Hrdina

英雄

Hero

Hrdina

Akční / Drama / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2002, 99 min (Director's cut: 107 min)

Yimou Zhang

Tan Dun

William Kong

Fascinující, úchvatné, poetické. Estétův orgasmus. Libovolné políčko filmu bych chtěl mít doma na zdi. Příběh je taky kvalitní, ale ta kamera! Ta výprava!! Ty kostýmy!!! Ty letící šípy!!!! Ááááách (Jen tak mimochodem, lepší než Tygr a drak, aspoň co se výtvarné stránky týče)(3.6.2003)

Rozpočet $31miliónovTržby USA $53,710,019Tržby Celosvetovo $177,394,432║ Vizuálna a choreografická nádhera, len trošku lepšie vyladenie príbehu chýba k tomu aby to mohlo byť dokonalé. /85%/(24.2.2006)

Bojové scény, dokonalá choreografie bojových scén, velmi zajímavé vypravění jednoho příběhu o několika verzí , Barevnost, hudba od pana Tana Duna,účast armády činské lidové republiky ,pointa filmu ,kamera, no už mám 5 důvodů proč mám dát nejvyšší ohodnocení.(7.6.2006)

Tomuhle stylu filmů asi nikdy na chuť nepřijdu. Musím sice říct, že vizuální stránka je téměř dokonalá (až ná pár míst, kde už mi přišla trochu přeplácaná, ale těch bylo opravdu minimum), ale příběh mě opět moc nechytl... Rozhodně jsou tyto 3* mnohem lepší než 3*, které jsem dala Tygru a drakovi.(17.8.2005)

Skoro se za to stydím, ale Hrdina mě napoprvé zasáhl mnohem silněji než Tygr a drak. Je to nejspíš díky jeho opulentní vizuální stránce, ale ani příběh mě nezklamal, právě naopak. A kam se na Hrdinu hrabou bojové scény z Matrix Reloaded! P.S. Ale Tygra a draka mám stejně radši...(11.6.2003)

• - Role krále byla nabídnuta Jackiemu Chanovi, ale ten ji odmítl. (Morien)

• - Ve filmu si zahrálo 18 tisíc vojáků z řad Čínské lidové osvobozenecké armády. (Reiniš)

• - Ve starověké Číně musel protivník doložit vítězství nad soupeřem tím, že se prokázal jejich hlavami, nikoliv zbraněmi. Režisér tuto historickou přesnost vypustil s ohledem na žaludky diváků. (Morien)