poster

Hrdina

 • Čína

  Ying xiong

 • Čína

  英雄

 • anglický

  Hero

 • Slovensko

  Hrdina

Akční / Drama / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2002, 99 min (Director's cut: 107 min)

Režie:

Yimou Zhang

Hudba:

Tan Dun

Producenti:

William Kong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gouryella
  ***

  Choreografie bojových scén je opravdu úchvatná (například scéna boje v opadaném listí, nebo předvádění bojovníkova umění deseti kroků v knihovně) ovšem jen do té doby, než herci začnou lítat a skákat desítky metrů. Tohle už mě vadilo u Tygra a drakaa v tomto filmu je to ještě "horší". Prostě digitálně upravovat bojové umění Jet Lia, které je samo o sobě excelentní mi přijde jako samoúčelné.(30.6.2003)

 • Aluska88
  ***

  Hrdina disponuje spoustou mluvy, impozantní vizuální stránkou, jenž je nejvíce znatelná ve snových a fantaskně laděných bojových scénách a hezkou hudbou. Ale chyběl mi bohužel příběh. Neustále se jen bojuje a mluví a na děj se nějak zapomnělo. Jakkoli jsou bojové scény vizuálně úchvatné, dámy jako Ziyi Zhang překrásné a prostředí jakoby z nějakého snu, tak příběh je jen velmi minimální. Po chvíli mě začal film mírně nudit. Často se na takové historické filmy, se samuraji, kung-fu a nadanými bojovníky těším a často bývám zklamána. Asi se mi nikdy nedostanou pod kůži.(11.7.2010)

 • Radek99
  ****

  Východní spektákl založený na opojení vizualitou a barvami, který má spíše estetickou než dějovou či filosoficko-náboženskou hloubku. Povrchní, ale krásný asijský kýč... No a v rovině legendy o vzniku a sjednocení Číny má rozměr především ideologický... Tohle je vlastně sofistikovaná postmoderní propaganda... Podobné filmy: Klan létajících dýk, Tygr a drak(20.11.2006)

 • arachneuss
  *****

  Meč a hudba jsou jako dvojčata... Hrdina hned zezačátku nabídne krásnou davovou scénu, lehoučkou hudbu a lyričnost v "císařském" setkání. Příběh začíná! První povídka Bezejmeného o jeho boji s chrabrým Nebeským. Krásná scenérie padajícího deště, choreografický briliantní souboj a k tomu hudba slepého starce. Příběh končí vítězstvím a bojovník vypráví dále. Jak jeho vyprávění pokračuje, Císař a sám Bezejmený zjišťují podstaty jejich bytí a umírání. Podstaty boje a života samého.(21.8.2007)

 • molotov
  *****

  S každým dalším shlédnutím lepší a lepší. Dokonalost.(5.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace