Dejte mi pokoj!

• Francie Une heure de tranquillité (více)

Michela Leprouxe, vášnivého milovníka hudby, potkalo nečekané štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou gramodesku – první album muzikanta Niela Youarta, které se jmenuje „Me, myself and I". A od té chvíle touží Michel po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hudební klenot. Jenže, v tom okamžiku, kdy už pomalu zasouvá jehlu gramofonu do drážky této vzácné gramodesky, se celý svět a snad i všichni jeho obyvatelé proti němu spiknou. Ať už se jedná o nečekanou návštěvu syna, kutilské bušení souseda, lomození uklízečky, urputné vyzvánění telefonu nebo poněkud dramatičtější obvinění z nevěry ze strany manželky či příchod jeho milenky. A jako třešnička na dortu se v domě koná tradiční oslava nazvaná Sousedský den. Michel musí nasadit do boje všechnu svou energii, lstivost i mazanost. Jen proto, aby získal svou vytouženou hodinku klidu. Dokáže to? Nebo se jeho tak nadějně započatý den změní v noční můru? (CinemArt)

Ivoman

Jediné mínus je ta akční kamera, která se k tomuto žánru vůbec nehodí, ale jinak krásná francouzská klasická komedie. ()

Moiseiwitsch

Koukatelná francouzská komedie s dobrými herci. Téma klidu, migrantů, nevěry, sousedských vztahů, třídních rozdílů a řady dalšího v jednom filmu. Celkově ovšem nic extra. ()

johnny01

Skvělé téma slibovalo parádní komedii, ale bohužel. Je tam sice spousta zábavných situací a vtipných dialogů, nicméně hlavní hrdina se nezdá úplně dobře zahraný, především mi v jeho reakcích přišly určité prodlevy, které nejsou na místě. Film celkově vyznívá jako multikulti a levicově liberální agitka, což je zklamání. ()

curil

Zdařilá adaptace divadelní hry Tichá hodina Floriana Zellera, což je právě trochu znát i na filmovém zpracování. Těšil jsem se na   herecký koncert Christiana Claviera, ale moje očekávání nebylo splněno. Vinu částečně  nesou nesnesitelní sousedi, vietnamští imigranti a pitomá milenka Elsa. Z toho bych se   pominul sám, sejít se v jeden den tolik problémů najednou. Závěr filmu ve starobinci, kdy Michel navštíví svého otce, který je stejným fandou na jazz a staré desky jako on, je pro mě černým humorem. Pro Michela je otec   jediným, kdo pochopí hodnotu a výjimečnost elpíčka, ale zjistí, že senilita pokročila. Roli otce si zahrál Jean-Pierre Marielle, 82 let,   legenda francouzského filmu (není uveden v obsazení). ()

Gyrxiur odpad!

Vraj komédia, nezvládol som to od nudy ani dopozerať a ani som sa len nepousmial, ani raz, úbohá trápnosť, odpad!!! ()

blondboss

Fajnová klasická francúzska komédia, v ktorej tvorcovia vytiahli ten správny šmrnc francúzskych komédií ešte z čias tých najvrcholnejších. Jednoduchá zápletka, skvelo satiricky vypumpované scénky a udalosti a v konečnom dôsledku veľmi zaujímavý koniec. Takže na sviatočné posedenie a odreagovanie v kruhu rodiny veľmi fajn. 60 % ()

Soupalka

Film by si zasloužil větší "péči" co do dialogů a některých scén a možná by nakonec mohl mít ambici až na plný počet bodů. Zde jsem váhala mezi 3 a 4 * hodnocením. Obdobné francouzské komedie nevyhledávám a v obdobných případech jednoznačně preferuji divadelní verze. Film jsem viděla jen náhodou. Překvapilo mne, jak dobře jsem se pobavila a jak Christian Clavier bez problému dokáže utáhnout prakticky celý film tak, že z podprůměrné záležitosti udělá něco, na co se dá koukat i smát. ()

wowylgu313

Christian Clavier je prostě PAN herec to jednoznačně. A okamžitě hodnocení stoupá když víte že vás čeká film s ním. Jen prostě jsou filmy kde mu role a napsaný scénář opravdu sedne na míru a pak je tu něco jako film Dejte mi už pokoj. Je to vtipné ale né často a né moc. Předvídatelné a místy otravné. Návštěvníci, Co jsme komu udělali... To jsou filmy s ním, které opravdu fungovali a po x dalších generací fungovat budou. Neříkám že toto byl odpad ale dostává se to do kolonky, jednou za rok a stačilo. Dávám z úcty k obsazení a občasným fórům. 50-55% ()

Ondrew

Vyborna komedia, plna sviezeho humoru. Jedna vtipna situacia stredia druhu, dialogy su dynamicke a jednotlive sceny spravne blaznive. Dejiskom zaplatky je pritom len obycajny byt. Viem si zivo predstavit, ako moze fungovat i povodna divadelna hra. Christian Clavier je tu vskutku skvely, najma ked uvazim, ze prave na nom cely film stavia. A co je najdolezitejsie - tak schuti som sa uz dlho nezasmial. 80%. ()

heruon

Není to zas tak špatný film, jak by se při pohledu na procentuální hodnocení mohlo zdát. Pokud počítáte s tím, že nejdete na film, který by vám měl smíchy roztrhat bránici, ale na obyčejnou a místy i vtipnou francouzskou komedii, dá se to v pohodě zvládnout. Christian Clavier se do hlavní role skvěle hodí, děj je jednoduchý a film trvá něco málo přes hodinku, takže téměř nezažijete nudné proluky a dialogy. ()

Mark1983

Jsem spokojen,nemám nic - s čim bych fim znehodnotil jako jsou negativní rezonance. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

vito_s

Spíš úsměvný film, vyložené povedených gagů je hrstka. Patrice Leconte umí rozhodně líp, ale i tak jde celkem o pohodovou záležitost. ()

P@\/EL

Tohle je komedie, která prostě krásně odsýpá. Neustále se kupící malé katastrofy posouvají děj kupředu, jedna humorná scéna střídá druhou. Všechno se odehrává na malém prostoru v krásně svižném tempu, a to navzdory tomu, že hlavní hrdina si přeje, aby mu už všichni konečně dali pokoj! ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST