Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

mima33

Zábavné a vydarené - ale nie tak veľmi ako Hviezdy. No dopadlo to oveľa lepšie ako som očakávala. Kniha Paper Towns nikdy nebola veľmi materiálom na sfilmovanie. 75% ()

TonoM

Nečekaně kvalitní drama od Schreiera, která následovala po krásné knižní předloze. Film měl náboj od začátku do konce, i přes průměrné obsazení herci předvedli dobré výkony nicméně já věřil snad do poslední minutky, že Margo a Quentin zakončí film tím, že budou spolu a moc mě to mrzí, škoda. Film však nadprůměrný. ()

PamPero 1

Moje druhá zkušenost s Greenem dopadla o poznání hůř než ta první. Snímek Hvězdy nám nepřály mne zaujal o mnoho více. Ale teď už k Paper Towns...Film na mě zapůsobil pouze průměrným dojmem. Knihu jsem sice nečetl, ale přišlo mi, že nám jeho příběh nemá moc co nabídnout. Nevím, jestli za to mohla částečně postava, kterou ztvárnila Cara Delevingne, která mě naprosto iritovala, nebo kamarádi Quentina. Každopádně film se tváři jako komedie, ale podle mě to tak nezafungovalo. Některé scény mi přišli až na hranici trapnosti, ale jde asi o vkus každého diváka. Ano, mluvím o scéně s plechovkami v autě. Co mě ale naopak potěšilo bylo zakončení, které neskončilo jako klasické klišé, které jsem už od začátku očekával. Za zmínku také stojí poměrně vydařený soundtrack a Halston Sage, která se taky přidala do hledání své kamarádky Margo. Skvělé mi také přišlo menší cameo na benzínce s Aselem a nebo scénka s Pokemon songem. Když to celé shrnu, snímku dávám tak 50%. ()

mouzi

Takova nudnejsi teens road movie. Mozna ten film mel nejakou hlubsi myslenku, kterou jsem ale ja nezachytil. 55%. ()

rigby

Velmi slabý příběh bez vážnějších zápletek, s minimem humoru, se vleče hodně pomalu. V podstatě se není na co dívat. A to až do nemastného závěru, který byl předem jasný. Škoda, ale na obranu filmového ztvárnění musím dodat, že ani předloha se moc nepovedla. I když předchozí Greenova kniha až přehnaně útočila na první signální soustavu, alespoň se bylo na co dívat. Toto zůstane navždy zapomenuto. ()

Richi007

Nevím proč je u žánru napsané Mysteriózní a Drama, když z toho to nebylo ani jedno. Prostě obyč. romantickej film, který má jen jeden nápad navíc a to přidat to hledání ve fiktivním městě a jet za svoji láskou hooodně daleko. To vše. To druhé už použité určitě bylo. Každopádně trochu nuda a trochu nic moc. Přidáme k tomu mladý "ksichty", které zatím ještě tolik neznáme a máme hotovo. Biják pro pubertální princezny a tlusťošky, co čekají na svého prince, je na světě. ()

Arriane

Jsem ráda, že jsem si nejprve přečetla knihu a až potom se podívala na film. Cara mi do tohoto filmu nesedí. Jelikož jsem jako první četla knihu, přestavovala jsem si Margo úplně jinak, takže mne film nijak zvlášť neohromil, ale na druhou stranu to byla příjemná oddechovka. ()

Saxos

Ani mě nenapadá co by mohlo tenhle projekt zachránit. Vyjma jedné světlé chvilky v podobě několikaminutové noční M pomsty se setkáte s nekonečnou nudou a spoustou pitomostí. Mlaďasové úplně v pohodě v noci vyrazí autem na 1.900 km dlouhou cestu, jeden z nich to odřídí, druhej pěkně nalitej, ale kocovinka nepřijde, po příjezdu se otočí auto a šup zpátky. Všechno takové laciné, opřepané. Klasická parta jak se říká jakoby otloukánků, klasické očumování možných královen plesu, klasickej mejdan, prostě nic nového, kromě nudy v autě. Rady: ať Cara konečně použije pinzetu, nebo ten ve filmu použitý krém, jinak bude brzy připomínat Brežněva. ()

