Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

Helgard

No paráda a zase paráda. Niki Lauda nám s věkem roste a i tentokrát mu matematická role dohlížejícího šéfa na podnik zděděný po otci maximálně sedla. Cooper je fešák, který neurazí v žádné roli, ale o tomhle není film jako je tento. Majstrštichem za tři michelinské hvězdy je tady kamera. To jak záběry plynule ukazují hlavní děj při přípravách pokrmů a zcela nevinně občas zazoomují na jiného kuchaře, který perfektně asistuje oblohou nebo tu a tam doplněním talíře nějakou tou lahůdkou, to je excelentní práce. Je radost se dívat na něco takového. Tak si nějak představuji výraz tým. Kromě docházení na drogové testy a ty nesmyslné návštěv\y dealerů z Paříže musím uznat, že je to zajímavý film. A proč má u mě pět hvězd? No za scénu s dortem a malou oslavenkyní přece.....to nemělo chybu. Pěkný den z helgardova všem. ()

Shellou

Skvělej film! Jako milovník dobrého jídla jsem si to fakt užil a souhlasím s tím, že dobrej kuchař musí být tak trochu magor ;-) doporučuji všem gurmánům! ()

bonscott

zřejmě zfilmované historky gordona ramsaye. ten jeden puntik je za prezentaci pokrmů, jinak celý film je v kategorii céčkových filmů, patos a romantika v dialozích je opravdu velká bramboračka ()

vrch07256732

Tak ja som sa moc nenasmial - neviem prečo je to uvádzané aj ako komédia. Príbeh samotný - dobre zahraté, ale pre mňa už dosť obohratá gastronomická téma. Akože by som mal byť dojatý z toho že týpkovi sa nedarí navariť dokonalú žranicu pre snobov ktorým je to aj tak fuk - toto má býť nosná téma nejakej drámy? Ak si toto pozrie niekto komu umrel niekto blízky alebo zhabali majetok za neplatenie hypotéku asi by mal sto chutí nakopať celému štábu riť. 2 hviezdy za skutočne kvalitne odohraný film, ono je už umenie takýto blábol vôbec zahrať. ()

somme

Moc prijemny film. Tahle gastronomie je pro me odjakziva zahadou a ty lidi co tomu rozumi fakt obdivuju. Kez bych byla zazobana dedicka abych do takovych podniku mohla porad. Kazdopadne mimo dobryho jidla a prilezitostne francouzstiny (Cooper docela mile prekvapil) potesil predevsim dobre zvoleny herecky ansambl. ()

Unlikelyhero

Dvě hvezdičky za to, že to bylo barevné, že tam bylo pár známých herců a občas nějaké jídlo, líbilo se mi, že všechny problémy hlavního hrdiny vyřešili kamarádi, to bych bral :) ()

splaty

Možná mě vyrušilo víc věcí, než bylo zdrávo, ale moc jsem nezaregistrovala co přesně se Cooperovi v minulosti stalo a co všem provedl. Druhá polovina filmu je moc příjemná, přehoupne se do takové rodinné atmosféry a divák tuší happyend. Alicia Vikander je jako vždy můza, ale myslím, že místo na plakátu za Cooperem by si spíš zasloužila Sienna Miller. Poučné rovněž bylo přiučit se zvyklostem a pravidlům vyšší společnosti v kuchařské branži.. ()

viper65

Určite sa oplatí vidieť tento film, či už radi vychutnávate jedlo Haute Cuisine, alebo ste fanúšikom Bradleyho Coopera. Presvedčivé herecké výkony a zvučné herecké mená. Cooper je Brilantný a naďalej odhaľuje veľkosť svoho hereckého talentu. Film je neuveriteľne realistický! A všetko v tomto filme ostáva verným zobrazením života mnohých kuchárov, ktorí zneužívajú návykové a látky a ich vášeň sa im vymkne spod kontroly v ich živote. Bradley Cooper tu pôsobí ako skutočne šefkuchár - profesionál! Tento film jednoducho zobrazuje každý aspekt, toho, čím ľudia prechádzajú, keď dávajú všetko do svojho povolania. Dokonalý šéf ponúka jedinečnú perspektívu a dovoľuje nahliadnuť do profesionálnych kuchýň, čo ma fascinovalo A zvýšili sa moje nároky na tvorivosť a umenie na tanieri. Výborný Film! Odporúčam všetkým milovníkom jedla! ()

