004)

 • Pohrobek
  ***

  S mistrovskou důkladností a "laskavým" ironickým podtónem tu Rohmer vykresluje nesmyslnost lidského počínání v každodenním soužití. Režisér, jenž často pracoval třeba i s ochotníky, tu doslova nastartoval kariéru Marie-Christine Barrault, hlavního hrdinu si ale netypicky vybral z řad ozkoušeného materiálu.(1.4.2005)

 • Vitex
  *****

  Po dlouhé době film, který se mnou trochu zamával :-) - je to ale tím, že řeší mi hodně blízká témata. Jinak - míra "realističnosti" či civilnosti hereckých výkovů je až neskutečná. Dokonalá, minimalistická forma.(23.2.2008)

 • Matty
  ***

  Řeči, řeči, řeči… Film chytrý, ale netečný, který si vystačí sám o sobě. Bez diváka. 65%(24.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace