Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

Havaj8

Je to vlastně taková dobrodružná, záhadná a dětská roadmovie. Nejzáhadnější ovšem bylo, jak všichni mohli řídit. Chápu byli na střední někde u maturity, ale o to je větší problém se zvolením herců, kteří až na výjimky vypadali na maximálně prvák. Když se přes to ale přeneseme, tak si to jede v klidným tempu, bez nějaký větší akce (až na tu počáteční pomstu). Prostě jen po stopách Margo, a to mi moc záživný nepřišlo. Holt sto chutí. Navíc i ten nestandardní konec nás v tom utvrdil. Pochybuju, že by knížka od Johna Greena byla až tak nemastná. Spíš to bude v tom zfilmování. ()

bourec

Že je to hlavně pro mladý a o mladejch sem věděl,ale nějakym způsobem mě zaujal námět.Blbost to úplná neni,ale vlastně to je takový bezbarvý,fakt jako dvacetiletej bych nevěděl,co vo tom napsat,a co si myslet,a teď to nevim tuplem.50%. ()

Rodriguez

Ať už se jedná nebo ne o hit, každopádně mě to vzalo za správný konec. Film vypovídá příběh o klukovi, kterému se přistěhuje sousedka, která má ráda nespoutaná dobrodružství. I když je Quentin tak trochu plachý, neustále na ni myslí. Jenže čím jsou starší, tím jsou si cizejší a ke konci střední spolu nemluví už vůbec. Až jednoho večera u něj Margo zaklepe na okno a požádá ho o pomoc. Společně pak vyrazí na misi, kdy se pomstí bejvalýmu a jeho partě. Druhý den však Margo nedorazí do školy a třetí den se Quentin dozvídá, že se opět někam ztratila. Na hádanky byla Margo expert a tak i tentokrát zanechala nějaké drobečky, aby ji mohl někdo najít. Shodou okolností se do toho zaplete Quentin a po uši zamilovaný rozjíždí road movii, aby zjistil zda jsou informace skutečné.... 80% ()

Attta

Nevím jaká je cílovka tohoto filmu, ale tak tuším že moje věková skupina to už asi nebude....nicméně kdyby postava M nebyla taková kráva, tak by to bylo možná o hodně víc fajn, ale zase cením konec, který vás z amerických klišoidních nesmyslů vrátí zpátky do reality.... ()

campix

Paper Towns musím nazvat jako docela velkým zklamáním. Další adaptace jeho knihy byla nepochybně očekávána především teen komunitou ( pokud něco takového existuj), ale i u mě vyvolala celkem velká očekávání. Čekal jsem chytrou romanci s atraktivním dějem a určitým přesahem. Bohužel jsem se nedočkal, ačkoliv světlé momenty by tu byly, a především první polovina filmu má slušně našlápnuto. Bohužel zbytek se utápí do nudného patosu a klišé. Konec je osvěžující, ale nikterak světoborný. Potěšili mě herci, všechno působilo tak nějak nenuceně a i uvěřitelně (žádné hluboké myšlenky teenagerů), a samozřejmě zaujala Cara Delevingne, která nepochybně bude velkou hereckou star. Rozhodně to není nijak špatný film, jen po většinu času nevybočuje z průměru. ()

Gabbo

Velké zklamání, po Hvězdách nám nepřály jsem cekal další pecku a je z toho jen puberťácká blbost. Ale Cara Delevingne má něco do sebe.. Nedávno viděné Me & Earl & the Dying Girl se mi líbilo daleko víc. ()

Juto

Film možno nerozvráti každé klišé žánru stredoškolskej romance, no dráma režiséra Jakea Schreiera o dospievaní napriek tomu pulzuje dojímavými a melancholickými momentmi. 6/10 ()

papaJA21

Jeden z nejzajímavějších filmů o dospívání, přátelství a dobrodružství za pěkně dlouhou dobu. Opravdu skvělý film natočený citlivým stylem. Přívlastek mysteriózní je úplně mimo. ()

moviefilm

Človek by si myslel, že keď majú tvorcovia v rukách vďačnú predlohu Johna Greena a príbeh zaujímavejší ako jeho prvý sfilmovaný The Fault in Our Stars, tak nám ponúknu nárez. Myslel som, že v tínedžerské filmy už nebudú len bezduchým príbehom o láske, priateľstvá a tak. Paper Towns síce nie je bezduchý, no to čo nám ponúka, nám ponúka takým nezaujímavým spôsobom, že človeku sa chce po polovici filmu odísť z kina. Cara Delevingne môže by možno vynikajúca modelka (aj keď neviem, podľa akých kritérii sa to v jej brndži meria), no herečka je jalová. Dať tú rolu Elle Fanning a mali by sme jednu z najsympatickejších a najlepšie zahraných hrdiniek tín-filmov. Nat Wolff ju síce o niečo predčí, no nemá dostatok charizmy na to, aby utiahol film sám. Vedľajšie postavy zahrané buď prílišným tlačením na pílu (Austin Abrams), alebo príliš lenivo (Justice Smith, Jaz Sinclair, Cara Buono), alebo nedotiahnuto (Halston Sage). Režisér filmu nepomáha, naopak, nie je schopný do tejto stopáže vsunúť jedinú pamätnú scénu, jediný moment, na ktorý by sme spomínali (v dobrom) a dramaturgicky film vôbec neťahá vpred (nie je potrebné zubami-nechtami sa držať predlohy; kniha je iné umenie, ako film). P.S.: Scéna s močením v aute je hodná tak seriálu na obrazovkách Disney Channel (strihovo, herecky, aj kompozične), nie do holllywoodskej tínedžerskej trpkej komédie na úrovni... ()

