Charlieho farma

• Austrálie Charlie's Farm

Partia štyroch mladých ľudí podniká dobrodružný výlet do areálu starej opustenej farmy, kde v minulosti za brutálnych okolností prišla rukami rozhnevaného davu o život jedna z miestnych rodín. Napriek mnohým varovaniam nerešpektujú pokoj zosnulých, ktorých miesto posledného odpočinku stráži samotné stelesnené zlo, jediný preživší z masakry - syn Charlie! (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Chris Sun má bezesporu talent na Gore, co předvedl v Daddy´s little girl nemělo obdoby a ujal se prvních příček v Torture filmech v historii hororu. Tentokrát se zaměřil na slasher a nedopadl opět vůbec špatně. Mínusem je, že se film rozbíhá šíleně dlouho, ta první hodina chvílemi bolela, mohla být okořeněna alespoň kozičkama či větší zábavou, avšak jakmile Charlie nastoupí na scénu, začne solidní ródeo. Charlie bude zřejmě nová ikonická hororová postava, jde z něj respekt, je to fakt macek a postavy nemají vůči němu žádnou šanci. Úmrtí jsou správně drsné a špinavé ( Scéna kde Charlie utrhne ženské kus čelisti se zapíše nejen do historie, ale také má náběh na Gore scénu roku). Líbila se mi i ta správná atmosféra Australského venkova, která dá zavzpomínat na TCM. Chrisi tentokrát pouze za 3*, v předešlém počinu ses vyřádil více. Uvidíme jak dopadne tvůj nový počin Boar. 65% ()

J*A*S*M

Když se tak dívám na jeden z plakátů filmu Charlie's Farm, jemuž vévodí vraždící hromotluk Charlie, který má kolem sebe skalpy ikonických slasherových záporáků (Freddy, Jason, Michael), mám sto chutí vysmát se tvůrcům přímo do obličeje a říct: "Sněte dál". Nový australský hixploitační slasher Charlie's Farm nemá nic, co by jej činilo zajímavým. Nemá nápad, který by jej odlišil od miliardy jiných hixploitačních slasherů - původním Texaským masakrem počínaje a loňským Wolf Creekem 2 konče. Nemá spád - na akci si divák musí počkat takřka hodinu. Nemá osobitý styl, který by i ono hodinové čekání na akci mohl učinit snesitelným. Nemá sympatické postavy. Nemá ani schopné herce. O paní Reidové jsem si na základě jejího hereckého výkonu myslel, že se jedná o zestárlou pornoherečku, jež se aktuálně snaží prorazit i v jiných produkcích. Pak jsem provedl krátkou rešerši a zjistil jsem, že naposledy hrála v Sharknadu. Což je možná ještě horší než to porno. Film má zkrátka jen vraždícího hromotluka, který je tak zaměnitelný a neosobitý, že jej tvůrci profilují alespoň pomocí jeho váhy a míry (na jiném plakátě). Zoufalství. ()

Bloody13

Na týhle Farmě toho moc nenajdete. Kromě zdlouhavého seznamování se s postavami tu za celou hodinu narazíte pouze na jeden flashback. Ten je sice krásně brutální, ale ze sílící letargie nevytrhne. Ta pravá sranda nastane až s nástupem váguse Charlieho, kterému stačí necelých deset minut k tomu, aby efektně vykydlil dvě třetiny zdejšího osazenstva. Masakr to sice je (useknutý péro narvaný do huby, urvaná čelist, hlava pod traktorem), otázka však zůstává i nadále: není už příliš pozdě? Ano, je. Závěr je natolik ukvapený a pitomoučký, že vám ta pachuť z jazyku jen tak nezmizí. ()

