Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

Brick.s

Jako celek to není špatný film. Hledání " životní lásky"... Pokud se v jejich letech o něčem takovém dá vůbec hovořit. Ale co, natočené to je dobře, hlavní hrdinové jsou docela simpatičtí... Tak proč ne. Za mě 80% Doporučuji shlédnutí. ()

Evanlyn

Nevím přesně proč, ale tenhle film mě nezaujal. Možná je to proto, že hlavní postavu hrál Nat Wolff, kterého já osobně už nemůžu vystát v žádném filmu. Všimla jsem si, že hodně lidí kritizovali obsazení Margo, kterou hrála modelka Cara Delavigne. Ta jediná mi v tom filmu vůbec nevadila. Margo v knize byla divná, a když se zamyslíme, Cara divná doopravdy je a na to, že to byl její první velký film, tak to bylo dobrý. Kniha byla vcelku dobrá, ale film mě zklamal. Vytáhla to už jenom ta hudba. ()

Jirkacek

Snímek Papírová města z roku 2015 jsem si doma pustil hlavně ze dvou důvodů, přičemž nejprve mne zaujalo, že si ve filmu zahrála důležitou úlohu Cara Delevingne, která se mi líbila předtím ve Valeriánu a městu tisíce planet. Hlavně mne ale zaujal námět, kdy hlavní hrdina Quentin Jacobsen, jehož si střihl Nat Wolff, hledal zmizelou dívku Margo Rothovou Spiegelmanovou, kterou si zahrála již zmíněná Cara. Před jejím zmizením jsem musel přetrpět nudnou pasáž, kdy jsme se s oběma postavami seznámili již od jejich dětství a skončili až na střední škole v Orlandu na Floridě, kam oba chodili. Dále jsme poznali dva důležité kamarády Quentina, kterými byli Marcus "Radar" Lincoln a Ben Starling, kteří s ním od malička zažívali běžné klukovské starosti. Na střední takové problémy představovalo shánění dívčích protějšků, s nimiž měla trojice rozdílné úspěchy. Černošský radar začal chodit s milou dívkou Angelou, ale Ben neměl žádný úspěch a Quentin byl stále zamilován od malička do Margo. Nezajímavá pasáž skončila ve chvíli, kdy mu Margo vlezla večer do ložnice a vyzvala ho na noční road trip za pomstou. Kluk jménem Jase, se kterým Margo chodila ji totiž podváděl s jinými děvčaty, včetně její nejlepší kamarádky Lacey Pemberton a tak jim vymyslela originální pomstu, které se Quentin aktivně zúčastnil. Díky této noční výpravě se Quentinovi splnil sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožil dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončilo, když Margo zmizela a neobjevila se ve škole několik dní. Quentin začal po ní pátrat, v čemž mu pomáhali jeho dva kamarádi a brzy si uvědomil, že Margo milovala záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Bylo načase odhalit, co znamenala její slova o papírových městech, o kterých Margo mluvila během poslední noci před svým zmizením. Tahle část hledání stop v jejich domech a také jinde mne bavila z celého 109 minutového filmu nejvíce. Když se mu konečně podařilo zjistit, kam Margo odjela, vydal se za ní svým autem a na cestě ho doprovázeli jeho dva kamarádi a také Angela s Lacey. Než dojeli na místo, zažili několik dobrodružství, které mne také docela bavila, ale celkově už film začal ztrácet na zajímavosti a docházel mu dech. Pravda je, že mne rozuzlení hodně překvapilo a nečekal jsem, že to takhle skončí, ale tím lépe. Celkově jsem byl ale docela zklamán tím, že děj moc neodsýpal a že hledání stop bylo až příliš krátké. A i když mne žánr road trip také docela bavilo, v tomto filmu už nudy bylo až moc, ale i tak jsem jej úplně neodsoudil. Suma sumárum, Papírová města si u mne vysloužily tři papírové hvězdy ***. ()

Sejkorka

Kdybych dal 3*, bylo by to nespravedlivé vůči filmům, které si to zaslouží. Zajímalo mne zpracování další knihy Johna Greena (jeho Hvězdy nám nepřály jsou skvělé). No, není každý den posvícení. Začátek by byl na ty 3* v pohodě, ale postupně to pomalu klepe na dveře odpadu. Potrhlá holka opustí rodinu, nechává tajemné vzkazy, ale nemá tím nic konkrétního na mysli. Zformuje se parta 5 hledačů, hlavní hrdina vydrží do konce, najde ji a zjistí, že z nich pár nebude. Takže žádný hepyš se nekoná. Což je v podstatě pozitivum příběhu. Moc nepomáhají nevýrazní herci (Nat Wolff - ten hraje v "Hvězdách" slepého kamaráda hlavního hrdiny a Cara Delevingne - té nepomáhá příšerný dabing.) Ansel Elgort, který ve "Hvězdách" hraje naprosto super tsdx má štěk prodavače a Shailene Woodley roli Margo odmítla. Škoda, ti dva by v hlavních rolích určitě vynikli víc. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra