Příběh správného muže v nesprávném těle. Posledním zoufalým pokusem o zastavení ďábelského spiknutí je implantace vzpomínek, tajemství a dovedností mrtvého agenta CIA nevypočitatelnému a nebezpečnému odsouzenci na smrt v naději, že dokáže dokončit agentovu misi. (Magic Box)

Saur.us

Criminal je starosvětská akčňárna jak vystřižená ze začátku devadesátek. Stačí vyměnit Costnera za Willise a Oldmana za Hackmana. Je to zábava, hloupá ale vkusná bez zbytečné omáčky a i přes díry v příběhu, díry v motivaci, díry v trestu postavy Jerica (Costnerův neandrtálec je svou neohrabaností a hulvátstvím často neskutečně kouzelný ale to nemění nic na faktu, že během filmu zabil nebo zranil spoustu nevinných lidí) vidím Criminal jako silně nedoceňený film, který se minul tak o 30 let. ()

RakeW

Nahrávání vzpomínek mrtvého muže rovnou do mozku živého muže, dálková ovladačka amerického raketového arzenálu, agenti FSB střílející uprostřed Londýna, dcerka v ohrožení, Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman... V podstatě chybí už jen Nicholas Cage. Party like it's 1996. ()

Faila

Tak jenom za samotný námět bych dala 4 hvězdičky, ale za zpracování si je tenhle film zaslouží určitě. Čekala bych akcí nabitou nelogickou kravinu, ale tohle do ní mělo sakra daleko. Občas to pro vyvolání emocí trochu ujede, ale jen velice zřídka, zbytek filmu je docela lahoda sledovat. ()

BOURQUE

Herci z kategórie „A“ vo filme, ktorý síce má v určitom rozmere akceptovateľný (B-ový) scenár, ale z celkového hľadiska má viac chýb. V tomto žánru K. Costnera mal aj lepších rolí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Raziel_cz

Crossover Tváří v tvář a Pod kontrolou od scenáristů Skály. Problém je, že se ho Vromen mermomocí snaží mít vážný. Ale zase není tak ukrutně převážnělý, aby to byla zábava. Kdyby ho režíroval Michael Bay, nebo lépe John Woo, mohl by se posunout do roviny absurdního patosu, v níž by podstatně lépe vynikl vývoj hlavního hrdiny. Jasně, bylo by "in your face", ale k totálně ujeté premise by to sedlo. A navíc bychom dostali monumentální akční scény. Na druhou stranu, pořád je to solidní thriller s řadou (i nečekaných) zvratů a nedokážu si vybavit, kdy naposledy Kevin Constner něco takhle táhl. Navíc v pro něj poměrně netradiční roli. V jednašedesáti je z něj velkej drsňák a kdyby se stal druhým Neesonem, vůbec by mi to nevadilo. Taky by mi nevadilo, kdyby měl film a půl hodiny a půlku postav míň, protože jich má víc než romány od le Carrého. Ale zase se je tvůrci neostýchají likvidovat. Každopádně potěší Tommy Lee Jones a Antje Traue ve vedlejších rolích. Oldmanův charakter je bohužel špatně napsaný, radši měl hrát záporáka. Jordi Mollà je slizký jako vždy, ale hrůzu vážně nevzbuzuje a Oldman mohl předvést jiné rodeo. No a obsadit Scotta Adkinse, aby dělal křoví, to je hereze! Ve výsledku jsem spíš spokojen, ale s podobnou tématikou prostě existují neskonale lepší záležitosti. | P.S.: Je vtipné, že se snímek odehrává v Londýně, ale jediný Angličan, který v něm kromě komparsu hraje, je Gary Oldman. V roli Američana. ()

KNTRFKT

Costner zažívá v poslední době velký comeback a dokazuje, že člověk může mít stylově vyholenou palici i po šedesátce. Když zrovna nehoní bandu přitloustlých Mexičanů po třtinových polích, ukazuje, že pořád ještě má na proplesknutí pár random tlam. Nemluvě o tom, že herecký obsazení, který je v Criminalu, jsem už dlouho nezažil-odkazuje na Útěk z vězení, Boyku atd. Byť herci už tolik prostoru nedostanou. Škoda, že Reynolds nedostal větší roli,po Mrtvymbazénovi ho celkem můžu. Oldman byl taky zpestřením. Stopáž je vcelku vkusně seříznutá, dojemnější chvilky střídaj svižný bitky a headshoty, fantazii se meze nekladou. Vždycky jsem si přál umlátit člověka květináčem. Nebo rovnou kaktusem. Jenom mě tak napadlo, že opravdu solidnim kombem by byl zarostlej Gibson a vyholenej Costner v nějakym revenge filmíku. ()

agassi68

S takým hviezdnym obsadením natočiť takúto ...Costner záporák? TLJ dobrácky lekár? Oldman kladný hrdina? Čo im v tom kastingu drbe?! Tie americké závery už škoda komentovať.. Nahor to paradoxne vytiahla muzika a slušná akcia. ()

Zajdo

Nedá sa to neporovnať so Self/less, ktorý u mňa dopadol o hviezdičku lepšie. Ani také nabúchané herecké obsadenie to nevytiahlo z priemeru. ()