Marceloo

Charlie's Farm bol pre mňa najočakávanejším hororom roku. Hixploitation hororov sa už vela netočí, a tak musí fanúšik brať to čo je. A som znova velmi rád že nepozerám trailery, pretože film bol pre mňa plný prekvapení. Tešil som sa na spoločný film s Kane Hodderom a Tarou Reid. Očakával som Kane Hoddera ako Charlieho, ale jeho rola ma napriek tomu nesklamala. Tara je velmi krásna, ale v tomto filme to vyzeralo, že má problémy s anorexiou alebo bulímiou. Postavy sú všetky úplne parádne a oblúbil som si ich. Ukážky Charlieho minulosti a rodiny boli parádne a urobené úplne exploitation štýlom Roba Zombieho. Drsné prostredie, nespočet vulgarizmov a retardovaný syn na farme je pre fanúšikov hixploitation ako nebo. Musím podotknúť, že som po tom, čo som si uvedomil, že Charlieho nebude hrať Kane Hodder, pre mňa prišlo obrovské prekvapenie. Prvá nočná scéna bola pre mňa jednou z najstrašidelnejších scén v živote. Ona v podstate nebola ani strašidelná, ale o postavu Melanie som sa fakt obával keď nad ňou stál 211cm vysoký a 150kg vážiaci Charlie. Keď prišlo na radu zabíjanie, tak som si po prvých dvoch vraždách pomyslel, že tvorcovia mohli byť kreatívnejší. Ale pri ďalších vraždách už ma presvedčili, že kreativita im nechýba. Parádny bol súboj Kanea s Charliem. Charlie je pre mňa novou hororovou legendou a to hlavne preto, že nezabíjal len tak bezdôvodne, ale zabíjanie mu robilo velkú radosť a jeho pocity boli ukázané velmi dobre. Obrovským prekvapením bol pre mňa aj Bill Moseley, o ktorom som nevedel, že vo filme bude hrať. Na záver môžem skonštatovať, že najočakávanejší horor moje očakávania prekonal. Je to ďalší dôkaz toho, že Hixploitation horory z Austrálie sú pre mňa najoblúbenejšie horory zo všetkých. + Tara Reid + Kane Hodder + Bill Moseley ()

Gilmour93

Queenslandský masakr nemotornou dylinou. Předlouhá expozice není ani funny, ani sexy, ani nijak napínavá, a vy si po půl hodině zoufale říkáte „Kde jsi, Charlie? Porcuj!“ a když pak ten uhýkaný retard a nejspíš i synovec Tříprsťáka z Wrong Turn dorazí, zůstane vám jen „Charlie, porcuj, ať to máme všichni rychle za sebou..“ Hixploitation s odkazy na bratříčky, ale samo úplně bez invence. Zlatý Mick Taylor.. Chrastící Tara Reid vypadala, že její poslední sousto byl kousek koláče od Jasona Biggse a mám jisté obavy, že kdyby sundala make-up, nebyl by farmář Charlie to nejhnusnější na place.. ()

Dellamorte

Horrorový žánr potřebuje akútní režisérskou výpomoc, poňáč si nevie nájsť smer, ktorým by sa uberal. Talenty se tu a tam najdou, ale Chris priniesol niečo do bleda opozeraného. Uzávierka bola konzumná, ale tá uvádzačka bolela. Austrália a záver = 2 ()

George Stobbart

Výlet na austrálsky outback sa pre pár priateľov mení na boj o život, po tom ako navštívia Charlieho farmu, známu svojou temnou históriou. A ako každá správna hororová legenda, aj táto onedlho ožije. Režisér Chris Sun je film od filmu lepší a v tomto prípade ponúka vydarený slasher s old schol nádychom, podopretý tradičnou hororovou story, aká s obmenami funguje už od "The Texas ChainSaw Massacre" a obsadený ultimátnym killerom, ktorého si zahral wrestler Nathan Jones (2,11m & 145kg). Určitým problémom je tu pridlhé čakanie na akciu; kedy sa tam v podstate hodinu iba motajú postavičky na road-tripe. Austrálske prostredie je fajn a občas to oživí nahliadnutie do histórie farmy, ale na pomery slasherov to celé proste trvá dlho, až trochu nudí. Ale keď sa na scénu konečne dostaví Charlie a rozpúta svoje vyvražďovacie besnenie, tak je už o hororovú zábavu do konca filmu postarané. Natočené je to kvalitne, miestami slušne napínavé a drsné, s masakrálnymi gore killmi. Kane Hodder v menšej úlohe, evokujúc svoj "Friday the 13th" ma tradične potešil a Tara Reid ako final girl tiež nebola zlá. Celkovo fajnový slasher s novou vraždiacou ikonou a dostatočným potenciálom na pokračovania. ()

sniper18

Od Chrisa Suna, tvorcu vydareného Daddy's little girl, ktorý by sa dal v každom ohľade označiť za dostatočne kvalitný film by som teda čakal viac, než len takúto zúfalo priemernú vyvražďovačku. To, že dej už jednoduchší byť ani nemohol ešte v tomto type filmu zase tak moc nevadí, ale aj tak som z toho už od začiatku nemal moc dobré pocity. Vizuál je až príliš lacný, prostredie nezaujímavé a postavy sú nielen nesympatické a miestami až smiešne hlúpe, toto už aj v rámci žánru bolo príliš a tie dialógy, ktoré medzi sebou vedú tomu teda tiež moc nenapomáhajú, ale ani tá ich motivácia mi vôbec nevyhovovala. Radšej sa im mohlo už tradične pokaziť auto, vtedy by som im možno aspoň trochu fandil. A čo je asi najhoršie, film sa rozbieha až celú hodinu, čím si film v kombinácii s ostatnými zápormi už vlastne definitívne pokazil aspoň minimálnu šancu byť viac, než len žánrovým priemerom. Ale film má našťastie aj svoje klady, vďaka ktorým jeho sledovanie nie je úplne zbytočné. Tým hlavným sú asi samotné vraždy, ktorých je o trochu viac, než to spočiatku vyzerá a sú nielen nápadité a dokonca aj celkom vtipné, ale vzhľadom na inak lacný vizuál aj technicky celkom dobre zvládnuté, zaujala ma hlavne rozdrtená hlava a podrezanie, ale ani likvidácia vlastným prirodzením a odtrhnutá sánka nie sú na zahodenie. A druhým výrazným kladom je obsadenie ostatných postáv, hlavného záporáka tu predstavuje Nathan Jones, ktorý tu síce nemusel hrať rovnako, ako v bojových filmoch, v ktorých sa objavil, ale aj tak si minimálne vďaka svojej postave vie získať rešpekt, poteší legendárny Kane Hodder, predstaviteľ Jasona Voorheesa z niekoľkých dielov série Piatok trinásteho a navyše sa v priebehu tej rozbehovej hodiny objaví aj dlhá zaujímavá flashbacková sekvencia a tu zase vyniká Bill Moseley, ktorý sa pre podobné postavy hodí perfektne. Takže celkovo sa určite nejedná o nič výnimočné a už si to určite nepozriem, ale na ten slabší priemer mi Charlie's Farm nakoniec stačí. 52% ()

*CARNIFEX*

Partia štyroch mladých ľudí podniká dobrodružný výlet do areálu starej opustenej farmy, kde v minulosti za brutálnych okolností prišla rukami rozhnevaného davu o život jedna z miestnych rodín. Napriek mnohým varovaniam nerešpektujú pokoj zosnulých, ktorých miesto posledného odpočinku stráži samotné stelesnené zlo, jediný preživší z masakru - syn Charlie! Veľmi som sa tešil na tento snímok. Kto videl režisérov predchádzajúci počin, "Daddy's Little Girl", ktorý je klasickým revengom s množstvom nápaditých, nádherne spracovaných gore scén, vie o čom hovorím. Dej je jednoduchý, diváka nečaká nijak komplikovaná zápletka, pričom prvé dve tretiny snímku neponúkajú nič mimoriadne. Záverečnú polhodinku si ale vďaka fakt niekoľkým "na parádu" spracovaným gore scénam bude pamätať určite. V tejto pasáži Chris Sun preukazuje prečo treba jeho budúcej tvorbe venovať veľkú pozornosť. "Charlie's Farm" je vydarený slasher , ktorý by si fanúšik milovaného horor žánru určite nemal nechať ujsť. Nebyť naozaj toho prespaného úvodu, mohlo byť moje hodnotenie vyššie. PS.: Rada na záver. Dávajte si pozor aký "TV Rip" sledujete, lebo je dosť pravdepodobné, že vzhliadnete zostrihanú verziu, tak ako ja pred pár mesiacmi v prípade tohto konkrétneho snímku - 65% ()

