Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Buford_TJ

Tohle je vážně úplně jinde než tradiční komediální převeselené digitální animáky dnešní doby a jsem za to rád. Kouzelnější pohádku jsem v posledních letech neviděl...plnej počet! ()

Barghest

To byla ale nádhera! Píseň moře působí nejen díky okouzlující vizuální stránce v době digitálních animáků jako zjevení, o to je ale vítanější. Zvlášť když dokáže tak lehce spojit současný příběh s keltskými pověstmi. Irská mytologie patří k těm nejzajímavějším a rozhodně si zaslouží důstojné převedení na velké plátno. Víc takových osobitých a po všech stránkách vybroušených animáků a víc filmů inspirovaných mytologií. Jakoukoliv. ()

A_san

Krásný příběh, kouzelná hudba a kouzelná grafika. Nemohla jsem odtrhnout oči. Plus ke konci prostě správný doják, takže rozhodně něco, co si budu moc ráda pouštět na dobrou noc :) ()

PAVLIS

Jakási maminka vedle mě si pěkně pobrečela, většinu děcek v sále spíš zajímalo, kde je záchod a já? Já byl nejprve okouzlený výbornou, netuctovou animací, hudbou a mystickou atmosférou, aby mě poté trochu zklamalo vláčné tempo vyprávění. Pocitově má ten film rozhodně mnohem víc než 93 minut. ()

Wooke

Krásne a nepoznané, čarovné a nevídané a hlavne rozprávkové. Mnoho a mnoho ďalších prirovnaní by sa dalo nájsť, no Pieseň mora aj tak neopíšu. Ja len, že je to skvelé a dychberúce. ()

pekas

Brendan byla blbina, tohle je o sto procent hezčí film. Kresba je sice chvilkama škaredá, ale ta atmosféra a hudba, to je nádhera. Slzy mi tekly hned několikrát. To si pět hvězd rozhodně zaslouží. 93% ()

bohhous22

Tento snímek je synonymem pro adjektiva významu kouzelný,podmanivý,roztomilý,dechberoucí......Brendan a tajemství Kellsu stejně tak a komu stále nedochází,co tím myslím.........např Forrest Gump je nejvyšší množinou pro takové pocity.Ale nesrovnávám,jen naznačuji. ()

SAINTS

Tak trochu netradičny animak ktory je inšpirovany keltskou mitologiou slubuje nevšedny filmovy zažitok.Krasne sa na to pozeralo. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 99%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 83% | I když jsme viděli v kině, děj nám přišel nevýrazný a, dovolujeme si říci, velmi nudný, animace nepříjemná a celkově film nechytlavý. Kdyby to byla nějaká lyrická báseň v literární podobě, ale jako film pro děti ?! ... ani na dospělé nefunguje. 40% ()

Lyx

Bol som milo prekvapený. K tomuto kúsku som sa dostal iba náhodou a dokonca som ho videl v kine (aj keď by mi pri ňom viac sadla domáca atmosféra pekne pod dekou a s čajom). Čakal som nejaký úbohý podpriemer a zlú animáciu, ale bol som na omyle. Pekná animácia, príbeh zaujímavý avšak menej dojímavý ako som čakal, no aj tak mi pri ňom "ukápla" slza. Postavy sympatické a český dabing bol k počudovaniu dobre zvládnutý a aj "Pieseň Mora" znela vieruhodne. Prostredie bolo zaujímavé a severská mytológia dobre spracovaná. Proste rozprávka, ktorú by som si dokázal pustiť znovu. Má zaslúžene vysoké hodnotenie. Moje hodnotenie: 80% ()

maoc

Už v Brendanovi a nyní opět se dostavil příjemný dojem z filmu, ale kazí mi to jakýsi hlodající červ uvnitř hlavy. Ten mi šeptá do ucha, že tvůrčí tým sice ledacos s lecčím propojuje, ale smyslem si vždy není jist. Prostě vytvoří líbivé klubíčko mystiky a reality a doufá, že jej nebude nikdo rozplétat. Nejsem mladistvý ani obstarožní intelektuál, abych měl čas a chuť film do detailu pitvat a, jak píšu výše, líbil se mi a jeho výtvarná stránka i atmosféra mne upoutaly, ovšem na patře mi zůstává lehká pachuť, že to mohlo být ještě lepší. Ucelenější. Ukotvenější v žánru. Prostě lepší. Takže hvězda dolů. ()

Pete

Po létech, strávených nad Disneyovkami, opravdu příjemná a osvěžující změna. I když Píseň moře nakládá s keltskými mýty podobně, jako Coco s mexickými tradicemi. A pobrečet si u toho se dá taky slušně. ()

Mykhaluu

Oproti Brendanovi (který straší některé ještě teď, že Éčko? 😉 ) je Píseň moře přes svou podivnost dobře stravitelný pro malé i velké. Malí jedou první linii, dospělý tuší druhý plán záhy, ale společně ten krásně namalovaný svět můžeme nazřít každý ze svého úhlu. Spoiler alert, vyrovnání je lék. ()

Alhazen

Konečně! Už dlouho jsem neviděl tak atmosferické dílo. Kouzlo neleží pouze v příběhu, ale také v nádherné animaci, a především v tajemné hudbě, která umocňuje ono keltství zde obsažené. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let