Reyer

Vynikající.... prostě vše od herců po pribeh. Drama, ale i vtipné scény. Moc se mi líbí takto pojatý filmy.... ()

dr.slam

Celkem příjemné překvapení a to zrovna tenhle typ filmů zrovna nemusím. Není to jenom o vaření, ale je to i drama a občas se i člověk zasměje. ()

BStone

V tomto kulinářském příběhu jsou šéfkuchaři podaní jako vyšinutí, sebestřední a posedlí magoři, přičemž hlavní postava je arogantní, hysterický ultračurák, který žije iluzí, že jenom on umí všechno nejlépe a jeho okolí ho v tom svojí připosraností ještě podporuje. Pak stačí pár sezení s psycholožkou a přichází nějaké to životní prozření. Obsedantně kompulzivní porucha je pryč jako mávnutím křídel... Ano, tyto sračky a spoustu dalších pseudoživotních příběhů nám amíci servírují jako na běžícím pásu. 30% ()

Ajbell

Veci sa tu dejú neopodstatnene, bez prechádzajúceho alebo neskoršieho vysvetlenia...Keby bol tento film knihou takto napísanou, povedali by ste si, že polovica chýba. Nedostanene tu nič tak, ako by ste si žiadali. Jedlo sa tu detailnejšie nerozvíja, hlavnú postavu ste za celý film nestihli spoznať, nie to ešte úplne pochopiť. Ozaj veľa tomuto filmu chýba..akoby bol natočený narýchlo, ale so skvelým scenárom, z ktorého sa žiaľ pri náhlení muselo veľa vynechať. ()

VsetkoVsade

Drahí bezradní rodičia! Nebaví vás už počúvať výčitky vášho adolescentného potomka, že bezohľadne sabotujete jeho kariéru nádejného influencera, keďže z tristo eur mesačného vreckového si nemôže dovoliť tvorbu nového videa, kde si pri čistení zubov prekloktáva hrdlo tekutým zlatom? Obávate sa o budúcnosť svojej dospievajúcej dcéry, ktorá väčšinu svojho voľného času trávi nezáväznými vzťahmi s pochybnými existenciami ľubovoľného pohlavia a na samodiagnostikovanú existenčnú krízu si po vzore rovesníkov predpísala samoliečbu narkotikami? Robíte si starosti o zdravie vášho synátora, ktorý sa taxíkom vyváža aj na kúpalisku cestou od detského bazéna k plaveckému a vrcholom jeho pohybovej činnosti je zdvihnutie oboch nôh naraz, keď v jeho izbe zbierate spod stola chipsy z podlahy? Ak ste presvedčení, že následky vašich prípadných krokov vedľa v ich výchove už nemožno nijako eliminovať, tento film vám ponúka riešenie s návodom: Pošlite ich na pár mesiacov do prostredia podobného tomu filmovému, kde po niekoľkých hodinách sústavného plnenia potrieb neznámych ľudí a potláčania vlastnej identity (to všetko v tropických teplotách) im tridsaťsekundová cikfajčpauza v jednom balení príde ako dovolenka, na ktorú s rodinou šetrili dve dekády, ďalšie dve od nej počítajú čas a zábermi z nej ešte pol roka spamujú Instagram, a o bezodkladné preusporiadanie ich priorít do správneho poradia mať strach rozhodne nemusíte, to vám hovorím ako jeden z nich. Pravdou je, že pôsobenie tohto dokonalého živočíšneho antikokotika má na bežného pacienta aj niekoľko nepatrných vedľajších účinkov, ako je zvýšenie náklonnosti k omamným látkam a percentuálneho výskytu obscénnych výrazov v slovníku o najmenej trojciferné číslo, čo by ale človek pre duševný progres svojich ratolestí neurobil, všakže? ()