Doudis19

Milá pocitovka, co by moc chtěla být hitem, ale na to ji schází jakýkoli obsah. Navíc celé jednání hlavní sympatické partičky, kvůli choromyslným rozmarům jedné maniakální, rozmazlené krávy, mi příjde naprosto nedůvěryhodné. A to ať je Cara jakkoli zajímavá tvářička. ()

chelseaman22

Těžko říci, zda se jedná o infantilnost první kategorie nebo kumšt zabalený do kvalitního obalu. Tragéd Quentin je až po uši zamilován do své sousedky, což vzhledem k postavě a ksichtu Margo lze chápat velice těžko. Margo je sebestředná, sobecná a narcistická osoba, jež umí tak akorát lézt sousedům do baráků a zdrhat z domova, aby všem ukázala, jakpak není důležitá. Kliše "nejtragičtější kluk na škole začne chodit s vrchní roztleskávačkou" je na pěst. 65% ()

kjakob

Je škoda, že tak dobře režisérsky zvládnutý film se ke konci začne drolit pod vlivem neuspokojivého vyústění. Možná jsem čekal nosnější myšlenku, protože film se celou dobu tváří že není vyloženě pro teenagery, ale má co nabídnout i dospělým. Trochu mi to připomnělo Freaks and Nerds, hraje to na podobnou melancholickou notu mladé party kamarádů ze střední. Akorát tady tady mají nerdi navrch :) ()

SimpanzJi

Docela se mi to i líbilo. Je to John Green, a ten prostě píše zamilovaný příběhy, který se zřídka objeví kvalitní. Green to ale píše smysluplně a zajímavě. Tím pádem vlastně i tak, že si člověk neuvědomí, že je to romantický. Pěkně to navazovalo, dávalo to hlavu a patu. Chvílemi ponurý, chvílemi dramatický (za zmínku stojí ta scéna v tom obchodě se suvenýry) a chvílemi smutný (to hlavně ta konečná pasáž). S hercema jsem byl spokojenej, scénář byl už teda horší, ale tak co už. Knihi jsrm nečetl, takže nějajé recenze, že film klesl oproto knize na minimum, nebudu brát v potaz. 20. 10. 2015 ()

Mrkvič

Film o stejných věcech, jako byly třeba Prcičky. Jen přidávající hlubší pohled na téma přátelství a prvních lásek. Taková je druhá polovina odehrávající se na cestě. První část je naopak mysteriózní a celou dobu tak vtíravě zajímavá. Přesně taková, jaká je hlavní ženská postava, která ve filmu vlastně ani moc není. Na klidný večer, s náladou a sklenkou vína a možná i proto, že jsem si delší dobu nepustil žádný film, to byla parádní podívaná. A nemůžu nezmínit Halston Sage, která má opět (aspoň co si pamatuju z Průvodce zombie apocalypsou) roli krásné bloncky, ze které se vyklube i duchaplná a laskavá osobnost. Snad mi ji nějaký příští film nezkazí nepříjemnou megerou. Tady totiž mohl mít její příběh klidně více prostoru. ()

Avathar

Pohodička, pohoda. Viac by som to smeroval do tej road-movie (čo je len pomerne malá časť filmu). Inak herci fajn a dobre to odsýpa. Ale nič, čo by som musel vidieť znova. ()

Johnny.ARN

Hm, teen stredoškolská road trip chujovina, ktorá rieši všetky stredoškolské klišé v dospeláckom obale a nenásilnou formou. Treba byť na to nastavený, ja som nebol, ale neurazilo ma to. 2 z 5 ()

MikyAff

Postava Margo je velmi zajímavá. Má svůj osobitý styl a myšlení, což se mi hrozně zamlouvá. Co mi ale nějak furt vrtá hlavou je, že Cara se do role této dobrodružné rebelky rozhodně hodí, ale mně se tam nelíbí. Proto jsem uvítala, že se s ní setkáme nejvíc na začátku a na chvilku ke konci. Nedá se říct, že by první polovina filmu byla slabší. Má svoje kouzlo, ale druhá u mě prostě vede. Skupina kamarádů tomu dodává tu správnou šťávu a hlášky. Scéna, kdy si dodávají odvahu písničkou z pokémonů je jednoduše brilantní. Navíc moment na benzince, kde se objeví Ansel Elgrot mi neuvěřitelně potěšil. Jsem ráda, že to nedopadlo nijak velkým očekávaným klišé happy endem, nemělo by to svoje kouzlo. ()

elanius

(128/2015) / Dobre spracovaný a zrežírovaný dej, ktorý baví, dal po väčšinu filmu zabudnúť na to čím film v skutočnosti je. Puberťácka romantika s troškou mystery. (5/10) ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra