Hrdina

英雄

Hero

Hrdina

Akční / Drama / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2002, 99 min (Director's cut: 107 min)

Yimou Zhang

Tan Dun

Scénář: Feng Li, Bin Wang, Yimou Zhang .. Výtečný umělecký film. Úchvatná obrazová stránka, překrásně probarvená a poetická. Souboje jsou parádní, hudba a zejména výprava výtečná. Škoda slabšího a jednoduššího příběhu, který tady sice nehraje první housle, ale k nejvyšší metě by byl třeba.(20.1.2006)

Hrdina je dílem, které svým rozsahem naprosto překonává filmovou tvorbu. Hrdina není obyčejným filmem, ale uměleckým skvostem...(22.2.2004)

Tak tohle mě chytlo fakt hodně. Jsou tu spousty nezapomenutelných okamžiků ( odrážení šípů ) ale hlavně nové vizuálně originální nápady (odrážení kapek deště, ty letící a dopadající šípy, údery plochou stranou meče). Choreografie se mi líbila více než v Tygrovi a drakovi, ale nejdůležitější pro mě je, že ten příběh je mnohem lepší. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti - nádherný dojemný závěr rozhodl. Také musím zmínit hudbu a krásné kostýmy.(9.6.2003)

Rozpočet $31miliónovTržby USA $53,710,019Tržby Celosvetovo $177,394,432║ Vizuálna a choreografická nádhera, len trošku lepšie vyladenie príbehu chýba k tomu aby to mohlo byť dokonalé. /85%/(24.2.2006)

Vizuálně nesmírně krásný film. Barevně vytříbený. Ať se jedná o letící šípy, nebo poletující listí, vždy z toho má člověk krásný pocit. Každá scéna je v jiném hávu, jednou modrém, podruhé červeném, příště třeba zeleném či bílém. Ale vždy to na duši pohladí. Stejně tak bojové scény jsou propracované a efektivní. Dějově je však film slabý a proto po dlouhém zvažování jdu s hodnocením dolů, i když nerad.(10.5.2009)