darkrobyk

Co čekat od buranského horroru? Spousty klišé a mrtvol. Australané opět nezklamali, hlavní hrdinové jsou naivní blbové po vzoru americké omladiny a film je krom všeho místy i vtipný. Příjemný vizuál, hezké mrtvolky, krajinka, sražení klokani u cest a retard Charlie. Ovšem Charlie je kus! A má smysl pro humor. Nejzábavnější jsou momentky s penisem a čelistí, umí to však hezky i se sečnými zbraněmi, nožem a puškou (no, tam už to bylo přitažené za vlasy, ale nechť). Původně bych dal 3*, ale jednu musím přihodit za klišé s blondýnou, které nakonec dopadlo úplně jinak. Milá podívaná se šťastným koncem. ()

juta

Podle plakátu nevím jestli by Charlie mohl být tím nejlepším. :D Největší chybou je jeho vzhled. Zarostlej vágus nemůže udělat dobrou imidž pro něco, z čeho by se stal kult. Jinak je to slušná vyvražďovačka. ()

S.Quentin QUALE

Tak tak průměrný hixploitation, který na Austrálii zůstává za případnými očekáváními (já žádná neměl). Na jedno podívání to jde, ale kdo si čas neudělá, litovat nemusí. Nic moc. 55% ()

pornogrind

Daddy's Little Girl mě nadchnul. A když jsem se nedávno dozvěděl, že Sun má venku další film, okamžitě jsem začal čekovat o co jako de ? Hned z první mě zarazil plakát. Druhá věc která mě zaskočila je obsazení Tary Reid (dlouho jsem ji neviděl, ale tady vypadala jako vysmažená pornoherečka. Jediný co na ní zůstalo stejný je to její toporný herectví ) Naopak jsem byl překvapenej z obsazení Billa Moseleyho a Kane Hoddera. Škoda jen, že stejně jako u filmu Old 37 dostali málo času. Ikdyž Bill si těch pár minut střihl opět na výbornou. No a teď už k samotnýmu filmu : Zbytečná hodinová předehra je hlavním mínusem tohoto snímku. Až na ty flashbacky do minulosti je to poměrně utrpení a chvílema mi to přišlo až tragický. Navíc postavy nejsou taky zrovna moc sympatický takže to byl fakt průser. No ale po hodině se začínají zvyšovat obrátky a přicházejí Vychytávky z Čárlího farmy aneb jak nezabíjet jako tuctovej killer. Fakt nářez. Hitparáda gore efektů, který asi za těch 60 minut těžké nudy stojí. Navíc mě potěšil i konec( kde ani jedna kuželka nezůstala na hracím poli-Charlie's strike ) ikdyž byl poměrně rychlej. První púlka ( hodina ) - 1 hvězda. Druhá půlka ( zbytek ) - 5 hvězd. Závěrem chci jen dodat : I to nejdokonalejší gore nezachrání celej film. Přesně jako v tomto případě. ()