MickeyStuma

Silně obsazený snímek. Kdy to takto bylo naposled? Vzpomínky a schopnosti agenta CIA jsou implantovány do mozku nebezpečného zločince, aby zastavil mezinárodní teroristy. To je námět příběhu, který byť není nijak originální, je zpracován zásadově s větším přesahem na příběh než na akci. Agentské sci-fi, kupodivu mající takřka reálný základ, neboť za studené války toto Američani skutečně zkoušeli, má skvělou atmosféru a pro thriller patřičné napětí. Silný scénář už jen zdokonalili herečtí matadoři, kteří svým postavám přidali ten správný náboj. Jako drama v ničem snímek nezklame. Děj zaujme a nepustí. Co se týče přemíry akce, tady přijde spíše zklamání. Apropó, postava Kevina Costnera Jericho Stewart má v podstatě stejnou dějovou linku jako agent Mason ve snímku ´Skála´, kde si ho skvěle zahrál Sean Connery. Jen s tím rozdílem, že agent Mason ty znalosti už měl. ()

Deratizer

Kevin Costner hraje dobře, jinak film je úlet. Vládní agent zemře v akci, jeho žena s dcerou tak přijde o manžela a manželův mozek (intelekt se vzpomínkami) je přenesen do hlavy Kevina Costnera, velmi nebezpečného psychopatického zločince. Projekt se sice podaří, v hlavě zločince je myšlení mrtvého agenta, ale nechybí i nadále psychopatická původní osobnost zločince. Takže tento přeprogramovaný magor nemá dál zábrany jen tak vraždit nevinné lidi. Paní máma vdova s dcerou se ale do takového slavného psychopata klasicky zamiluje jako do hrdiny s trochou mozku v hlavě mrtvého manžela :-) Happy end nakonec. Což o to, že je to nebezpečný psychouš a vrah, bude to skvělý otec a milující manžel :-D Asi mávnutím proutku z něj náhle vyprchá ta část nebezpečného vraha. Slátanina film s hloupostí až na půdu. No, za toho Costnera v roli psychopata třetí hvězda. ()

helloween93

Průměrný thriller, který stačí vidět jednou, přitom potenciál příběhu tu byl. Reynoldsovy vzpomínky jsou implantovány Kevinovi do hlavy a ten musí bojovat proti teroristům. Ano, zní to béčkově, ale s lepším scénářem z toho mohl být hit. K čemu vám je nabité obsazení, kde se Costner, Gadotka, Oldman i T. L. Jones snaží hrát, když je scénář přiblblý. Akce je vcelku málo a některé pasáže nudí. Summit, potažmo Lionsgate z této látky nedokázali vytěžit nic a připisují si v roce 2016 další (po Bohové Egypta a Allegiant) divácky neúspěšný projekt. Slabší 3*. ()

Rathalos

Skvely thriller so zaujimavou zapletkou a vynikajucim Kevinom Costnerom,zahral to perfektne,k tomu vsetkemu nadherna Gal Gadot,mna ten film velmi oslovil,pat hviezdiciek si urcite zasluzi...:-) ()

Wargoo

Vďakabohu, že Ryan šiel do Kevina, lebo ak by Kevin šiel do Ryana, film by šiel doprdele ! Kevin je megasympaťák, ale toho čuráka hral celkom dobre. Gadot mi príliš neprekážala, ale mať vo filme Scotta Adkinsa a nevidieť ho sa tĺcť, to je ako pustiť si Kobru 11 a Semir Gerkhan by ani raz nešoféroval na diaľnici. Inak to nebolo až také zlé, skrátiť o 15 minút, koniec mohol byť menej sladký a bolo by to možno za 4. Inak len 3*** a 70,629% ()

mala_kea

Přesně ten typ průměrného filmu. Ty slabší pasáže zachraňují ty silné a Kevin, samozřejmě. Jako jednohubka na zimní večery tohle nemůže nikoho urazit. ()

KOOHA odpad!

Pěknej průser. Jak v týhle sračce vůbec mohli hrát. To je ještě brakovějští, nežli Béčkový a Céčkový filmy Van Damma twe. ()

Torpid

Jedinečný film. Moji dva oblíbenci Gary Oldman a Tommy Lee Jones plus áčkové hvězdy Costner, Reynolds a Pitt v naprosto hloupém příběhu, tupém scénáři, režii a střihu. Tohle totální béčko by slušelo Seagalovi a já naprosto nechápu jak do toho mohli nahnat první ligu. ()

Cinematrix

Kevin Costner jako by se pro tyhle role drsnejch podivínů narodil. "Proboha, kdo to je?", zděsila se moje přítelkyně, když viděla vlasatého, zamračeného starce ve vězení, neboť úvod jako by kopíroval film Skála se Seanem Connerym, neboli sólo pro uhrančivý pohled a paruku. "To je Kevin Costner, miláčku," odvětil jsem a o přítelkyni se pokusily mdloby. Film stojí i padá na hereckém výkonu Costnera, který si už ve svém věku opravdu může dělat, co se mu zlíbí, a tady si prostě chtěl zařádit. Nejedná se o žádné béčko, nejedná se o žádné ačko, céčko či déčko, prostě si to nehraje na žádné písmeno z abecedy, nehraje si to totiž vůbec na nic, jelikož jediný, kdo si tu hraje, je Costner... Zkrátka, kdo umí, umí a kdo neumí, snaží se alespoň kritizovat. Já jsem se bavil, ovšem nejvíc mne překvapila přítelkyně, která film nakonec okomentovala slovy: "Ty vole, to mě poser, taková kravina a mně se na konci jako dere do oka slza?" ()