Horečka sobotní noci

• USA Saturday Night Fever (více)

Devatenáctiletý brooklynský rodák Tony Manero (John Travolta) žije pro sobotní noci na místní diskotéce, kde se díky svým stylovým tanečním kreacím stává králem klubu. Mimo něj však jeho život není tak růžový. Doma se Tony neustále hádá s otcem a musí soutěžit se svým bratrem, který se stal knězem a rodina o něm má poněkud zidealizované mínění. Uspokojení mu nepřináší ani jeho práce v obchůdku s barvami. Všechno se ale změní, když na diskotéce zahlédne Stephanii Manganovou (Karen Lynn Gorneyová) a začne s ní trénovat na taneční soutěž. Stephanie sní o světě za hranicemi Brooklynu a její plány odstěhovat se za most na Manhattan navždy změní Tonymu život. (Cinemax)

Ant

Není to Pomáda a K.L Gorney není Olivia Newton-John. Pomáda zase ale nemá Travoltu tančícího na Bee Gees. A že by si za ty kreace opravdu zasloužil nějakého tanečního oscara. Škoda jen, že pořadné tempo to vždy dostalo, až co Tony vyrazil na parket. Tuhle legendu ale prostě nemůžu hodnotit průměrně. ()

Chrustyn

Ještě než se John Travolta proslavil v legendárním muzikálu "Pomáda" zahrál si v tomto kultovním snímku, hvězdu tanečního parketu, jehož smyslem života je svádění holek, alkohol a tanec. Travolta a jeho taneční kreace jsou stejně nezapomenutelné jako hudba Bee Gees a legendární úvodní titulky. 4* převážně z nostalgie. ()

CheGuevara odpad!

Když je film povrchní jak zákon káže, tak to samo o sobě nemusí hned znamenat špatný zážitek. Horečka sobotní noci však taky neměla žádné ambice na hlubokomyslný film, ale nic se nemá přehánět. Nejvíc to logicky odskákaly hlavní postavy, které nejsou ani sympatickými antihrdiny. John Travolta si v Pomádě zahrál jednoduše božího frajera, ale v tomhle paskvilu je z něj jenom frajer libovej, o kterého bych si neopřel ani kolo. Tolik iritující hlavní postavu jsem dlouho neviděl. Aspoň jsem se na jeho účet pěkně pobavil, obzvláště ve chvíli, kdy se na svého otce oboří, aby ho nemlátil, neboť mu rozcuchá jeho účes. Ke konci však těchto perel ubývá a už předem nastavené charaktery postav se ne a ne změnit. A tak sleduji tuto krajně nesympatickou šaškárnu, kde ženy jsou buď děvky, panny nebo krásné vyvolené, až do hořkého konce. Možná by se nějaká ta hvězdička našla pro tuhle nablýskanou povrchnost, ale to si ji radši schovám pro o mnoho přitažlivější a stylovější parodii ve filmu Starsky a Hutch. Tanec a muzika byla sice boží, ale žel hrála v podniku čtvrté cenové - dobře jí tak! ()

Mahalik

Absolutně ne! Tony Manero by hravě mohl posloužit jako náhražka za dětské chrastítko, neboť jeho hlava obsahuje zřejmě jenom kuličky ve formě dekorativní plsti. V pokojíku má plakát Al Pacina ("Vypadám jako Pacino? Ale jo, trochu jo...), za bratra má opata, který rozlomil krucifix a navíc kamarády, kteří zabijí i celý svůj rodinný klan, jen aby jim nezmoknul účes. Chápu, že disco éra taková byla. Že lidem doputoval sprej na vlasy až do mozku, což mělo za následek dokonalou regeneraci buněk (nikoliv v kladném smyslu), ale na tohle já prostě neměl. Naštěstí se moje vysoká teplota -nabráná při sledování Horečky- usadila při první lžičce nanukáče. Děkuji za ní... P.S. Zvonáče!!!! ()

castor

Sobota večer: vše se zastaví, vše se točí okolo obtažených zvonáčů, bot s vysokými podpatky a správně načechranými vlasy. A následným obdivným gestům směrem k tanečníkovi Tonymu, který přes den maká v obchodě s barvami a možná brzy pochopí, že z Brooklynu je to jen skok na Manhattan, kde je vyhlídka na lepší život. Lehčí muzikál, jehož pecky od Bee Gees se hrají na diskotékách dodnes a díky kterému byla pro Johna Travoltu prolita nejedna slza. Doma ho štve nezaměstnaný otec a věčně bědující matka, na parketu je ovšem hvězdou. O rok později přišla Pomáda a Travoltovi leželi všichni u nohou. ()

• V první vlně zájmu o skupinu Bee Gees koupilo jejich dvojalbum se stejným názvem jako film v hodnotě 13 amerických dolarů,přes dvanáct milionů zákazníků. (Terva)
  • Zkušební záběry začal točit režisér John G. Avildsen. Pro tvůrčí neshody byl však vyhozen. (Terva)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!