kingik

Diváku, připrav se na teror! Masokombinát Charlie Voženílek (anglicky Wilson) obnovuje po třiceti letech svoji činnost. Vrchními dodavateli masa budou Tara "rajda" Reid a spol., co ale diváka bude asi nejvíce zajímat, je to, zda přijdou jatka. Pravda, režisér s mordy trochu škudlí, to víte, maso je drahé, nejde na odbyt, velká konkurence a tak, ale závěrečného vražedného běsnění samozřejmě divák nebude ušetřen. Ale pěkně popořádku. Parta čtyř mladých lidí (Tara Reid má čtyřicet, tak to berte s rezervou) by ráda zažila nějaké vzrůšo. Zchátralá farma, kam už přes čtvrt století nevkročila lidská noha, se jim jeví jako ideální místo pro výlet. Co na tom, že je opředeno legendou, kdy zde mizeli turisté, kteří byli psychopatickou rodinkou surově zabíjeni a pojídáni. Autorem tohoto hixploiťáku je Chris Sun, který se na hororovém poli stává pojmem. Po kontroverzně přijatém Daddy´s Little Girl se vydal se svým natáčecím štábem na australský venkov, cestou smetl klokana, i když závěrečné titulky ujišťují, že žádné zvíře při natáčení nedošlo újmy, a jal se realizovat svoji místy až syrovou brutalitku. Vynikající byl právě v syrové režijní poloze, kterou za film hned několikrát mistrně nastavil, ačkoliv se tohoto nastaveného stylu tak úplně nezřekl, během filmu bylo znát, že postupně polevil. Ono to taky poměrně trvalo, než začal vražedně řádit. Samotné vraždění se rozjíždí postupně a není úplně hlavní náplní dvou třetin filmu. Celá hodina je z převážné části zasvěcena retrospektivnímu vyprávění o vyšinuté tříčlenné rodince, o které zaníceně vypráví ten nejtlustší z party výletníků, s nepříliš adekvátní přezdívkou Donkey, ačkoliv se jako vyložený pitomec nechoval. Podstatné je to, že útok vesničanů na rodinu, přežil jejich malý retardovaný synek, ze kterého je dnes dvoumetrové primitivní hovado, které trpělivě a nikým nepozorováno čeká na své zatuchlé farmě na čerstvé masíčko, aby uspokojil své vražedné pudy. Čas od času se sice ztratí nějaký ten turista, což se nějak ve filmu neřeší, neřeší se ani to, jak Charlie celých těch třicet let přežíval, nebylo úplně jasné, jestli se živil lidským masem, nebo jak si vlastně obstarával obživu. Fintil to zrovna není. Ztvárnil ho obrovitý herec Nathan Jones, který sice za svoji dvacetiletou kariéru nezaznamenal žádnou výraznou roli, ale zde perlil. Pod mačetu mu naběhl zhruba půl tucet obětí. Tara Reid potvrdila status novodobé brakové ikony. I přes její plastikový zevnějšek, to není úplně nesnesitelná herečka a její omezené herecké schopnosti jsou pro tyhle typy filmů zcela vyhovující. Ženskou konkurenci zde měla poměrně zdatnou, přinejmenším dvě úplně neznámé herečky ji ve scénách hrůzy překřičely, rozuměj zahrály to utrpení přesvědčivě a uvěřitelně. Obvykle "béčkově" maniakální Kane Hodder zde byl za klaďase, výskyt jeho postavy není spojen s žádnou pointou na závěr, i když se to tak může jevit. Zajímavý sexappeal má Allira Jaques, která to alespoň dala do spodního prádla., když už nic jiného. Obnažených těl si divák neužije, zmasakrovaných těl ano. Finální zabíjačka nabízí mordy na různé způsoby, detailům není divák ušetřen, nic pro slabé nervy. Zakončení na způsob "pokračování příště" sice nebylo tak zcela fér (nenabízí se žádné připravované pokračování), ale až se divák vzpamatuje, tak to ani řešit nebude. Chris Sun skomírajícímu subžánru hixploitation dodal vydatnou infuzi. V podstatě byla všechna kritéria žánru zachována. Akorát pocitu, že je story vedena rozvláčně, nedynamicky, se nešlo tak úplně zbavit. Ovšem kvalitně natočený masakr to byl, to jo. 90% () (méně) (více)

hladass

Tuctový slasher, který může být zajímavý pouze obsazením dvou hororových legend, Hoddera a Moseleyho a několika povedenými vraždami, jinak nemá v zásadě co nabídnout... Děj je zbytečně zdlouhavý, pokud neberu v úvahu jeden výživný flashback, masakr několika málo obětí začne skoro až po hodině, retardovaný Charlie je naprosto nevýrazný, herci v zásadě taky a tak vyčnívá jen "prcičkovská" Tara Reid, která je na rozdíl od všech naprosto otřesná... Za mě docela zklamání a je třeba dodat, že plakát k filmu je opravdu vtipný, Jason, Freddy, Michael i Leatherface by si dali Chrlieho jako jednohubku k snídani... ()

Kudly4

Australský Jason Voorhees ! Chris Sun, je opravdu talentovaný, ač jeho poslední snímek Boar, je nejslabší a je tam cítit hodně amatérismu, jeho prvotina Daddy's Little Girl, patří dodnes mezi nejsilnější exploitation snímky. A ani Charlieho farma není špatný krvák, sice nic co bych neviděl už jinde, ale nenudil jsem se a některé mordy byly fakt skvělé. Doufám, že se Chris co nejdříve opět přihlásí s novým Hororem, protože věřím, že to bude určitě stát za to. Na čtvrtou * tu chybělo více nahoty, když už tu pobíhala Tara s pěknou kámoškou. Top scény - úvod, chudinka přivázaná k posteli a ochutnávka vlastního penisu. (384. hodnocení, HD) ()

korbitch22

Ten plakát je skoro až urážka a režisér Sun by potřeboval vidlema do zad, aby mu lehce kleslo ego.Charlie je sice ultimátní hovado, ale když už máte k dispozici takové prase, jakým je Nathan Jones, udělal bych z něj mlčenlivého psychopata s nějakou cool maskou a ne zlobivého retardovaného medvídka.Prvních 50 minut se děje doslova hovno a první vražda přijde až kolem první hodiny filmu a Charlie všechny zabije během devíti minut...tomu řikám to správné režisérské diletanství.Vraždy sou sice fajn, ale všechno mohlo a hlavně mělo být 100x lepší, jelikož to mělo potenciál.Jenže režisér si řekl ''budu za kokota'' a tak i splnil.Navíc Tara Reid je svým zevřením možná ještě děsivější než samotný vrah a ten klišoidní konec už to celý jen dokonale pohřbil.Představte te si, že máte k dispozici dvou a půl metrového vraha, slušný prachy, skvělou lokaci k točení a všechno totálně poserete....bravo pane Sun.35%. ()

Pítrs85

Ten pocit, když vidíte v obsazení hororu Kanea Hoddera a maník tu má kladnou roli... kurva, už ani na dřív dané jistoty se dneska člověk nemůže spolehnout... aspoň, že ten Bill "Otis" Moseley ví, co se sluší a patří :-) K filmu- sneslo by to víc krve, potu a slz, ale jinak nemám výhrad, hixploitation takovej, jakej má být, pár pěkných mordů (včetně jednoho ftipného), hezký baby a hlavně hlavní star- jo, tenhle Charlie, to je materiál. Takže objektivně za 3*, ale takhle pěknýho killera jsme tu už dlouho neměli, takže ta čtvrtá je spešl pro něj. (TheDon, díky ti za druhej supr tip na australskej horor, chlape ;-). A btw tenhle znáte?: Charles Manson jde lesem s jedním chlápkem. Chlápek se otočí a říká: "To je ale děsivej les." Na což Charles říká: "Drž hubu, chlape, to já jím budu muset projít sám..." Buhahaha, jo, já vim :-) ()

Karamanlis

Konečne niekto náležite využil obludný fyzický potenciál hereckého a fighterského polena Nathana Jonesa, na ktorého zjave, pripomínajúcom ťažkopádneho bigfoota Harryho zo seriálu Harry a Hendersonovci tento svižný austrálsky slasher stojí. Tvorcovi si ponechali otvorené zadné vrátka pre prípadné pokračovanie a pri zachovaní istej kvalitatívnej krivky si Charlieho farmu viem predstaviť ako hororovú sériu à la Hatchet. ()

Morholt

A tohle se mi líbilo. Sun sice zachovává všechna pravidla hixplotationů, ale narozdíl od bratrských projektů dokázal zábavně podat i čas, který předcházel samotnému řádění zdegenerovaného vidláka. Navíc měl k ruce i celkem sympatické osazenstvo, což platí i pro obvykle na dně se plácající Taru Reid. Narozdíl od Daddy's Little Girl to mělo koule i gore, které bylo velmi výživné a povedl se i hlavní záporák Charlie, což byl mazlík k pohledání. A konečně si cením i toho, že se drtivá většina rubaček neodehrávala výhradně ve tmě za asistence splašené kamery. Takhle by to šlo. 80% ()