Dejte mi pokoj!

• Francie Une heure de tranquillité (více)

Michela Leprouxe, vášnivého milovníka hudby, potkalo nečekané štěstí. Na bleším trhu objevil vzácnou gramodesku – první album muzikanta Niela Youarta, které se jmenuje „Me, myself and I". A od té chvíle touží Michel po jediném: v naprostém tichu, klidu, samotě a domácí pohodě si vychutnat tento hudební klenot. Jenže, v tom okamžiku, kdy už pomalu zasouvá jehlu gramofonu do drážky této vzácné gramodesky, se celý svět a snad i všichni jeho obyvatelé proti němu spiknou. Ať už se jedná o nečekanou návštěvu syna, kutilské bušení souseda, lomození uklízečky, urputné vyzvánění telefonu nebo poněkud dramatičtější obvinění z nevěry ze strany manželky či příchod jeho milenky. A jako třešnička na dortu se v domě koná tradiční oslava nazvaná Sousedský den. Michel musí nasadit do boje všechnu svou energii, lstivost i mazanost. Jen proto, aby získal svou vytouženou hodinku klidu. Dokáže to? Nebo se jeho tak nadějně započatý den změní v noční můru? (CinemArt)

astroweb

Šedesát mi je, ale dávám dvě hvězdičky, téměř žádný vtip, žádné jiskření, jako ve starších francouzských komediích, např. Oskarovi, žádné překvapení, už ani ti Francouzi neumějí natočit inteligentní komedii. ()

farinelli77

Velmi dobrá komedie s vynikajícím Ch. Clavierem, který každý film ještě pozdvihne o úroveň výše. Nenudil jsem se ani na chvíli, protože se tam pořád něco děje, což se o typově podobné "komedii" Bůh masakru říci bohužel nedá! To byla nuda k uzoufání! ()

hujerita

Tak ako obyčajne vôbec ma táto komédia nesklamala. Výborne som sa bavil a pri niektorých scénach som mal dosť. Samozrejme že keď sa má niečo posrať, tak sa to aj posere, ale štýlom strašne velikým, priam obrovským. Takýto jeden deň blbec mal asi každý. Výborná komédia a našťastie francúzska. ()

omega_SK

Den BLBEC aneb Jak se sám pro sebe na hoďku (NEaNE)utrhnout, protože všichni chtějí řešit zrovinka právě teď nejožehavější z nejožehavějšího :D ()

McGuffin

Alespoň na jednu hodinu Dejte mi pokoj!, Une heure de tranquillité, žadoní hrdina tohoto příběhu, a ono se mu to nesplní. Je z toho nakonec den blbec, kdy se toho téhle postavě zkazí mnohem víc, než co se ráno dalo představit. A to ten den začal tak krásně. Nejdříve to napsal Florian Zeller jako divadelní hru, a je to znát, a pak ten prostý příběh spolu s režírujícím Patrice Lecontem převedli na obrázky. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

negativ

Dávám 5* bo to prostě byla prdel. Komedie má být taková, prostě ani vteřina klidu, furt to jede, Michel to "zvládá" bravurně, francouzská škola, zase po dlouhé době fajn RELAX. Ti dva robotníci top, to nechceš :-D ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST