poster

Moje noc s Maud

 • Francie

  Ma nuit chez Maud

 • anglický

  My Night with Maud

Drama

Francie, 1969, 110 min

Režie:

Eric Rohmer

Scénář:

Eric Rohmer
(další profese)
 • Matty
  ***

  Řeči, řeči, řeči… Film chytrý, ale netečný, který si vystačí sám o sobě. Bez diváka. 65%(24.5.2009)

 • Hellboy
  ****

  [FNŘ 2010] Rohmer natočil překvapivě zábavnou sondu do života jednoho konzervativního katolíka. Svou konverzační povahou je film bezpochyby předobrazem filmů Před úsvitem/soumrakem, zároveň ale naprosto nenápadně buduje jakousi "zápletku", která má dokonce ve svém závěru zajímavý zvrat. Veškerý děj přitom vychází pouze z dialogů, což je poměrně husarský kousek. Určeno ale jen pro zapřisáhlé příznivce Nové vlny. Některé scény jsou totiž až příliš natažené. Například již úvodní kázání v kostele...(7.8.2010)

 • asLoeReed
  *****

  Zádumčivá, ale vybroušená (zejména úsporná) filmová úvaha.(4.9.2010)

 • Vitex
  *****

  Po dlouhé době film, který se mnou trochu zamával :-) - je to ale tím, že řeší mi hodně blízká témata. Jinak - míra "realističnosti" či civilnosti hereckých výkovů je až neskutečná. Dokonalá, minimalistická forma.(23.2.2008)

 • Mononoke.
  ****

  Spoilery: Po částečném prospání prvních 15 minut (mše v kostele a rozhovor dvou přátel o Pascalovi a matematice byly pro mě v podstatě nestravitelné) a mému ambivalentnímu vztahu k francouzské nové vlně, se mi film vlastně docela líbil. Když přestanete poslouchat ty řeči o matematice, filosofii a náboženství, objeví se před vámi roztomilá moralitka. I přestože se dva lidi k sobě přitahují jako magnety, v cestě jim stojí "pouze" rozdílný pohled na život a jejich cesty se nakonec rozejdou. Jako ze života. (FNŘ 2010)(8.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace