Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

VasaX

Bradley vkročil tam, kam by se ani Gordon neodhodlal. Mám rád jídlo, takže tohle mě u toho drželo. Ale Adamův srdceryvný příběh v podstatě říká, že dobrý a úspěšný šéfkuchař jsi, jen když jsi arogantní, sebestředný, bezohledný povýšený parchant. Tak nějak mě sledování bavilo, ale jídelní část byla dost dietní a ta filmová zase dost... otravná. Favreau a jeho Chef byli podstatně lepší v tomhle filmovém kotlíku. Bradleyemu jsem věřil všechny vyjmenované rysy na začátku, ale naprosto nevěřil šéfkuchařskou sesli. Sorry prane Coopere, kouknout na sezónu Masterchef bohužel k tomu, aby jste mi prodal, že Adam je šéfkuchař i srdcem, opravdu nestačí. ()

SamVimes

Film, u kterého musíte jíst, protože jinak budete před obrazovkou trpět hladem nebo prostě chutí na cokoliv, vaří se totiž prakticky pořád a kamera se s jídlem krásně mazlí. V jádru je Burnt docela předvídatelné a neobjevné, ale baví to hlavně díky Bradley Cooperovi, jenž se pro tyhle role talentovaných a arogantních hrdinů hodí jako málokdo. ()

Timak

Těch 100 minut uteklo strašně rychle. Bylo to sice hodně předvídatelné, ale účel to splnilo. Bylo to celkem fajn. Bradley je sympaťák a Daniel se mi začíná líbit víc a víc. Takže suma sumárum - když si potřebujete jenom tak odfrknout, ideální volba. ()

JohnSmith

Cholerický šéfkuchař vstávající ze samého dna. Cooper dobrý, ale makat bych pod ním nechtěl. Pěkná exkurze do luxusní kuchyně až se mi sbíhaly sliny. ()

Natabar

Na tomto filmu je snad dobré jen to jídlo, ale to si raději pustím nějaký ten kulinářský pořad a vyjdu z toho 5x lépe. Příběh, napětí, emoce - 0%. ()

zdenny

Stokrát omletá šablona, kdy do hlavních rolí dáme dva populární a sympatické herce a vše zasadíme do restaurace a její kuchyně. Jídlo, které nám bylo naservírováno, bylo ale plané a mdlé, bez jakéhokoliv nápadu. ()

VanTom

Kuchařský supertalent se vrací pro svou třetí Michelinskou hvězdu, aby jí však dosáhl, bude se muset vypořádat se svou minulostí, překonat démony charakteru a začít důvěřovat týmu = rodině. Podle klasického mustru, avšak s chutí uvařená pohodovka až úsměvně dramatizuje / adoruje prostředí exkluzivní restaurační kuchyně a vyostřuje každodenní shon při přípravě fetišisticky vyobrazených luxusních pokrmů z těch nejkvalitnějších surovin; sliny se mi úplně sbíhaly (když jsem si potom mazal rohlík Florou, eidamem a Vysočinou :-)). ()

mkubalikova

Upozornění: tento film není dobré sledovat bez něčeho k jídlu v dosahu. Výborný feel-good film, který táhne výkon Bradleyho Coopera. 70% ()

svobik

Jako člověku, který má velkou oblibu v gastronomii, mi tahle kuchařská novinka náramně sedla. Skvělý tempo, uvěřitelnej Cooper a množství koláží s vařením jsou pro mě zárukou parádní oddychovky. A vlastně ani zvrat jsem nečekal, takže fakt palec hore. ()

Kurikmoon

S filmom na oddychovku absolútna spokojnosť. Vzťahovka o varení, sympatický herci zariadili aby sa na nich dobre pozeralo. Príjemné. Fandovia kulinárskych filmov, nech si kľudne pridajú hodnotenie. ()

DeathTheKid

Bylo to takové... ukážou nám borce, který byl chvíli fetka a pak se napravil, což vůbec není klišé jako prase, že ne? Dostal nějaké 2 super vzácné hvězdy, za jeden a ten samý předkrm, spadlou vidličku a pak ještě něco. Jako fakt? Po získání třetí se má stát novým Ježíšem a ti borci to hodnotí stále podle jednoho jídla? WHAT THE FUCK?! Třetí hvězda je samozřejmě překvapením! Šéfík se ke všem chová jako arogantní kokot, protože takoví tito "umělci" bývají. Jsou výstřední, takže jsou buď vegani nebo řiťopichové. Ale uvnitř je to zranitelný ptáček :((( Mezi tím vytáhnou nějaké postavy, které pak jen krájí cibuli nebo zkurví omáčku, takže vlastně úplně všichni. Ten film mi nedal nic. Jen snad vpoho střih a pár hereckých výkonů. ()

tommmy89

Mne "The Chef" dal mnoho, takže som hodnotil pozitívne. Táto sféra z tajov kuchýň sa ma dosť dotýka, keďže kuchyňa ako taká (hlavne v tomto modernom smere) ma baví a mnoho krát ma motivuje. I človek sa neustále učí a doposiaľ som ani len netušil o Michelinovi, tak som i rád, že som sa o tom dozvedel. Človek, čo obľubuje modernú kuchyňu a obzvlášť luxusné jedlo si príde na svoje a v poňatí Wellsa a B. Coopera som si to vychutnal priam delikátne. ()

Georgex

Být to po dlouhé době zase jednou film o kulinářském umění, tak by člověk neměl s čím srovnávat a hodnocení by bylo o něco vyšší. Bohužel za poslední dva roky je to již několikátý film podle té samé tisíckrát ohrávané gramofonové desky o nafoukaném šéfkuchaři, který chce získat další michelinskou hvězdu. Ničím nepřekvapí a vybočuje pouze absolutně nesympatickou hlavní postavou, které místo dané hvězdičky více přejete, ať mu spadne pořádně těžký hrnec na hlavu. Na druhou stranu herecké výkony nejsou špatné a Bradleymu Cooperovi jsem toho nesympatického kuchaře celkem uvěřil. Každopádně komedie to není ani náhodou. Moje hodnocení 50%. ()

P1tr

Bradley Cooper jako šikovný, ale náročný, sebedestruktivní kuchař se spoustou osobních problémů. Více klišovitá by základní premisa snad ani nemohla být a bohužel ani samotný následující děj ničím nepřekvapí, ale naštěstí ve znamých vodách šlape snímek poměrně jistě a díky atraktivním hereckým výkonům převládají lehce pozitivní dojmy nad těmi negativními, ale celkem těsně. ()

jefff

Překvapivě hodně povedený film z gastronomického prostředí. Komedie je to jen minimálně, převládá hlavně drama z drsného prostředí nejvyššího kulinářského prostředí. ()

pavcas

Chytrý, s příběhem, který ani na minutu nepřestane bavit, vtipný, místama emočně vypjatý, dobře herecky obsazený a dokonale naservírovaný. Protože kdybyste to nevěděli tak Bradley Cooper je Chef! ()

Lukoboss

Mám rád jídlo, rád vařím, B. Cooper taky patří spíš k těm oblíbenějším hercům mýho pomyslnýho žebříčku, takže proč se na to nepodívat, že?! No, jelikož je tady u toho napsáno komedie/drama (přesně v tomto pořadí), čekal jsem fakt srandu, ale ona nepřišla. Ani už si teď nevybavuju nějakou komickou scénu, spíš to bylo jenom to drama i vzhledem k pozadí celé zápletky, která je filmem protkaná. B. Cooper hraje dobře, ukazuje několik hereckých/emocionálních poloh a je to k uvěření, jídla vypadají výborně, a co musím především vyzdvihnout, je kamera. Proces vaření je tak skvěle natočenej (detaily, střih, záběry na celek, na ruce, na jídlo), za tohle smekám. Jinak samozřejmě nesmí chybět tradiční romance, kdy tvrďák, kterej má pochybnou minulost a všechny lidi má v prdeli, se najednou zamiluje do kuchařky, na kterou je ze začátku hnusnej. Achjo, kdyby to tam nebylo, vůbec by to nechybělo, absolutně se nejdnalo o stěžejní linku. Co ale třeba vůbec nechápu, je, proč je na ofic plakátu A. Vikander, která se ve filmu objeví cca ve třech scénách = v podstatě tam nehraje. Ale tak B. Cooper ve filmu usiluje o tři hvězdy, tak proč mu je nedopřát i tady. ()

Sdoom

Téma, které mě míjí celkem velkým obloukem, naroubované do předvídatelného a klišoidního příběhu. Jo, docela to odsejpá a herecky je to zvládnuté v poho, ale to je tak asi vše, co na Burnt můžu pochválit. Po pár týdnech už si skoro nepamatuju, co se tam dělo... (Blu-ray, orig.) ()

herr_carter

Přiznám se, že jsem chvilkama usínal u televize..filmy z kulinářského prostředí nejsou zrovna šálkem mého čaje, nicméně nutno ocenit heroický Cooperův výkon, který již mnohokrát dokázal, že se do své role dokáže naplno položit................moje hodnocení = 6 z 10. ()