esmoke

Nesmělý a ušlápnutý od mala miluje divokou, nezodpovědnou a impulzivní, ale už mnoho let spolu ani nemluví. Pak se divoká jedné noci objeví u něj v pokoji, vytáhne ho na divoké dobrodružství a následně zmizí - začíná pátraní kam zmizela! Nelíbilo se mi, že divoká děvucha vypadá a chová se jako rozmazlená supermodelka, která ráda zneužívá své okolí. Taky ten hloupý kamarád hlavního hrdiny je dementní a jeho lovestory je postavená na hlavu. Pozitivní je jak se to nakonci všechno vybarví. (2D dabing) Rozpočet: $12 miliónů, Tržby: $53,511 miliónů. ()

bonovox

Príjemné prekvapenie, kvalitný námet, dobrí herci a kvalitný režisér. Na poli teen filmov sa jedná o vrchol. ()

janinka123

Jsem milovnicí knih od Johna Greena, proto jsem se také podívala na film. Poprvé se mi nezdál zas až tak dobrý, ale když jsem ho viděla podruhé zalíbil se mi. Cara Delevingne se na Margo hodila. Knížka se mi zdála lepší, ale to je asi tím, že jsem ji četla dřív, než jsem viděla film. ()

F2003F

Film je prešpikovaný skvelou predlohou a vylepšenými dialógmi, vďaka ktorým bolo ľahšie ponoriť sa do príbehu a stotožniť so situáciou hlavnej postavy a pochopiť správanie výborne obsadeného stelesneného šarmu, ktorého srdce si získať je podobným snom váčšiny teens. Záver prekvapivý a poriadne emočne nabitý, ale nezarážajúci, čím dokonale zapadá do budovanej mozaiky. Film celkovo vynikajúco zvládnutý idúc v šľapajách predlohy vhodný na žánrové odľahčenie bez príliš kritického pohľadu. Obsahuje všetko čo by malo výplodu patriť ak sa snaží o zobrazenie opačnej strany neopätovanej lásky zapamätateľne. Odlišnosť s knihou v značnej miere ma zarazila, ale renomé nijak nepoškodila, ba vytvára fajn alternatívy pre príbeh. ()

zigy

Hypnotický uklidňující film o pomíjivosti lásek a mámení, které člověku zatemní mysl. Věci jsou mnohdy jiné, než se zdají. Teenagerská záležitost s krásnými holkami a mladým Al Pacinem. ()

bigmatko

cieľovou skupinou tohto filmu je zrejme kategória s mentálnym vekom od 10 do 16 rokov (v súčasnej dobe to znamená kategóriu od 16 do 25 rokov) ale dajú sa v ňom nájsť pasáže aj pre osoby s vyzretejšími morálnymi a vôľovými vlastnosťami. celý príbeh má dobrú myšlienku a je to také nenáročné sledovanie časti života amerických detí. Ústrednou postavou je Cara, ktorá ohuruje svojim obočím a ktorá je tak záhadná, že počas celého filmu sa o ňu údajne zaujíma celá škola a pritom ide o dievča, ktoré sa nezaujíma o nikoho iného len o seba, je drzá a na nikoho neberie ohľady a vôbec ju netrápi, že niekto cestuje cez pol ameriky abyj u našiel. Roadtrip s cieľom nájsť niekoho kto chce aby mu všetci dali pokoj. ale celkovo to filmu neublížilo a keď spĺnate vyššie uvedené vekové kritéria tak film je určený práve pre Vás. ()

breebee

Měla jsem opravdu velká očekávání. Knihu jsem sice přečíst nestihla, ale viděla jsem a četla jsem Hvězdy a ty se ihned zařadily mezi mé oblíbené, takže jsem logicky čekala hodně i od Měst. No.. nevím. Není to tak prvopohledově skvělé, jako Hvězdy, ale rozhodně to má něco do sebe. Je to deep a neobyčejné, v člověku to něco zanechá. Možná bych tomu nakonec dala jen tři, nebýt konce, který mě mile překvapil. John Green prostě ví, že happy endingy jsou jen trapná klišé. Ansel Elgort taky potěšil. Takže 4, prozatím, uvidíme, jak se na to budu tvářit po přečtení knížky a rewatchingu filmu. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra